Jump to content

Recommended Posts

Вие така добре сте казали всичко милички, че на мен не ми остава друго,

освен да се присъединя с едно голямо FIGHTING!!!И аз прочетох за случката,

много неприятна история - дано повече да не се повтаря и да е само лош

инцидент...Драмата си заслужава - сред всички тези високобюджетни, претенциозни

и някак нахални претенденти за слава - човешките измерения на Hero за мен специално

добиват още по-голяма стойност...а Джун Ги си е истинско удоволствие да се гледа

- страшно ми харесват и всички задкулисни клипчета - всички изглеждат приятелски натроени

и атмосферата много приятна :D

Приятна вечер от мен :kiss2:

 

9m9ls.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умората при него си личи, особено в по-близък план, но това е нормално, все пак Джун Ги имаше и доста натоварено лято, турнета, срещи...това се отразява. Но пак си е очарователен както винаги. Всъщност, поне за мен, малките несъвършенства при него го правят толкова чаровен. Зад тези, почти изписани черти прозира характер, който е интересен и определено сложен /от това, което съм чела /, ето защо ми харесва неговия по-луд и по-странен вид - едно от най-силните му качества в ролята му в HERO - толкова е истински. Ако се загледате в бръчиците около очите и раните по ръцете / та той дори няма маникюр / - това е по-интересното; иначе онова перфектно излъчване по ревюта и снимки е страхотно, но не това е истинския Джун Ги... та, как беше - " по бръчиците ще го познаете"

/ много съм лирична днес scratch /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички! :heart:

Помня, че и в последните серии на "Time between dog and wolf" Джун Ги пак изгреждаше много уморен. Нормално е, явно на корейците това им е "запазена марка" - да снимат до изнемога, пак заради този техен перфекционизъм. Въпреки всичко се надявам всичко да мине нормално, защото и на мен този сериал много ми харесва. Мисля, че след всичките перипетти и с тази идеална игра, като цяло заслужава много повече.

Аз вече се изгласувах. Малко съм пристрастна, тъй като все още съм изгледала само две серии, но за мен това е най-доброто. Колкото и да харесвам "Каин и Авел", не мога да не призная, че накрая започна да ме дразни, най-вече заради тази прословута загуба на памет, която прекалено често започна да се повтаря.

От друга страна сюжетит са съвсем различни, така че е доста трудно..

Ето линк, ако някой все още не е попаднал на него.

:click:

PS Изгрежда, че и OST -то на HERO ще е прекрасно, поне от двете песни, които съм чувала досега, трябва да си го изнамеря.

Мили поздрави!!! :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак!

От мен един линк с музиката от филма. Копвам го тук и утре ще пробвам да си я изтегля.

:click:

И линк към този сладурски клип, който ми усмихна деня..Извинявам се, ако се повтарям. С клиповете и тегленето съм доста зле.

Хубав ден и успешна седмица!!!

Страхотни сцени. И песничката също. Просто с нетърпение го очаквам този сериал.

Със сигурност Джун Ги е истински тук, играе себе си както никога досега и ако корейците не могат да го оценят и дават много по-висока оценка на лъскави продукции с рекорден бюджет, то това си е наистина проблем, значи започват да имитират и подражават на западното общество.

 

:click:

 

091031herojkblog02.gif

 

:kiss2: :flower:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази серия бе по-спокойна от към действие, но за много неща може да те накара да се замислиш...колко е лесно да се съсипе един човешки живот, едно име;

толкова е лесно да съсипеш някого, който няма позиции в обществото, който е сам и няма как да бъде защитен, особено, ако се изправи срещу жестоко смазана машина от пари, власт и медии;

реално звучи нали и добре са го показали;

е тези неща стават навсякъде; драмата наистина е много човешка и затрогваща;

а Джун Ги според мен прави една от най-силните си роли до тук в кариерата си; различна от това, в което сме го гледали до сега;

браво за таланта му и за решимостта да експериментира с нещо различно;

тук в случая рейтинга не играе никаква рола; за феновете си, той си остава фаворита; много по-зрял, по-истински, по-естествен, дори по-лиричен в това по човешки естествено, дори на места глупаво поведение / говорим за героя му, нали /; страхотна роля cheers

и със всяка серия все по-интересно ми става, как аджеба ще заформят любовната история между нашите главни герои; и тук вече забелязах нещо повече от искри, но..........

