Jump to content

Recommended Posts

Страхотнен сериал с неочаквани обрати и същевременно много тъжна драма с опустошителен финал, поне за мен.
''На изток от рая'' обхваща дълъг период от време и действието се развива сравнително бързо. Има истини, които ще си останат вечно актуални - силата на парите, властта на богатите, безпомощността на бедните, корупцията, ''справедливостта'' на Темида към силните властимащи на деня и по принцип, особеностите (силата и слабостта) на човешката природа. Историята тук е като огледало на реалността ни - минала, настояща и бъдеща. Променяха се лица и събития, но истините описани по-горе - не. Направо е подтискащо. Иска ми се краят да беше по-различен (сценаристите са се опитали да вкарат хепи енд, които не ми подейства), уви в живота рядко стават чудеса, затова и краят на Донг Чол беше имено такъв. Този, който заслужаваше да бъде щастлив и да живее, заради добротата, честността, предаността, лоялнастта към семейство, приятели, любима, как завърши в крайна сметка?! sad.gif
За актьорския състав нямам думи - страхотна игра от повечето актьори.
Сонг Сънг-Хон (Донг Чол) ми е любимец, страшен чаровник. Тук ролята му е по-серьозна, драматична, изключителна.
Хареса ми играта на Yun Jung Hoon (Донг Ук), доста добре изигра ролята си. Особено след 50-и епизод - промяната, която настъпи у него по отношение на брат му, емоциите иразени на лицето му, нямам думи. Не можех да повярвам.
А актрисата Lee Mi Sook - какъв образ, какъв характер изгради само.
Jung Hye Young (Джанис) ми харесва още от ''The Return Of Iljimae''. Лицето и излъчва топлина и благост, не мога да си я представя в ролята на злодейка.

Изказвам големи благодарности към екипа участвал в превода и редакцията на сериала!
:kiss2:
c0043443_49147152dab86.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм определено ще остане в съзнанието ми доста дълго време. Невероятен сценарии,но края така ме съсипа. Изгледах го на един дъх,но и доста сълзи пролях. А Сонг Сънг Хон е просто невероятен. Този артист направо ме разбива. А някой да каже друг филм с него? Освен Моята принцеса. Него вече го гледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм определено ще остане в съзнанието ми доста дълго време. Невероятен сценарии,но края така ме съсипа. Изгледах го на един дъх,но и доста сълзи пролях. А Сонг Сънг Хон е просто невероятен. Този артист направо ме разбива. А някой да каже друг филм с него? Освен Моята принцеса. Него вече го гледах.

 

От тук можеш да погледнеш всички фиилми и сериали, в които е участвал.

Сериалите My Princess, East of Eden, Summer Scent, Autumn in My Heart имат теми във форума и са преведени на български....сериалът Happy Together го има преведен на руски, за другите не знам.

Филъмът He Was Cool също има превод на български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сериал номер 1 в личната ми класация.Гледайки го,човек не може да остане само безучастен зрител, а съпреживява заедно с героите всички онези разтърсващи емоции , чувства и случки , които съпътстват живота им.

Много добре подбран актьорски състав , всеки от тях е на точното си място , и като роля , и като партньори.

 

Харесва ми! Въздействащ и динамичен ( въпреки многото серии ),чувствен и много тъжен , но реален !

 

Благодаря :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв сериал, уникален във всяко едно отношение. 56 серии се гледат на един дъх, като буквално заживяваш със емоциите и преживяванията на героите. Правят те част от техния свят, всяка една емоция е пресъздадена и изиграна по най-силния и въздействащ начин. Няма слаб актьор, всеки влиза максимално в ролята си. Посланията, които носи филма също са много истински и те карат да се замислиш. Плаках, смях се и чувствах заедно със героите. East of Eden ще остане за мен една от най-силните и истински драми, които съм гледала. Горещо го препоръчвам на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силна драма от самото начало! Изключително динамичен сюжет!

