Jump to content

Recommended Posts

Оххх.. изглежда интересен, но с това чудо в първите 30мин. на първата серия... :slap:Тези от 70 те години, направо... :no:   И така не се реших да го видя по - натам... <_<

Щееее опитам да видим :dunno:

Ако все още не си го почнала , препоръчвам ти да пробваш. Да, хората имат различни представи за хубав и лош, качествен екип от актьори или не, но с годините все още си остана за мен като най- хубавата азиатска драма , която съм гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началните ретро серии, по някакъв странен начин, ми напомниха един филм на Бернардо Бертолучи - "Мечтатели". Във френския филм ставаше дума за сексуалната революция и студентските вълнения през 1968 г., а в корейския "Любовен дъжд", макар че еротични сцени липсваха, видях подобни герои - влюбени, романтични, вярващи в промяната, отдадени на изкуството. Много грабващо с атмосферата си начало. Разочарованието ми настана от главоломния скок в настоящето и в изтърканата схема: млад, красив, богат и разглезен младеж се влюбва в незабележима бедна сива мишка. Поведението на младежа е задължително за жанра - държи се арогантно, надменно, обидно-пренебрежително с мишката, боледува, защото не разбира какво се случва с него, а той просто се е влюбил. Влюбването е фатално, за цял живот. Нищо от "канона" не липсва и тук: имаме приятел на главния, който също е влюбен в героинята, но джентълменски се отказва в името на голямата им любов; имаме майка-вещица, съперници-красавици без никакъв шанс и т.н. За подобни неща любимият ми герой Алф казва: "Повръщано!" 

Колкото до романтиката, нямам нищо против нея, стига да става дума за любов, а не за някаква тежка патология. Убедена съм, че психически здрав човек не може да бъде обсебен от любовната си фикция в продължение на дълги години: пазиш спомена за нея дълбоко в сърцето си - да, тъгуваш по изгубената любима - да, чувстваш се неудовлетворен от живота си... и толкова.  Но Ин А просто си беше един тих луд. Подозирам, че корейците, вследствие вековните правила и ограничения, са останали емоционално незрели. Иначе откъде тази слабост към разкъртващи мелодрами, без грам достоверност?

Актьорите обаче са чудесни - подкупващи със своята естественост и искреност. Хем се дразня на ситуациите, в които се вкарват, хем рева, заедно с тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не прочетох всички коментари до тук, а само началото, където препоръчахте този сериал. Заради това го загледах, но май не мога да го оценя както трябва. Това не е моя сериал, въпреки че имаше интересни моменти. Но играта на актьорите беше отлична и въздействаща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът беше страхотен от началото до самия край. Кара те и да се замислиш за някои неща от 

живота и любовта. Толкова ми беше интересен, че за някъде около 2 дни го изгледах и с 2 ръце гласувам

за него. :up:  Препоръчвам го и заради красивата и чиста любов и романтика. И да знаете - няма да съжалявате.

 

Тук много ми хареса как се справи сладкия оппа Jang Geun Suk с ролята си. :28558:  До сега не вярвах, че може да цунка :kissy: толкова добре

и да е винаги усмихнат и лъчезарен. А мацката и тя беше доста сладка и им се получаваше играта между тях. :emote_kiss3:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...