Jump to content

Chihayafuru Part I (2016)


lazeto

Recommended Posts

Chihayafuru Part I (2016)

 

Chihayafuru Part I (ちはやふる 上の句)

Страна: Япония

Също така известен като: Chihayafuru Kami no Ku

По мангата на: Yuki Suetsugu - "Chihayafuru"

Премиера: 19 март 2016

Времетраене: 111 мин.

Жанр: Романс, Драма

Режисьор: Norihiro Koizumi

Субтитри: Английски

:imdb:

               

Участват:

Suzu Hirose като Chihaya Ayase

Shuhei Nomura като Taichi Mashima

Mackenyu като Arata Wataya

Mayu Matsuoka като Shinobu Wakamiya

Mone Kamishiraishi като Kanade Ooe

Yuma Yamoto като Yusei Nishida

Yuki Morinaga като Tsutomu Komano

Hiroya Shimizu като Akihito Sudo

Ryotaro Sakaguchi като Hiro Kinashi

Miyuki Matsuda като Taeko Miyauchi

Jun Kunimura като Hideo Harada

Kokoro Kuge като Chihaya (child)

Amon Kabe като Arata (child)

 

Резюме: Chihaya Ayase (Suzu Hirose) започва да се интересува от играта на карти „Karuta“ заради приятеля си от детинство Wataya Arata (Mackenyu). Но след неговото преместване двамата постепенно губят връзка един с друг. Вече в гимназията, Ayase решава да се запише в Karuta Club, заедно със своя съученик и приятел Mashima Taichi (Nomura Shuhei), за да стане най-добрият играч и отново да срещне Arata…

 

Линк към Chihayafuru Part II :click:

 

Свали   :click:   :click:   :click:   :click:   :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 
Отлична адаптация!
Прекрасна история за истинското приятелство, която разкрива пред зрителя необятния свят на древна японска игра, наречена карута!Поезията уака, въплътена в карти, е начинът съвременното поколение да запази за бъдещето този стар похват на литературно изразяване.
С незабравимите изяви на Сузу Хиросе, Шухей Номура, Маккеню Маеда и Юки Моринага, който с всяка нова поява ми става още по-голям любимец! Има нещо от Камики в него, сякаш, но и друго, съвсем ново и уникално.Чудесна химия между изпълнителите!

 

 

Приятно гледане! Чакам с интерес субтитрите за втора част!

 

 

 

 

 
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса този филм! Наистина една много добра адаптация, лично за мен се нарежда сред най- добрите джосей(повече ми мяза на шоджо иначе) адаптации. Сузу Хиросе беше прекрасна! Толкова лъчезарно и зареждащо излъчване има тук, особено като направя сравнение с тихия и мълчалив образ на малката сестра във филма на Корееда. Шухей също много радва. Зарадвах се много и на участието на Джун Кунимура.

Аз съм запленена от този древен японски обичай, който представлява играта на карута! Не знаех нищо за тази игра(да се чуди човек как, при положение, че е толкова емблематична за Япония), единствено бях запозната със стоте поеми на 100-те поети, прочела едва около 20 от тях. Е, поразрових се много за карута и открих колко прекрасна е тази японска традиция. Макар че някои биха казали, че използването на класики за по- комерсиални и забавителни цели е някак профанно и деградивно, случаят с карута не е такъв(казвам го като човек, който не понася комерсиализацията на традиционното). Японците са направили нещо прекрасно, не се сещам да има по- добър начин от този да се възроди и засили интересът на хората към нещо отпреди много векове. В една статия авторът повдигаше въпроса дали може да открием в Западната цивилизация подобна традиция на конкретната японска. Нещо, което макар идващо от далечна епоха да се знае и помни от повечето хора.. Единственият западен пример би бил Библията..Дори и в атеистичното и пост-християнско време, в което живеем, повече хора знаят откъслечни цитати от Библията, най- малко някоя от Десетте Божи заповеди.

Затова не спирам да се удивлявам на японците... та, играта на карта, без значение от формата, дори не е тяхна, взели са я от португалците... но вижте как са я превърнали в нещо толкова традиционно японско... Ума не ми го побира, остава само възхищение да изпитвам. 

Прищя ми се да седна да науча добре японския, само за да мога поне веднъж да играя карута. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Сузу наистина е страшно талантлива. За отрицанелно време премина през всякакви персонажи (жертвата, която направи в Rage, я показва в още по-различна светлина - доказа се безапелационно).

С нетърпение очаквам третия филм догодина, който добавя Хаято Сано и Кенто Каку в каста! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го гледам задължително! Снощи гледах Rage и още потрепервам, ще пиша за него по-късно, но Сузу ми е още в главата, страшно нежно създание и играе великолепно, очертава се като новата ми любима актриса :) чаровна, чаровна иии много красива. Не се сетих, че тя е мълчаливата малка сестра от филма на Корееда, а там също ме беше пленила, мълчалива и нежна, браво на Сузу. Довечера съм на Chihayafuru Part I  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трети ли ще има? Ех, супер новина! Аз тези дни ще гледам втората част. А и Rage съм го свалила от една седмица и му се каня. Сузу е много талантлива, няма спор. За мен е новооткрита актриса, занапред ще й следя сериозно изявите.

Yamashita, приятно гледане, този филм зарежда с прекрасни емоции! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да живее карутаааа! :D

Много сърцато-искрено и по японски разказана история, много! Предположих, че ще е брилянтен разказ за тази игра иии не сгреших, така беше.

Браво на всички младежи останали без дъх, изпочупили си ръцете да бутат тия карти и да дават ама съвършено всичко от себе си за играта, за спорта и за победата, всичко се прави със сърце и те нагледно и наявно показаха как става това....тегля и втора част дано да е така вдъхновяваща. :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам ги тези японци, царе са да измислят всякакви игри, с които да занимават ума си. И да ги приемат толкова сериозно. Много, много ми хареса да гледам този филм.

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...