Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

The Great Seer


Страна: Южна Корея
Година: 2012
Жанр: Исторически, екшън, романтичен
Канал: SBS
Епизоди: 35
Режисьор: Lee Yong Suk

Участват:
Ji Sung като Ji Sang
Lee David като младия Ji Sang
Song Chang Ui като Lee Jung Geun
Noh Young Hak като младия Jung Geun
Ji Jin Hee като Lee Sung Gye
Kim So Yun като Hae In
Son Na Eun (A Pink) като младата Hae In
Lee Yoon Ji като Ban Ya
Park Min Ji като младата Ban Ya

Lee Tae Ri - епизоди23 - 31

Kim Hye Yoon

Choi Tae Joon

Сюжет: ‘The Great Seer’ е фикционална историческа драма за могъщи ученици на Фън Шуи, които опитват да поддържат И Сънг Гье като крал, което довежда до създаването на династията Чосон.

 

С български субтитри: :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:
С английски субтитри: :click:

С руски субтитри + OST: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видео първи епизод заинтригуващ! Дано по-бързо да излезнат eng.subs, за да го видим точно какво са издокарали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина добър исторически сериал с много добри актьори. В него може да видите, че под наука в Корея до Чосон разбират правенето на хороскопи и търсене на подходящи места за погребване на роднини-всичко това поръсено с абсурдни суеверия. Огромната промяна след това е включването на задължителното зазубряне на конфуциански текстове към горните "науки"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който обича исторически сериали - нека да гледа. Сериалът си струва отделеното време- като интрига си има  всичко, интересен е, артистите са приятни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал,въпреки че изгледах само преведените пет серии- огромни благодарности на преводачите!

Историческите ми сериали се свеждат до " Чуно" и " Скандал"-а ,та реших малко да им увелича бройката,започвайки с този.

Бях се зарекла да не гледам повече така," на парче" ,но .....

Чакам с нетърпение появата на Джи Сунг и агентката от Ирис- ите,която е една от двете корейски актриси,които харесвам.Даже бих казала,че превъзхожда с играта си И Да Хе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен сюжет, и симпатични актьори. Играят по-естествено.

Ама то суеверие, то бабини-деветини разгънати надълго и нашироко в сюжета, обяснявани съвсем насериозно. Демек, ако баба ти е погребана в хубав гроб (с планини, поточета и гледка), ти ще станеш кралица непременно и извън всякакво съмнение! :282:

 

Финалът определено беше приятна изненада, макар те нашите хора май да са вече в предпенсионна възраст... Но поне се събраха!
Темата за властта и разрушителното и действие е добре развита както винаги.
Ама каква беше тая инфантилност - "Мама е моя!, А, не, не, моя си е!" :28558: . Май прекаляват с тоя култ към мама, макар определено е чудесно уважението, което се демонстрира. Ама това чия е мама направо трепе рибата толкова много серии - станали големи мъже, пък с реакции на дечица!
Принцесата направи хубава роля, както и лошият пръв министър - много добри! Накрая май щяха и да се заобичат, ама пусто... И жрицата - огън жена - положение, положение, ама се прежали накрая за детето (то биеше вече четирсетака, ама нейсе).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, не е нещо изключително, но става за развлечение, понеже сюжета е лек и не те кара, да се замисляш особено за детайлите :)

 

И неее не е до поточетата и гледката

важно е тигъра, костенурката и кита, да се разхождат по небето...тогава :) носиш мощите на родителите и след заравяне в бабуната на следващия ден вече си на трона :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го заради Ji Sung, който ми направи впечатление в мелодрамата "SECRET"

Филма е приятен за гледане, стига да обичате исторически филми,... краят интересен

 

 

theGreatSeer_cmorodinka_3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше ми любопитна трактовката на един от най-известните и противоречиви владетели в цялата корейска история - крал Гонгмин (Конгмин). Един беше във "Вяра", друг в "Шин Дон", трети и четвърти в "A Frozen Flower"... Според годините на царуването му, той би трябвало да е прототипа на Ван Ю в "Императрица Ки".  Мисля, че най-близък до историческите хроники е образът на Гонгмин във "Великият гадаел". (Най-близък и най-отблъскващ.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, но не можах много да го оценя, защото все още съм под влиянието на "Шест летящи дракона" и особено към края непрекъснато ги сравнявах. И Сон Ге тук повече ми допадна като визия, но не можах да усетя онова колебание и нерешителност, които бяха великолепно пресъздадени от Чон Хо Джин в Драконите. Образът на Чонг До Чон тук не беше толкова величествен и мощен, същото мога да кажа за Бан Уон, останалите синове на Сон Ге бяха безгласни букви и изобщо, който тръгва да гледа този филм, нека да гледа, но да е преди Шест летящи дракона, че иначе няма да го усети :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, но откъде се свалят субтитрите за сериала? Има линк, но очевидно не е активен, а сте отбелязали наличието на български превод. Искам да гледам сериала, но не намирам буквите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, но не можах много да го оценя, защото все още съм под влиянието на "Шест летящи дракона" и особено към края непрекъснато ги сравнявах. 

Много различни филми са. "Драконите" ме оставиха без дъх, докато този тече бавно и традиционно с доста "провисващи" серии, без които спокойно може да мине Беше ми приятно да го гледам, но без никаква изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...