дано не се забавят много;

тяхната история - започнала забавно, със смях, преминала през драматичните обрати на дърлене и противопоставяне, до тандема, който се очерта при тях в работата, сега остава да заформят другото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега и аз приключих с 10 епизод.Very Happy

Очарована съм. Много силна история!!

Кате, напълно съм съгласна с теб.

Стана ми много, много мъчно за Мадам Р вчера и днес.

Нашият човек става все по-итересен и още по-добре играе ролята си...ако е възможно. Дори само погледите и израженията по лицето му да гледаш е достатъчно да се разбере какво става...думите почти са излишни.Cool

Следващият епизод се очертава доста романтичен, поне по кадрите в края на 10 еп., дано...Песента на финала беше страхотна. А диалозите, ах как ми се иска по-бързичко да разбера какво точно си казват...

Estrela благодаря!

 

Кате, сигурна съм че ще има интерес към превода и ще бъде подобаващо оценен. Very Happy Аз със сигурност ще го гледам и с английските и с българските букви, само защо толкова се бавят....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз изгледах епизода Smile вече започвам да се повтарям,

но пак ще кажа, че много ми хареса Very Happy

Историята е много добре разказана и , въпреки че нямаше много действие

нещата които се случиха съвсем не доскучаха,а за Джун Ги мога само да кажа - Браво!

че избра този проект,че не се страхува от ниски рейтинги или че ще му попречи

на популярността- това е нашият Джун Ги и за това фенките му са готови на всичко

за него Very Happy

Приятен ден милички flower

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвате ли на Медиите?

Причината да обърнете внимание на "Hero"

 

Каквото виждате със собствените си очи не винаги е истината…

Ако има нещо, което трябва да научите като репортер,то е че каквото виждате с очите си може не винаги да е истината.Ако бъдем честни това означава, че публичните изявления не винаги отразяват истината.На пръв поглед мисията на медиите е да показват истинските факти, но в последно време това доста често може да бъде подложено на съмнение.

Повечето хора сляпо вярват на това, което пишат вестниците или казват говорителите по телевизията и желаейки да бъдат съвестни граждани не подлагат нищо на съмнение,

Но има и такива, които се замислят и в някои случаи се оказва, че не всичко е така както изглежда.

В момента се излъчва драма, която показва болезнената истина за Корейските медии.

В драмата на MBC Hero са показани двете страни на медиите – от една страна е така наречения “треторазреден” вестник с директор бивш гангстер, а от друга “първокласния” , който има корпоративна и политическа подкрепа.

Единия не се страхува да слуша проблемите на обикновените хора и да се бори за тях, а другия се ръководи само от собствените си финансови и политически интереси.

Няма съмнение,че истината е доста трудно нещо и дори застрашава живота на репортерите дръзнали да я кажат, но въпреки това усилията им остават незабелязани от

хората, а напротив “силните” на деня имат цялата публична подкрепа.

Корпоративните медии са способни на всичко и заклеймяват вестника опълчил се срещу лъжите като треторазреден , който публикува лъжлива и непроверена информация и факта че собствения им ръководител е убил собствения си син и е останал ненаказан и плюс това е плакал публично за него изобщо не се коментира.

Показани са още и служителите в корпоративните медии, които са по-скоро послушни служещи отколкото репортери със своя позиция.С други думи драмата показва реалността в Корейските медии и да почувсвстваш реалността е още една добра причина да й се обърне внимание.

Не само медиите се заклеймяват, но и прокурори, данъчни агенции дори лекари, които участват в играта за прикриване на истината.

Всъщност хората са манипулирани да вярват на медия, която действа много повече като гангстерска организация, отколкото тази, която е управлявана от истински гангстер, публикуват се ”факти”, които нито са истина, нито са проверени, а напротив

истинските факти се наричат “лъжи”.

