Jump to content

The Bride Mask (2012)


Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

Bridal_Mask_BG_poster_version_01_by_kore


The Bride Mask (2012)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Gaksital
По комикса на: Huh Young-Man - “Gaksital”
Телевизионен рейтинг: 18%
Период на излъчване: 30 май 2012 - 16 август 2012
Време на излъчване: сряда и четвъртък 21:55
Жанр: Екшън
Канал: KBS2
Епизоди: 28
Режисьор: Yoon Sung Shik
Субтитри: Английски

Участват:
Joo Won - Lee Kang To
Jin Se Yun - Mok Dan
Park Ki Woong - teacher Shunzi
Han Chae Ah - Chae Hong Joo
Shin Hyun Joon - Lee Kang San
Kim Jung Nan
Ahn Hyung Joon
Lee Byung Joon
Chun Ho Jin
Jun Noh Min
Son Byung Ho
Ahn Suk Hwan
Lee Kyung Shil

Резюме: Сериалът се развива през 30-те години на миналия век по времето на японската окупация над Корея. И Канг То (Joo Won) е корейският Зоро, герой за справедливост, когато носи маска, а без нея е обикновен и незначителен младеж...

 


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ
С РУСКИ СУБТИТРИ

OST

Леле, голяма борба за рейтинг ще става, по същото време започват и Ghost, и I Do, I Do... blink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, явно първоначалното отлагане на драмата няма да се състои и тя ще започне по план. Имаше слухове, че заради катастрофата на автобус, който вози част от екипа, при която загина един, а други 30 бяха ранени, ще се забави излъчването с две седмици. Снимките сигурно са продължили по график, щом сериалът ще стартира на първоначално обявената дата.

 

 

 

BM48.jpg

 

 

522875_362850730444955_335762796487082_1068068_896886780_n.jpg

 

снимки: soompi

 

 

 

Много искам да видя Shin Hyun Joon в каква точно роля ще е този път. До колкото схванах ще е баткото на Joo Won, а от снимките изглежда, че ще се прави и на ха-хо от време на време. В момента го гледам в "Dummy Mummy" като "откачен" гений и е изключителен, напълно различен от предишни роли, в които съм го гледала.

 

 

 

През тази последна седмица на Май, започват толкова сериали и то, все с много популярни и обичани лица, че .... :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо екстра където е Зоро бил той и корейски там съм и азе! :rolleyes: Определено се записвам като зрител, а и трейлърчето дава обещание за доволно екшън таман нещо такова ми се гледа. Каста ми е непознат особено тази Jin Se Yun си е направо анонимна (като и гледам снимките малко ми прилича на Шин Мин А) също както и главният имат 3-4 драми на кръст ама няма лошо може и да ме изненадат приятно.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още няма официални постери за този сериал, но пък излезе 5 мин. превю.

 

 

 

 

 

Няколко снимки от пресконференцията:

 

d8743886660c5fab.jpg

 

 

 

613beb0ab42a94a9.jpg

ad97126224a8964f.jpg

3a212a3e099cc40b.jpg

617b062429364522.jpg

 

Pic credit : Newsen

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в първите минути на първа серия и хоп! Проблем! Май никой не е казал на костюмерите, гримьорите и фризьорите че действието се развива в началото на 20 век и те са си останали в 2012 г.! Пълна бутафория! А като видях и оркестъра с електрическите китари направо паднах от стола! :( Съжалявам, но на това нещо не може да се гледа сериозно. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Току що изгледах и двете серии и много ми харесаха. Страшно много бой има и това ми допада.Женската особено е опасна мацка. С героят на Joo Won големи сбъсъци имаха, но пък на нейна страна е човекът с маската. А именно той много добре се е замаскирал, в живота се прави на идиот, кой ще си помисли ,че той е биещото се маскирано чудо. Никой!!!Но пък ще става още по- интересно, защото Маската е брат точно на Joo Won, полицаят, който най-много иска да го хване.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го вече започнат и с руски субтитри ТУК. За сега е с най-висок рейтинг от новозапочналите сериали.

Джу Уон доста се е старал за екшън сцените, като гледам!! Наистина прилича още повече на Канг Донг Уон... А и в танците си го бива!!

Интересен /неповтарящ се/ сюжет с интересни актьори. Ще видим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите два епизода ми харесаха и като история и като изпълнение от актьорите. Има недомислици, но в сравнение с предната корейска версия на Зоро този е в пъти по-добър. Поне има интрига и дори задължителните подхвръквания все още не са ме отказали. Остава в графа "ще се следи".

П.С. Има нещо обаче, което ме озадачава всеки път. Явно всички корейци /да не кажа азиатци/ имат невероятна визуална памет съчетана с някой от най-съвременните програми за лицево разпознаване след като от портрет все едно нарисуван от дете в предучилищна възраст със затворени очи куцо и сакато разпознава търсената особа :blink: / и то не само тук/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ей трети епизод свърши точно на най-интересното. Да видим дали Кан То ще разбере кой е Маската.

То цялата серия си беше интересна. Гл. героиня добре го измисли това да се разсъблече в гардероба, така се спаси от Кан То, че и учителя също. Той пък горкия изтръпна от страх, когато приятелят му дойде и с право де. Обаче подозирам, че приятелството им с Кан То ще замине на кино в някой момент, той е влюбен в Мок Дан, а Кан То се държи ужасно с нея, пък и кой знае може и самият полицай да се влюби в нея някой ден.

