Jump to content

Recommended Posts

Daebak 대박 

spacer.png

 

Jackpot

 

   Страна: Южна Корея 

Също така известен като: The royal gambler

Период на излъчване: 28 март 2016 до 14 юни 2016

Време на излъчване: понеделник и вторник 22:00

Жанр: Историческа драма

Канал: SBS

Епизоди: 24

Режисьор: Nam Gun

        Сценарист: Kwon Soon Gyu        

 

официални постери

 

Участват:

   Jang Geun Suk като Dae Gil

Yeo Jin Goo като крал Yeongjo

Lim Ji Yeon като Dam Seo

Jeon Kwang Reol като Lee In Jwa

Choi Min Soo като крал Sookjong

Ji Il Joo като Moo Myung 

Jun Soo Jin

Hyun Woo като крал Gyungjong

Han Ki Won

Han Ki Woong

Kim Ga Eun като Gye Sul Im

Ahn Kil Kang като Kim Che Gun

Yoon Ji Hye

 

Резюме:

Тегил е син на крал Сукчонг от една от наложниците му, но още преди раждането на брат му Йонгджо, е бил отстранен от двореца и укрит. Отгледан от комарджия, той се е превърнал в най-ловкия измамник в Чосон. След смъртта на своя "баща", той се заклева да потърси отмъщение, но разкриването на тайната за неговия произход води до противоборството му с неговия брат - крал Йонгджо. Двамата сключват облог, който разтърсва Чосон. Залогът за единия е животът му, а за другия - кралството.

 

Тийзър:

:essub:

 

Свали с :subs: :click: :click:

Онлайн с :subs: :click:  :click: 

С английски субтитри

Онлайн с английски субтитри

С руски субтитри

Онлайн с руски субтитри тук и тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че ще има някаква семейна драма. Като цяло идеята, че някакъв случаен човечец може да дръзне да предизвика владетеля е толкова неконфуцианска, че повече не може. Ако е по-голям брат има легитимност. 
Ще видим след 28ми, но засега стискам палци на Yeo Jin Goo, толкова е млад, а в такива заглавия се е разписал. Изобщо го няма детското излъчване у него, нещо неприсъщо за връстниците му. Виждам го в ролята на крал. 
А ще е лъжа ако кажа, че ми е безразлично как ще се справи и Jang Keun Suk. Време му е да се снима в  успешен проект и да поотупа прахта от серийните си изяви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де, аз тук нарочно ползвам името на актьора, а не на героя, много искам да е на ниво представянето, даже да е от ''лошите''.  :D

(Пък то реално раликата им пак е десетина години, но мааааалко ми минава приемливата възрастова граница, ако така ще обръщаме нещата още от началото. ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се пиша да го гледам. Гън Сок отдавна ми липсва да го гледам на екрана. Не съм гледала исторически сериал с него. И нямам представа как ще изглежда. Особено какъвто е сладък с тази детска физиономия сладур и половина. Не знам как ще се впише изобщо в цялата обстановка от онова време. Като гледам превюто няма да му слагат брада , а съм забелязала, че на повечето им слагат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма много подробности какво ще се случва в драмата. Тъй като има много сериали за жените около крал Сукджонг, за децата му и борбите за трона, а и в Уикипедия пише, че крал Йонгджо си е управлявал до 80 годишна възраст, едва ли ще се придържат много към историческата истина.  :icon_sunny: Даже си има термин - историческо фентъзи,

Режисьорът и сценаристът поканили репортери на неофициална "пресконференция" на чаша бира и им разказали някои неща от кухнята. Казали, че на Yeo Jin Goo много му отивали брадата и мустаците.  :28558:  :28558:

Сценаристът споделил, че когато описвал нещастията и физическите страдания, които ще понася Dae-gil, не можел да си представи кой ще е този актьор, който ще се навие да изиграе ролята. Затова бил повече от изненадан колко ентусиазиран бил Чанг Гън Сок. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме прощават фенките, ама д*** да му е яко на Гъсока при Чин Гу на екран! Вярно, всички имаме хубави спомени от Гил Донг, но ще трябва яко да се стегне, ако не иска да избледнее до степен тапет на стената.

