Jump to content

Recommended Posts

След последния сериал на сестрите Хонг си обещах повече да не си причинявам нерви с недобре обмислени сценарии, но в момента съм на вълна Джи Соп /покрай Ghost/ и реших да хвърля едно око на "Господаря". В интерес на истината, хареса ми, и след първи епизод изгледах всички преведени към момента. Отмина времето, когато очаквах много от сестрите и затова сега гледам по-спокойно и без да критикувам. Отново виждам символизъм, който по начало присъства във всичките им сериали. Някои от сцените ми напомнят за други к-драми, но няма как. Сюжета е нестандартен и дано да не го развалят към края, защото ще е жалко. 

Актьорската игра е задоволителна. Доста добри актьори участват тук. Конг Хьо Джин ми беше станала супер антипатична след The Greatest Love. Героинята и тук малко напомня на Е Джонг. Джи е страхотен, но ми е малко трудно да го асимилирам в такъв образ. Свикнала съм с тежките, сериозни и драматични персонажи, в които съм го гледала и поне засега още се приспособявам. При Ча Сънг Уон сякаш беше по-лесно. Ще продължавам да гледам и тайно ще се надявам да не се получи като при TGL и Big,които силно ме разочароваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сюжетът не е нищо особено  :) , актьорската играе е добра , но нищо повече ... лично според мен са сбъркали с избора на  '' главната '' , тази актриса съм я гледал  в 7- 8 сериала , ролите и винаги са подобни , невзрачна , страхлива , притиснителна и т.н... , има 3-4 мимики и движения на лицивите мускули , с което и се описва целият ''репертуар '' . 

  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е свеж и нестандртен, изгледах всички епизоди до тук и определено ми хареса. С нетърпение очаквам да видя как ще се развие сюжетната линия. Определeно си заслужава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах се едва в 6-та. Тюрлюгювеч от всякъде, както казва една моя добра приятелка.

 

Сюжетът не е нищо особено   :) , актьорската играе е добра , но нищо повече ... лично според мен са сбъркали с избора на  '' главната '' , тази актриса съм я гледал  в 7- 8 сериала , ролите и винаги са подобни , невзрачна , страхлива , притиснителна и т.н... , има 3-4 мимики и движения на лицивите мускули , с което и се описва целият ''репертуар '' . 

Не съм съгласна за главната тук обаче... Да, може повечко мимики на лицето, но просто са позамръзнали от ужас. Усмивката й и всичко останало, получават й се плахи, та нали я преследват призраци все пак :28558:. Играе си много добре даже.  А и  се носи.... леко и ефирно, също като призрак :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната- Конг Хьо Джин, за мен си играе прекрасно.Да не говорим пък, че Джи Соб казва за нея, че е най-добрата романтична актриса, ясно,че няма да плюе колега, но ако не смята така, няма и да я възнася.Харесва ми и защото грам не прави да прилича на барбитата по калъп.До сега нямаше кой знае колко романтика, да се прояви, но всичко друго и се получава- и страха и притесненията и наивността  и мечтите на героинята са видими, също и начеващата романтика.

Сериалът въобще не е от тези ,дето на края на епизода ти спират дъха и гадаеш и чакаш следващия, но пък е супер свеж, развлекателен,с хумористична нотка и смешни ситуации, ненатоварващ, без лигавщини и безнадеждни любовни мъки, без истерични аджуми и давещи мъката си в алкохол  неудачници,без тенджери с димящ рамьон, без подскачащи засукани и зализани айдълчета от всички посоки. 

Отмарям си с него ,без да търся кусури, които няма как да не се намерят, ако се вторача.

