Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Signal(시그널)

                                    Страна: Южна Корея                                     

Също така известен като: Memories of Murder

Период на излъчване: 22 януари 2016 до 12 март 2016

Време на излъчване: Петък – Събота 20:30

Жанр: Фентъзи, Криминален, Трилър

Канал: tvN

Епизоди: 16

Режисьор: Kim Won Suk

Субтитри: Английски, Български

        

Участват:

Lee Je Hoon като Park Hae Young

Kim Hye Soo като Cha Soo Hyun

Jo Jin Woong като Lee Jae Han

Jang Hyun Sung като Kim Bum Joo

Jung Hae Kyun като Ahn Chi Soo

Kim Won Hae като Kim Kye Chul

Jung Han Bi като Oh Yoon Seo

Son Hyun Joo като конгресмен Jang

Kim Min Kyu като Hwanh Ui Kyung

 

Резюме: Сериалът е римейк на хитовия филм от 2003 г. The Memories of Murder, базиран на истински случай от периода 1986-1991година, когато малък град до Сеул е разтърсен от поредица убийства, отнели живота на 10 жени, които варират от 71-годишна баба до 13-годишна ученичка, жертва на изнасилвач убиец.

Драмата ще разкаже историята на детектив от настоящето и детективи от миналото, свързани помежду си чрез стара радиостанция, които опитват да разрешат тези случаи ...

 

 

Свали с :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

С български и английски субтитри  :click:

С руски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми първи епизод.Предполагам, че във всеки, ще се разкрива отделно престъпление.

Единственото, което в началото предизвика леко объркване, е че полицайката няма разлика от преди 15 години и сега, пък и малко късно видях, че пише фентъзи, след което,  всичко си дойде на мястото.

Главният, година след казармата, най-после в главна роля.

Онлайн на руски- тук

 

Гледа ли някой?Изгледах и втори епизод и съвсем се замотах.

 

Докато връзката касаеше настоящето към миналото и лейтенантът получи помощ, бях в час, но да започнат да изчезват и да не се случват случили се убийства и детективът да получава помощ, в повечко ми дойде и взех да не вдявам.

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е ,малко твърде фантасмагорично е,да видим нататък,иначе 

как ще променя миналото ми е малко странно,колкото и да го нагаждат,този детективът трябва да умре според,някакви теории?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми първи епизод.Предполагам, че във всеки, ще се разкрива отделно престъпление.

Единственото, което в началото предизвика леко объркване, е че полицайката няма разлика от преди 15 години и сега, пък и малко късно видях, че пише фентъзи, след което,  всичко си дойде на мястото.

Главният, година след казармата, най-после в главна роля.

Онлайн на руски- тук

 

Гледа ли някой?Изгледах и втори епизод и съвсем се замотах.

 

Докато връзката касаеше настоящето към миналото и лейтенантът получи помощ, бях в час, но да започнат да изчезват и да не се случват случили се убийства и детективът да получава помощ, в повечко ми дойде и взех да не вдявам.

 

Много прилича на този американски филм (тук също)-сюжетът е много подобен и ако го видиш може да си обясниш защо и как ще се случи в сериала. На мен ми е интересен, актьорите са отлични и чакам следващите серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти никакви коментари след 12 епизода, за този хубав сериал- не е за вярване!Заслужава да му се даде шанс, а най-интерсното тепърва предстои.

 

Най-сетне обяснение на връзката с миналото- братът.Така всичко си идва по местата, добре са го замислили.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът наистина заслужава коментари.

Много приятен, с една такава атмосфера...

Песничката, с която свършва, просто ми е влезнала под кожата.

Интересна завръзка, да видим какво ще излезе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай, много хубава, стегната първа серия! Приятна изненада! Някак ми напомня 9 пътувания във времето, и - разбира се - американския си оригинал.Грамотно направен, ще се гледа!

P.S. До 8-ма серия ЕДНА лоша дума не мога да кажа! :up::28558:  Хубавото си е хубаво! Не че си няма някой дребен кусур или смехория в представяне на някоя ситуация, но сюжет, актьори, режисура, драма са в пълен синхрон. Всичко като цяло е много логично, с отлично изградени образи, всяка една ситуация плавно води към нова загадка и развитие. Радост за окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някой, догледал сериала, да ми разясни нещо?

 

И по-скоро финала. Щото нещо съвсем ме объркаха.
Ок, той ги изработи и оцеля. Всичко се промени. Тя помнеше, защото знаеше, че променят миналото. Ок, дотук ясно.
Сега, друго... Той пак изчезнал преди 15 години, само че 3 месеца по-късно. И това ясно.
Но накрая ме изгубиха... Правилно ли разбрах, че се оказа жив в болница, за което само баща му знаеше?

