Jump to content

Какво НЕ харесваме в азиатските филми, сериали, музика или култура


Recommended Posts

Принципно щом от 5 години близо гледам корейски драми, значи доста ми допадат. Харесва ми начинът им на знаснемане, обстановката, която създават, начинът, покойто са предадени емоциите. Това, което понякога ме дразни, е как са представени жените. В 90% от романтичните комедии главната е представена като уникално загубено същество с неугледен външен вид. Да, чудесно да внушиш, че дори и на такива може да им излезе късметът и то с богат красавец, но ми се ще по-често да виждам образи на главни героини, които имат сиво вещество в главите си и могат да се справят сами. Друго, което не ми допада, е например когато жената има акъл, но е представена просто като спътник и помощник на героя, да на кажем и само за украса. Някак става едно обезличаване на персонажа. Бих искала да видя и обратното. Да, кефя се да гледам готини и изключителни мъже, но се получава така, че по-интересните образи винаги са мъжките. Поне от гледна точка на момиче ми се струва така.

Също ме дразни примерно като родителите на момчето поискат от момичето да напусне любимия и я заплашват, тя просто го напуска, вместо да иде при него и да каже: "Майка ти/баща ти ме тормози." Като цяло и най-големите злодеи не ме ядосват толкова, колкото някоя истерична лелка снобарка, която на всяка цена трябва да раздели синчето си от бедното момиче, щото, разбираш ли, тя не им е на нивото. Също и като се разделят за добро на другия. Да, има случаи, в които това важи, но в голяма част от сериалите е абсолютно ненужно и е като дежурен сюжет за докарване на бройката серии. Вярно, че като гледаш от страни, винаги е лесно и са друга култура, но някой път прекаляват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...