Към съдържанието

Снимка
* * * * * 9 гласа

BTS (Bangtan Boys/Bulletproof Scout Boys )

хип хоп група

• Влезте в профила си за да пишете
481 отговора на тази тема

#1 bubble

bubble

Тотално оазиятчен

• Потребители
  • 4279 Мнения:

Публикувано 12 юни 2013 - 06:52

BTS (Bangtan Boys/Bulletproof Scout Boys ) / 방탄소년단

tumblr_okpb2x4eMS1ug7iw9o1_1280.jpg

Дебют: 12 юни 2013г.

Компания: Big Hit Entertainment (Корея), Pony Canyon (Япония)

Официален фенклуб:  A.R.M.Y  (Adorable Representative M.C for Youth.)

Официален корейски сайт       Официален японски сайт    Официален Facebook

Официален корейски @bts_bighit  Официален японски @BTS_jp_official  Личен @BTS_twt

Корейски Youtube      Японски Youtube

Биография:

Първоначално групата е смятана да бъде дуо, което да дебютира още през 2010.

Тази идея не се осъществява и започнало групиране на различни трейнита, като някои се отказвали и си заминавали. 

Тук може да видите предебютни клипове и някои от напусналите момчета. Някои от членовете са били бивши трейнита на JYP или underground рапъри.

Oкончателният подбор на групата става през 2012, когато и момчетата започват да комуникират в социалните мрежи с фенове.

На 12 юни 2013 издават своя първи сингъл албум 2 Cool 4 Skool. Промотират песените No more Dream и We Are Bulletproof Pt.2 по музикалните предавания.

На 11 септември идва ред на първото им завръщане с първия им мини албум “O! RUL8 2?”, който съдържа 10 песни. Главна песен е 'N.O'.

На 6 ноември продължават и промоции на ‘The Rise of Bangtan’. На 8 септември се излъчва първият епизод на шоуто им Rookie King. Предаването има общо 8 епизода.

В края на годината момчетата печелят няколко награди за Rookie of the Year.

През февруари 2014 издават своя втори мини албум под името Skool Luv Affair. Там главна песен е Boy in Luv

Името на групата идва от "to block out the world’s bullets". 

Jin

tumblr_okr602x89H1vuwqjbo3_r1_1280.jpg

Spoiler

Истинско име: Kim Seokjin (김석진)

Рождена дата: 4 декември 1992г.
Височина: 179 см

Кръвна група: 0

Роля: Вокал, лице на групата

Видеоклипове с негово участие:

[2012] Jo Kwon - I'm Da One 

Suga

tumblr_okr602x89H1vuwqjbo7_r1_1280.jpg

Spoiler

Истинско име: Min Yoongi (민윤기)

Рождена дата: 9 март 1993г.

Височина: 176 см

Кръвна група: 0
Роля: Рап

J-Hope

tumblr_okr602x89H1vuwqjbo4_r1_1280.jpg

Spoiler

Истинско име: Jung Hoseok (정호석)

Рождена дата: 18 февруари 1994г.

Височина: 177 см

Кръвна група: А
Роля: Рап

Rap Monster

tumblr_okr602x89H1vuwqjbo5_r1_1280.jpg

Spoiler

Истинско име: Kim Namjoon (김남준)

Рождена дата: 12 септември 1994г.

Височина: 181 см

Роля: Лидер, Рап

Jimin

tumblr_okr602x89H1vuwqjbo6_r1_1280.jpg

Spoiler

Истинско име: Park Jimin (박지민)

Рождена дата: 13 октомври 1995г.

Височина: 175 см

Роля: Вокал

[2012] GLAM - Party (XXO)

V

tumblr_okr602x89H1vuwqjbo1_r1_1280.jpg

Spoiler

Истинско име: Kim Taehyung (김태형)

Рождена дата: 30 декември 1995г.

Кръвна група: АB
Роля: Вокал

Драми с негово участие:

Hwarang: The Beginning (2016-2017)

Jongkook

tumblr_okr602x89H1vuwqjbo2_r1_1280.jpg

Spoiler

Истинско име:Jeon Jongkook ()

Рождена дата: 1 септември 1997г.

Роля: Вокал, Рап

Дискография:

Spoiler

Видеография:

2013:

Дебютния трейлър

No More Dream

No More Dream MV (Dance ver.)

