Jump to content

Scent of a Woman (2011)


Recommended Posts

На всички, които още не са го гледали, какво чакате.. ?!?
Много емоционален и силен..
Ким Сун А  :bow:
Благодаря на всички, които са се постарали тази драма да стигне до нас  :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам че корейскиите драми са станали малко по-пестеливи във финалите на тези "обречени" сериали.Особено през последните 4-ри години. Сега на мода са отворено оптимистичните завършеци, за сметка на тези в които дават как любовта на живота на главният герой умира, докато той я носи на гръб (поздрави за всички които са го гледали:)) и т.н. Няма лошо, на мен ми харесва. :) Сериала е супер, изгледах го за седмица и всеки път по минимум 3 серии.

 

Разбира се имаше тук там някакви клишета за чар. Като например, как главният си паркира ферарито пред входа на болницата и влиза вътре без да му пука, че ще пречи на линейки, таксита с болни и т.н. Или пък мъдрите думи на аджумата към дъщерята "Омъжи се за богат мъж и ще си решиш всичките проблеми" (естествено, само дето богатите мъже ги женят за богати жени, освен ако не са богати мъже от корейски сериал :P ) Или пък доктор в ролята на прецакан.... не спирам до тук, че е опасно когато ми дойде настроението за критики. :)

 

Бях решил да затрупам сериала с хвалби, преди да започна да пиша, но виждам че вече сте го направили. Наистина е прекрасен до последната секунда. Апсолютно вдъхновяващ, кара те да погледнеш на живота под нов ъгъл, да преосмислиш важните неща. Ако успеете да вникнете в посланието, да почувствате какво чувстват героите, да изживеете някои моменти с тях... тогава със сигурност ще станете по-добри. Наистина в плановете за бъдещето няма нищо лошо, но човек трябва да живее за момента. Както беше казал някой назад в темата, оплиташ се в постоянно мислене занапред и забравяш да се наслаждаваш на живота си сега. 7 такива пълноценно изживяни месеци са по-добре от цял живот в еднообразна работа, градене на кариера, учене на неща които не ти харесват... списъка е дълъг. Определено човек си струва да си припомня сериала от време на време. Благодаря на Koisora че ми го препоръча. Почвам да харесвам темата с препоръките, попаднах на страхотни неща от там. :) 9/10 от мен и го нареждам до сериали като thank you и 49 days

 

Koлкото до химията между главните герои, мисля че бяха много яки. Първоначалните им опити бяха много сладурски и плахи. Постепено се създаваше напрежение когато са близо един до друг, ама от този тип напрежение, което е готово да избухне всеки момент... както се и случи в сцената с Танго танца който направиха. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много препоръки, убеждаване, MV и уговорки, че този път dido не е прав :lol:... Ето ме и мен на клончето.

Ако кажа, че не го гледах с превъртане, ще излъжа:P. Тъй като всички са го хвалили, та прехвалили няма и аз да го правя. Сериалът си заслужава вниманието, особено определени сцени. Аз обаче си оставам фенка само на докторчето. Той беше персонажът с най-голямата градация. Видяхме го как от студенокръвно същество се превръща в "човек".

Много мразя отворения край. Какво е това?! Ако почваш нещо, хвани го довърши като хората.

 

Тук поне си подготвен за изхода и ако бяха японците нямаше да пожалят каката (ужас, май прекалявам с японското).

 

Но пак ще кажа, сериала си заслужава. Има много хубави страни и много изводи, които човек може да си направи.

http://www.youtube.c...h?v=JqUOf01DQC4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обожавам този разтърсващ филм,имам много любими,но без да се замисля ,бих го поставила на първото място.

Когато го гледах,изживявах трудни моменти и толкова рев вложих от началото до края му,че за собствените кахъри не ми останаха сили за сълзи,а и те ми се струваха маловажни в сравнение със съдбата на главната героиня.

Не обичам да гледам повторно сериали,но този пак ще го врътна,само да го позабравя добре.