 

От всички, повтарям ВСИЧКИ корейски актьори, гледани до момента, няма друг, на когото ролята на крал толкова да подхожда, както на Чин Гу. Тук също ще си позволя да тръгна с голямата кошница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже можеше да бъде прието като спойлер, пропуснах някои неща от думите на режисьора.

 

Сценарият е бил изпратен на Гън Сок преди месеци и той взел решението си почти веднага. Оттам нататък са канени другите актьори.( Ако Гън Сок е искал да блесне като слънце на хоризонта, можел е да постави условие за друг актьор в ролята на краля. :icon_sunny: )

На първото четене на сценария в средата на февруари проличало колко успешен избор са направили - химията между двамата актьори била страхотна, което стопявало възрастовата разлика.

 

 

В резюмето не се споменава за героинята на Lim Ji-Yeon - жена, движена от жаждата за отмъщение, чиято единствена цел е да убие краля.

Въпреки че актрисата има смела роля зад гърба си в Obsessed, не е било предвидено да се формира любовен триъгълник. Затова по настояване на Гън Сок е добавен друг женски образ, който ще се изпълнява от Kim Ga Eun.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може да не е предвидено, но в последствие не е сигурно корейците какво ще направят. Нещо ако усетят, че с рейтинга не върви веднага ще го ударят на мелодрама не триъгълник, а ако трябва и четириъгълник ще направят. Може би не е тук мястото, но горе споменатият филм е много хубав може да хвърлите едно око.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изобщо не искам да гледам Чин Гу в любовна история, нека не избива натам историята, искам интриги, екшън, машинации...
Иначе е много достолепен (много неподходящ епитет за осенмайсетинагодишно момче, но в случая - на място). Гън Сок до Ха Джиуон още ми е пред очите, сам си е вдигнал летвата, но докато там беше нежен и красивичък принц, тук искам нещо различно. 
Сега се замислям за женските образи и колко ми е залипсвал силният женски персонаж на екран. Да взима решения, да е смела, самостоятелна, не придатък на мъжа (или тъпия ъгъл в любовен триъгълник). Корейците имат много силни исторически сериали с много адекватни героини, дано и на този фронт има нещо. Очакванията са високи откъм каст, само пуснатите трохички от историята ме карат да гледам изпод вежди. Историческо фентъзи...признавам японският ''Джин''. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах трейлъра и нещо не ми вдъхва доверие, ако трябва да съм честна. Гъсока  пък толкова един и същ са го направили с героя му в Гил Донг, сигурно са ползвали един и същ реквизит, знам ли?!?!? Пък може и да са ползвали кадри от там..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма трейлър, не се бъркайте!

Това е фанвидео, направено преди няколко седмици от нетърпеливи фенове, които са искали да представят своето виждане как ще изглежда героят му в драмата. И да, кадрите са отпреди 8 години :28558:

 

Това не е официалния трейлър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата на последните снимки един до друг си мясат. Ще минат за братя ;д Не че нещо ама то Гъсока скоро косата му ще стане по дълга от моята. Поне няма да му слагат изкуствена коса за сериала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заедно със снимките днес СБС публикува и официалното английско име на драмата "The royal gambler".

 

Определено е по-добро от предишното. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О-о, какъв актьорски състав! И двама неповторими от старата гвардия - Jeon Kwang-Leol и Choi Min-Soo (двамата майстори на меча и съперници от Войнът Бек Донг Су (Пътят на война). 

Този принц явно е художествена измислица. Покрай многото сериали и филми за крал Сукджонг и неговите наложници, имам чувството, че познавам тази епоха по-добре от Априлското въстание. Сукджонг е имал един любим син, който е бил спряган за наследник,но той умира една година преди баща си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...