Самият Кан То, адски голям гадняр. Толкова иска да хване маскирания човек и затова тормози хората ,дори собственият си брат не пощади ,преби го, но майка му добре му каза някои неща. Но пък се смях когато Кан Сан отиде в управлението и взе да се прави на луд пред японеца.Както си иска ги разиграва всички, с маска или не, все е пред тях.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Май, май само аз го гледам този сериал и чак се чудя дали да го коментирам. Обаче адски много ми харесва. А пък след това което стана в пети епизод, ще става още по-интересно. Да видим как ще продължи сблъсъкът между Кан То и Мок Дан, сега вече знаят, че се познават от деца, той откачи като я простреля, веднага хукна да я спасява. Тя обаче си го мрази и това е.Сцените между тях ми харесват много и очаквам да се получи нещо по така между двамата. Учителят почна нещо да ме дразни обаче, но определено брат му е най-противният в целият сериал .Абсолютен гадняр!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ненавижда той Кан То и иска да го унищожи или убие, каквото и да е само да го премахне .И как застреля майката. Кан Сан така се разплака.

С нетърпение чакам утрешната серия.Кан То ще разбере за смъртта на майка си.А и Маската ще бъде ранен и може би най-накрая Кан То ще разбере кой е той.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа и аз няма да си само ти понеже му се точех отначало само да се понатрупат повече епизоди, че това чакане всяка седмица за да следя действието не ми се нрави хич. Даже трябваше с I do така да процедирам ама там беше голямо изкушението. :D Гледам, че са го емнали с критиките дано да не се окаже epic fail като повечето продукции тази пролет. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Шеста серия просто беше върховна. Кан Сан преоблечен като Маската хубаво се хвърли да ступа гадния японец, дето уби майка му, ама защо трябваше точно брат му да го спре, че и да го простреля. Кан То беше щастлив после когато успя да намери маскирания ранен, най-сетне го улови и ще види кой е , но усмивката му бързо се махна от лицето му ,като след свалянето на маската видя, че това е брат му и после той умря в ръцете му. Голям рев му хвърли, то да убиеш собствения си брат.А после се върна в дома си и видя и майка си мъртва.Поне разбра кой е убиецът, човекът който защити и заради когото уби собственият си брат .Много му се струпа на Кан То, така че подпалването на къщата им с двата трупа вътре, съвсем го довърши.Много тежка серия.

Женската хубаво успя да избяга от болницата, ама пак онзи проклет и мазен японец я хвана, мразя го вече този човек.Но новият маскиран ,демек Кан То ,добре го подреди, такъв бой му хвърли ,още му трябва, още.И края беше добър, двамата първи приятели се хванаха за гушите, Кан То като маската и даскалът, братът на гадняра.

 

Razzormaw, аз много го харесвам сериала, дано и на теб ти хареса, че да може поне с някой да го коментирам.А къде го критикуват, че да прочета и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не аз тука в самата тема имам предвид debil4e говори за някакви недомислици и ме кара да се замислям, а Дидо видях, че е сервирал от обичайното, за почти всеки корейски сериал ама дори и така с негативни коментари от самото начало пак мойто мнение и присъда са най-важни все пак е всеки за себе си! B)   :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е това е, гадния японец напусна хоризонта. Умря, най сетне, май досега толкова не съм мразела герой в азиатски сериал, пък доста съм гледала.

Ама веднага се намери кой да го замести, братчето му. И той същата стока. Но пък става все по-интересно. Кан То се промени вече, вади друг поглед и вижда нещата по-различнo. Само дето хората около него не го знаят и си мислят, че е старият Кан То, но не е. Дори и женската го обвини за случилото се в цирка, тя продължава да си го мрази.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм в началото, но сериалчето е доста наситено откъм действие. Сериите се гледат без да се усетиш. Дано запазят това темпо до края. Joo Won се справя добре за момента с това да бъде "лош". А Shin Hyun Joon показва какво значи да си талантлив актьор с превъплащнието си в образа на "селския идиот". Като добавим и присъствието на доста популярни и обичани актьори и актриси от по-старото поколение, удоволствието за сега ми е гарантирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк за бг субтитри на 1 епизод. Доста се измъчих с тези сложни военни термини, но вероятно вече и друг се е заел с превода. :)

 

 

Сигурна съм, че след има-няма няколко епизода, мацето ще реши да благодари на Гакситал и ще го целуне, после ще рабере, че е онзи бивш гадняр, ще се сърди, сърди, но после ще й мине като разбере, че е приятелят й от детство.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епизод 2 е готов (а днес излиза 13). От тук нататък ще работя по-бързо с превода. Ето новите линкове за епизодите:

Епизод 1

Епизод 2

От subsunacs нещо отказаха да ги качват, в data.bg също не се получава, затова ги сложих там. Ако има забележки по превода, споделете (работя без климатик :))

 

 

 

До сега нещата се развиват доста динамично, но до 12 епизод има моменти, които просто се случват, без да дадат отражениен по-нататък. Сякаш целият сериал е наблъскан с действие и никаква цикличност на събитията. Което от една страна е добре, но зрителят остава малко объркан.

 

 

BridalMask_week56_captionwinner.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От subsunacs нещо отказаха да ги качват, в data.bg също не се получава, затова ги сложих там. Ако има забележки по превода, споделете (работя без климатик :))

Кои това отказаха? Разширението е txt, нормално e да не бъдат одобрени, макар там да не пробират... <_<

Забележки имах и предния път, колко от това бе възприето?! Тези не успях да сваля, ще се радвам, ако има напредък. :unsure:

С най-добри чувства почнах да поправям първа, но стигнах до първите 10 мин и... няма смисъл. Дано поне видиш някакви разлики. ;)

Надявам се този път да не са поставени кредитите на Спирита, че някак некоректно идва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...