Не ,че ме вълнува, не мисля ,че е и критерий,но и рейтингът му е покачващ се - към 20, за разлика от другия с призраци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала и на мен много ми харесва, има от всичко по малко- хорър, драма, трилър, романтика и комедия в едно. Забавен и неангажиращ сериал. Чакам с нетърпение всяка нова серия. Благодаря на преводаческия екип. Успех!!!! :yes::D:thanks:

cf89e6b2fd0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне няма да го бъде тва явно. Както казах преди личи си, че са се постарали и са вкарали солидни ресурси за тази драма, но просто от тея два епизода не можа да ме грабне като през цялото време имах чувството, че нещо не е като хората. Мен лично не ме интерсува дали става въпрос за солидни инвестиции или за нискобюджетни продукции, лъскавите опаковки не вървят ако съдържанието е постно. Просто цялата тази работа с призраците, които се появяват и перспективата всеки епизод да гледам всякакви истории, които би трябвало да са сърцераздирателни и покъртителни докато ги гледам на фона на сълзливите музички, но истината е че нито една от тези, които видях не успя да ме трогне особено. Цялата работа е да е фукня с реквизита и ефектите. Каста на вид го докарва добре, но нито персонажа на главният нито на главната успя да ме впечатли особено като функции и взаимодействие и пак опираме до проблема със съдържанието...Част от героите и призраците се държаха нелепо освен, че историите им бяха посредствени, банални сценки с претенциите да са особено драматични. Като стана дума за това структурата на самият сюжет също не е от любимите ми - основна сюжетна линия заемаща малък процент от действието за сметка на многобройни самостоятелни истории, които дори не са като хората и така всеки епизод..еми как да стане?!  -_- Жалко за грешните пари дето са няляли този замисъл определено не ги заслужава можело е да минат далеч по тънко и да пратят остатъка на сирачетата в Сомалия като поне тогава щеше да се види нещо трогателно. Drop  :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нелепо, нелепо, колко да е нелепо, аз призраци не съм виждала и не мога да кажа, но щом казваш,явно знаеш.. :).Всеки ден си умират хора, къде нелепо ,къде от болест или старост и  остава нещо недоизказано- нужно ли е да са свръхистории, изфантазирани ,за да ни шашкат.Така си е много по-достоверно.И бавно ,но славно си следват основната сюжетна линия- Различните истории, са причината , която събира все повече слънцето и господаря,  следствието го  виждаме, кулминацията я чакаме и т.н до добрия епилог надявам се.

Все пак- въпрос на избор,кой какво гледа и защо в даден момент и ако  е на въпрос, може и въобще без драми, кино и всякакви там продукции- ще се реши тотално въпросът с глада на планетата :896767::)

Lawandula, чудесно казано :up: Бих добавила още нещо - "ресурсите" си имат значение, а на нискобюджетните продукции им се получава... само понякога, въпреки ниския бюджет. Фукня с реквизит и ефекти аз не виждам. Има къде по-ефектни филми, а и не смятам, че това е целта на настоящия, да се фука де. И не разбирам какви "функции и взаимодействия" се очакват от главните. Според мен сюжетът си върви последователно и гладко, а всички актьори, особено главните, се справят повече от добре. Наистина всеки възприема и гледа на нещата от собствената си камбанария. На мен този сериал ми носи точно това, което очаквах от него - разтоварва ме. Имайки предвид и жанра, не вярвам и някой от създателите и изпълнителите му да претендира, че е Шекспир. Честно казано съм склонна да се съглася с Джи Соп, че това е тип драма, каквато не сме гледали скоро - балансирано и умело преплитане на смешното и тъжното. Очаквам в скоро време да посплетат и още малко романтика :emote_kiss3::28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След два и половина изгледани епизода, останах доволна. Хьо Джин си е бетон, както винаги. Тук дори ми се струва красива, имам само недоумения в грима, но се преживява. Джи много ме радва в злобничката си роля - такъв не помня да съм го виждала и заслужава поздравления за желанието да предизвиква сам себе си. Гуги от друга страна ще бъде безмилостно изяден или поне отвлечен. Липсват ми бузките от времето на Отговорите, но пък се оформя като мъж и то какъв! Лиглата, която се очертава като четвъртата за белот засега по-скоро не пречи, ма то с тая роля как да е? Единствената забележка е в твърде противните гримьорски решения за призраците - наистина идват в повече. Но пък идеята е да е страшно, нали? :)

 

Та, дотук добре. Да видим нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоп, и аз на клона :) . За момента драмата си върви просто чудесно. От всичко по-малко и най-вече ме радва ролята на Джи Соп.Много исках да го видя в нещо не толкова тъжно и драматично и тук  е просто страхотен.  :thanks: и за бързия превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Боже, докъде  стигнахме,да се разтоварваме със сериали за призраци!

