Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

Битката беше страхотна, макар и леко нелепа -първо изтощаваш главния герой колкото се може повече и чак когато се появи зяпач вкарваш в действие техника, която е толкова мощна, че сериозно се чудиш защо не е използвана по-рано. Това може да означава само едно-авторае вярващ. Затова е сложил толкова висока цена на силите на Рай. След този чап спокойно бихме го сравнили с бог, а от самото начало ни се втълпява, че макар и дълголетни и невероятно силни нито ноблесите нито върколаците са богове.

Ся остана Франки да замете с Инес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има малко резон - да се е надявал да ползва тази техника в краен случай, тъй като е супер изтощаваща и ще го лиши от почти всички сили, примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова тежки и изморителни битки,очаквам сега Раи и Раскерия да се вземат,да си имаме малки ноблесчета и в къщата на Франки да настане празненство. :rolleyes: :rolleyes:

Но първо Франки да разкъса Инес на парченца ,а Музака да детронира сегашния лорд на върколаците. Мисля че,след толкова много страдание в последните месеци,най-после идват и хубавите дни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахахахахахааххаа.................. Франки винаги е тук за да спаси денят :28558:   Инес,как си мислиш,че можеш да прелъстиш наш Франки,след като се е обрекъл на любов на Раи :na2:   Надявам се Музака все някак си да вразуми Гарда,защото изглежда много яка мацка ,а и си му е стара дружка.Дано двамата смажат лорда и вече пътят ще е отворен за последната ни жертва - Кромбел .... хохохохохо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, Франки най-после разкара самозваната изследователка тоест психопатка, при тва с усмивка :D . Щяла да го прокълне, ми голяма работа-той чува такива неща само когато му изнася :lol2: . Ся остана да се заеме сериозно с другия плагиат и да приключва с организацията.

Всъщност остана само една чуденка-кой е елдър номер 1. Все имам чувството, че ще е онова хлапе дето вървеше по петите му преди да напусне организацията. Това, че някой си е казал, че е убито не е достатъчно като доказателство, той не го е видял с очите си, нали!?

П.С. Абе тая Гарда на външен вид много прилича на Мурджо :huh:  Дали е резултат от експериментите само или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро представяне на Сейра, макар че трябваше да използва почти пълната форма на атаката, удобно подсказана от Тао. Казано другояче, добра екипна работа, което си е абсолютна новост за ноблесите, като гледам за върколаците също. Това е и предимството на хората, компенсират индивидуалните си слабости взаимно.

 

П.С. Почти ми дожаля за петата, Синдбад се оказа сериозен противник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как си пролича, че Франки се е появил -  Ноблес буквално за минути се върна отново в челната тройка :28558: . Вярно, само един панел, но наситен с много обещания за забавления в негов стил:

 

fa651865e5382176.jpg

 

Почти ми е жал за тия със шаренките коси-лъжа де, Франки трябва да изпусне парата все пак, а ние плюс другите зяпачи ще се наслаждаваме :) .

Обаче петата като че ли става все по-надарена с всеки чап :blink: . Както и да е, за нея нямах нищо против да загине геройски. Жалко, оцеля <_< .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее,последният чаптър направо ме размаза от емоции. Закачките,страхотната снимка с луната като фон и безценната усмивка на Раи. Мисля си ,че след тежките битки ни очакват по-хубави времена и е крайно време Франки да вземе нова,по-голяма къща ,че така като гледам,скоро тази няма да побира цялото семейство :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много симпатичен чап :)  

Тао, горкия, ще трябва да е научи и да мълчи понякога :lol2: . Обаче Лунарк все по-сериозно ми лази по нервите, само дето Франки не поддава, което си е супер :D. И наистина, усмивката на Рай беше безценна. Оставада видим как зеленокоска ще гушне букета. Никой не и е виновен, че не може да прецени ситуацията-ето Синдбад може и да не знае кои са, но веднага разбра, че требе а бяга, мда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи...няма по-силна връзка от тази между Франки и Рай. :28558: Това просто си е факт, въобще авторът да забрави за опитите да вкарва някакви романси между Рай и Раскерия, направо тръпна от ужас при подобен вариант. Никаква "либоф" не искам да има в мангата. :D Друг момент, който от известно врме ме притеснява е, че авторът/художникът тотално залитна по ечито. :lol: Видът на върколачката с всеки изминъл чап все повече ме плаши. А вече и не само тя, ми и другите женски имат плашещи размери...дано се поспре малко. Иначе мислех, че това ще е края на върколачката, Синдбад толкова здраво я ступа, направо попиля, че си беше пътник, ако Франки не се беше появил. Ах, Франки...направо е във вихърът последните чапове, не мога да му се нарадвам. Прекрасник!  :inlove:   Да се върна отново на Синдбад - и аз не очаквах да е толкова силен, много ме изненада! Това момче ще има да създава проблеми занапред...и има акъл, наистина успя да прецени, че трябва да се омете. Тао винаги оправя настроението, раздаде ли вече брошурите? Или това ще е в следващия чап? :D Иначе рицарите на Рай страшно много ме радват и тези маски са един път просто!