Ако имате нужда от емоции,това е филмът!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много стойностна продукция, хареса ми още в самото начало и въпреки резюмето драматизмът не е в повече. Kim Seon-ah е прекрасна, както винаги има излъчване тази жена, което те залепя просто - невероятна актриса. Lee Dong-wook съм го гледала само в "My Girl" и дали заради стайлинга (още помня ужасните широки панталони в които го обличаха) или за друго, но не ми хареса определено, но тук е страхотен :)

Сериалът спада в категория: ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЗА ГЛЕДАНЕ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можех, да се въздържа, да не допълня мнението си относно играта на страхотния Eom Gi-joon

. Направи ми впечатление още с участието си в "Dream high" прекрасен, прекрасен !!! Така добре изигра ролята си, нямам думи просто ! Още веднъж драмата е невероятно истинска и представена от един впечатляващ каст :)

Снимчица на сладкия лекар :)

photo69436.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък как пее ако знаеш............ :))))

 

Сериалът е великолепен. Мога да направя дълъг и пространен коментар, но ще е излишно. Ким Сон А и Ом Ги Джун - какво да иска човек повече? Дори и Донг Ук ми допадна тук. Марш да гледате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно ли е кажи тези корейски мъже, хем хубави и с актьорски заложби пък и певци на всичкото отгоре, то не останали таланти за българите :( Ами така е в следващия живот за кореец ще взема, да се омъжа  :28558::lol2:   и това е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е честно, то се не трае тяхното... В Корея се обръщахме след всеки втори на улицата. Че се и поддържат... даже прекаляват. Но откъм култура и характер е зор да се напасне човек с тях, та... стой си в БГ ;)

 

За Ом Ги Джун конкретно гласувам с две ръце, щот нямам повече... Да бяха му дали главната роля, сериалът нямаше да има равен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Най ми хареса позитивизма в сериала. Аз очаквах супер драма, а то  жената разбра, че умира, не и остава много, но не се остави това да я пребори и сломи, а през оставащото и време направи всичко това, което не е могла досега и което тепърва нямаше да може. Вървейки към смъртта, тя се научи да живее.Стана по-твърда и си върна на всички, дето са я мачкали. И намери мъж, който да остане до нея до края.Какво по-хубаво .Интересен е сериалът.

И Донг Ук и Ким Сун А добре се справиха с ролите си, но за мен те не си пасват  като двойка.

Колкото до доктора,покрай героинята на Ким Сун А, човека се промени, стана по-човечен, само като се сетя как го мразеха в началото пациентите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал. Станах фенка на докторчето, страхотен е! А за Сун А няма да ми омръзне да пиша, че е най-добрата корейска актриса!

 

Страхотна е сцената с тангото......нали!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала наистина си заслужава понеже сега следя Hotel King се зачудих от къде ми е познат актьора ... а то от гъде било

сериала преди време го гледах страхотен е, Kim Seon-ah съм я гледала и в други сериали винаги много добра игра, една от любилите ми актриси.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудех се дали да го почвам, но вие ме убедихте. Веднага щом свърша с трите сериала от 2014, с които съм се захванала паралелно - и го почвам. Че иначе ще объркам герои, съдби и ще стане една каша :panda-145:  :28558:  :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериал, по - предвидим и от ''Шоуто на Слави''...Изтъркан сценарии, дървен главен и клишета да ти се доповръща. Заради Сун А избутах 10 епизода...повече не мога :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиснала душата си в шепи, се возих на емоционалното влакче от началото до края. Само така мога да опиша сериала. Прекрасно заснет и поднесен. Страхотно се допълваха двамата главни като двойка. Репликите стояха на място, не винаги лесни за приемане, но истински. Когато за първи път прочетох резюмето

