Jump to content

Recommended Posts

Ами разхвърляност, липса на логика? Започнаха добре, влачиха нещата що-годе прилично известно време и стигнаха до великия финал - "Ти пи ли от този кладенец или не?!" :28558:

 

Не е нещо, което би ме държало будна. По-скоро е сериал, който бих си пуснала, за да се приспя:) Първите епизоди бяха много силни, но после се разводниха нещата сериозно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неочаквано /че попадах май само на негативни коментари/ сериала ме грабна и така ме запали, че два дни не можех да правя нищо друго, дори и да мисля за друго не можех. Като премислям сега - нито кой знае какви ефекти, няма навалица от герои, в повечето време току посядват някъде да си говорят, току я убиват /еее, то колко пъти, бе!/. И все пак имах усещането за екшънразвитие, за вихър, сърцето ми се свиваше страхливо и треперех за какво ли не.

Вярвам, че заслугата в най-голяма степен е на актьорите. Джун Ги и Шин Мин А ми са от най-любимите любимци и тук бяха на висота отново, преживявах всяка тяхна сцена като истинско удоволствие и се наслаждавах на всеки кадър. А пък може ли да са толкова красиви и толкова да си подхождат на екрана, то направо не се търпи! Откритие беше слугата Дол Се, този актьор ме изненада много приятно - чудесно се справи с ролята, колко ме разсмиваше, пък и с шаманката бяха незаменими скици, страхотни диалози имаха и няколко хитови сцени. И "тримата дъртаци" бяха безупречни и ме забавляваха също. Впечатлявящи бяха персонажите на феята и младия й помощник. Мисля, че бяха сериозно предизвикателство за актьорите. Интересно се разкриваха и постепенно разбираш защо са станали такива, но интересно, този път не успях да изцедя и капка съчувствие, особено към него. Верно, че призраците си бяха смешна работа, но по-добре такива, отколкото като онези в "Господаря на слънцето", все пак това е драма, а не хорър.

Все се надявах да видя земен край, макар да беше ясно накъде отива работата. Не, че съм недоволна от небесния, но последната серия толкова я оплетоха, че се обърках... Завършекът ми заприлича на изчезването на ловците - хаотично разнасяща се в неопределени разбъркани валма мъгла. И какво беше това за извора на забравата, нещо не вдянах...

Както и да е, филма напълно ми хареса и получих даже повече от това, което очаквах. И музичката беше добра, особено инструменталите.

Благодаря на преводачите, че направиха достъпно това преживяване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Arang-and-the-Magistrate-Poster-1.jpg

 

Спомените от трагичния образ на ‘хлапето’ Хари Борисън (''Липсваш ми'' 2014) са още живи, но остъпиха пред великолепния образ на О Канг Санг Дже - Кралят на небесата, играчът на Го, повелителят на Рая. Както и да го наречете, това е което наричаме вярата в нещо там горе, което ни предобреля съдбата, но и ни помага и ни води. Това, драги съфорумници е младия, прекрасен и трогващ Ю Сънг Хо, на когото няма как да устоите, в каквато и роля да го видите; както и първоначалната причина да прекарам няколко безсънни нощи с този изключителен сериал.

 

arang1.jpg

 

Прекрасното будистко вярване, че ‘всичко е съвършенно и прекрасно’ е чудесно пресъдадено в играта Го, която е толкова основна в този сериал, че не бих го пропуснала дори само поради тази причина. Белите и черните камъни са символа на хармонията между доброто и злото, черното и бялото, или както ние го разбираме – Рая и Ада-– между ин и ян, между двата свята. А колко прекрасна и съвършена изгележда тази игра- изкуство  в изтънчените ръце на О Канг Сан Дже (Сънг Хо)! И тези незабравими бели камъни, бели дрехи и пръстен!

 

Е, вярно е, че доста му крещяха на горкия Небесен Император, при това в Рая, но той го понесе чудесно. Каква смелост имаха И Джун Ки и Ши Мин А да му викат ‘старче’ и да му крещят, когато смятаха, че бил несправедлив.

 

А сега по същество - Ли Джун Ги се справи безупречно с ролята на магистрат, както и Ши Мин А като образ на жестоко погубеното момиче, на дух, както и на безсмъртна. Най- любопитно ми беше да гледам техните вярвания, митологии и шаманизъм – толкова по-различни от други, и толкова интересни -  червеното въже, с което ангелите на смъртта отвеждат душите в отвъдното, демоните, които се сражаваха с ангелиите на смъртта (но и магистрата не им прощаваше!), ангелите, които искаха да приемат човешка форма на всяка цена,  и накрая се превърнаха в чудовища, преминаването през реката в отвъдното, и безмъртния човешки образ. Харесаха ми и ханбоците, които носеха всички, до толкова, че реших непременно да се разходя по Ин Са Донг – една от старите улици в Сеул – с ханбок, когато имам шанс да посетя отново Корея.

 

P5wpn.jpg

 

Най-трагичният образ, който съм виждала в сериал е определено образа на младият господар. Без ни най-малко да издава мисли ли чувства,  и въпреки, че се оказа в най-трагичната ситуация, е също и най-човешкият образ от всички други. Няма да забравя и люляковия цвят, примесен със зелено ханбок с дълги ръкави, който носеше. Думите му ‘ако имам шанса да се преродя отново,  ще бъда зад теб, като сянка... никога не бих се се осмелил да те обичам” още ми кънтят в ушите.

