Jump to content

Далекоизточна мода


Recommended Posts

Каква е тази тенденция при мъжките групи да използват последно време апокалиптични кадри, дрехи, изглеждащи все едно са носени непрекъснато години наред, милитари цветове...

B.A.P., преди това MBLAQ, Big Bang... Заради наближаването на 2012 ли???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветове, всички възможни искрящи и блестящи комбинации, вариращи дължини, висящи дъна на панталони, елегантни сака с асиметрични форми, с ръкави и без ръкави,изчистени и не толкова линии, безброй несъвместими (и все пак сполучливи комбинации) всичко е безумно привлекателно и опияняващо. Еуфория от цветове и вариации. (При косите положението е същото и много ме радват!) Модата им е доста дръзка, красива и зрелищна. Помита те като самата " халю вълна". Един поглед стига, за да те привлече на своя страна и да възвърне доброто настроение дори и в сивата обстановка на заобикалящата ни родна действителност!

Gb72SJ34.jpg

Id94rL73.jpg

KPOP-Fashion-Style-For-Boys.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм писала тук, но е време. Модата освен всичко ново и повтарящо се, е общо взето движение на вдъхновението. И въпреки че сме в началото на новата 2013г., и сезона е студен по нашите земни ширини, трябва да мислим една крачка напред и за предстоящите топли дни. Както знаем новите колекции за Пролет-Лято 2013г. вече се представиха и модните критици определиха и тенденциите.

Една от най-изразителните тенденции за пролет-лято 2013г е влиянието на изтока, или казано направо – пътят до Азия.

 

Далечният изток, винаги има знаково присъствие в тенденциите, не зависимо дали за мода, изкуство, интериор, архитектура, но силата на изтока предстоящия сезон е осезаема. Любимата на много хора пролет ще бъде още по-прекрасна, защото любимата ни Азия ще атакува не само от модния подиум, а директно ще освежава улицата, сцената, гардероба ни. Ако не друго, очите ни.

Японското влияние е най-силно почуствано по всички модни ревюта за пролетно-летния сезон, а визии от гейша до самурай, радват наистина всяко око. Азиатските култури са вдъхновението, а дрехите са сякаш излезли и от вещите ръце на майстори на бойните изкуства, но с цел да подчертаят елегантния женски силует.

 

cqz1I2j.jpg

Изборът на кимоно рокли или просто ръкави на блузи, промушени оби колани, цветни шевици и обагрени краски от екзотичните места на континента е огромен.

Дизайнерите определено са толкова визуално възхитени от Азия, защото смело насищат с флорални шампи (лотос, божур, хибискус), бродирани животни (дракон, феникс, тигър) и оригамни плисета своите творения.

Разкошни аксесоари и цветчета по дрехите допълват изчистените визии. Коприната не липсва, както и лъскави материи в поетични азиатски шампи, завършващи азиатската естетика. Изтока среща Ориента, и обратното.

Df6dLZq.jpg

q0MyM3u.jpg

9rtJtD9.jpg

ngNktrv.jpg

uf3W4Py.jpg

В заключение дали тенденцията е умен ход на известните дизайнери да преоткрият или завладеят Азия (защото не е тайна, че през последните две години именно Азиатския пазар, и най-вече източната му част, спасява лукс брандовете от фалит, като става “дом”за много големи луксозни бутици) решава всеки. Но радостта да се „сблъскаш” или „пътуваш” до Азия лично на мен през пролетта и лятото, ми харесва.

 

Източник снимки: Press

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали някой от вас съфорумници е пазарувал от корейски сайтове в частност такива за дрехи и обувки?
Ако може да споделите от кои сайтове и как се оправихте с доставките.
Ако някай знае и български сайтове с такава тематика моля да ги сподели  :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има подобна тема (има и линкове)

Относно бг сайтовете знам само един, но цените там са прекалено завишени.

