Jump to content

Филми по действителен случай


voileta

Recommended Posts

Няма проблем. Намерих още един изключителен филм по действителен случай: "Hunger".

За борбата на ИРА и събитията в Белфаст през 1981 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно споделено заглавие. Ти си благодатен източник. Благодаря :)

 

 

След по-малко от час предстои  'Двойник на дявола' - БТВ Синема, 21.00 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'12 години в робство' го гледах сравнително скоро и е сред малкото заглавия, които са получили Оскар напълно заслужено. Казвам това, защото в повечето случаи не разбирам, защо раздават тези награди на килограм за някой филм, който не блести с нищо. Въпросното заглавие сцена след сцена ме оставяше с мисълта: мили Боже, това се е случвало, отново и отново и то не толкова отдавна. Случвало се е просто заради цвета на кожата. Самият филм не спести нищо и бе като едно своеобразно извинение.

 

Противно на горното заглавие 'Двойник на дявола' беше направен за масата и бокс офиса, следователно дай да покажем голотии и насилие, историята не е толкова важна. Нагонът ръководеше всичко. Нито един от героите не беше разгърнат. На нито един не повярвах. Никъде нямах усещането, че това наистина се е случило. Бе като лоша пародия. За мен едно късче от историята, за което е по-добре да прочетете, отколкото да гледате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно въпросите ти, това е резюмето накратко: 'Когато лейтенант Латиф Йахия е призован в палата на Саддам, той се сблъсква с особено опасна мисия. Трябва да се превъплъти в двойник на Удай(сина на Саддам). В случай, че откаже семейството му ще бъде унищожено'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четвъртък, БТВ Синема, 21.00 часа - 'Аматьорите'. Изглежда доста нетрадиционно и забавно. Там съм.

 

 

White Night 2012 - корейски БЛ, има бг суб 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AWL - след филма, който ме съветваха горещо да не гледам, защото бил мн тежък, сега виждам и сериала. Един ден ще си ги причиня, защото където има мн болка, се ражда и човешкото в човека-съчувствие, милост, подкрепа, опит за промяна, борба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Момичето от Дания' ми привлече вниманието. Винаги съм харесвала силни и уникални личности, които не се страхуват да изразят себе си и да живеят живота, който искат. Плюс, че актьорът ми е интересен като присъствие и пресъздаване на образа, а жената до него и ролята й са не по-малко уникални.

 

 

 

'Завръщане' с Ди Каприо също дава силна заявка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Saving Mr. Wu (2015)

 

Любопитно беше за мен да разбера за подобна история, защото имам доста сходен проект. Каквото реалността може да сътвори и най-богатото въображение не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Украинско-руският "Несломима" или, както го разпространяват руснаците, "Битката при Севастопол", макар че самата битка е някъде там встрани, за фон.

Всъщност филмът разказва историята на Людмила М. Павличенко, известна още като Lady Death - най-успешната жена снайперист в историята, с повече от 300 потвърдени убийства, включително над 30 спечелени дуела с вражески снайперисти. След едно по-тежко раняване, Людмила е изтеглена от фронтовата линия и става инструктор. Славата й вече е толкова голяма, че достига отвъд океана. Включена е в съветска делегация, чиято цел е да призове Щатите да отворят втори фронт срещу Хитлер. В САЩ тя се сближава с първата дама Елинор Рузвелт.

 

Животът на Людмила Павличенко е бил наистина забележителен, но за съжаление филмът не е нищо особено и май екранната героиня доста се различава от първообраза си. Усъмниха ме още първите секунди, когато се завъртя логото на 20th Century Fox (в руски филм!!!). Сюжетът има толкова много потенциал, но е яко разреден от романтичните терзания на Люда, неясната й мотивация, големи дози детински патос, варене на борш с мисис Елинор, посредствен сценарий, кофти режисура и т.н. Баталните сцени не са лоши, но са малко. Кажи-речи цялата епичност се събира в клипа, заради който дръпнах самия филм. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудеса от Рая

 

Носителката на награда Златен глобус Дженифър Гарнър е в ролята на Кристи Бийм, силна, посветена на семейството майка, чийто свят се обръща с главата надолу, когато дъщеря й Анна (Кайли Роджърс) е поразена от рядко, нелечимо заболяване.

С яростна родителска решителност, Кристи събира смелост да направи всичко възможно (и невъзможно) за детето си и се впуска в затрогващо търсене из медицинския хаос, дори след като вярата й започва да угасва.

И точно когато сякаш всичко наистина е изгубено, поредица необясними документирани събитията объркват очакванията не само на Кристи, но и на лекарите, семейството и общността, а удивителните мистерии, които живота ни предоставя дълбоко ги вдъхновяват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Благодаря горещо за споделените заглавия :)

 

 

 

''Дневникът на един наемен убиец'', резюме:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...