п.п. Съгласна напълно, че на Франки ще му трябва по-голяма къща.:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо стана забавно и пак вкараха драма. Пак многострадалната Геновева  зяпаме как изтърва конците и като че ли Рай  се гласи отново да я освестява :slap:  Единственото, което би ме зарадвало е Франки да разкара втория елдър, който твърде много се радва.

 

П.С. Арта пак нещо куца, по точно пропорциите. Ръцете на Мурджо на места изглеждат все едно Оро ги е модифицирал :28558: 

П.П.С. По този превод определено има много каквода се желае, като започнем с името-Мазука :blink: , термини като главнокомандващ и тн, но е по-добре от без :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и официалния превод на веселата глава излезе и то за да разберем, че оръжието направо се е метнало на собственика си. Черното копие освен своенравно и проклето,  има нужда да изпуска парата от време на време- точно като Франки. Току виж  от киселините след преяждане фанало гастрит :lol2: . Дори новите сеирджии ( за разлика от зеленокоска) са наясно, че е по-добре да стоят надалеч когато Франки и чадото му се забавляват

.

П.С. Ама изглежда има още едно условие да се изкачиш на върха на йерархията при ноблесите-да нямаш чувство за ориентация, ей на и Раскерия си "търси" подчинените :D

Тао обаче как бързо разконспирира причината Франки да се бие. Направо имам чувството, че му дожаля за петата-той поне е наясно, че нито Лунарк нито Раскериа имат шанс да разделят тези двамата :D Само ние можем, просто трябва някак да стигнем до там :bee: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само драма до безкрай, а откъм история няма грам развитие. Тъпчене на едно място от много време. Почвам много да се разочаровам. Не случайно мангата от доста време позагуби позиции и в класацията в line. И вечната агония - сега ли ще е края на Рай или не? Авторът съвсем наля, та преля с драмата. <_< Много ми е черен пред очите Музака! Рай вместо да го съжалява, пази, предпазва и да поема цялата вина и удари от него /с цената на живота си/, да вземе истински да му помогне, като сложи края на този побъркан вълчак. Агонията продължава, зяпачите седят отстрани - в това число и нашите, а Рай почти сигурно си заминава. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфуу, най-после смислен чап. Добре, че има поне един от цялата пасмина там дето мисли и действа навреме. Каквото и да приказва Тао, това беше не само правилното, но и едиственото решение да бъде спряна Гарда и от там необходимостта Рай да се намесва. Франки е железен както винаги, дори препотилия се Кайе го отчете-спря я без да я убива или наранява сериозно...засега. От тук вече нещата основно зависят от Музака. Да вземе най-после да си свърши работата като Лорд, защото това, че нищо не е правил преди е по-голямата причина да не бъде признавам от върколаците. Мадук ги лъже и те го знаят, но е там през цялото време, нещо което не може да бъде казано за предшественика му. При това обещава облаги, при това сигурни за тези, които са му верни. Музака не е ставал за Лорд и лошото е, че го е знаел, но не е намерил някой доверен да го замества докато го няма, а когато едно място е празно е нормално да бъде заето от някой друг. Чакам най-после да разчистят там и да се приключва с тая "арка", (не вярвах, че е възможно да го кажа, но...)която по продължителност и безмисленост се конкурира доста успешно с Блийч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Франки рулззз!B)

5a22d07063a888ac.png

Най-после да се появи някой със здрав разум, а не просто да стои, като всички зяпачи отстрани. И винаги прави всичко по силите си да защити Рай. Просто няма равен, уникален е Франки и прекрасно съобрази ситуацията.

Музака по-добре да се хваща и да действа, като истински Лорд и да престане с глупостите. Много ми е черен и заради повечението му куп клупости и ужасни неща в последствие са се/ се случиха. Или поне някой по-достоен да заеме мястото му. Омръзнаха ми неговите драми и поведение. Дебилче, много добре го описа.:up:

Да, най-накрая по-читав чап видяхме, но и аз нямам търпение да завърши арката.. Голяма драма, агония и разтегляне на ластици без никакво развитие на сюжета.