 

Ето само един пример:

бг сайта - цена 72,96 долара

китайският сайт - реална цена 15 долара (дори и да си платите 20% ДДС и митнически такси едва ли ще се качи на горната цена)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна тема! Много ми допада корейската мода. Не точно 'шантавата', а по- небрежно-спортният стил. Искам да ви попитам, знаете ли дали някъде в Б-я продават този тип якета: 

wholesale%20coat%20yi425%20Khaki_LRG.jpg  и s201208201423uty.jpg

 

Виждам, че главните героини  в сериалите масово носят такива якета. Много бих искала да имам такова. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, т.к. от известно време пазарувам от един китайски сайт и т.к. интересът към далекоизточната мода не е малък ще споделя малко инфо. Предполагам няма да се счете като реклама, защото аз специално нямам никаква полза от това. Пазараувам от тук - разнообразието на артикулите е много голямо, както и качеството. На един и същи модел може да има 20 варианта на различни производители, цените на същите също варират. Освен стандартните неща могат да се намерят и доста интересни... Например, напишете името на коя да е по-известна корейска драма или поп група и гледайте какво става... братята китайци не спят. Подробности за пазаруването може да ме питате на лични, за да не натоварвам излишно темата. Има дори дрехи от азиатски костюмни драми (т.н. исторически) - ето тук например

Продължавам с малко инфо относно самото пазаруване... Където пише free shipping, заплащате цената само на артикула. В Бг се плаща ДДС за продукти над 30 лв и се обмитяват над 150 евро. Дори да направите поръчка над 30 лв, ако не е от един производител няма да има проблем, защото всеки производител (магазин) си изпращата нещата отделно, т.е. ако е под 20 долара на производител - няма проблем. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам с малко инфо относно самото пазаруване... Където пише free shipping, заплащате цената само на артикула. В Бг се плаща ДДС за продукти над 30 лв и се обмитяват над 150 евро. Дори да направите поръчка над 30 лв, ако не е от един производител няма да има проблем, защото всеки производител (магазин) си изпращата нещата отделно, т.е. ако е под 20 долара на производител - няма проблем. ;)

Не знам правилно ли съм разбрала гореказаното, но не съм забелязала да се начислява ДДС при поръчки над 30 лв. (при обявена цена в $). Но иначе наистина голямо разнообразие от артикули.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам правилно ли съм разбрала гореказаното, но не съм забелязала да се начислява ДДС при поръчки над 30 лв. (при обявена цена в $). Но иначе наистина голямо разнообразие от артикули.

Статията има и линкове. Да, от 2012 година е, но закона се прилага и няма изменение, поне засега, за сумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мой скромни наблюдения, китайците пишат по-ниска сума от цената на артикула и пишат подарък. Така че ходенето на митница често е на късмет. Понякога и артикул на смешна цена може да попадне на митница. Лично аз съм купувала няколко таблета, като до сега не съм плащала мито или ДДС. Така че сядате, изчитате инфото за интернет пазаруване и се хвърляте смело във водата, успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мой скромни наблюдения, китайците пишат по-ниска сума от цената на артикула и пишат подарък. Така че ходенето на митница често е на късмет. Понякога и артикул на смешна цена може да попадне на митница. Лично аз съм купувала няколко таблета, като до сега не съм плащала мито или ДДС. Така че сядате, изчитате инфото за интернет пазаруване и се хвърляте смело във водата, успех.

Освен това, може да направиш направо договорка с продавача какво и колко да ти напише. Това си е публична тайна. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време, гледайки риалити шоуто на beast, загледах панталоните на Жокера, които, колкото и да се пулих, наистина бяха с принт включващ и букви от българската азбука (по - точно от старата). Проверих ... и наистина съм била права - човечецът, измайсторил ги е от нашите :28558:  Роденият в Македония Мариян Пейоски , който според българската преса е българин, роден в Македония. . Мариян от години живее в Лондон, завършва  и мода в лондонски колеж. Критиците го наричат следващия Аликзандър Макуин, а негови колекции са хит в международни дефилета. Той се грижи за гардероба и имиджа на звездата Бьорк. Голям интерес предизвика „лебедовата“ рокля, в която тя се появява на церемонията на „Оскар“-ите през 2001 година. Мариян Пейоски заедно със свой приятел създават модния бранд KOKON TO ZAI , с който се обличат много известни личности. Някои от халю звездите в Корея също са му фенове и дори редовно се появяват с негови дрехи.. . :)

 

 

822192.jpg

 

 

Ето и други звезди облечени с дрехите на KOKON TO ZAI   ͡сред тях са GD , T.O.P., EXO ,  Baro, Junhyung , Yoseob)

 

 

822190.jpg  822187.png822184.jpg822180.jpg822182.jpg822185.jpg822183.jpg        
822188.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...