Jump to content

Филми по действителен случай


voileta

Recommended Posts

Ако искаш прегледай този списък от викито има подередени доста обширно според дати точно тези тип филми с кратко обяснение за какъв случай точно става на въпрос и може да ти помогне при търсенето на заглавия ако вече не го знаеш де. Лично на мен не са ми от любимите понеже предпочитам въображението пред действителността, но има доста интересни екразнизации на определени събития, които са ми харесали малко или много както Шоушенк или The Untouchables дето пресъздават историята на най-известния мафиот Ал Капоне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръките. Видях доста биографични заглавия из списъка smile.gif


Заглавието на което сега ще обърна внимание е една училищна драма: Fab Five. На сайта свързан с линка ще откриете още доста заглавия вдъхновени от реалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каня се да гледам този филм, но преди това ми трябва малко нагласа на психиката. Явно е с тежък сюжет. Моля да прочетете темата, преди да започнете да го гледате, за да не останете като треснати от него: Love Exposure (2009)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Conversations with God" - много интересен филм, може би няма да се понрави на всички. На мен ми хареса, защото показва колко може да сме силни, когато сме притиснати в ъгъла.

Conversations%2Bwith%2BGod%2BMovie%2BNeale%2BDonald%2BWalsch.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста тежък случай.. аз четох документалната история. И филма съм гледала. За съжаление има по света подобни изродщини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Животът пише най-страшните сценарии, но не бива да забравяме, че и най-прекрасните също са негово дело. Виждайки лошото в живота на другите, можем да видим и оценим по-добре хубавото в нашия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Saigo no Kizuna: Okinawa Hikisakareta Kyodai (2011) военен

 

Исках да добaвя още една азиатска продукция, но нещо не ме бива с търсачката явно. Заглавието беше 'Суинг момичета', а темата помня, че беше на Ukio :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Списък със заглавия

 

Dreamer / Мечтател

 

A Quiet Passion - биографичен за Емили Дикенсън. Изпълнителката на главната роля се оказа голяма изненада за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

High School Opera Company - Men's Team (2012) тв филм

 

 

Другото заглавие на което попаднах се казва 'Беззаконие' и става дума за семейство търгуващо незаконно с алкохол, ако не се лъжа. Някъде бях гледала трейлър :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах Daremo shiranai от този списък и веднага ми скочи на първо място във вечната ранглиста.

Сещам се за един много награждаван филм, на който отдавна съм му се наканила, ама все не ми остава време да гледам - Into the wild с Емил Хърш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 филма, изненадващо базирани на истински истории

От десетте заглавия най ми хареса това. Някой ми беше разказвал веднъж как се е зародила идеята за 'Законите на Мърфи'. Този израз често го използваме в ежеднението си. Сега вече знам малко повече за това кой е Мърфи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента го дават. Доколкото знам историята има и азиатска версия:

 

Осем герои

 

 

Edit: Доста художествено поукрасен ми се видя филмът. Какви бяха тези тюлени не ми стана много ясно? Приличаха повече на някакви водни динозаври със зъби като игли, а самите кучета проявяваха такава загриженост едни за други, че дресировката им направо щеше да ми избоде очите от преиграване. Филмът по-скоро приличаше на приказка разказана като за деца от някой родител, който хич не го бива да разказва. Надявам се азиатската версия да отсрами историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...