Обаче някъде към средата нещо се, как да го кажа по-меко: сгомняса. Южнокорейците са царе да развалят хубавия сюжет.

 

 

От както се разбра, че Майк е умрял и сериала стана блудкав. Започна да се повтаря с тези непрекъснати отвличания. И честно да си кажа, не е нормално мъже да се разплакват толкова често. Голям мъжки рев пада - това не са обичайни неща в живота. Мъж да плаче да, ама да се разплаква по всяко време, пред всеки и на всяко място е меко казано абсурдно.

И при толкова бой дето изядоха главните герои нямаше никакви последствия - зъбите им бяха здрави и безупречно бели. Нямаше нещо, което да показва,че са осакатени, и раните им много бързо зарастваха, такива неща в реалния живот ги няма. Отбелязвам тези неща, не да се заяждам, а да споделя с онези, които бяха писали, че сериала бил човешки.

Да не говорим, че Кук-ча и Донг Чол, много се обичаха, а не смееха да се докоснат или прегърнат, дори когато вече нищо не ги спираше. Чак такъв морал и в средновековието не е имало.

А краят с това бебе, направо ме довърши. Едно на милион пъти се случва жена да забременее от една нощ с мъж, но сценария и без това беше изсмукан от пръсти някъде от 40-тата серия. Нямаше начин да не има някакав все пак приемлив замършек. Ей това не им харесвам на корейските сериали - хубаво начало и кофти край. Дето се вика с извинение "серат на метеното".

 

 

Като цяло е много трогателен и впечатляващ сериал, затова не искам някой да ме разбира грешно от спойлера, който съм написала. Но много ме хвана яд в средата на сериала как започнаха да го развалят и затова реших да напиша този коментар.

 

Не мога да не отдам дължимото потичание на основната песен към сериала :wub:

Изключително въздействаща, прекрасна, силна мелодия и текст. Остават да звучат в съзнанието ти дълго след края на сериала :thanks::bow:

 

 

ето и как звучи на (латински) корейски:

 

 

SG WANNABE (FEAT. KIM JONG WOOK)

 

Nae ga·seum·eh kkot·chi dwen sa·ram

Neul nahl oot·ge·mahn·deul·dun sa·ram

Pi·uh·na·neun sa·rang·mahn·eu·ro

Ga·seum buk·cha·dun geu·run sa·ram

Pok·poong·sok·eh pi·nan·chuh dwe·uh

Nuh·reul ji·kyuh·jool·sa·ram na·een·de

 

Na ah·pa·do sa·rang·ham·ni·da

Na seul·puh·do oo·suh·bom·ni·da

Sa·rang·hae nuh·reul sa·rang·hae

Geu han mah·di mot·hae·do

 

Na·reul sa·rang·ha·ji ahn·ah·do

Na·reul ba·ra·bo·ji ahn·ah·do

Na·neun jung·mal haeng·bok·han sa·ram

Choo·uk ha·na·ro·do

 

Nae doo noon·eh bi·ga dwen sa·ram

Neul na·reul ool·geh·mahn·deun sa·ram

Ee·byul·ee·rahn ji·dok·han mal·lo nae ga·seum·eh sang·chuh·naen sa·ram

Jit·goo·jeun oo·ri·eh oon·myung·do ee·je oh·neul·lo ggeut·na·get·ji·mahn

 

Na ah·pa·do sa·rang·ham·ni·da

Na seul·puh·do oo·suh·bom·ni·da

Sa·rang·hae nuh·reul sa·rang·hae

Geu han mah·di mot·hae·do

 

Na·reul sa·rang·ha·ji ahn·ah·do

Na·reul ba·ra·bo·ji ahn·ah·do

Na·neun jung·mal haeng·bok·han sa·ram

Choo·uk ha·na·ro·do

 

Se·sang·ah·pe·suh yak·sok·ha·go ship·eun mahl

Nah·eh il·saeng·eul dah baht·chyuh·suh nuh·reul ji·ki·go·shi·puh

 

