Jump to content

В търсене на магазини за корейски продукти


Recommended Posts

В Бургас! Там попаднах на китайски магазин "Дънди", мисля се казваше, чисто и спретнато, вътре работеха двама млади китайци. Бяхме с приятелката с туристическите раници натоварени с палатки и шалтета (обиколка из БГ), доволно препотени, и някак си се оказа доста забавно, защото ние бяхме туристи в собствената си държава, а те ни продаваха произведени в Китай сувенири и потреби :) Ама са симпатични, де, особенно като ни поздравиха на влизане и излизане много драго ми стана.

Това с Карфур ...соджуто на щанда с азиатските работи предполагам е било? Не при пиенето? Защото редовно го заглеждам този щанд (с азиатските неща, де, иии), но това не бях виждал... Цената му колко беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не беше си на щанда с пиенето до текилата имаше само 2 бутилки ми не е скъпо 4-5 лева. Иначе разгледах и щанда с Азиатските продукти доста продължително има мноог работи, но са ми непознати и някак не мога да се навия да ги опитам все още ;д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе разгледах и щанда с Азиатските продукти доста продължително има мноог работи, но са ми непознати и някак не мога да се навия да ги опитам все още ;д

Пробвай глоговите мармаледки, ако са останали - ей, много хубави са! Малко напомнят на едновремешния нашенски мармалад... Пък то трябва да се пробват непознати храни, все нещо ще ти допадне, аз обичам да експериментирам, ако и понякога да съжалявам - пак пробвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за едното имане, купувайте ги, но да знаете, че изключително неудобно да се яде с тях. Особено ако са от кръглите, а не от плоските. Честно си признавам, че предпочитам дървените, защото са по-леки.

Здравей,а знаеш ли къде мога да намеря от плоските клечки?Ще пробвам и с двата вида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информативно за Варна - отвориха корейски ресторант на Червения площад до китайския Ч (И) Жоу. До скоро беше тайландска кухня, ама нещо не им потръгна :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, аз предлагам да си направим една форумна среща в ресторант Ариранг на "Плиска", какво ще кажете? Мисля че ще е страхотно да се видим, дори за такива потребители като мен, които рядко пишат във форуми, но обичат да ги четат. Та ще се радвам да се запознаем. Какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пръчици за нудълса някой може ли да ми каже от къде да си взема? smile.gif

Ако си от София, има Била на бул.България 55, там има малко щандче със суши и там са пръчиците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно въпросче относно ресторанта дали може да ми кажете тези които са го посетили дали правят Джаджангмьон, Пулгоги, Теокбоки защото умирам да ги опитам :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В китайският ресторант на колелото на трамвай 5 правят Джаджамьон и още три вида спагети. Аз съм пробивала само Джаджамьон и много ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой знае ли към днешна дата къде в София или Стара Загора мога да открия соджу? Обиколих 5 Карфура и така и не успях да намеря..  :mad:  Help?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой знае ли към днешна дата къде в София или Стара Загора мога да открия соджу? Обиколих 5 Карфура и така и не успях да намеря..  :mad:  Help?

Редовно посещавам плевенския карфур, верно че е нов, но всеки път ми казват, че не са чували за това "нещо" соджу. Може би карфурите не го карат вече. Издирвам в момента други начини да се сдобием с най популярния алкохол в света, но уви... за сега нищо. Някъде бях чела ,, че във веригата Берьозка имат кимчи, тези дни мислех да мина да видя дали го доставят или правят. Ако доставят , предполагам и соджу може да ми доставят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези от София, хванете тролей 1 и отидете в Левски Г, в сградата на "Mr.Park". Или пазарувайте онлайн.

 

Скоро ще отвори друг "източен" супермаркет на мястото на супермаркет "Оазис" в София, Младост 1, бул. А. Сахаров.

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) здравейте,както е казано по- добре късно отколкото никога.........Да ама НЕ....мен явно късно ме е хванала за гърлото ,,корейската драма" от 2 години ..и във тази връзка изпитах любопитството да открия прословутото ,,соджу".....Е няма такова чудо във Варна и това си е....сина в командировка в Германия ми звъни и пита...,,майко няма соджу искаш ли саке))))......е да ама не....)))))......соджу та соджу)).....и аз като вас обикалям редовно щандовете и питам ама няма......така ,че ако някой все пак засече някъде тази напитка ..пишете))..иначе май ще се ходи до Корея на екскурзия))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се косиш толкова бе душо, недей. Ще ти кажа как да си направиш соджу: сега сипи една пълна чаша водка - 300 мл., налей и една чаша вода - 250 мл., приготви една супена лъжица захар. Смеси тези три неща в съд и бъркай до разтопяване на захарта. Ето ти соджу, само дето ми е жал за водката. Е с това се напиват до откат корейците. А иначе, соджу съм  купувала от Карфур във Варна. Имаше до скоро, но понеже е слаба напитка нещо не върви по нашите ширини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен :) Преди 2 мин.излязох от Карфур,който е в българия мол говорих с човека отговарящ за алкохола там и каза че соджу са имали преди година и половина от тогава няма и май нямало да има повече.Така че ако видите някъде другаде да се продава споделяйте,че и аз искам да го опитам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В AsiaMarket в квартал Левски редовно зареждат (и не само соджу), Имат и щанд в една от веригите - "Хит", ако не се лъжа.

Тъй като не виждам алкохолни напитки в онлайн магазина им, аз бих се обадила по тел-а да ги питам как стои въпроса с доставката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_sunny: :icon_sunny: :icon_sunny:  Да си споделя и аз болката!  Ако знаете как ми се иска да пробвам тяхното кимчи. Направо съм на разстояние едно зелево листо да да пробвам в къщи. Сумати видеа изгледах на тая   тема,  например-

. Но не мога да намеря всички съставки. А и да си кажа, преди да експериментирам в къщи ми се иска да си купя от някъде и да пробвам. За съжаление в Пловдив няма къде или пък аз не знам ...... Освен , май да се съберем група в Пловдив и да направим геройски опит .....    :icon_sunny: :icon_sunny: :icon_sunny:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...