Jump to content

Recommended Posts

[IMG]

 

 

 

C_RpsfnV0AEfXYp.jpgC_RpqxEU0AArmpf.jpgC_RpuDNU0AAPEwS.jpgC_Rp1MEUAAAnpI0.jpgC_Rp3BMUwAAxZuE.jpg

 

 

Lookout (파수꾼)

                  Страна: Южна Корея                  

Също така известен като: Bleak Night

Период на излъчване: 22 май 2017 - 11 юли 2017

Време на излъчване: Понеделник - Вторник 22:00

Жанр: Екшън, Криминален

Канал: MBC

Епизоди: 32

Режисьор: Son Hyung Suk

Субтитри: Английски

      

Участват:

Kim Young Kwang като Jang Do Han

Lee Si Young като Jo Soo Ji

Kim Tae Hoon като Kim Eun Joong

Kim Seul Gi като Seo Bo Mi

Key (SHINee) като Kong Kyung Soo

Shin Dong Wook като Lee Kwan Woo

Kim Sun Young като Lee Sun Ae

Choi Moo Sung като Yoon Seung Ro

Kim Sang Ho като Oh Kwang Ho

Lee Ji Won като Jin Se Wo

Jun Mi Sun като Park Yoon Hee

 

Резюме: Драмата разказва историята на група хора, събрани заедно от болката да загубиш близките си заради престъпление. Те осъзнават, че живеят в общество, където не се спазват основни правила като това, че лошите трябва да бъдат наказвани, затова решават сами да раздадат правосъдие. Драмата ще улови тяхната борба да създадат по-добър свят, в който хората могат да вярват, че справедливостта съществува…

 

Свали с български субтитри :click:  :click:

Онлайн с български субтитри :click:

С български и английски субтитри :click: 

С руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сюжета, поне на ниво резюме е точно от нещата, които харесвам. Сега остава и изпълнението да е в тон и всичко ще е наред. В каста има и две имена, заради които ще рискувам да го започна докато се излъчва  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна много, ама много добре! Динамичен е, а сценарият изглежда интересен(поне поднесеното досега е добро, нищо че тук-там си има познати вече неща). Без да правя сравнения, но има подобен заряд като при Healer-a. Много ми харесва и каста: И Ши Йонг от дивия романс насам не я бях гледала, а пък Ким Съл Ги май ще я гледаме в по- некомедийна роля. Аз както и да го гледам, тук силните персонажи ще са женските. Определено ще е интересно какво ще се случва между предполагаемата главна двойка.

 

Нещо не виждам как ще тръгнат да развиват положително взаимоотношенията между героинята на И Ши Йонг и "нагаждача" прокурор... Не виждам как тя, като майка, ще прости начина, по който онзи замете случая с убийството на детето й, макар че още не са разкрили напълно нещата там. Дори и това, че той го направи не, защото е гадняр и нагаждач, а заради някаква своя лична вендета, която гони, просто ми изглежда трудно тя лесно да забрави и прости.. но ще видим де.

 

И музиката е трепач:

Определено ще се следи този сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да пропусна сериал с Призрачето! Главната е страхотна, някъде четох, че тя си прави каскадите, за което евала. Kim Young Kwang е цар на погледите, много добре се справя с двете лица на ролята си. Нямам търпение да се срещнат със Soo Ji и да започнат да работят заедно. 

Саундтракът е на ниво! 

Spoiler

Чудя се кой е лидерът - отчето или Прокурорът?  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, jira написа:

 

  Покажи скритото съдържание

Чудя се кой е лидерът - отчето или Прокурорът?  

 

Аз мисля, че е прокурорът..На сцената, в която той и отчето разговаряха в кабинката за изповед, именно прокурорът нареди да спасят Су Джи и да я включат в тайната организация. Друго, не един път и тримата намекнаха, че лидерът им е човек, който разполага с много информация(дори самите те се пошегуваха дали не е прокурор). Интересно ми е обаче отчето какъв се явява, не ми се вярва да е само свързващо звено между лидера и другите трима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Аз имам чувството, че и отчето е под прикритие и всъщност няма нищо общо с църквата. Интересно ми стана, че го дадоха с майката на този, който бяха вкарали в затвора, а всъщност е бил невинен.Засега определено се опитват да ни внушат, че Прокурорът е лидерът, но аз не съм напълно убедена и все си мисля, че отчето ще се окаже този, който дърпа конците. 

