Jump to content

Recommended Posts

Kim Soo Ro/ Ким Су Ро
cKETVSc.jpg


김수로 / Kim Soo Ro

 

Жанр: исторически
Епизоди: 32
Излъчване: MBC
Период: 29 май 2010 - 18 септември 2010
Период на излъчване: Събота и Неделя 21:45


Участват:

Джи Сонг като Kim Soo Ro

Park Gun Tae като young Soo Ro

Yoo Oh Sung като Shin Kwi Gan

Seo Ji Hye като Heo Hwang Ok

Go Joo Won като Ijinashi

Bae Jong Ok като Queen Jung Gyun (Soo Ro's mother) 

Kim Hyung Il като Kim Yoong

Jang Dong Jik като Yoo Chun 

 

Сюжет: Един исторически разказ за живота на Ким Су Ро по време на Трите кралства.
:essub:

 

Свали с български субтитри :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click:

Свали с английски субтитри :click:

С руски субтитри + OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че сериалът е подготвен в 3D формат от МВС. Дори се носи слух, че е използвана същата технология като тази на Аватар. За съжаление са малко хората, които ще могат да им се насладят... Искренно и чистосърдечно им завиждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете нещо за това сериалче, моля?

...че след тези "разгърдени " фотоси днес (и ония първите разголени серии от "Chuno", историческите сериали, вече в съзнанието ми, имат друго измерение.... :o

Каква е целта, да побъркат масовата зрителка корейка ли?

Или да представят новия Конан? :lol:

suro2.jpg

suro.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете!

От това, което видях - снимки и видео.. съм очарована.

Малкия сладур от Кучето и вълка, любимката ми от Over The Rainbow, актьора в ролята на Джаксън от Swallow the sun и Ji Sung в главната роля, като гледам и другия актьор.. прекрасен актьорски състав.. А и двете песни от ОСТ, които чух , ми харесаха...

Ето едно хубаво видео..

 

 

Конан не знам..;), но наистина този актьор си го бива - физика, добри бойни умения и хубавец на всичкото отгоре..чар на килограм.. като се усмихне;)

 

 

 

А постерите ме разбиващи просто..и ако можеше да се види на 3D..

 

2mcyl40.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз лятото го гледах до 6 епизод и след това нямах време ,но се каня да го довърша тия дни защото определено ми хареса доста smile.gif Странно защо чак сега му отвориха тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-слабия корейски-исторически филм ,които съм гледал .Основният проблем явно е бил бюджетът ,независимо от това главните актиьори се справиха добре с ролите си .Сценарият също куцаше ,особено образът на Ким Ро ,беше доста нечовечен ,донякъде мязаше мазохист -улигофрен

Визирам смъртта на всичките му близки,един по -един те загинаха заради неговата нерешителност и идеология(поне така я представиха ,режисьорите..)

.

Началото беше сравнително динамично и интересно ,но впоследствие .... може ли исторически филм без свястна битка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и за сваляне :click:

 

Вярвам, че по-взискателните от вас ще намерят кусури и може да има по-остри коментари. Но когато го правите искам да имате предвид, че материалът, с който работихме беше леко казано трагичен. Наложи се на много места да правя съчинение по субтитри и картина и затова работата вървеше толкоз мудно. Но поне накрая приключихме проекта.

 

Аз съм доволен.

 

А коментарите по сериала ще оставя на вас.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последния епизод се казва, че Ким Су Ро е живял 180 год. ...

Редактирано от desjer
Не всеки е гледал сериала, използвай опцията SPOILER.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В последния епизод се казва, че Ким Су Ро е живял 180 год. ...

 

 

Не само в последния епизод, но и в уикипедия е така http://en.wikipedia....ng_Suro_of_Gaya

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само в последния епизод, но и в уикипедия е така http://en.wikipedia....ng_Suro_of_Gaya

Без връзка с темата, но не е нещо необичайно :lol: . На мен като дете ми беше смешно да видя семейната история, писана като училищно съчинение от майка ми като малко дете, че първият известен по име човек в семейството ни е живял 125 години. Даже съм я питала, как е могла да напише такова нещо, я тя съвсем сериозно ми каза, че така са й разказвали, така е писала. :D

Иначе сериалът си го бива, тези хора толкова добри исторически филми правят. Чак ме е яд, че ние с нашата история, нищо не правим - а гледаме негър Орфей в американски изгъзици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален филм! Този филм мога да го изгледам още няколко пъти. А Ji Sung както винаги блестящо се справи. Оф ,този момък е просто жесток. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в първа серия се почна с плискане( мда, това е точната дума) на кръв, едно чудо и си казха: "О, не! Този сериал няма да го бъде!"