“Hero” повдига също и въпросите :” Наистина ли съм изпълнил дълга си като репортер?”

“Колко далеч бих стигнал за да публикувам истината?” и сентенции като”Истинския репортер е този, който бяга на собствените си крака” или:”Искам да стана репортер за да нося надежда на хората”Когато чета тези редове изпитвам вина, че не съм бил достатъчно добър в ролята си на човек на медиите.

Последния епизод на “Hero”наближава и въпреки, че рейтинга е нисък и не привлече достатъчно внимание тази наистина добра драма има свой специален чар.Нямам търпение да видя светлината сред мрачната действителност, истината да възтържествува и гласовете на обикновените хора да бъдат чути, което рядко се случва, за съжаление в действителността.

Препоръчвам тази драма на всички мои колеги репортери, които живеят в тази действителност и на хората, които вярват безрезервно на медиите.Добре е да се замислим какво е направено за да се промени това и дали е достатъчно?

“Знаех, че ще бъде така.Всички вярват на това, което пише във вестниците и казват по новините.Струва ми се, че живеем в един прикрит свят”(това са реплики на полицая Ju Jae In(Yun So Yi) след като прочита репортажа на “силните”на деня…

по матриали от корейската преса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маги, благодаря ти за статията...

много от това, което е написано там ме вълнува и мен, особено след последните два епизода...и причината, че не писах до сега за впечатленията си от тях е именно, защото очаквам трагична развръзка и не исках да прибързвам...дано да греша, но логиката от всичко показано до сега ме навежда на това заключение...

прекрасна драма, независимо от рейтинга...или може би въпреки него...защото е много реална и различна от това, което сме свикнали да гледаме...радвам се, че сериозната преса в Корея оценява това...за актьорските качества на Джун Ги няма какво да говорим, той го доказва непрекъснато...а и всички други участници в драмата са повече от на ниво...ако можем, макар и виртуално да бъдем с всички фенове на последната серия - среща с фенове на 14.01. ние бихме могли така да подкрепим драмата и своите любимци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

magixq,

и от мен искрени благодарности за превода!!!

Всичко това относно интерпретирането на новините и истинността в тях и манипулирането на медиите -абсолютно съгласна. Важи и за България.

Все повече се убеждавам, че това е най-истинската роля на Джун Ги до сега, като четох и интервюто за китайските фенове. Както винаги - пълно му отдаване, дори повече. Като гледах последните снимки, на които е с лепека и пребит и на тези, на които е разплакан, та си помислих - то голям рев ще пада.. Хубавата новина е, че рейтинга на Hero се вдига. И то няма начин да не е така. При тази актьорска игра.

Поздрави и хубав ден! I love you

Кате,

попътен вятър ти желая!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

magixq, и аз ти благодаря, че линкна превода на този материал.

И като се замисля, то май пресата навсякъде е еднаква, а относно дългът на репортера... дали у нас съществува въобще такова понятие. Ако го има, то е... като "бялата лястовица"...

Джун Ги сам бе казал за ролята си: очаквайте нещо, което не съм правил до сега и където ще бъда сам себе си, дори и повече... (поне аз така го запомних де).

Браво, че не ни разочарова и че определено изгражда себе си като добър актьор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тук благодаря много на Маги за превода и на farfallina за статиите

Кате, дано не си права за трагичната развръзка….но и аз това се чудя, скоро ще разберем! А рейтинга толкова слабо ме интересува, че няма накъде…Истинската действителност обаче не се харесва и може би това също е причина за слабата гледаемост в Корея Sad . Но сериала е закупен вече за излъчване в 5 страни и предполагам ще бъде високо оценен. Very Happy

Farfallina и аз мисля, че това дотук е най-истинската му и силна роля. Що се отнася за рева, не можах да се разплача…но много се ядосвах и едни чувства предизвиква тази гледка…I love you Може би все пак с превод ще е различно. Wink

ANJY и аз същото помня, че четох. И е бил прав и го показва в пълния си блясък! Цялата му биография показва, че притежава точно такъв характер и борбеност - като героя си от HERO.

 

Отново по материали от корейската преса преди излъчването на забележителния 14-ти епизод.

