Jump to content

debil4e

Recommended Posts

spacer.png

 

заглавие: Drifters, Drifters: Battle in a Brand-new World War

 

година: 07.10.2016-

тип: ТВ (12 еп)

жанр: екшън, приключения,фентъзи, сайнен, самураи, по манга

продукция: Hoods Drifters Studio

 

инфо: :click: :click: :click: 

 

сваляне: :click: 

 

резюме: В решаващата битка при Секигахара, Шимазу Тойохиса жертвайки себе си успява да рани смъртоносно Ли Наомаса. На прага на смърта, той се опитва да се измъкне от бойното поле и да се прибере у дома, но докато се промъква из гората изведнъж се оказва в дълъг коридор с много врати, по средата на който седи очилат бюрократ, който се чуди как да си уплътни времето. Този мъж изпраща Шимазу през най-близката врата в друг свят. Там той попада на други велики войни като него, от различно време и различни държави, всичките пратени там като част от група наречена Скиталците(Странниците)*

 

Този свят е в състояние на война и не се състои само от хора , а от много фантастични раси включително елфи, джуджета и хобити. Разбира се ,този свят е разделен на фракции, като всяка от тях се опитва да привлече колкото се може повече скиталци на своя страна за да се бият за нейната кауза, (разбира се единствената правилна) и ако извадят късмет да се избият помежду си.

 

* Скиталци си е живо плагиатстване от моя страна, но ми звучи по подходящо от странници

 

Лично мнение: Направо си е манджа с грозде този сюжет, но анимацията ме кефи и ще си го следя засега

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сюжетно става интригуващо, но чак след втория епизод. Първи стартира добре, но малоумните представи на автора за комедия почти съсипват доброто впечатление. За щастие нещата почнаха да си идват на местата в продължението. За момента това е - да не кажа единственото заглавие от сезона, което наистина може да си заслужи времето за гледане (тук не включвам Хайкю, защото е продължение). Другите две които стават - Юрито на леда и шафтското March comes in like a Lion, са по-скоро за отбиване на номера. В тази връзка може ли да измоля да пуснеш тема и за второто? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам коментара си за последния епизод в спойлер (16+ и да не се чете от чувствителни хора):
 

Абе да го ева, аз за Бени Хил ли се абонирах или за Битката на петте армии?!! Къде ми е Рамбо от Джапан, motherfuckers!!! Дека е Чък Норис от Картаген и Дейвид Карадайн от Свещената римска империя!!! Ми нема ги! Бах, как се радвам, че Гинев се прееба да я превежда тая простотия, а не аз (дали не ме чу?). 
Понеделник беше тегаво - най-дългия работен ден дори на Марс. Вторник беше тегаво, щото втория най-дълъг работен ден. Сряда е ни напред, ни назад. Четвъртък е Чистилището - там всеки дух лицето си измива. Петък е денят за кръв, насилие и грях, денят за нонсенз аниме с кръв и хвърчащи крайници. Денят, който всеки нормален человек, дет не бачка в събота, чака, за да оплакне окото с малко здравословна жестокост, която да го изведе от безпътицата и да му даде сили за понеделник другата седмица. И тия педераси от школата на Слави Трюфенов ще ми преебават деня за медитация с тая излагация на епизод???? Вие кво си мислите, че не мога да си пусна Гейм аф Тронс ли? Ай сиктир вашта леля, отивам да се депресирам с 50 до 100 гр домашна, японци скапани.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти наистина ли си очаквал сериозен сюжет с насилие и драма от това? :rofl::up:Що не попита? Щях да те спра къде, къде овреме. :D Това аниме го дадох за пример на debil4e в онази тема за предстоящите заглавия като една от причините да не мога си хвана друго заглавие освен гъндама. Стигнаха ми два чапа на мангата го разбера. Иначе наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата си върви ръка за ръка с клането, особено при японците. Пак ми е странно, че точно тук си се хванал да търсиш такива сюжетни елементи? Айде постера може те подлъже за gore ама само от резюмето с миш-маша от исторически личности и трябва ти се обади алармата, да не говорим, че си изгледал 3-4 епизода, а то от първият е ясна работата.

 

Между другото не знам дали наистина ги е ударила някаква цензура свързана с благоприятното развитие на психиката на подрастващата японска младеж, но вече не се правят неща с много насилие, gore и изобщо убийства. Герои като Кира, Лейлуш и Гътс не са на мода, а сюжети като SnK са си направо кът, което си е учудващо предвид успеха, който пожъна това аниме и би трябвало поне някакви имитации да му се появят. Аз лично продължавам да чакам батъл роял като Мирай Ники и май ще има още бая да си чакам...такива заглавия са 1 на милион явно.

 

Не знам дали гледаш манга раздела тук..сигурно не, но дебилчето сложи една доста прилична манга там сега наскоро и ако й направят аниме стига да преглътнеш арта се залепяй без да му мислиш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...