Jump to content

Recommended Posts

Гледам сериала с преводите на Ragnos/поздравления и благодарности!/,т.е. на 5-ти еп.Все още нямам точно определено мнение за отделните перонажи,изчаквам да "разгърнат" образите си в следващите епизоди.

А ..много ме впечатли една от песните-нещо като хорово пеене.Много познато ми звучи...не се сещам откъде.Но при всички случаи не е типично азиатско звучене.Но няма значение-засилва момента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че толкова дълго време не бях гледала исторически постановки.

Започнах го най-сетне. Бойните сцени са умопомрачителни! Играта е на много виоко ниво. А когато приключенските елементи вземат връх, става разкошно.

Природните гледки са неописуемо красиви. Все пак, драмата е снимана не къде да е, а на райския остров Чеджу (записах си точните координати на снимките).

Всяко камъче, всяко дърво, всяко стръкче трева, всяка песъчинка сякаш участват в действието наравно с хората.

Музиката е великолепна. В нея се долавя универсално звучене. Точно това парче с хоровото пеене ми напомня на мелодиите на Era (Ameno).

Женските роли наистина не са силни (с изключение на дамата-убиец, която си свърши работата много добре), но затова пък останалите изплълнители правят чудеса на малкия екран.

Никой не каза, че и Дани Ан участва в драмата. Радвам се отново да го видя, макар и не като певец. Подобна филмова роля наистина му е подействала добре. А името на героят му звучи като това на Бякко.

Сега най-много ме впечатлиха еп. 4 и 5. Тях изгледах с превода на Рагнос. Великолепен е! Браво! Успял си да уловиш и тънкия хумор, и сериозните моменти. Успех със следващите серии! Аз ще бягам напред, че трябва да го догледам по най-бързия начин.

Тройната битка в еп.6 ме остави без дъх. Тя не се побира в думи. Нужно е нещо повече...

Aх, сценаристите наистина ще ме съсипят!

 

Трябваше ли толкова рано да извадят от играта героя на Дани? Искам да презаснемат еп.9! Palli!

 

Още един паметен сблъсък в края на еп. 10 отиде в историята. Как подбират местата за снимките? Окото на камерата винаги успява да улови най-зашеметяващите кътчета на Корея.

Lee Jong Hyuk прави също много силна роля. Всъщност, играе доста сложен характер и човек трудно ще открие у него еднствено отрицателни черти.

В превюто на следващата серия споменаха името на един храм, Унджу-са. Нямам търпение да видя кадрите от мястото. Проверих го и наистина изглежда загадъчно красиво.

Сега очаквам да видя каква роля ще дадат на Park Ki Wong.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-якия коментар в темата до момента. ^^ Явно с юкио имаме доста близки вкусове, защото и за мен 6-ти и 10-ти са най-паметните епизоди в сериала. А от тройната битка в края на 6-ти не ви ли казах, че ще ви се съберат очите и ще ви увиснат езиците? Докато я гледах за първи път изживях емоции, равносилни на тези след първата част на Ип Ман. Работата на режисьорския екип определено трябва да бъде следена с повишено внимание в бъдеще! Постигнали са динамика и арт-концепция, за които много филми могат само да мечтаят. Наистина ли природата е толкова красива или просто ползват филтри от друг свят? Не знам, но докато гледам 720р-овите HD-рипове направо ми се насълзяват очите и ме обземат едни желания да катеря чукари и да джапам в реки.

 

П.П. Реших да разкрася малко първия пост на темата и добавих по-актуални линкове за сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да компенсирам изоставането си по отношение на историческите продукции. Лентата си заслужава похвалите.

И моите очи се събират при всяка битка.

Храмът Унджу-са наистина беше великолепен. Забелязах, че изсечените каменни гиганти се намираха на голяма височина. Героите трябваше доста да се катерят, за да се качат горе. Очевидно мястото е трудно достъпно.

Обаче какво открих за локацията на финалната битка от еп. 10! Кътчето се нарича Yongmeori cliff и се намира точно край брега на Согвипо.

 

Май свършиха веселите моменти.

 

Ама че глупаци се оказаха двамата главни герои. Единият не успя да помогне на приятелите си, а другият изпусна малкия престолонаследник да му си измъкне изпод носа. Между другото, усетих, че и Генерал Чой ще изгуби живота си, още щом тръгна да преследва сляпо неизвестния убиец на Wang Son. Chul Woong нямаше как да не се възползва от тази му слабост.