очаквак предопределен финал. Нямах никакви други помисли и разчитах на чиста и тегава драма, но това са те корейците. Започват нещо като комедия и избиват всички. Започват нещо като тежка драма и го завършват с розовите цайси. Ето ти готина изненада. Ами така е. Животът е такъв какъвто си го направиш. Някои само съществуват сто години, други грейват за миг, но го изживяват пълноценно. Страхотно ме подхлъзнаха откъм сценарии, признавам им го. Тематиката не е лека, но проектът бе изпълнен с позивитизъм постоянно. Винаги се търсеше положителната страна на нещата. Ако не беше така, нз дали щях да имам сили да го довърша. Затова допринесе главната героиня и начинът, по който ни водеше в историята. През първата половина почти не споменаваха болестта й. Да, в един момент леко ми залипсва реализъм откъм симптоми. Няма начин физическата болка да не е постоянен спътник. Бяха се обрали в тази насока, защото искаха фокусът да е насочен към жаждата за живот и в този случай разбирам и приемам. Хареса ми, че все пак включиха депресиите и тръшкането. Това са естествени процеси.


Какво не ми хареса:

Тя го свали с идеята, че иска връзка, защото не й остава мн живот. Два епизода по-късно го разкара използвайки същия мотив за скъсването *логика та дрънка*


Моята света троица откъм герои/актьори:

*Главната. Когато за първи път видях актрисата след като разкрасиха героинята й, щях да падна. Заминавайки на летището приличаше на ударена с траверс или на травестит, не мога да определя точно. Най-красиво стоеше докато беше с уж неугледния вид. Колкото по-малко я клепаха, толкова по-добре изглеждаше. Иначе най-накрая героиня, чиито вид и прическа променяха и поддържаха постоянно. Стоеше много свежо и вдъхваше живец в героинята. Актрисата игра чудесно.
*Главният. Още едно дръвче, което ми харесва да гледам на екран. Оказа се, че съм го гледала преди, но този човек така го променят на външен вид, че където и да го видя, не го разпознавам. 'Моето момиче' е от първите неща, които гледах едно време и не мога да определям за актьорска игра там, но тук не ми хареса как игра. Стоеше сковано и лицево не можеше да докара нужната емоция. Но пък от целувките не се оплаквам. Там имаше много магия между двамата. Страхотни любовни и романтични сцени. Завинаги ще запомня целувката на велосипеда. 
*Докторчето. Такава градация му удари, че си го взех за пример. Ще взема да се социализирам покрай него. Рамото, на което винаги можеш да се опреш.


 

 

Не препоръчвам сериала за параноици дето си присламчват всяка болест, която чуят. Сега ме извинете, отивам да обмисля какъв куп от медицински изследвания да си направя  :slap: За всички останали, сериалът е със страхотно послание и има какво да се види ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може преди да го гледам да получа отговор на един ? - или в спойлер, или на лични. Ще умира ли някой тук?  Понеже ми се събраха няколко ревливи драми, та ако и тук ще се реве, да го отложа за по-натам. А пък питам, защото при корейците никога не се знае дали комедията ще стане трагедия или трагедията - комедия. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено има много сълзи както се полага на един корейски сериал ..... понякога от смях, понякога от съпричастност към съдбите на героите!

Но сериала си заслужава !

 

 

Темата на сериала е бавната смърт на главната героиня и как го прави !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

martisun, сериалът...

е много емоционален и след всеки епизод навежда на размисли. Всъщност героинята откри, че може да отстоява себе си, без от това да понася щети. Научи се да цени живота си, без да го населяват отровни хорица. Преди тя се държеше за стената и мислеше, че това й дава сигурност, но всъщност понасяше само негативи и я ползваха за изтривалка. Страшно е как човек подтиска себе си цял живот, за да запази работата си, за да не влиза в спорове, за да се разбира с роднините си, а всъщност не осъзнава, че това го яде от вътре. Сценарият намекна, че болестта е наследствена, но бих приписала част от вината и на всичкия стрес, на който беше подложена героинята.

Двама от второстепенните герои не доживяха финала, но това беше нужното зло за градацията на сюжета. Преминаването им отвъд беше своебразен начин да се покаже кой как изживява живота си и какво може да го събори и издигне.

 

 

...прокарва мотото: 'живей на мига' :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да кажа. 

Изключително емоциолен и истински.

Реших да го започна снощи, просто така... едвам се насилих да си легна в 2 и 30 ...

Нямам думи. Малко ще е да кажа, че ми харесва.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...