We Are Bulletproof Pt.2

O!RUL8,2? Concept Trailer

N.O

Beautiful

Adult Child

2014:

Skool Luv Affair Comeback Trailer

Boy In Luv

Boy In Luv (Dance ver.)

Just one day

No More Dream (Japanese version)

Boy In Luv (Japanese version)

'DARK & WILD' Comeback Trailer

Danger

War of Hormone

Danger (Japanese version)

Danger (Mo-Blue-Mix) ft. THANH

2015:

I Need U

I Need U (Original ver.)

Dope

For You

For You (Dance ver.)

Run

[2015.12.01] I NEED U (Japanese Ver.)

2016:

[2016.03.11] RUN -Japanese Ver.

[2016.04.19] Epilogue: Young Forever

[2016.05.02] Fire

[2016.05.15] Save Me

[2016.10.09] Blood Sweat & Tears

Соло:

2013:

Jo Kwon (2АМ), Lim Jeong Hee, Joohee (8eight), Rap Monster & Jungkook - Perfect Christmas

2015:

Rap Monster x Warren G - P.D.D (Please Don't Die)

Rap Monster - Awakening

MFBTY feat. EE, Rap Monster & Dino-J - BuckuBucku

Rap Monster - Do You

Rap Monster - Joke

Yankie feat. Dok2, Juvie Train, Double K, Rap Monster, Topbob, Don Mills - ProMeTheUs

Rap Monster - Fantastic

Телевизия:

[2014, Mnet America] GO! BTS

[2014, Mnet] American Hustle Life

[2014, Yinyuetai] BTS China Job

[2013]  MTV Rookie King BTS

Галерия:

2.jpg

Spoiler

Награди:

Spoiler

Лично мнение:

Знам, че са дебютна група, но ме смаяха.. Можете да видите в канала им доста добри неща, поднесени от тях.

Те бяха едни от момчетата, които очаквах през 2013. И съм страшно доволна от работата им. Тийзърите бяха мега силни и песента не ме разочарова. Албумът им също е много добър.

• 0

#2 blacky80

blacky80

Агенция "От Азия с любов"

• V.I.P.
  • 3138 Мнения:

Публикувано 12 юни 2013 - 10:41

Мале..мале..с тези набори, ако кажа че са сладки да не ме затворят?  :lol2:

Първо, вярно са много малки на години и са някак сладурести, я на сценични имена, я на вид...Всеки от тази група някак ми напомня за някой от друга позната и по-известна бой група..но виждам потенциал. Това е едно на ръка, но имам толкова но-та. Малко ми писна от повтаряща се концепция и повтаряща се музика..и визия, за Бога. Не са ми виновни момчетата в случая, а компаниите и екипите зад тях, защото е по-лесно да се рециклира вече познатото и тестваното. Да изброявам ли за колко дебюта се сещам с тази базова песновка, бийт.. поносимо flow, ревящ ала рап и мешавица хореография? Тц, тц...

tumblr_mo9p4aGS4w1s70o1po1_1280.jpg

Да не си кривя душата, виждам, че имат чар и вече слушам албума, дори и песни ми допадат..та силно се надявам на лайв да ме изненадат, поне малко в различна светлина.

Второ, по-важно за мен, във всяка подобна, с наченки на кей хип хоп, група от време оно има изявен поне 1 вокал(в пълния смисъл да може да пее), тук някой знае ли кой е? Не, просто да ми слагат "титлата" вокал..

И последно малко смешно..дано не са поредното име на банда с "B" в името, в к pop-a, с цел преследване на големия успех. :896767:

Лично им пожелавам успех, и си чакам лайв-овете. Имам си и аз една надежда...хаха

• 0

#3 bubble

bubble

Тотално оазиятчен

• Потребители
  • 4279 Мнения:

Публикувано 12 юни 2013 - 12:20

[ENG] BTS ‘No More Dream’ MV Making  // BTS Album Jacket Photoshoot Behind the Scenes

Това намерих като клипчета от шоукейса

We Are Bulletproof Pt.2 //  ИНТЕРВЮТО

No more Dream ~

tumblr_mo9t1lJMYK1s70o1po1_1280.jpg

Spoiler

• 0

#4 MuryG

MuryG

Млад господар

• Потребители
  • 139 Мнения:

Публикувано 12 юни 2013 - 09:26

blacky80, споделям мнението ти. Младички и сладички, та ще почакам да пораснат :28558: Това, което не разбирам е, защо за Бога не направят нормална група от 4-5 човека?!

