Jump to content

Recommended Posts

Имат много странна представа за уместно, нали?:) Съвсем уместно е половината филм да мине в тоалетната, докато героите са там по голяма нужда, но влюбените се целуват като умрели скумрии, а след цяла нощ бурен секс( който го предполагаш) , на сутринта се срамуват да се видят полуоблечени?! А филмите, на които не пише XXX, но половината филм прескачаш, че започват да ти пламтят ушите?! :D:D:D

 

А как смятате, защо Чумонг и Сосоно нямат деца? Дали са били заедно през всичките години след пищната сватба?:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До онова в спойлера още не съм стигнала :blush: но, бибо, признавам, в миналия епизод и на мен ми избозя работата

 

Пазете се, Избрания тръгна да търси Свещените Символи, за да докаже, че той е Истинският крал! Тая работа е запазена само за Дам Дук!!! :lol:

И Нео. :D

Признавам си, ако не трябваше да го превеждаме, това щеше да е моментът, в който да го зарежа пак.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sinardin, това със зарязването на превода е 1-во априлска му работа надявам се :)

 

 

Макар че и аз кат чух за Свещените Символи вече очаквам в 81 Чумонг да е яхнал трикракото пиле - някакъв дракон от Свещената планина и да си лети с него насам натам.. но до 64 го изгледах и сюжета си влиза в релси.

 

 

Така че се прежалете да гледате и нататък, въпреки разочарованието от последните 1-2 серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под влияние на този сериал седнах и прочетох малко за древната история на корейският полуостров. Единственото нещо, което не ми хареса в сериала е прекаленото идеализиране на владетеля и демократизиране на държавата, от това което прочетох Когурйо не е била от най-демократичните и правови държави. Сега се сещам един епизод, когато Йонгпо цитираше нещо от Конфуций, а самото конфуцианство навлиза в самия Китай няколко века по-късно (основаване на Когурйо - около 38 г.пр.хр.) ... Пък и прочетох, че са правили масови жертвоприношения на хора ... което също не забелязах в сериала . :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, тия всичките много разбрани излязоха. Сосоно направо ме разби накрая. Не че не го очаквах от самия й образ, и не се бях оспойлила предварително като прочетох историческите факти и за нея...

 

Където пишеше, че се е изнесла от страх да не й убият синовете. :lol:

Май затова са я направили изключително рационална. Малко жени ще се откажат от мъж и корона така лесно. Бива разбиране, бива, ама това не си е работа. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен Мопалмо е май големи образ.

Направо кърти от сякъде.

Накрая Сосоно и Мопалмо кави жертви направиха нямам думи.

 

Чумето само с кави жени се е обграил и двете искаха да напуснат в името на децата страната и за мъжлето им :)

 

Баси раздвоиха и разтроиха го от сякъде.

Да не забравяи и Хьоп бо и Сайонг - кви сълзи му дръпна косматкото.

Абе как може тоз Пирьо да е такъв "хубавец" :puke:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пирьо ако не му бяха толкова дебели устните щеше идеално да ми пасне в представите за елф. По едно време страшно ми напомняше на Елронд от "Властелина..."

 

Любим образ си ми остана Йонгпо. Няма втори такъв. :lol:

Гъмуа също ми хареса как се разви. При него бяха най-големите промени.

 

Като цяло сериалът е велик. Докато го гледах на моменти ми се сруваше, че разтягат работата, но след като го свърших и като се обърна назад не бих орязала нищо. Екстра си е. Даже интригата на Йончерьонг и Янгтак можеше малко повече да я развият, че наистина много идеализирани образи излязоха повечето. Можеше да има повече статисти в битките, но и така си е добре. Подробности. А повечето герои в тия доспехи изглеждаха много внушително. :oops:

 

Финалът

 

за корейски сериал си беше направо хепи-енд. На Гъмуа си му беше време да си ходи, Могол малко за цвят го затриха, колкото да не е без хич. Не ми хареса много това, че разделиха косматко и Сайонг. Че съветникът трябваше да тръгне със Сосоно хубаво, но Хьоп Бо също можеше да отиде с тях. Е, предполагам че просто е избрал старите си приятели и Великия крал пред любовта.