Nae sahl·me juhn·boo·yuht·dun sa·ram

Gin se·wuhl dahn·bi gaht·dun sa·ram

Geu·rib·da nuh·moo geu·rib·da sa·rang·haet·dun nal·deul·ee

 

Un·jen·ga da·shi mahn·nan·da·myun

Geu·ddae·neun he·uh·ji·ji mahl·ja

Oon·myung·do dduhl·chyuh·jool·teh·ni oo·ri sa·rang·ah·peh

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сериал.Нямам думи да изразя колко силно впечатление създаде той в мен,а и тази песничка...гледах го отдавна, но още си спомням мелодията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне го приключих! Казвам най-сетне, защото около 30-ти епизод вече мислех да се откажа. Тогава започна интересната част, но толкова размъкната във времето, че ми дотегна. Последните 5-6 епизода ги превъртах. Цялата история можеше да се събере в 40 епизода.

 

Като цяло идеята на филма ми допадна много - показва жестокостта на света и любовта на хората към материалното, погубване на човешкото в името на парите и властта. Страхотно преплитане на човешки съдби, на доста места плаках, на други се ядосвах. Последният епизод леко ме разочарова (особено финала).

Най-любим образ - танцуващият президент Кук Те Хуа! :)

 

Страхотна игра на всички актьори! Много добро качество, изключителни субтитри.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително силен сериал. Много завладяващ...Повдига много тежки въпроси за това, кое е важно в живота, къде е мястото на семейството, на кръвната връзка...Накара ме да се замисля за много неща. Най -вече за това, кое определя какви сме ние, наследствеността или начина,по който сме отгледани.

Играта на всички актьори беше повече от брилянтна, но най -много ме впечатли майката на И Донг Чол и 'брат' му И Донг Ук. И на всички други шапка им свалям, страхотни бяха. А главният герой беше толкова безумно красив, че въобще не можах да се концентрирам върху играта му :)).

Между другото, в началото си мислех, че музиката е много слаба, като за толкова богат и драматичен филм. Но сега съм влюбена в саунтрака и мисля, че е страхотна идея да се комбинира толкова нежна музика със силен и с повече насилие филм.

Изобщо...заслужава си във всяко отношение. Не се колебайте, гледайте. Ще прекарате много ценностни моменти с този сериал и ще ви преобърне представите за доста неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е може би най-силната роля на Сонг Сънг-Хон...... за разлика от ролите му в по-новите сериали с него.

"На изток от рая" е наистина един много силен,много въздействащ и незабравим сериал,гледах го доста отдавна,но все още е на челно място в личната ми класация. :up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, какъв сериал!

Защо го подминавах тооолкова време?! По две причини:

1. Броят на сериите за мен си е разколебаващ сам по себе си / много ми са / и

2. Сонг Сънг Хон в главна роля - да, красавец е, ама не си представях, че ще успее да задържи вниманието ми толкова време с играта си.

Човекът ме отнесе! От този момент нататък едва ли някога ще помисля за него като за поредния захаросан и напудрен тийн-блян. Играе, бе! Не се шегува!! Какъв образ изгради само! Чак по едно време в главата ми се въртяха асоциации с Кучето и вълка / заради заковаващата вниманието игра на главния / и Чумонг / по - скоро заради броя на сериите и пълнотата и дълбочината на образа /, макар че и като жанр, и като изпълнение нямат нищо общо.

Двойката главни - е, мноооого сладки! Не захаросани, а сериозни, умни, романтични, умиляващи, перфектно подхождащи си като визия, химизирани ... много, много! Абе, такива образи и двойки харесвам в К - драмите.

Това е само за главната двойка! А второстепенните персонажи?

Второстепенни ли?! За мен май нямаше такива / с изключение на сестрата, може би, 'щото гаджето й се справи перфект! / .

Не мога да се спра просто...

