Jump to content

Takeru Satoh (Такеру Сато)


pe6ito

Recommended Posts

Приятелски разговор между Тим Бъртън и Рьо-чан (тайничко се надявам режисьорът наистина да забележи актьорската дарба на Сато!) по повод новия филм на американеца. Такеру е впечатлен от образите и визията на лентата (очевидно е, че ще му отива една вампирска роля). Към края на диалога, Рьо-чан подари на Бъртън много красива фигурка на Rurouni Kenshin, а той дори го помоли да му даде автограф като спомен за рождения му ден. Колко мило! Направи ми впечатление, че и двамата говореха като равни и се възхищаваха един на друг. Рьо-чан се отнасяше с голямо уважение, но получаваше от ответната страна същия респект.

 

Видео+превод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Такеру ме изненада много приятно. Гледах японска телевизия и в един момент го виждам в кадър от новата реклама за Flet's. Имаше един период от време всяка седмица почти излизаше някаква нова реклама с него, а напоследък нищо. Зачудих се какво става, а днес - изненада. Излязла е преди броени дни и веднага я открих в тубата, повод и да размърдам малко темата му.

 

Жалко е, че така и не се открива никъде Super Handsome Live (2011). Е, поне успях макар и трудно да открия в интернет приключението на Такеру-Ромео в Италия (Верона и Венеция) и да го изгледам преди няколко месеца. Такеру така и "не разбра", че в Италия хората не говорят японски, но въпреки това той постоянно отговаряше на родния си език. Много добре произнасяше обаче "Buongiorno" и "Grazie". Това поне бе научил. Италианките макар и да не знаеха кой е той всъщност много му се радваха, а той ухилен до уши. Научиха го и да се дуелира с шпага, посети и балкончето на Жулиета, снима се и до статуята й. Интересно италианско приключение за Такеру. Много се смях на кадрите, когато се завърна в Япония и посети училището в родния си град, в което е завършил. Седна на чина си, до прозореца, а когато се разходи в коридора и го видяха настоящите ученички - Ауу! Мяу! радостни викове, а може би е трябвало и да свестяват някои от девойките.

 

70, 69, в понеделник 68... отброяването до излизането на Rurouni Kenshin продължава. Какво са два месеца време, за да дочакаме Такеру Кеншин.

 

Такеру Сато за Flet's

 

http://www.youtube.com/watch?v=fVrUv4xfbM4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като започнахме с отброяването...

67ec9b7ca5715734.JPG

На 22 юни ще има предварително събитие, посветено на филма. То ще бъде по-скоро разговор с режисьора, но също ще е интересно.

7d57f394dfa523ab.jpg

Вярно е. Поизгубиха се рекламите му, но тази на Лумикс е навсякъде в магазините за техника

26f779c61d4075be.JPG

Чета, че с Ромео и Жулиета всички са се справили чудесно. Това е част от памфлета.

1fa6210b8cd72c63.jpg

48ef23021f78e216.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалният постер на Rurouni Kenshin излезе днес. Такеру Кеншин няма равен! Малко остана...

Видях, че вчера отново е излязла нова реклама с Такеру за Japan Post Bank. Рекламите му за JPB са свързани и са като един вид кратка дорама. Интересни са, но трябва да се следят, за да се схване историята.

 

b67998fd4d904ad0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това е същият вестник, който момичета откриха последния ден в Токио. Само че тогава в него бяха представени други актьори.

87d2af04e8ab19ce.jpg

Така ще изглежда обложката на Ост-а

522b16528185cd7a.jpg

3f188cd29c315b56.jpg

Любимото място на Рьо-чан

3a19e256ec99a0b6.jpg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hJIhafHcnug

Малко сцени зад кадър за загрявка.

О, постерът е чудесен, но аз харесвам и първите, особено този, който е в черно и бяло. Изглежда опростен, не е претрупан с образи и показва най-същественото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От FLET'S пуснаха преди седмица две нови реклами с Такеру.

