Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Battleship Island

Страна: Южна Корея

Премиера: 26 юли 2017
Времетраене: 132 минути

Жанр:драма, исторически,екшън

Език: корейски

Режисьор:Ryoo Seung Wan

Сценаристи:Ryoo Seung Wan, Shin Kyoung Il

Дистрибутор: CJ Entertainment

Субтитри: Английски

 

В главните роли:

Hwang Jung Min - Lee Kang Ok

So Ji Sub - Choi Chil Sung

Song Joong Ki - Park Moo Young

 

Резюме:

Това е филм за 400 души, насилствено принудени да работят в мина на острова "Боен кораб" по време на японската инвазия...

 

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  :click:  :click:

Свали с руско озвучаване :click:

Онлайн с руски превод :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано искренно се надявам с бюджет от 21 милиона долара да си заслужава филма . Представянето му ще бъде на 17 юли ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах повече,но си го изгледах без превъртане. Добри масови сцени,....Искаше ми се малко повече развитие на сюжета. Джи Соп...както винаги...блестящ !Като цяло,държи в напрежение. Зрелищен и сравнително добре направен филм! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се оправдаха очакванията...голям бюджет, топ актьори, ала бала...Има доста силни моменти - факт. Но като цяло нещо ми вървеше тегаво. Без големи очаквания, определено би се харесал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди време. На мен определено ми въздейства. Всички актьори бяха на ниво и се справиха много добре. По принцип избягвам да гледам такъв тип филми, но този го изгледах заради каста и останах доволна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wow, като гледам такива филми за пореден път осъзнавам, че сме късметлии да живеем в друго време. Японците са се отнасяли с корейците, така както турците с нас.:(

 

Много добре направен филм, на доста места така те стяга гърлото, и после като започне Катеричката да ги :nunchako: минаваш от отчаяние към еуфория. Дъщеричката - Kim Soo-Ahn и бащата-музикант са повече от чудесни в ролите си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре заснет визуално филм, но някак всички тези изтощени миньори изглеждаха твърде здрави, бодри и енергични, което никак не се предполагаше от сюжета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош филма, 9/10, не блести с кой знае какво обаче

Тия японци от хитри по-хитри, как са го измислили само,

Off Topic

първо ги прилъгват да стъпят на острова, после уж им плащат, а пък ги претрепват, а накрая съвсем ги изтребват (в истинската история де).

Пак се уверих колко са особени японците 

Както някой беше написал, героите би трябвало да са по-кльощави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър филм, Както си очаквах, историята е тегава и болезнена. Колкото да харесвам японците заради някои неща в културата им (от информацията, която съм чела за живота в Япония и това, което ни предлага киното), толкова и ме отвращават, когато става въпрос за действията им във войните. Какво е било наистина, само можем да гадаем. Но като се замисля, с какъв акъл корейците са влезли в устата на вълка, само и само за да препечелят малко... може би наистина е било време на глад и мизерия, заради втората световна война. Жени и деца да отидат в друга страна, на доверие и надежда, че всичко ще е наред... Къде им е било чувството на самосъхранение.... 

Иначе прекрасно присъствие и актьорска игра от всички. Филма започва малко мудно, но с всяка изминала минута предлага доста силни моменти. 

Въпреки че е тежък, препоръчвам го за гледане, в знак на уважение към историята и участта на всички, които са попаднали в мината. Някои неща не трябва да се забравят, може би и за това се създават филми за тях...

Благодарности за превода. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...