 

Но сценаристите не спират да ме изненадват. Тъкмо оклюмах глава, и си помислих, че нещата стават прекалено сложни, и хоп веднага включиха нов образ в играта, за да ме объркат още повече. Park Ki Wong от Луната ли падна? Все още не разбирам, каква точно ще бъде ролята му, но дано да има повече появявания на екрана. При всички положения, искам битки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е страхотен, наистина бойните сцени са много добри(доста по-добри от другите исторически сериали, които съм гледала досега), а за актьорите да не говорим- Прелест и красота :lol: , абе един грозен не видях, все хубавци и особено като събраха на едно място в 6 серия~~~~~, получих малък сърцетуп. Субтитрите са супер междудругото, браво на Ragnos.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че очаквах срещата в еп. 15 да се отрази негативно на драмата, но сценарият се оказа много интересно замислен. Изненадах се приятно от последвалите събития, които продължиха да се променят в движение. Именно това е най-силният коз на продукцията - непрестанната динамика на действието. Отново приковаха вниманието и това, което стана по-нататък, ме порази.

 

Призраци ли видях в 17 еп? Как е възможно? Какво наистина се е случило по време на битката в гората онази нощ?

 

Открих любопитни кадри от снимачния процес - http://v.youku.com/v_show/id_XMTU1NzIxMzky.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази драма се роди още един герой - И Де Гил!

Беше интерсно до самия край, но много исках нещо неочаквано да се случи. Различно и изненадващо. След като сценаристите ни правеха толкова много сюрпризи през цялото време, беше редно да измислят невиждан финал.

Въпреки красотата и надеждата, прокраднали се в последните кадри, остана нещо недовършено.

 

Знам, че това е характерно за източните филми, но как е възможно да чакам някакво обяснетие за възкръсването на двамата ловци и да не го получа? Някой има ли идея за това, което се е случило при битката в гората? Или въображението на зрителя трябва само да намери отговор?

Каквото и да е станало мисля, че в онзи момент Де Гил беше истински щаслив. Когато ги откри отново.

При целият драматизъм на историята, аз почувствах най-голяма тъга в три слуая, а те дори на бяха свързани с главните герои. Това е така, защото знаех, какво ще направи Де Гил. Ще стане герой.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледа го, а?

Накрая сценаристите наистина си оставиха ръцете, но това не променя факта, че създадоха историческа драма, която няма аналог във филмовата история на Корея. Ще минат години преди някой да направи нещо по-добро в този жанр. Ето пример: Четирите Бога (2006) бяха неоспорван фаворит, докато не излезе Хонг Гил Донг (2008). Стана 2010-та и Ловците на роби скриха топката и на двата. Дано до 2012 да се появи и новият лидер! :rolleyes:

 

 

Възкръсването на съмишлениците на Де Гил беше доста тъпашки обяснено: били са само ранени и са изгубили съзнание за няколко часа. После станаха и пребиха охраната си и се затътриха към лагера в планината Уорак. Във всеки сериал си има поне по един идиотски момент и този беше за настоящия. Въпреки това се зарадвах, че ги върнаха към живите, защото без тях просто не беше същото. За мое нещастие, от ролите им нищо не остана след това - превърнаха ги в окуцяли бойни ветерани. Жалко наистина.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, изгледах го. Много ме впечатлиха бойните сцени. и визуалния поглед върху тях. До такава степен, че доста често ми се искаше да хвана молива и да рисувам. Ако имах време, можеше и на платно да ги овековеча. А гледките! Да можех да ги видя...

 

Те ли обясниха, че са били ранени само? На Де Гил не помня нищо да са разказвали. Очаквах да седнат и да му разяснят подробно всичко. От момента, в който Chul Woong вдигна сабята над главата на генерала до свестяването им, когато ги караха в количката, не видях техни кадри. Да не съм изпуснала нещо?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не си пропуснала нищо. Просто по пътя на логиката >> Чорунг ги е клъцнал, но не фатално, изгубили са доста кръв и от това са припаднали, после се свестиха в количката... и нататък го знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи логично. Приемам го.