Майката - Lee Mi Sook - е, какъв образ изгради тази жена - просто не е истина!! Разкошотия. Бях я гледала преди това като майката на Рахи в Принцеса Ча Мьонг Го и там ме очарова. След това в Love Rain ме побъркваше с апатичните си и застинали през времето физиономии и абсолютната не - жизненост, която излъчваше. Е, тук вече се изкефих на макс. Страхотна!

Yoo Dong Geun - някой по нагоре го бе нарекал танцуващият гангстер. Президент Кук. На този човек съм му вече твърда фенка Разкошна игра, разкошна! С него се смях, с него плаках, с него искренно се забавлявах и ми беше изключително интересно да наблюдавам трансформациите му в "лош"-ият безчестен, алчен и амбициозен човек от подземния свят... И в наша родна продукция май се опитаха да изградят подобен образ - Милото ли беше?! Има да го гонят Dong Geun още поне десетилетие..

Лошичкият - Jo MIn Ki - наистина ме накара да го намразя и да го запомня. Как да оплюя прекрасно изигран образ?! И как да не свързвам образа с човека зад него?! Сега ще си търся друго с този актьор да гледам, за да отмие неприятните усещания в съзнанието ми, защото рискува да получи трайна антипатия. Толкова е добър. Чак противен.

Ооооо ... отнесох се.

Само едно нещо ще кажа на финал - ако не сте гледали филма, искам да знаете - завиждам ви. Искрено и от сърце. Може по средата на сериала действието да не е толкова динамично и лееко провлачено, но след финалните надписи на мен лично ми се искаше още толкова серии, па макар и да се оплаквам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми е мудно действието засега, надявам се малко да посъбере скорост. Актьорите са яки и доколкото знам има потенциал, тъй като е една от "класиките".  Кефя се, че е на български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше зле, щом издържах 50 и косур парчета. Напомни ми за една от любимите ми драми, swallow the sun главно заради съдбата и характеристиките на главният герой и почти непрестанните битки за власт и влияние. Нещата както тук така и там не бяха особено реалистични, но пък бяха поднесени по интригуващ начин. Похвата с размяната на децата въпреки, че не е нещо кой знае колко оригинално винаги носи доста интересни перспективи, така беше и тук понеже донесе доста интересни обрати и като цяло те кара да се замислиш за силата на кръвните връзки и човешките взаимоотношения. Цялата сплотеност на миньорското семейство и онзи знак с палеца и идеята зад него бяха най малкото симпатични.

Връщайки се на главният герой този И Донг Чол, да беше наистина впечатляващ персонаж, хареса ми начина по който го развиха, но някак си вече такива герои ми изглеждат като извадени от калъп...Най интересната и що годе оригинална личност тук беше президента Кук Те Хуа, тоя човек почти до края беше трудно да му хвана мотивите и като цяло такива хора като него и в реалният живот са изключително трудни за разгадаване, но за това пък изключително интересни заради почти непрестанното носене на маски. При повечето герои в драмите можеш ясно да ги разграничиш - този е добър, тоя лош, оная тъпа и т.н., но при наистина комплексните персонажи това характеризиране е постоянно под въпрос. Другите, които ми харесаха бяха Шин Мьонг Хьон и Ребека. Първият заради израстването му в процеса, а втората заради двойствеността на мотивите й - да това, което направи тя не беше правилно, но на фона на това, което й причини главният злодей не можах да я заклеймя напълно, а и тя си беше един от най ефективните катализатори на действието. Освен това Ребека беше изцяло праволиннен образ, нейният единствен и основен мотив беше отмъщението, не се поколеба нито отклони от тъмният път, който си беше избрала до самият край, а такава ревностна последователност нямаше как да не ми направи впечатление, а и актрисата се справи много добре. 