И ако наистина е жив, що и от кого се крие? И ако се крие, как онези нахлуха в болницата? Откъде па разбраха те...
Те тези 5 минути накрая ме матираха яко. Обяснение, моля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото обяснение за последните 40 минути на 16 серия е възможност за втори сезон. Само така може да се оправдае пълната каша, която се получи. 

Иначе остават много нелогични и необясними неща. Ако Пак Хе Йонг наистина  умря (както показаха), то той не би трябвало да помни нищо, както това стана след смъртта на Ча Со Хюн-когато се промени миналото и тя беше отново жива, предишната случка със смъртта й за нея не съществуваше. Но така цялата конструкция се разпада, защото Пак Хе Йонг изпада от действието. Отделно изглежда идиотски, че Ча Со Хюн е търсила 15 години  безуспешно И Дже Хан, след като само за един ден и тя, и лошите успяха да го открият.Отделно как въобще той е успял да се измъкне от  мутрите, които бяха обградили колата му (която по-късно е намерена на същото място) и как е успял 15 години да се крие. И защо? Единственото разумно обяснение за тези последни 40 минути от последната серия, която е час и 28, е подготовка за втори сезон. Тогава там ще се получи някакво обяснение и ще започне битката с конгресмена, за която явно героите се подготвят

 

Иначе това е сериалът, който си заслужава гледането! Да извиняват разните потомци на слънца и мадами, но сравнени с него те са нищо особено. Но за съжаление именно такива като тези два сериала накрая ще оберат наградите.

Лично за мен това  сериалът на Джо Джин Унг и Ким Хйе Су. Великолепни актьори във великолепни роли, но не вярвам да се преборят за заслужените награди. Отличен сценарий и качествена режисура, без самоцелни изхвърляния, забавени кадри и сладникава музика. Която е великолепно подбрана и звучи само на нужните места. Достоен кандидат за сериал на годината, но както знаем такива не печелят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задаваш въпроси, които аз съм задала. Не искам въпроси, искам отговори.

 

Просто краят обърка всичко.
Хареса ми, че не спасиха брат му, както и че ченгето все пак изчезна безследно.
За неговата и нейната смърт бъркаш нещо. В общи линии показаха, че който променя миналото, помни всичко.
Когато той беше сам, само той помнеше. Но сега и тя участваше, затова и помни всичко. Това да кажем логично.

И нормално да не го открият, след като той нямаше писмото. Той го откри тогава и "навързаха" нещата.

Но това накрая с конгресмена, бабаитите, болницата... Изгубиха ме.
И най-важното от всичко е... Ако е жив, защо се крие? Не му е в характера да се крие и да бяга. Заплахите не го спираха, а го настървяваха повече.
Единственият вариант е - да е бил в кома през тези години. Ще приема на добра воля идеята, че се събуди, точно когато нашият намери писмото.
Но ако е бил в кома и конгресменът е знаел къде е, защо не го е убил още в началото?
Въпроси, въпроси, но отговори йок. Интерпетирайте си края, както ви кефи...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорите ще намерим във втори сезон, да се надяваме :slap: . В противен случай, за какво беше всичко това? Така прецакана се чувствах със Special Affairs Team TEN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова чудене, я изгледах 2 пъти  след половината серията.По едно време, взех да си мисля, че нещо релето ми се е развалило, толкова объркано стана и не разбирах.Сега, като ви прочетох, се успокоих, че повредата не е в моята електроника.

 

Може би, публикуването на инфото  за корупцията ги опъти натам.Знаят кой има информацията от преди и  може да са следили бащата. Фактът,че го търсеха наред, изключва да са знаели, че е тамПисмото и тел.обаждане са също с въпросители- как го е изпратил и как се е обадил?Това,че го видяхме жив  е достатъчо. Да обаче, радиостанцията светна, може би има друг, с който се свързва и ще го предупреди за таража в болницата.

 

Направо си е за втори сезон- много въпросителни оставиха, но гледането беше голямо удоволствие.Пък и да няма втори сезон , пак добре-завърши оптимистично.Ако ни бяха спретнали розов край, нямаше да се върже с целия сериал.

Все пак се казва "Сигнал" и завърши със сигнал, пък що не и от някой от бъдещето, който го предупреждава   ;) !

 

Колкото до наградите- ясно ,че нямат шанс пред рейтинговите бозици с Убавци и Убавици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал! Много се надявам този да има продължение(не като другите ми надежди за други корейски сериали :28558: , този път наистина държа), ама и със същите герои :icon_sunny:

 

 

А за края... въпреки, че като че ли доста го биха..., а той оцеля.., мисля че може пак да го направят както като бяха с началника си, а по-рано в гората.., пак някой би могъл да му помогне и да дойде да го поизтегли преди съвсем да е поумрял... - разбира се всичко това в един втори сезон :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса този сериал. Всичко беше изпипано в него- сценария, играта на актьорите, музиката,режисьорската работа. Много се надявам на 2-ри сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...