п.п.Сега прочетох това:

Spoiler

-_-

• 0

#5 little_angel

little_angel

K-pop addict фен на годината

• Потребители
  • 5075 Мнения:
  • Местожителство: София

Публикувано 13 юни 2013 - 08:30

Линк, линк за теглене на албума

tumblr_mobje13y8k1r3hs1eo1_250.jpg

BTS (Bangtan Boys) – 2 Cool 4 Skool

Аз мение ще кажа след предаванията. Иначе песента ме зариби с бийта си и Jimin с това че е малък сладур хахааххаха

• 0

#6 Rie

Rie

Потребител

• Потребители
  • 2520 Мнения:

Публикувано 13 юни 2013 - 08:43

Трима пълнолетни, един скоро, останалите фъстъци...
No More Dream ми хареса. Изслушаха и албума, не е зле. Корейската захарна фабрика виждам, че отново е на висота - и седмината са симпатяги.
Вече дори ги разпознавам, но трябва да ги видя и в риалити. Ще видим какво ще излезе от тях.

• 0

#7 bubble

bubble

Тотално оазиятчен

• Потребители
  • 4279 Мнения:

Публикувано 13 юни 2013 - 03:22

За мен страхотна първа сцена... Дано наистина имат предавания защото само от блога им и кратките клипчета, които пускаха преди няколко месеци бяха симпатяги 

Първо като интро са изпълнили малка част от We Are Bulletprof Pt2 

• 0

#8 Dark_Angel

Dark_Angel

Небесен пратеник

• Потребители
  • 1659 Мнения:

Публикувано 13 юни 2013 - 03:45

Нещо ми липсва при тях, но все още не мога да установя какво точно..... 

Обаче са симпатяги, така че ще следя развивитието им. :)

Официално видео от шоукейса:

• 0

#9 Rie

Rie

Потребител

• Потребители
  • 2520 Мнения:

Публикувано 14 юни 2013 - 09:01

Изненадана съм от първата им изява, вчера на M!Countdown. За дебютанти се справиха много добре и дори не ми изглеждаха притеснени, поне не забелязах.
Досадно е, но политиката на екипите им дава отново резултати, колкото и да е виждано вече в не-знам-колко други дебюти. Изчетох доста коментари в интернет, в които се говори за парчето, изпълнението им, но като че ли преобладават предимно коментари от рода на колко е сладък този, колко е сладък онзи, ау, мяу и ала-бала. Една добра песньовка, не е нещо ново, но имаш ли и нужните симпатяги и ето ти отличен дебют.
Мин Юнги (Шуга) толкова много ми прилича на Рики от Teen Top, че връщах на няколко пъти кадрите с него, когато гледах видеото.

• 0

#10 vilkamilka

vilkamilka

Млад герой

• Потребители
  • 40 Мнения:
  • Местожителство: Sliven

Публикувано 14 юни 2013 - 10:19

Лелеллеле още с дебютната им песен ме сразиха..... Много ги харесвам, абсолутно всички .. само ми се иска на следващото им видео Rap Monster да го видя без очила... интересно ми е... Ама са супер якички и обожавам песента им :xaxa: :xaxa: :xaxa: :xaxa:

• 0

#11 Sierra

Sierra

Всевиждащата

• Ст. модератори
  • 2776 Мнения:

Публикувано 14 юни 2013 - 11:48

Големи сладурчета. Още година и са легални, хехехехе  :28558: . Добри бийтове, добре рапират. Малко ме нерви, че са много и смятам, че са прекалено талантливи, за да забиват в танци при такъв рап, ама ще ги видим.

• 0

#12 zlaty_pet

zlaty_pet

Пазител

• Екип Субтитри
  • 850 Мнения:
  • Местожителство: Сливен

Публикувано 15 юни 2013 - 07:47

Много яко звучат тези деца! Супер приятна изненада. Наистина пак голям калабалък и едва ли скоро ще ги запомня по имена, до 5-6 що-годе се справям с броенето, но 7 ми идва по-трудно :P

Сега им слушам албумчето и в крайна сметка май ще си го изтегля. И ще ги следя как се развиват, дано не ме разочароват.