 

Истината е,че това сериалче е замислено като  блокбъстър и затова са вложени толкова много  пари в специални ефекти.

 

На страницата на сестрите във фейса бе съобщено,че от септември  месец ще бъде излъчен по телевизия,която предава за територията на цяла Азия ,рейтинга в Корея също е много висок,та съвсем скоро ще си възвърнат вложените парички.

 

Аз се загледах заради Конг Хьо Джин,сценаристките Хонг  и режисьора.

 

Интересен тюрлюгювеч са запретнали, на моменти имам чувството,че правят ретроспекция на личното си творчество.Освен стилистиката на The Greatest Love, в шести епизод имах чувството че гледам моменти и от City Hunter.

 

Драмичката  не е чудо невиждано,но определено става за гледане на фона на липсата на идеи в световен мащаб.

 

За вашия любимец Джи Соп- какво да кажа?Добре играе момчето и според мен доста наградки ще отнесат с партньорката си в края на годината,но на мен за съжаление  все още ми липсва Доко Джин.

 

:thanks: и от мен за превода!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва сериала не е нещо особено,но става за гледане . 

Колкото до духовете, очаквах да са много по нескопосани ... докарали са ги долу горе ! 

Като цяло до тук е добре .. пък и рейтинга му се покачва  ! 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула аз и вампири и върколаци не съм виждал ама знам, че едните пият кръв и ги е страх от слънцето, а пък другите се трансформират при пълнолуние и се шашкат от среброто както и куп други работи. xD За призраците тук дори не си заслужава да се набирам по клавиатурата, не са толкова зле като в Аранг и магистрата, където най безпардонно правеха неща от които всяко безплътно паранормално явление би го било срам, но далеч не мога да ги похваля с нещо по различно от това, че за направата им са пръснати купища пари. Хоръра куца здраво, комедията също, а романса ми е повече от безинтересен предвид поведението на главната героиня, която бих я сравнил с ударено с мокър парцал бездомно пале, което се присламчило към минувача дето случайно е изхвърлил парче колбас на пътя му. Като това комбинирано с перспективата да гледам тези посредствени драматични истории на призраците, за които е заделен главният пай от екранното време си е сериозна пречка за мен поне.

Ако са искали хорър тези сценаристи да гледат този американският филм Ghostship как се прави съспенс и ефектна поява на духове може и Roze Red, а ако е за романтична драма, класика като Призрак с Деми Мур е повече от добър пример като там способностите на героят на Патрик Суейзи след като ритна камбаната си бяха точно като по учебник като дадоха обяснение със съответната сцена на по късно придобитата му способност да въздейства на нещата от реалният свят. Те не че тука не са крали от американците идеи просто са ги реализирали зле и не са тарашили откъдето трябва. Общо взето тази драма е без заряд..бездушна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко е ''леко сериалче'', епизодът  

с децата ме съсипа. Двата бонбона, които живеят в съседство може и да са леко окъсании майка им постоянно да я няма, но поне се разбра, че жената си ги обича и работи, за да се грижи за тях. При момчето с рисунките нещата се оказаха доста по-трагични. Но имаше кой да го спаси. Трите призрачета обаче не са имали такъв късмет. В началото CG призраците ме стряскаха доста повече, от пети епизод нататък историите са по-трагични.