 

Sato Takeru - FLET'S CM #1

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZmoWYOmWz4o

 

Малко остана и до премиерата на...

 

5c63ab30348d1f45.jpg

 

Edit (17 юли, 09:21 ч.): Такеру е на корицата и на новия брой на списание Good Come vol. 24

 

1335d43ecdba29ab.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такеру ще участва във филма Riaru Kanzen Naru Kubinagaryu no Hi, който ще бъде по романа на Inui Rokuro.

Двамата с Аясе Харука ще играят Koichi и Atsumi, които са приятели още от деца и впоследствие се влюбват един в друг.

Останалият каст също е доста интересен: Nakatani Miki, Odagiri Joe, Sometani Shota, Horibe Keisuke, Matsushige Yutaka и Koizumi Kyoko.

Източник + още за сюжета - Тук

 

 

f2cce9290b0b9b12.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега разбрах, кой ще режисира новият филмов проект на Рьо-чан!

Кийоши Куросава е човекът! След 5 годишно мълчание този режисьор отново се връща в киното. Последната му лента, Токио соната, беше изключително постижение в кариерата му. За втори път ще снима с Джо Одагири, след като преди 10г. направиха заедно Светло бъдееще.

Историята звучи прекалено познато, но се надявам Куросава да й вдъхне необходимата сила. Мина толкова време и очакванията към продукцията ще бъдат наистина големи.

Такеру и Харука вече са снимали заедно рекламите за Панасоник Лумикс и се познават много добре. Харука е споделила, че не се чувства като кака на Сато, въпреки че е с 5г. по-голяма от него.

22b584a81c4f0ba3.JPG

Снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни Такеру се появява къде ли не във връзка с предстоящата след броени дни премиера на Rurouni Kenshin. Той е на кориците на най-различни списания, гостува в тв предавания, имаше и отново представяне на филма, но вчера Такеру ме изненада с участието си в Shimura Doubutsuen - тв предаване с водещ Масаки Айба, в което популярни личности в Япония се грижат за най-различни животинки. Споменах наскоро тук в темата на Тайске Фуджигая за тази продукция, много интересни бяха епизодите с Мокомичи Хаями и мечето, а вчера участие записа и Сато-сан. Кратко, интересно и паметно. Такеру обожава животните, особено котките, но сценаристите на предаването го изненадаха с мънички маймунки. Кoлко щастлив бе Такеру, когато видя дребосъците, веднага гушна едното и започна да си играе с него, дори каза, че открива прилика със самия себе си. Двете животинки бяха и много забавни, защото се гушнаха едно в друго и не искаха да се разделят. Такеру се забавлява много с тях, а усмивката не слизаше от лицето му. По принцип участието на известните личности не е само в един, а в няколко по ред епизода, така че мисля следващата седмица той отново ще присъства.

 

Ето скрийшот-ове, които направих на участието му в Shimura Doubutsuen, когато го гледах в youku.

 

Верно си приличат двамата, както каза и той (хаха).

 

 

e4234f790549cf8e.PNG

 

 

Двете мъничета, които се прегърнаха. Такеру каза, че това е истинска любов. Несъмнено.

 

 

d78aa55dd9dbd40f.PNG

 

 

Такеру на корицата на CM Now Boys, кoйто излезе тези дни в Япония.

 

9b18ccb709d28301.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като две капки вода са! Много харесвам това предаване и не се съмнявам, че Рьо-чан се е радвал истински на животните. Преди време го гледах в подобна ситуация, но затворен в стая, пълна с малки котета. Играеше си с тях като с деца.

Тези дни проведох изследвания върху новата роля на нашия райдър. Понеже от утре той ще влезе в историята като самурай, реших да започна анимето Рурони Кеншин, за да проверя, какъв герой ще пресъздаде на големия екран.