Снимачният екип на HERO споделя пред медиите: „По време на снимките за тези сцени, времето беше много студено. Целият екип, включително И Джун Ги работеше при изключително лоши условия. Но той нито веднъж не падна духом и дори се шегуваше с екипа, допринасяйки за много приятната атмосфера на снимачната площадка. С професионализма си заслужено получи много похвали от всички. При такива лоши атмосферни условия е добре актьорите да са така загрижени и мотивирани.”

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за превода и снимките teri cheers

Мога единствено да се съглася с всичко, което прочетох от коментарите ви...

дано да има хубав край, макар че и на мен ми се струва, че няма да е така...

Проблемите с медиите са актуални и тук , а сигурно и навсякъде, така че мисля

че Hero засяга проблеми актуални за всяка държава и се надявам повече хора

да му обърнат внимание...и аз мисля,че може би една от причините да има нисък

рейтинг е точно тази - хората не обичат да гледат за проблемите с които действтелността

ги сблъсква ежедневно...а за Джун Ги мога само да добавя,че никога не ме е разочаровал

с избора си на филм или драма и този път доказа, че не е само поредното хубаво лице,

а е достатъчно смел да покаже позицията си с избора на драма, която засяга сериозни проблеми

и не се стреми само към комерсиални хитове - не съм се и съмнявала, че ще бъде страхотен

както винаги...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв епизод само - нямам думи...просто страхотно!!!

Толкова емоции предизвика, Джун Ги беше убийствен

а и останалите актьори бяха страхотни...

Всяка секунда от драмата си заслужава...от началото до края...

Kате, и аз направо се смразих при тази сцена...

но края изглежда доста по-ведър отколкото очаквах - дано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, в началото каква комедия беше, а сега тъга и носни кърпички. И музиката в този епизод беше страхотна. За сетен път се убеждавам, че Джун е идеалният актьор за тази роля. Но играта на всички заслужава силни аплодисменти. Харесвам актьорите, играта им, сценария, музиката, грима, костюмите, прическите (особено на Джун).....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е...това беше края...ще ми липсва Crying or Very sad

последната серия не беше така силна и емоционална като 15-та, но ни зарадваха с щастлив край, което си е постижение...най-после малко радост и блясък в очите...

не знам дали в действителност развръзката би била така щастлива, но е хубаво поне за миг да повярваме, че е възможно да се постигне нещо, когато търсиш правда и справедливост, че хората ще те подкрепят...

/ имам само леки забележки към сценария на последния епизод - това струпване на ключови фигури на сцената с колата и опита за убийство в началото, бе малко като по поръчка, да не говорим за количеството кръв, която изтече от Джун, а той само след няколко часа се изправи - вярно, действията му бяха продиктувани от стремежа да постигне нещо и тогава адреналина определено е силен и явно го държи, но...ох, отплеснах се... /

но - дъщерята на Choi Il Doo ме изненада, но пък бе логично поведението и...

достоен финал за Uhm Ki Joon като Kang Hae Seong;

всъщност всичко в края ми хареса, освен едно -

исках малко повече страст между двамата млади / примерно както в "Кучето и вълка" /, но и така става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Маги за чудесните снимки. :kiss2:

Кате, на теб благодаря за всички прекрасни клипове и гифчета, особено последните. :kiss2: Винаги много се забавлявам със смешните моменти при заснемане на някои епизоди... :D

С такова чувство на хумор си приема грешките, че е истинско удоволствие да се гледа! :lol:

 

Да си призная, не ми се пишеше след последната серия. Беше ми много тъжно, че свърши. :( Чувство на тъга, както след всеки хубав сериал. И на мен ще ми липсва очакването какво ще се случи в сряда и четвъртък, но пък предстои удоволствието да гледаме със субтитри всички епизоди и да разберем какво точно толкова много си говореха. :lol!: Да, на моменти ми писваше, че нищо не разбирам и нямах търпение да излезе преразказа, за да разбера какво се случва. :roll: На моменти ми липсваше динамиката и романтиката, с които обикновено сме свикнали в сериалите им. Този беше различен, много различен и затрогващ по своему.