 

arang6-00005.jpg

 

Може би на вас тези неща ще ви се сторят второстепенни, но това са елеменетите, които отличават добрите сериали – не само главните персонажи. Но и до сега, не съм сигурна дали  Небесният Император или Магистратът беше главния герой -  предполагам зависи от гледната точка. Нали си спомняте разказа за пеперудата в съня – дали аз сънувах пеперудата, или тя е сънувала за мене.

 

arangep4_004.jpg

 

След като изгледах сериала се влюбих се в живота, в краля на небето, както и в Го. Реших непременно да практикувам  Го. Поне в този живот, а ако има и следващ, се надявам да запазя някои от спомените си. Амин. 

 

 

2012.08.27_leejungki-2.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като сценарият беше меко казано мътилка от какви ли не измислени канони и правила, имам един тъп въпрос... Аре някой да ми обясни какво стана накрая, ама логично и като на идиот, моля laugh.gif

 

 

Нали уж в Рая всичко забравяли, пък в Ада никой не ги помнел? Къде се бяха забили тогава двамцата в шестгодишен и после във възрастен вид и тая полянка в къра Рая ли трябваше да представлява или Земята? Освен това Аранг уж трябваше да отиде в Ада, ако изобщо попадне в отвъдното (въпреки че какво ли не измислиха, за да не е там), а в противен случай на нейно място в Ада да дойде съдията, т.е. пак нямаше да са заедно. Нещо хич не разбрах как го навързаха тоя хепи енд, колкото влачиха разръзката с разни пътувания до архива на райския НАП, толкова и претупаха нещата накрая. Това за майката на Аранг защо беше? Аз отначало си помислих, че ще й дадат да си доживее един земен живот от годините на майка си. Ама трънки, нищо не свързаха там. Видяхме жертвоготовния любовник да се хвърля в Ада, после видяхме неговата убавица да мъждука, сякаш й гасне тока - и хоп. Изведнъж някакъв хепи енд, който не ми се видя навързан със сюжета дотук. Та наистина, ако някой ми обясни, ще съм му благодарнаsmile.gif

 

 

Малко късно,  само след 4 години :28558:, но да дам отговор на въпроса.

 

 

Аранг отиде в рая, защото успя да отговори на въпроса.Магистратът, заради саможертвата също награден.

 

Преродени са и са на Земята

Майката на Ън О, която го търсеше в ливадата, беше шаманката, следователно е син на шаманката и слугата си.

Пък и Подземният нали това разправяше на Нефритения, че все иска да се върне.Е, върнали са ги на земята, като него са го преродили като син на шаманката и слугата.Но понеже не може човек да има всичко- не помни. Аранг пък, преди не помнеше, сега са компенсирали.

Това е- саможертвата беше възнаградена, човещиата беше възнаградена, любовта беше възнаградена, но ако помнеха и двамата, щеше да е много безпроблемно, което не е земно. Ай,  да се помъчат малко ;).

 

За невидялите коя е майката в последните минути- последният епизод - цък

 

Благодарение на грипа и наличното покрай него време, на неставащите за гледане в момента сериали и на коментарите на Рейнчето  и Котето по-горе, а и напук на нехаресванията, изгледах това.

Хареса ми.Сигурно 2012 е имало доста по-добри неща, та да не се хареса от много хора, че и да го подмина тогава, но ако си припомним миналите от него до сега  неща в тази категория, май няма кой знае колко по-добри. :28558:

Насладих се на историята, като на приказка и на играта на актьорите, които я пресъздадоха- от-до. Айдъл тук и за цяр няма.Главната двойка са ми в любимците, няма какво да ги коментирам- страхотни, както винаги.

Малко са повзаимствали от китайците небесните,  но добре, че поне не летяха, че щях да режа вени.

Ефектите добре сте ги оплюли, но даже те не ми развалиха кефа.Можеше по-малко серии, но така пък се нагледах на химични главни (сравнявах несъзнателно с лунните любовници, които се губят в сравнение с това тук)  второстепенни и всякакви можещи.Че и очакванията ми надмина.Ей това им е хубавото на негативните коментари! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал , дори бих си го изтеглила на ново ... държа ме будна две нощи докато го изгледам ... има си всичко .. мистерия , любов , история екшън ... магия 

искам да ви кажа ,че го приключих за втори път пак за два дена ... бях като един таласъм и се придържам към по горе казаното от мен ... сериалчето си е страхотно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обновена е плейлистата за гледане онлайн на сериала: ТУК. :)  

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото хубаво нещо в сериала е Мин А. Бях го започнал преди и го зарязах на 9-10 епизод.  Не се сещам защо. Сега го догледах, не се сетих защо съм го зарязал, но беше търпим.  Общо взето действието в сериала е в двора на канцеларията на магистрата. Аранг и магистрата и младият господар се шляеха там безцелно през повечето време. И тоя магистрат защо не си носеше меча със себе си?  Ако си носеше меча нямаше да го нападат толкова много пъти. Два бога искаха с чужди ръце да вадят кестените от огъня.  Края не знам дали беше щастлив или не. Аранг  общо взето само похабяваше новите си дрехи. И магистрата как не му хрумна гениалната идея да и даде да спи в стаята на Lee Seo Rim?  А я държеше в оная смотана стая за прислугата?  Ако я обичаше това щеше да бъде първото което да направи. Общо взето е сериал който може да се пропусне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...