 

Блеки онзи ден ме посъветва да не любопитствам за този момент. Знаела е, че няма да получа екранно обяснение.

 

Поне набрах скорост с историческите драми и се надявам да остана на тази вълна известно време.

 

П.П. Разкривам ви, каква е връзката между Чанг Хьок и Дани Ан. Много, много отдавна, Чанг участваше в един от клиповете на god - To my mother.

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е уникален. По-добър не съм гледал.

 

Единствено ме е яд за Де Гил. Заслужаваше повече.

 

Редактирано от Ragnos
Без спойлери, моля.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм заинтригувана от коментарите и с нетърение очаквам цялостния превод за да му се нясладя 100%! :rolleyes:

Едва ли ще измести останалите исторически сериали от сърцето ми, по-скоро ще се прибави към тях. ;)

 

Благодаря специално на Ragnos за труда и превода! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що приключих с последния епизод и докато са ми пресни спомените...

Признавам си, че бях го поизоставила този сериал, но добре че ме тръшна грипа, та да си го доизгледам на спокойствие... Съжалявам, че ще се получи много дълг коментар (в спойлера)...

Благодаря за страхотния превод на български!

 

Невероятни пейзажи, хореография на бойните сцени, напомняща повече балет, отколкото кърваво меле и секваща дъха история - налице са всички фактори за ненадминат приключенски сериал (и да - не толкова исторически, колкото приключенски, според мен). Още от началото саундтрака ми напомняше на този на „Карибски пирати”, но тук се бяха постарали повече (много повече). Много ми харесваше, когато главния бияч удари един, падат петима, а когато се завърти – трима. Ама това си е много по-трудно за доизкусуряване, отколкото сълзите и сополите. Браво просто! Много оригинални схватки като цяло всъщност, като от учебник за приключенски филми. Нямаше идея, която да не бе реализирана в това отношение, а в бонус - полета, ниви, реки, планини, храмове, пазари, тесни улички, изобщо хубави картинки. А и се плиска вода, хвърчат листи, блестят фойерверки, гравитацията е там, и я няма, огледални остриета и назъбени ножове, само кръв и черва не достигаха... . Но можеше да са и по-изобретателни в бойните стилове, личеше си, че са от един фитнес, особено след 10 серия...

Страхотна история и неповторими персонажи! Браво!

 

 

Ще си кажа всичко...

И Де Гил – наивното аристократче, което си позволява да си мисли, че може да промени установените норми и порядки и чиито непошли, а „уж” влюбени копнения биват изненадващо опустошени от робите му, „възкръсва” от илюзиите си за да се превърне в онази тъмна и мрачна сянка на човешко създание, която няма да щади пот и кръв за да усеща и не какво да е, а болката и разкаянието на предалите го. Той е забравил да чувства, живее и диша, но не от злоба, а от огорчение. Мисълта за жената, която го е предала е раната, която той не може да излекува. Толкова невинни и топли чувства са били удавени в горещата кръв на измамата, че боли не само от нея, а и от обичта, чиито корени нищо не може да изтръгне. Затова погледът на Де Гил е умопомрачаващ, защото не само омразата, но и онази любов са още живи. Те са две създания, които се борят в едно... „душата на ангел и демон”... Появили се Де Гил на екрана няма място за нищо друго на него, той и сюжета, и картината, но най-вече емоциите. Уви, обаче... Не е Хамлет, който копнее за възмездие, а Де Гил – устройва го и обичайното отмъщение... око за око... Но след 10 епизод мога да кажа само – ето какво е да те съсипе една жена. В толкова смачкано и празно същество го е превърнала, че дори сълзите му сякаш се лееха от камък, да не говорим за смехът му, който бе по страшен и от воя на гладни вълци... Чистата и вездесъща лудост бе превърнала ураганът от чувства в празна черупка... Жалка картинка бе Де Гил в края на 10 епизод... Да, обаче той реши да си прояви като морално силен герой и да остави Оньон да бъде щастлива, което само доказва, че не жаждата му за мъст, а любовта му към нея го е заробила, бла... Прекалено идеалистично. И трябваше отново за да му е още по-гадно на фона на всичките му драми и некръвните му братята да умрат – поредното доказателство, че азиатците обожават Достоевски ( „да живееш значи да страдаш”)... И май за всеобщо разочарование после се оказаха живи?!