Според мен Джун Ги тук изигра най-добрата си роля до момента! Силна игра имаше от абсолютно всички актьори.

През последните 2-3 епизода, гледайки сплотения журналистическия екип в действие (големи сладури бяха всичките :rofl: ), непрекъснато се сещах за девиза на тримата мускетари:"Един за всички, всички за един!" :cheers:

Изпълниха ми душата, просто великолепни бяха в действия си.

 

 

Особено при излизането от затвора на шефа им, каква разлика имаше само от първия епизод...

Започнал като комедия и за малко да завърши много драматично и трагично, сериала ме държа в напрежение до финала! Мудното действие по средата на драмата, прерасна в такава битка към края, че очаквах с притаен дъх какво ще стане. ;) И също много се зарадвах на щастливия край. :cheers: Макар че, сега се чудя, как може да са минали цели 2 години и нашите главни герои още да не са заедно.. :naughty: Но карай, така са решили сценарстите - така да бъде. Имам и други забележки, но след като изгледам със субтитри... пак ще коментирам, че може аз да не съм разбрала... :hehe: Поне ни зарадваха с женитбата на майката Myung-hee и полицай Na! 8)

 

 

Пожелавам също приятно гледане на тези, които тепърва им предстои да се насладят на драмата! :D

Малко снимки от най-разтърсващия 15-ти епизод: :)

 

 

71.jpg

73.jpg

72.jpg

554.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето превода farfallina :D

Благодаря ти за статийката :cheers:

Извинявам се за грешките, ако има , но нямам никаво време и бързах :oops:

 

"Hero" – Финален епизод, MBC TV (Сряда, 9:55 PM)

“Търсим Yongduk Ilbo” Гореспоменататa фразa, която репортерите носят на рамената си по време на демонстрацията си изглежда като последното прочувствено послание, което ‘Hero” се опитва да предаде на света.Както подобава на простичка и честна драма, каквато беше от самото начало – във финалния епизод злото беше наказано, истината победи и всички проблеми бяха решени – почти скучен край, но когато фразата се появи на екрана зрителите биха могли да усетят един от редките моменти, когато посланието крещи отчаяно, докосва сърцето и наивния метод, който е използван просто няма значение.

Жалко е наистина, че Hero не успя да предаде това поради не една причина.Драмата имаше ясна история, трогателни действащи лица и сериозна тема - все причини, които

за съжаление не направиха зрителите съпричастни.

Отчитайки факта, че историята блестеше с весела енергия в началото, когато Yongduk Ilbo беше Monday Seoul, е още по-разочароващо, защото Hero

имаше целия потенциал да бъде по-драматичен. Ако драмата беше предала посланието си по по-завоалиран начин – като например с оригиналното заглавие

‘Suspicious Heroes”(Подозрителни герои) – грабващата вниманието фраза “Чудаци спасяват света” щеше да има много по-голямо въздействие.

Въпреки тези недостатъци Hero се придържаше към оригиналната си тема до края и

успя да предаде посланието за надежда.Надеждата е важна, защото трагичната история на Do Hyuk(И Джун Ги) и причината бащата на Hye Seong(Uhm Ki-joon) да се самоубие е “не защото е бил слаб, а защото е нямал надежда”В Hero героите настояват, че “Хората са по-важни от всичко” и “Всеки човек има значение”

Причината да вярват в това и да го нарекат надежда е, че не искат да допуснат подобна трагедия да се случи отново.По този начин не губим вярата си, че света, в който живеем може да бъде и хубаво място…

Автор: - Kim Sun-young

 

Editor : Lynn Kim lynn2878@asiae.co.kr

<ⓒ10Asia All rights reserved>

Превод на български:magixq

 

 

Ето още една, за която благодаря на teri :kiss2:

 

 

Специалното събиране на чуждестранни и местни фенове по случай края на драмата на И Джун Ги “Hero”

18 януари,понеделник, 8.51 сутринта

И Джун Ги впечатли феновете си от цяла Азия с ролята си на буйния и отдаден на работата репортер Jin Do Hyuk, която включваше комедия, гняв, сълзи и разбира се още много неща.