Пък може и да не бързат с романтика, макар че   

CEO-то вече се позагуби.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал. До сега е имало още само 1-2, които да ме грабнат от началото до края. Да се надяваме, че и този ще  е така - както изглеждат работите на там върви :) За главните нищо не мога да кажа, защото не съм ги гледала в други сериали, но определено ми харесва играта им. А идеята с призраците и духовете може и да е малко поизтъркана, но все си мисля че тук добре са я докарали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смея да претендирам, че разбирам как се правят филми с хорър елементи (нито каквито и да било други...), и затова не смятам да коментирам визията на духовете, ефектите и т.н. За мен сериалът е повече от интересен! На всяка серия успяват да ме накарат да се смея, или да плача, което само по себе си е върхово постижение, особено след 7 изгледани епизода.

В началото не знаех как точно ще възприема тандема на главните, но засега стоят много добре. За Джи Со какво да кажа - чуден ми е в този образ, просто прелест за окото! :kissy:

С нетърпение чакам следващите епизоди и началото на развръзката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах два епизода, но страшно клиширана романтична комедия. Ако не сте се нагледали на корейски сериали тип - "A - богатия, арогантен, ревнив принц среща B - бедното, глупавичко и наивно момиче. A се държи към B като с животно, но тя незнайно защо се влюбва в него. В течение на времето той си "поправя" държанието към нея, защото осъзнава, че e влюбен. Има други двама персонажи - C и D. C харесва A и го ревнува като крои номера на B цял сериал. D харесва B, но тя понеже нали е наивна и глупавичка и си няма и представа"... можете да гледате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен сериалът тепърва навлиза в завръзка. И романтичната страна само се загатва засега. Най-вероятно ще е клиширана, както е писано в по-горния пост, но на мен това не ми пречи. От друга страна засега има доста загадки покрай отвличането. Например:

 

Кой е другият похитител? Даден ли е откупът или не? Защо Джу Гун мрази баща си? Какво търси баща му на другия край на света и защо е наел Канг У да го наблюдава. Каква е връзката на Канг У с бащата, освен че изпълнява заповедите му? И каква е връзката на бащата с Ча Хи Джу? Откъде знае фразата за сърцето и болката? Тя от него ли я знае или той от нея? Къде са бижутата? Защо Ча Хи Джу толкова държи да причини болка на Джу Гун - от садизъм или му отмъщава за нещо?

 

Засега двете сценаристки са ни хвърлили само края на кълбото. А романтичната страна е само за послаждане :) Лично аз нямам търпение да излезе всяка нова серия :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък се случва доста рядко първоначалното ми мнение или убеждение за даден сериал да бъде опровергано, но ето че това стана с този. Не подходих с големи очаквания, заради последните два сериала на иначе любимите сестри Хонг и може би затова се изненадах, когато осъзнах, че гледам с интерес всяка серия. 

Ударили са в целта със страхотните актьори, които участват, ОСТ-а също е много хубав, сценария е забавен и се гледа леко. Дори госпожица Конг Хьо Джин отново ми стана симпатична. Джи Соп обаче ми е супер нелеп на моменти и не мога да го приема изцяло в този му образ, т.като досега съм свикнала да го виждам предимно в тежки и драматични роли. 

Мистерията в сюжета тепърва ще се заплита и разплита още повече. Подават ни малко информация, крайно недостатъчна, колкото да държи в напрежение. 

Не е нещо кой знае какво, но ми харесва и наистина стискам палци да не вкарат някоя бомба, с която да разбият всичко хубаво до момента. 

Явно този сезон на мода са сериалите с духове и призраци. Починахме си малко след тенденцията "момичето, което се преструва на момче", сега ни залива нова вълна.  :28558: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koizora, аз пък направо съм очарована от превъплъщението на Джи Соп. Той милият нали много искаше нещо различно от образите на трагичен герой, ето на. Ако кажа, че цялото ми забавление идва от него, няма да излъжа. Пукам се да се смея на погледи, жестове, реплики... Героят му е външно груб и алчен, но това е само маска, под която в действителност е нежен и мил, затова и ГГ не му се връзва нито на настроенията, нито на грубостта. За първи път гледам Джи Соп в такова амплоа и според мен се справя прекрасно. Умирам от смях с този негов жест пред лицето, като й каже да изчезва :28558: А ръцете му са най-красивите и изящни мъжки ръце, които съм виждала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...