Трудно се поставят анимирани образи извън рисуваните картинки и задачата на Сато не е била никак лесна, но... В момента, в който пуснах сериите, веднага разбрах, че само той и никой друг може да изиграе подобаващо този герой.

Първата прилика, която забелязах, беше в гласа. Сейюто, което озвучаваше Кеншин има почти същия глас като на Рьо-чан. Страхотно съвпадение в тембъра и изговора! Гласът на Рьо-чан в Ден-о беше същият.

Втората прилика е във височината на героя. Кеншин ръстово е нисък също като Сато.

Трето, косата на Кеншин наистина е кафеникава, а не червена, както съм я виждала в повечето косплей прояви.

Успех на лентата! Утре ще е голям ден! Ганбаре!

4ccc40387ca3c3fb.jpg

 

e5c48b4a419f4aae.jpg

 

 

Четох части от скорошни интервюта и Сато изявява желание следващата му роля да бъде във различен филм - с чудовища, роботи или с хорър елементи. Ако си е пожелал хорър, като нищо ще го включат. Това не е толкова сложно. Подобни филми в Япония правят често.

Аз пък искам да го видя като извънземен, какъвто е. Хаха! Няма да е зле да го върнат за малко в райдърския екип.

 

ДВД-то на Ромео и Жулиета излиза на 28 септември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две снимки на Такеру от церемонията по откриването на 17th Busan International Film Festival (BIFF)

 

18e297bf25b6f9d1.jpg

 

Такеру заедно с Yoo Ji Tae и Bae Su Bin

 

83589322cc5c0a93.jpg

 

 

Минаването му по червения килим:

 

 

def1cb6841e7ced9.jpg

f76eda9555245e67.jpg

 

source: tvreport

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"И до днес светът не знае любов по-чиста и съдба по-клета от тази на Ромео и Жулиета." - Уилям Шекспир

 

Най-после, днес, след месец отлагане, изгледах "Ромео и Жулиета". Изключително доволна съм от представлението, както и от главните роли на Такеру и Сатоми Ишихара. След като познавам отлично трагедията, след като съм гледала какви ли не адаптации по нея, този японски вариант, представен по един съвременен начин наистина ме впечатли. Вълнуваща среща на бала, истинска страст, сцени без преструвки, отлични като двойка бяха Такеру и Ишихара-сан, а приятната изненада за мен бе и включването на актрисата Мидорико Кимура (в ролята на дойката на Жулиета), която страшно много ценя. Такеру... Шапка му свалям. Само това мога да кажа. Кенто Каку, в ролята на Тибалт, също с поредното си отлично представяне. Amuse-качество.

 

085aaf523620e4ab.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такеру отново с роля на малък екран. Ура! Дорамата се казва Tonbi и ще бъде адаптация по отличената с първа награда новела на Кийоши Шигемацу през 2008 г. Излъчването ще стартира в началото на 2013 г. по TBS.

 

Гледах тази година тв филм в две части Tonbi (2012), който е по същата новела и е с участието на Шиничи Цуцуми и Соске Икемацу. Коментирах го преди месеци в темата на Икемацу-сан и мога да кажа само едно - страшно се радвам, че Такеру ще е в негова роля. Великолепна история за баща, който след смъртта на своята съпруга отглежда сам своя син, в годините след края на Втората световна война - техните взаимоотношения (радости, страхове) и трудностите, през които преминават. Ролята на баща на героят на Такеру тук е за Масаки Учино.

 

Браво! Такеру отново в дорама, в така любимият ми жанр при японците - човешка драма. След Fuyu no Sakura ми беше залипсвал много. Ще се справи повече от великолепно. Убедена съм.

 

DVD-то на Rurouni Kenshin ще излeзе на 26 декември. Малко остана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завъртях се тези дни покрай Рьо-чан и изгледах Ромео и Жулиета. Театър, който може да бъде разбран от всеки човек на тази планета, познаващ шекспировото творение. Превод не е необходим, за да вникнем в универсалните послания на големия ум.