• 0

#13 Mari92

Mari92

Глупаче

• Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано 16 юни 2013 - 09:22

Значи наистина се ядосвам, когато някоя страхотна група не е оценена достатъчно. Момчетата си скъсаха задниците от тренировки последните месеци. Аз ги следя още от началото..месеци преди да дебютират.Как да нямат вокали:Jimin и Jung Kook имат страхотни гласчета. Да не би в B.A.P да има повече вокали ? Тази група трябваше да дебютира много по рано. Ако B.A.P бяха дебютирали след нея пак ли щяхте да говорите , че нещо ви липсва в тях? BTS са млади, а вече толкова талантливи. На сцената са невероятни - нямат умора. Много членове били (7) ми дай да линчуваме SUJU , защото са 14 - наистина големи смешки прочетох. Те демонстрират истинския хип-хоп. Какво да ви липсва - имат вокали , имат страхотни танцьори и рапа им е страхотен , имат страхотно излъчване , много са сладки и забавни. И това, че били малки- те не са малки , ние сме "старците" .Както и да е аз подкрепям BTS с 4 ръце и най-вече мойте сладури Jimin и Jung Kook - изобщо не ми пречи , че са млади.Тези момчета заслужават много !

• 0

#14 Sierra

Sierra

Всевиждащата

• Ст. модератори
  • 2776 Мнения:

Публикувано 16 юни 2013 - 11:19

Tая па, с кого спориш? Тука сума ти суперлативи се изсипаха, ти се възмущаваш? Смешна работа.

• 0

#15 Mari92

Mari92

Глупаче

• Потребители
  • 8 Мнения:

Публикувано 16 юни 2013 - 11:44

Да изказах мнението си както всеки друг :) Не виждам къде е тази "смешна работа". Смешна работа беше частта " Малко ме нерви, че са много.." от твоето мнение, но не съм тук да споря или да се заяждам. Просто си казах мнението.

• 0

#16 aivischeto

aivischeto

Млад герой

• Потребители
  • 30 Мнения:

Публикувано 16 юни 2013 - 01:46

Имам едно въпросче :D V ли пее "Добре мамо сега отивам го библиотеката" , нещо не мога да ги различа още.. Да ме извиняват техните фенове. Колкото повече ги слушам, толкова повече се зарибявам. Има потенциал и то в излишък :)

• 0

#17 Dark_Angel

Dark_Angel

Небесен пратеник

• Потребители
  • 1659 Мнения:

Публикувано 16 юни 2013 - 02:04

Имам едно въпросче :D V ли пее "Добре мамо сега отивам го библиотеката" , нещо не мога да ги различа още.. Да ме извиняват техните фенове. Колкото повече ги слушам, толкова повече се зарибявам. Има потенциал и то в излишък :)

Не, това го пее Jongkook :)

• 0

#18 e_katya

e_katya

Пълководец

• Потребители
  • 220 Мнения:
  • Местожителство: Бургас

Публикувано 16 юни 2013 - 02:51

хубави деца, 

tumblr_mohi7sKLoW1suk4u9o1_1280.jpg

tumblr_mohi52ESNa1suk4u9o1_1280.jpg

ама малко ми писна от таз мода къси гащи и 3/4 чорапи... напоследък всички са кат ангорски зайци близнаци... и много извън темата, ама ми стана любопитно SJ кога па са били 14? :P

• 0

#19 Sierra

Sierra

Всевиждащата

• Ст. модератори
  • 2776 Мнения:

Публикувано 16 юни 2013 - 04:30

Да изказах мнението си както всеки друг :) Не виждам къде е тази "смешна работа". Смешна работа беше частта " Малко ме нерви, че са много.." от твоето мнение, но не съм тук да споря или да се заяждам. Просто си казах мнението.

Смешната работа е, че се хващаш за най-малките неща в иначе положителните коментари, за да направиш цяла безсмислена тирада от това. Както ти си изказваш мнението, което е порицание на тези на всички останали, които на всичко отгоре са и добре настроени коментари, така и ние имаме възможността да ти опонираме. Никой няма да ти каже и дума, че момчетата не са готини. Просто имаме право да имаме нашите мнения, съмнения и т.н. 

• 0

#20 blackangel

blackangel

Пазител

• Потребители
  • 545 Мнения:

Публикувано 16 юни 2013 - 04:44

Хубави момчета, страшно талантливи, със зарибяващи песни и добър вкус( Big Bang са им любимци все пак :28558: ). Какво повече да иска човек? То се е видяло, че това ще ми е любимата руки група за тази година.

Мерси bubble, че си им направила тема, та да им обърна внимание, че сигурно нямаше и щеше да е огромна грешка.

• 0