Чудех се откъде ми е нещо позната историята и сега видях, че режисьорът е правил и сериала Two Weeks, и ако движи по негово подобие и този сюжет, ще си останем с чакането за повече сцени между главните. Оф, направо ми се отщя да го следя. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Ок де, как отчето ще е Шефът, след като той разкандардисваше брат си да се откаже? /поне останах с впечатление, че са братя/

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, jira написа:
  Скрий съдържанието

Аз имам чувството, че и отчето е под прикритие и всъщност няма нищо общо с църквата. Интересно ми стана, че го дадоха с майката на този, който бяха вкарали в затвора, а всъщност е бил невинен.Засега определено се опитват да ни внушат, че Прокурорът е лидерът, но аз не съм напълно убедена и все си мисля, че отчето ще се окаже този, който дърпа конците. 

 

 

Сто процента е под прикритие. Той засега е най-мистериозният образ от всички. Аз основно си мисля, че е прокурорът, защото неговата трагедия от миналото дадоха като основна, сякаш негова е била идеята да създаде тайна организация, защото още от малък е видял, че не може да върви срещу престъпниците в закона законно. Но определено и аз оставам отворена за възможността и отчето да е лидерът.

То и аз се чудя как ще развиват нещата между двамата, предвид станалото.. но ти сега като каза, че може да няма хич развитие.. но на мен лично това няма да ме отвърне сериала.

Kiddo, какво те кара да мислиш така? На мен май ми се губи тази връзка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Когато бяха двамата в изповедалнята, отчето го караше да се откаже от отмъщението. Тогава прокурорът спомена нещо от рода, че не е простил на него и бащата... Но сега видях в английските, че не пише "баща ни", а "баща ми". Значи съвсем ме омотаха...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че четиримата(плюс главната петима), засега познати ни, от организацията нямат връзка помежду си, а всеки е имал подобна трогателна история в миналото(най- вероятно загубен близък човек) и това ги събира заедно. Предполагам по- нататък ще разкрият историята на всеки, засега знаем тази на главната и малко от историята на прокурора..за нея се досещаме вече, но по- нататък ще дадат сигурно още детайли. Впрочем, отчето май си е истинско отче, но също е част от организацията..сега като се замисля, взимам си думите назад, че е под прикритие. Но определено той е най- мъгляв засега.

Впрочем в ролята на отчето е Шин Донг Ук, който се появява на екран след почти седем годишно отсъствие, заради рядката болест, от която страда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo

Spoiler

се оказа права, че имат роднинска връзка. Намерих статия, в която пише, че Шин Донг Ук е в ролята на полубрат на Прокурора. Призрачето пък е единствената оцеляла от нейното семейство. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв се явява в цялата работа вторият прокурор /онзи праведния и принципния, с очилата/, който харесва главната? На постера е включен, пък ми се стори, че не е замесен в организацията. Аз първоначално си помислих, че отчето е баща-осиновител на ГГ, но явно не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло сюжетът си е изтъркано клише, въпросът е как и с какво ще напълнят сценария. Все още сме в началото, да видим как ще продължат нататък. Но дано а има по-малко "драма" и повече действие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido, всъщност не е клише. Не и за корейските продукции. Най-вече като вземем главната, която на фона на 90% кифли, си е направо пушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На главния не му харесвам тук играта, много преигава, не му отива да е лукав, не му стои добре тази хитра гримаса. Има нещо, което ме възпира да му повярвам на играта. Странно, но за тази роля ми се струва, че щеше да е много по-подходящ Хилърчето, или онзи Лекар на мафията, или актьорът от Шепот, или Героят от квартала, или някой с по-различен стил на игра и по-каменна физиономия, на която да не се отразяват толкова много емоции. Този актьор ми изглежда емоционален и по детски добродушен, поради което не мога да го възприема в тази сериозна роля, въпреки костюма. /Не ме нападайте, просто изказвам мое мнение, всеки е свободен да интерпретира филма. Аз просто не мога да се вживея в действието, когато ГГ не е способен да ме убеди./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3.06.2017 г. at 0:39 AM, aria said:

А какъв се явява в цялата работа вторият прокурор /онзи праведния и принципния, с очилата/, който харесва главната? На постера е включен, пък ми се стори, че не е замесен в организацията. 

Опасявам се пълнеж, да движи триъгълника с главната. Не мисля, че е в организацията, освен ако не решат да ни хвърлят съвсем в тъча и да се окаже, че той също е част от нея. 