Актьорите изнесоха грандиозен спектакъл, при положение че на сцената не бяха използвани умопомрачителни декори и пищни костюми. Всичко беше семпло и красиво, по японски непретенциозно. Личеше, че всяка подробност в сценография и облекло е подбирана с вкус, без да се натрапва, но да успее да разкрие най-прекрасното от всеки изпълнител. Отделно бяха включили певица, която засилваше въздействието на ключовите моменти с гласа си.

Очарована съм от изявите на всички. Сатоми беше толкова красива, фина и нежна. Рьо-чан дебютира успешно и влезе в трагичен образ подобаващо. Много силен беше поддържащия каст. Особено отчето и дойката. Младежите във второстепенни роли също ме впечатлиха. Две амюзчета, колеги на Сато Такеру - Кенто Каку и Хирама Соичи. Кенто напоследък все експресивни роли получава и те му стоят изключително удобно. Убедителен до мозъка на костите.

На Судачи се беше паднала най-неблагодарната роля, но пък забелязах, колко му отиваше русата прическа в образа на Меркуцио. Изумителна беше сцената на появата му заедно с Кенто като видения пред леглото на Жулиета.

Голямата изненада за мен беше включването на Нобуо Кьо. Нашият неподражаем Оскар от Хана кими не се беше появявал в сериозна роля от много време насам. Вероятно така си мисля, понеже не съм го виждала скоро, но той действително се изгуби от екрана, за да изгрее на сцената. Великолепен Парис направи!

 

Ромео и Жулиета - Мейкинг

 

Добавям малко снимки

 

Със Сатоми

e4aedc452640b9fa.jpg

С режисьора на Рурони Кеншин

1d5ece1afc253eed.jpg

438f84e168b17567.JPG

78b3cd9a13c09df2.JPG

4dd30f6b25f59f24.JPG

b1bbf94533a1cc31.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Календарът на Рьо-чан за 2013г. И други амюзчета са снимали, но на тях има по-кратки клипчета, а самите календари са настолни. Но са много сполучливи. Видях този на Хирама Соичи. Свежест и настроение лъха от него.!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една филмова продукция за Такеру.

Филмът ще се казва Kanojo wa Uso o Aishisugiteru и ще бъде адаптация на мангата със същото име на Kotomi Aoki.

В него ще го видим като басист на популярна група. Той има опит от BECK, но същото не важи за актрисата Sakurako Ohara, която ще му партнира в тази любовна история. За нея това ще е дебютна роля, така че ще бъде интересно да се види крайният резултат.

Заглавието се очаква да излезе през декември.

Още информация може да намерите в цялата статия - Тук

 

Трейлърът на Real показва нещо съвсем различно, от това което очаквах. Определно си беше изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна съм, че се появява нова филмова роля.

Вече е ясно и коя група ще изпълнява песента към Real. Любимците на Рьо-чан, Mr.Children, се заемат със задачата. Парчето се казва REM. Помня, че състава прави завършващата песен към филма Дороро преди 5-6г. Време беше да се включи към ОСТ-а на предстоящ филм.

Инфо

Наближава рожденият ден на Рьо-чан. На тази дата ще се излъчва стрийм на Takeru TV vol.17 от 21ч. японско време (14 ч. българско). Можете да гледате тук:

Линк

Нова реклама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Otanjoubi omedetou!

 

Рьо-чан изглежда си е свършил отлично работата този сезон. Дорамата с негово участие завърши с най-висок рейтинг - 20.3%.

 

През декември ще го видим в музикален филм, адаптация по манга, наречен Kanojo wa Uso o Aishisugiteru.

484a205e2c827170.jpg

 

Още снимки и трейлър на Real

4ad65b19ff88f02f.jpg

 

7ab3c53f873a8b78.jpg

36a2417c1ae0e7ed.jpeg

de70f0fc41d9b885.jpg

360e9889097d8030.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...