 

Сонг Теа – робът войн или войнът роб?! Герой разкъсван от далеч не толкова злободневни чувства. Чист образ, без особено дълбоки терзания или просто не така темпераментно изразени. Верен, непоколебим, възпитан – притежава всички онези качества, заради които главната никога няма да е с него, да ама не... Въпреки всичко той не събужда никакво състрадание и съжаление, а само възхищение. Състраданието и съжалението е само за онези, към които не си струва да се изпитва нищо друго. По-добре да те презират, от колкото да те съжаляват (според мен). Той респектираща персона – благородството му струи и от кутрето му. Макар и дъвкан, и изплют от тежките робски години, той е запазил вярата си в новото по-добро бъдеще, докато Де Гил се превръща в слуга на своето минало и не сваля бремето му, а това го превръща в нещо по-грозно и от верен роб. И въпреки това на фона на доста съразмерната осанка на Сонг Теа, смазаният Де Гил бе по-реален образ.

 

И онзи, в лилавата роба, чието име никога няма да запомня – много ми хареса – от началото до края бе непоколебим и хладнокръвен, а едва накрая се пречупи. При него интересното бе, че макар да изглеждаше най-целеустремен и непоклатим, всъщност бе най-несигурния образ.

Робът пък изобщо не успя с нищо да ме грабне, докато не се появи оня ушат лисугер, за когото сигурна бях, че накрая ще направи някоя мизерия.

След чистката в 9 епизод сериала се лиши от двама герои, които биха били доста плодотворни, особено женската, защото всички жени в тоя сериал бяха толкова близки като персонажи – влюбени и смели. Солуха много ме радваше с детското си поведение и най-вече с наивната си вярност, а и робинята също бе чаровна.

 

И накрая – как можаха да оплескат така всичко?! Идея, сюжет – отлично, но след 15 епизод реализацията им започна да издиша, заедно с актьорската игра. Домързяло ли ги бе, контузиите на актьорите ли им дойдоха в повече, парите ли им свършиха?! Изобщо като гледах последните няколко епизода имах чувството, че гледам съвсем различен сериал. На всичкото отгоре как можаха точно последната битка да я направят по този начин – никаква креативност, ни в избора на мястото, ни в хореографита...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чета коментариите, започвам да се сещам за Bichunmoo. :(

 

Съдейки по статията, която ни постна katomova ( :thanks::yes: ) тук темата е за робството в духа с претенции не за историчност, а за актуалност. Ето защо ще е интересно да се погледне как са осветили темата. Само се надявам тук краят да не е толкова самоунищожителен, иначе няма смисъл дори да го почвам. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 2мес.започнах да гледам сериала.Прекъснах за известно време и сега започвам от 1еп.,но сега свалих от линка за всички епизоди наведнаж/720р НD/...е това е вече съвсем друго нещо!

Качеството е невероятно!При моя голям монитор/EIZO-FlexScanL768/ все едно съм си в3D-кино!

Между другото,гледам,че и за "Road nom.1"има даден линк за 720р,но само за 1 и 2 еп.Дано да има и за останалите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз уж го следях с бг субтитрите, но през последната седмица се поддадох и минах 2 епизода с английски ... И сега не знам какво ще става, щото като се знам почна ли някой интересен сериал така с готови субтитри и го гледам за дни ако имам време .... ще се опитам да се сдържа де, понеже от опит знам, че такива сериали е най-хубаво да не се гледат за няколко дена . Та впечатленията ми до тук

В последните епизоди изпотрепаха доста персонажи и това не се отразява според мен добре на бойните сцени и разнообразието и динамичността на сериала и действието започна да се развива доста бавно и мудно като вкараха повечко драма. Но погледа на Дегил в края на 10-ти епизод ме обнадеждава, че ще има повечко екшън и динамика следващите епизоди :D. Колкото повече го гледам си мисля, че краят няма да е благоприятен за някой от 2-мата главни герои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потривам ръце от удоволствие и чакам с нетърпение целия превод за да го "глътна" на една хапка. :lol: Когато ми хареса някой филм, после го преосмислям с повторно гледане и потретване понякога. :) "Разни хора, разни идеали"- ще кажете вие и ще бъдете прави. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...