Да питам друго, че не съм сигурна дали не съм пропуснала - стана ли ясно Jang Do Han

Spoiler

кога набеляза главната - преди или след като убиха дъщеря й? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.06.2017 г. at 14:50, jira написа:

Опасявам се пълнеж, да движи триъгълника с главната. Не мисля, че е в организацията, освен ако не решат да ни хвърлят съвсем в тъча и да се окаже, че той също е част от нея. 

Да питам друго, че не съм сигурна дали не съм пропуснала - стана ли ясно Jang Do Han

  Покажи скритото съдържание

кога набеляза главната - преди или след като убиха дъщеря й? 

 

И аз не мисля, че другия прокурор с очилцата е част от организацията, поне засега, очаквам занапред да се включи иначе. Обаче това, което ме притеснява на мен е, че

 

прокурорчето хич не е света вода ненапита, оказва се, че засега единствено го движи желанието за отмъщение(тоест низко чувство) и много не му пука за другите от организацията...

Oчаквах замисъла зад цялата организация да е по- мащабен, да се борят срещу корупцията и престъпленията в името на справедливостта, но досега всичките им случаи са обвързани с личното отмъщение на прокурора... тъй де, той се цели само в един човек, а не в системата като цяло, но имам очаквания, които се надявам да се оправдаят, че постепенно нещата ще се изменят. Не вярвам чак че ще го видим да се отказва от отмъщението(идеята за възмездие е ужасно силна в корейското кино като цяло, присъства почти навсякъде...Пак Чан Ук я увековечи с неговата трилогия, а има цели корейски сериали основаващи се на тази идея, но това е обяснимо с историята им и от психологична гледна точка), но мисля може да очакваме фокусът да стане по- генерален.....иначе честно казано, не ми се гледа цял сериал как група хора търсят отмъщение и справедливост заради лични нещастия..това донякъде подкопава цялата идея на подобна организация..Та в този ред на мисли, очаквам с нетърпение евентуалната промяна на прокурора, а и на другите де.

jira, и аз се чудих това, повече клоня, че я набеляза след убийството, особено след като видя какви са действията й реши да я вербува, защото може да е от полза.

Абе, засега много безскрупулни са ми всички. Ясно е, че искат да покажат как една лична трагедия превръща човек в нещо, което не е и го кара да търси справедливост(каквото и да се разбира под това), но в процеса на търсене на възмездие човек губи човечността си и принципите си. Наистина се надявам на промяна в това отношение, не вярвам в максимата, че целта оправдава средствата. 

П.С. И Ши Йонг разбива отвсякъде! Оказа се, че наистина сама си прави каскадите, желязна е просто!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, на са чак съвсем безскрупулни.

Spoiler

 

Видяхме, че болката и мъката на главната достигнаха до Прокурора докато му се изповядваше. След това имаше и флашбек към този момент, значи все пак не е брутално заслепен в желанието си за отмъщение. Също, на стената му бяха случаите на цялата група, които са били ощетени по някакъв начин от този, срещу когото се борят. Главната и момчето пък решиха да помогнат на Бо Ми, въпреки че първоначалната им идея беше да не правят нищо, заръчано от Лидера, докато не установят самоличността му. 

 

Съгласна напълно за Lee Si Young, кърти мивки! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Цялата организация" бяха 3-ма души, преди да се включи и главната. Прокурорът е тръгнал да си отмъщава, преди да ги познава. Докато е проучвал лошия, е попаднал на случаите им. За него те имат обща цел - да разобличат един човек, който скоро ще стане министър на правосъдието. Да, може да се води "низки страсти", но е много логично. 4-ма души не могат да се преборят с корупцията на национално ниво. Да, могат да свършат това-онова, но нямат нито бройката хора, нито ресурсите. Финансирането им е от съпрузи на кръшкачи. Не става с никакви пари да бориш такава корупция. Но пък е добро начало да събориш един от най-важните хора в тази област.

itadakimasu, на теб ти се струва загуба на ценности, но аз имам дете и съм наясно, че ако стане нещо с нея, ценностите ще си ги събера и лично ще ги хвърля в контейнера за боклук. А после ела гледай низки страсти. Много е лесно да се говори, когато не бил жертва на престъпление. Камо ли на такова като двете главни. А още не знаем на прокурорчето и на хакерчето какво са причинили.

 

Колкото до прокурора и главната... Мисля, че му допадна още в началото, но реши да я приобщи, когато я видя в болницата. Тогава той се разплака също. Не е чак толкова коравосърдечен. Но и е наясно, че не може да постигне нищо по законен път. Онзи е много горе и с много власт. Какво може да му направи? Е, един му се опъна и го преместиха на майната си. Не става просто така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...