Той се присъедини към феновете си на 14ти и 16ти януари за специална прожекция на последния епизод.Според Китайскияt сайт “Sohu””Втората седмица на януари 2010 изглеждаше като сбогуване не само с “Hero” , но и с И Джун Ги”

След очакването цяла година на нова драма с негово участие всички почитатели бяха

изключително развълнувани, а атмосферата с чуждестранните фенове беше дори още по-емоционална ”

Събитието на 14 януари се състоя в”Megabox”и беше организирано от корейския му фен клуб “Hanjuse”Присъстваха окoло 300 души , а той пристигна околo час по-рано за да се присъедини към тях, участвайки в организираните мероприятия и атмосферата беше изключително хармонична.

На събитието, състояло се на 16ти януари в “Melon” присъстваха също около 300 японски почитатели И Джун Ги се снима с много от тях и срещата като цяло беше оживена и вълнуваща.

Едно от изявленията му беше”Всичките ми проекти до сега, с изключение на My Girl

са били през лятото. Зимата тази година е доста сурова и снимките бяха доста трудни

за това ще се постарая следващия ми проект да е пак през лятото” Мъдро решение.

Друго изявление от емоционалните му срещи с почитатели беше:

“След дългото очакване от почти година искам да благодаря на всички за подкрепата

и куража, който ми дадохте. Трябваше да мине повече от година за да мога да се срещна за първи път на подобно събитие с чуждестранните си почитатели и усещането

беше изключително интересно.Моля ви да очаквате проектите ми през 2010”.

Избран от Корейската туристическа организация за представител на Корея, Hallyu звездата И Джун Ги ще се оттегли за кратка почивка, след което, след внимателен подбор може да се очаква следващия му проект.

Превод от корейски: leejunkifamilyhk.com

От китайски: Friendship2009@leejunki-singapore.com

Превод на български: magixq

 

Приятна вечер от мен :flower:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега дойде реда да дрсна и тук, серизоно, който се ослушва като мен и още чака, много ще загуби :)

Сериалчето се очертава супер-мислех, че е лековато и комично, но освен лековатото начало, всичко

се оказва брилянтно изиграно и супер драматично, а съм изгледала само 2 серии, прегледала

няколко превюта..но видяла поне 200 снимки от него :noteet: , за което благодаря на всички: Цветя, момичета, момчета...от всички теми :D

Емоцията още ме държи от снощи и да си призная дебна, кога ще излязат българските букви :geek:

Като казах букви, не мога да не похваля превода, браво сладуранки наши, на тоя лек "ужас" от липси на думи

и цели редове от "оригинала"..вие сте "слово-магьосници" или истински Джун познавачки...или и двете.

Та, дойдох си на думата-Джун, това създание е основната двигателна сила на вселената...и тук :hehe: ,

без майтап, само това което до тук видях от него..ме спечели напълно.

Първичните му реакции, способността му да говори прекалено много, цветущият му език и най-вече

"онази" емоция - дали крещи гневно или се хили като идиотче...с която ме кара да "чувствам" заедно с него...

са първите плюсове на този персонаж, който почувствах толкова близък..ах,ах :green:

(..малко са корейските актьори, които ми влияят с образите си!)

Предимствата и на сценария са доста..очаквам много и от интересния тандем от актьори -мацката-лейтенантка

много добре започва, даже ме изненада положително...и хубавка и решителна..

Репортер Канг е способен актьор, затова очаквам много..а за Чо Йонг Док (Baek Yoon Shik) са ми малко

думите-виждам всеки път нещо ново в играта му, а и героят му тук е непредсказуем... :o

Но лаврите ясно за кога са...попиках се с няколко реплики и негови действия..

 

"Наистина може да имам малко бебешко лице..." направо да му повярваш, че го мисли :green:

а как се превиваше от радост..."Небесата се изсипват върху нас"..а то се сипе яко дъжд..аз се превивах :lol!:

...а накрая, няма такава сцена..по нелеп мъж в бой не бях виждала и то женка да го спасява, чак протегнах и аз ръка..да го предпазя... :rofl::rofl::rofl:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...