 

Ео е прав за жените. Само дето не се скараха коя да го остави. :lol!:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам един епизод, когато Йонгпо цитираше нещо от Конфуций, а самото конфуцианство навлиза в самия Китай няколко века по-късно (основаване на Когурйо - около 38 г.пр.хр.)

 

Това твърдение според мен не е вярно.Корейците не са от вчера и не вярвам сценаристите да допуснат такъв гаф с репликата на Йонгпо.Именно защото Конфуций е живял 500 години преди създаването на Когурьо.Неговите учения и мисли постепенно се налагат из цял Китай и вземат връх над Даоизма и други философии.Вече по времето на династията Хан (200 години преди Когурьо) всички са систематизирани в обща философия - Конфуцианство.

 

Справка - Wikipedia :!:

 

 

Иначе съм съгласен,че всичко е доста идеализирано в сериала и на практика не е имало никаква любовна история.Исторически Сосуно е с 14 години по-възрастна от Чумонг и бракът им е бил политически брак по сметка с цел създаване на силен съюз.Ама лошо няма,въпреки всичко това си остава един от най-великите корейски сериали представен ни по невероятен начин. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично нещо не можа да ме грабне този сериал-едвам го изгледах и то по причина че не обичам да оставям нещо по-средата,а пък и все си мислех/след като прочетох коментарите/че ще ми хареса-но уви-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много му се чудих дали въобще да го започвам - 81 епизода откъдето и да ги погледне човек са си много. Обаче го почнах и съм на 20 епизод. До тук много ме радва. Нямам търпение да видя какво ще стане в следващия епизод и не усещам кога свършва. Обичам приказки и тази определено е една от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих едно видео,което бях гледал преди повече от година из YouTube и помня,че много ми хареса.Само десетина дни след излъчването на последната серия на сериала,MBC организира пътуване на няколко от актьорите и екипа на "Чумонг" в Северна Корея и заснема събитието в нещо като документален филм.Предполагам за всички тях е било доста вълнуващо да посетят древните гробници на Когурьо,да видят с очите си и да се разходят из земите на Когурьо.

 

jumongcastinnkorea.jpg

 

 

Макар че няма превод и качеството не е много добро,мисля ще се хареса на истинските фенове на "Чумонг".Поне за мен филмчето е интересно,забавно и доста емоционално към края.Приятно гледане на всички.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента гледам именно този сериал... И мен малко ме изплаши броят на сериите, но все пак се реших. Все още съм в началото(20 епизод), определено ми харесва, но за разлика от други сериали като Iljimae например действието се развива малко бавно. Ще видим...искрено се надявам да успее да задържи интереса ми до край! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно навих мъжа ми да го гледаме заради многото серии/историческите сериали ги гледаме заедно,за другите още не се е навил/.Стигнахме до 74 серия и мога да кажа, че до този момент е чудесен има някои доста разтегнати ситуации, но иначе подържа интереса ни и го гледаме с интерес.Чумонг стана като част от семейстово ни, толкова вече ни е близък. :D

 

Серията в която Уи удари шамар съпругата на Десо/забравих и името в момента/умрях от кеф,толкова да ме дразни тази жена.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че от доста време вече гледам почти само азиатско кино, историческите сериали като, че ли ги бях поизоставила. Но след като изгледах "Чумонг" реших, че е задължително да изкажа искрената си благодарност към екипа преводачи. Не съм от активните писатели във форума,но като читател съм много-много активна. Мисля че не е нужно да повтарям похвалите за този сериал. Той просто трябва да се гледа.