Но тъй като вече няколко пъти ми се случва да се отказвам от сериали на първи-втори епизод, а след време да ги довършвам, реших, че ще му дам шанс до 3-та серия.

А приятната изненада дойде още във втори - разхищението на боя спря.

Като цяло историята бе интересна, но... бе така разтеглена, че последните два епизода се каних да ги гледам няколко дена - толкова ми бе дотегнал сериалът.

Определено никой не успя да ме впечатли с актьорски качества, с изключение на... биологичната майка на Ким Су Ро. Имаше толкова отвратителен писклив глас, че ми идеше да изключа звука. До последно не успях да се отърва от асоциацията с малък , злобен пинчер. Дано е извисявала глас само заради ролята си, която бе отвратителна: властна , себевлюбена, егоцентрична жена!

 

Така че за мен си бе чиста загуба на време да гледам тези 32 епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че гледам отново Чумонг, само че с различна история, актьори и много по-слаба хореография на (и като цяло липсващи) бойни сцени. Много е разтеглен сюжета. Целият филм се развива около една ковачница и желанието за титлата "крал". Иначе, филмчето не е лошо, но дългите сериали не могат да се сравняват с тези като Хонг Гил Донг, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и за сваляне :click:

 

Вярвам, че по-взискателните от вас ще намерят кусури и може да има по-остри коментари. Но когато го правите искам да имате предвид, че материалът, с който работихме беше леко казано трагичен. Наложи се на много места да правя съчинение по субтитри и картина и затова работата вървеше толкоз мудно. Но поне накрая приключихме проекта.

 

Аз съм доволен.

 

А коментарите по сериала ще оставя на вас.

 

Изгледах 720р- версията- голям кеф ;) , мерси за субтитрите. Това ми е най-дългия корейски сериал от изгледаните до момента, но не ми доскуча, хареса ми. Малко в повечко ми идваха желязото и ковачниците, дето им бяха общо взето всяка 5 дума, но пък Джи Сонг компенсираше всичко досадно :D. Добър сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал го бях гледал, но помня, че сюжета беше много разтеглен и го бях зарязал някъде след 20 епизод.

Единствената причина да изгледам толкова много серии беше може би образа на Ah Hyo, изигран от Kang Byul, която въпреки че не беше толкова красива като Hwang Ok (Seo Ji Hye), играеше според мен много по-добре, образа и беше по-интересен, и със Soo Ro изглеждаха доста по-добре. Може би тази двойка ми напомни за Чумонг и Сосоно в голяма степен. Е, сценаристите разбира се пак си свършиха работата и убиха Ah Hyo, кой знае защо, още около 20 и някой епизод...

 

Въпреки всичко може да го сваля отново и да го догледам някой ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на мен ми се стори доста разтеглен. Има какво да се види, най-вече откъм костюми и тъговски отношения през ония далечни времена. Яйцето и предсказанията също добре ги бяха представили. Ама пак големи любовни триъгълници и всякакви други геометрични фигури. А ако не си чел странична литература, въобще няма да ти стане ясно какви са тези държавици, за които се говори в сериала, например Саро.

Обаче сценаристите този път не са виновни

сериалът е правен по легенда от Самгуки Саги (може и да бъркам името), според която Су Ро се жени за индийска принцеса, което имайки предвид характера му няма как да стане, ако не убият Ah Hyo

:)

Все пак благодаря много за субтитрите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на мен ми се стори доста разтеглен. Има какво да се види, най-вече откъм костюми и тъговски отношения през ония далечни времена. Яйцето и предсказанията също добре ги бяха представили. Ама пак големи любовни триъгълници и всякакви други геометрични фигури. А ако не си чел странична литература, въобще няма да ти стане ясно какви са тези държавици, за които се говори в сериала, например Саро.

Обаче сценаристите този път не са виновни

сериалът е правен по легенда от Самгуки Саги (може и да бъркам името), според която Су Ро се жени за индийска принцеса, което имайки предвид характера му няма как да стане, ако не убият Ah Hyo

:)

Все пак благодаря много за субтитрите

 

Някъде четох, че според легендата Ким Су Ро се е излюпил от яйцето, което явно не е истина :lol: , но пък наистина

e бил женен за принцеса от Индия

- това го дават като исторически факт и двете страни го признават. http://www.kimhaekims.net/story-a_princess_from_ayodhya.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...