А тази сцена към края много ми хареса. :inlove:

f33afd4085d0e626.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после някакво развитие, писна ми от безкрайната битка на Мурджо и още по-безкрайното протакане около въпроса ще мре ли Рай или не. Има неква светлина в тунела-май този път наистина ще гушне букета, а дано:P

Не ми хареса обаче физиономията на Кромбел и особено думите му относно кървавия камък-прозвуча баш като, че ли и той си има от него, не че ще се изненадам ако е така. И кво става, всички основни разработки са в неговите ръце и няма да има кой да го спре ако се е е добрал и до него щот както е тръгнало и Рай и Мурджо си заминават, а нашите намаляват драстично и то при положение, че дори не знаем кой е елдър №1. Грозничко става, поне изчервяването на Раскериа не е свързано с романтика-пофалиха я, че се държи точно както трябва да се държи Лорда:D

 До края ще се любувам на Франки и страхотните му включвания. Направо се разхилих като нареди на Мурджо кво да прай и още повече, че оня ще не ще изпълнява:lol2: Дядо излезе прав, строява ги всички в две редици и мърдане няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не ми се пише, защото нищо хубаво не ми идва наум по адрес на автора. То бива да забие в дъното, ама чак пък толкова. Никаква история, никакво развие и само една агония дали Рай ще умре в този или следващия чап?! Мурджо отдавна трябваше да изчезне от историята, все повече ми лази по нервите. Ако е имало момент, в който да ми е било жал за него, то той отдавна премина. Не мога да приема, ако Рай за втори път умре/заспи заради него. Какво толкова има да му помага, съжалява и т.н. И вече много омръзна с тази агония около Рай, ако ще го ликвидира автора - да го направи, а не последните 100 чапа да се чудим кога точно ще умре. Писва. А черешката е появата на Кромбел, толкова голяма гадина да е, май накрая той ще се окаже, че дърпа всички конци. Обаче ако Рай умре, не виждам кой друг ще го спре. Добре че най-накрая Раскерия събра смелост да се включи, за първи път. А другите продължават да са публика. Единствения персонаж, който все още радва и остава верен на себе си, по-точно, който автора не съсипа - това е Франки. Добре че е той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна напълно. То бива драма, бива трагедия ама тва се конкурира вече с разните индийски сериали дет ги гледа родителското тяло. И там има едни дет се ги тормозят, се ги мъчат, се са пробват да ги убият (на техния фон многострадалната Геновева е средностатистическа кифла, дет се лигави щот не знае кво иска) и тука същото-ще мре, няма да мре. Ми да реши най-после автора, че ми писна и поне аз лично искам да ида и да тегля чертата на Рай, защото в следствие на всичките тези безмислени локуми се загуби целия чар на заглавието. Следя го по навик и по диагонал с мишката. Спирам и чета само когато се появи Франки. Както уточни само него още не прецакал автора(там анимето се погрижи), а и Кромбел-вечния антагонист и вечния печеливш. Както е тръгнало накрая ще остане само той след като е обрал де щоможе и от врагове и от съюзници.

Чакам следващия чап само за да видя как Франки командори всички и още повече как Мурджо изпълнява:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край на трагедията и за жалост според мен е време да купуваме карамфилчета за любимият ни благородник . :( Очаквам следващите два-три чапа да се сбогуваме с него :(

 

Уникален кадър :rolleyes:

 

ae53748b8807978e.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и ние го чакахме да мре ама не, още ще го протакат. Сериозно го карам по диагонал и по навик, с надеждата, че ще свърши.

Тази "арка" приключи най-после без да се случи нещо същестено. Двамата мъченици пак оцеляха, не видяхме първия елдър-отново, Кромбел пак мародерства и разбира се печели без пръста да си е мръднал, а наште се върнаха в дядовата ръкавичка за да видим децата, че са още там и толкова. Тъпото е, че те вече са в уеба само за да разберем, че дадена арка свършва или започва или и двете. А, забравих, Раскериа иска да увеличи работата на Франки - ще им ходи на гости, пак.

Единственото, което ме заинтригува беше онзи флашбек с първия собственик/създател на кървавия камък-с Рай са като две капки вода, а му говори катона непознат. Просто ми се видя странно ако са кръвни роднини да се обръща към него с пълното му име:blink:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...