Но това заради което реших да пиша сега е наистина перфектния превод. Досега не съм обръщала внимание на това, защото бях доволна, че мога да се насладя на даден филм/сериал (независимо дали на български,руски или английски) благодарение на доброволният труд на някой друг. Затова никога не бих критикувала, който и да е заради лош превод. Но след удоволствието и насладата, които изпитах гледайки "Чумонг" с този великолепен превод мога само да кажа: "Благодаря Ви момчета и момичета!Страхотно сте се справили."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте сериала е страхотен,но срещам огромна трудност със субтитрите от 40 еп. нагоре.Тук в сайта са до 40 и след това мъка :D в zamunda липсват 10-тина епизода,в masters-а никой не сийдва.Не,че в zamunda сийдват и така от никъде нищо.Помогнете ми,защото зарибих и баща ми,който не може да гледа с мен с английски суб. ПОМОЩЩЩЩ :D :D :D !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приказка за кралства,крале, принцове и техният стремеж и алчност за власт и пари.

И как сина на един велик генерал се превръща в Принца-Легенда.

Тази приказка започва :

1.със запознанството на родителите му

2. влюбването им

3. раждането му

4.превръщането му в принц ,

а от там на татък трудностите през който трябва да премине през целият си живот до превръщането му в Принца-Легенда

 

Хубава и интересна приказка представена в сериал. :D

Прекрасни актьори и природни забележителности .

Аз лично ще запомня най-вече So Seo No :i love this: (Han Hye Jin) и бодигарда й (или съветника й) Sayong :inlove: ( Bae Soo Bin),тези двама актьори ще останът запечатани в мозъка ми с фантастично изиграните си роли :yes:

Сега за Song Il Gook какво да кажа : хареса ми как изигра ролята си на Jumong ,но много по-вече ме впечатли в ролята си на Yeom Jang в Emperor of the Sea / God of the Sea, там макар и в отрицателна роля, по-вече показваше любовта си към госпожицата Jung Hwa, а тук нещо като цяло любовта липсваше почти във всички актьори.

Затова сигурно трябва да виня сценаристите , не можаха ли да развият сценария така че Jumong , някак си да се бори за любовта си.

 

нямам предвид само края,а още от самото начало като го спаси So Seo No после той и каза че я харесва и толкова.За мен само в началото и съвсем малко в края Jumong показа че я обича, но за мен това бе недостатъчно <_<. Особено че той постигна почти всичко благодарение на нея, още от самото начало . Вярно не само на нея и други имаха за слуги, но в крайна сметка Jumong от началото до края с едно- две изключения почти нищо.....Яд меее на тези сценаристи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам, че ще го напиша, но съм много разочарована.

Защо не направиха още 20-ина епизода? :lol:

 

Честно казано, нито ми се стори разтеглено действието, нито ме отегчи някой епизод. Единствено се "стресирах" от появата на Song Ji Hyo, понеже не я харесвам като актриса.

Дори ужасните перуки и броенето на войските не успяха да ми развалят удоволствието от сериала.

 

Включително и онзи скок на Чумонг, с които прелетя около 100-ина метра, за да убие китаеца. :lol:

 

 

Още в самото началото Йонгпо ме разсмиваше с невероятни си физиономии, както и Мопалмо с въртенето на главата си. Любимец ми бе Уи, освен Чумонг, разбира се.

Въпреки че очаквах да се намерят с Буйонг към края на сериала.

 

 

 

С една дума сериалът си струва отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте сериала е страхотен,но срещам огромна трудност със субтитрите от 40 еп. нагоре.Тук в сайта са до 40 и след това мъка :D в zamunda липсват 10-тина епизода,в masters-а никой не сийдва.Не,че в zamunda сийдват и така от никъде нищо.Помогнете ми,защото зарибих и баща ми,който не може да гледа с мен с английски суб. ПОМОЩЩЩЩ :D :D :D !!!!

 

В Мастерса сериала вече е качен BOXSET и може да си го дръпнеш целия с БГ превод ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...