 Най а-логични ми се сториха прокурорчето И Донг Ук и Джи Хьон като и двамата ме дразниха до края особено първият и трансформациите, които му наложиха към края на действието. За тях дори не ми се и говори, но все пак да тръгнеш срещу човека, който ти е посветил целият си живот и е направил толкова жертви за теб няма как да го одобря дори имайки предвид, че основната идея тук е точно тази сила на кръвната връзка и принципа на крушата и дървото. Лично аз не вярвам особено в това, да наистина наследяваме чертите на родителите си, но човек е това което е според начина по който е живял и принципите, които сам си е изградил, а тоя плю общо взето на всичко и то с завидна скорост. Няма как да се биеш в гърдите, че следваш закона, а да си затваряш очите за това, което представлява и продължава да прави новооткрития ти баща и докато го прегръщаш с едната ръка, другата да забива нож в гърба на доскорошният ти брат. Общо взето го направиха глух и сляп за всичко, което ставаше покрай него, точно както беше Мьон Хьон в началото, изключително дразнеща персона даже и след като го "изпраха" накрая както правят в кдрамите не можах да го възприема и оправдая.

Джи Йон не знаеше почти до края какво точно иска, но при нея поне изглеждаха по достоверни нещата от Донг Ук. Просто реши да живее за сина си и се полакоми от охонлият живот и дадената й възможност за развитие, която подхранваше амбициите й докато не разбра, че я използват и че човекът от който има нужда най много винаги е бил до нея. 

Йонг Ран беше доста приятен образ, такива богаташки щерки винаги са ми били слабост още от времето, когато почнах да гледам корейски продукции и попаднах на Бо Ра от Снежната кралица. Романсът по главната сюжетна линия не беше кой знае какво, но пък имаше чара си и не ми досади може би защото колаборацията на двамата беше сполучлива. При малко по добър сценарий можеше този техен потенциал да бъде превърнат в наистина нещо запомнящо се, но на фона на другите недомислици това си е бял кахър.

Казвайки недомислици имам предвид някои от отвличанията и най вече финала на цялата тази история, който в опита си да бъде драматичен забърка добре познатият ми сълзлив бълвоч.

Нашия човек по някакъв тъмен начин избяга от затвора като даже не си направиха труда да покажат как е станал този фокус и го оставиха на зрителската фантазия за да го дадат как се мята като риба за да го застрелят...classic kdrama fail! :D

Висящите финални кадри дори не си направих труда да ги анализирам, тя работата беше ясна, а и не ми пукаше особено за разлика от That whinter the wind blows, където финалната съдба на главният си беше наистина тийзър. Като цяло оценка 6.5/10, което си е пак доста по десетобалната, добри думи и за саундтрака песничките не бяха лоши хич, но можеше да е повече, доста повече предвид, че са заснели толкова серии ама нейсе..


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на път да изгледам сериала. Отлагах го заради многото серии, но точно сега му е дошъл момента и има за какво. Филма е страхотен. Въпреки, че се пристрастих към корейското кино, очаквах, че ще се отегча доста бързо, но не... Сега съм до 33 еп. и малко беше заскучал, но отново се случи нещо и продължавам с гледането. А за филма мога да говоря само хубави неща. Поражда толкова много мисли. Борбата за живот на ръба. Да бъдеш честен или не на всяка цена. А иначе колко е ценно семейството тук няма две мнения. Невероятен каст. Впечатлена съм от всички. И тъй като никой не е споменал Ким Бум аз ще му отдам почит. Страхотен образ изгради на младия Донг Чол. След няколко филма с негово участие смея да кажа, че тази роля беше невероятна. Можел и да не е толкова галантен и пак да е магнитичен. Майката тук е фурия, такава сила показва. Всички всички са прекрасни и те карат да повярваш, че живеят с тези съдби. А за Хони мога да точа лиги. Повече ми харесва по потник и рошав, но и винаги си е хубав. Тук показва целия си професионализъм. Много ми е мъчно като го бият ама... така де филм. Продължавам да гледам въпреки, че разбрах за финал и отново ще пиша впечатления.

Даже се учудвам, че толкова малко коментари има. Хора гледайте. Заслужава си всяка минута.

Благодарности разбира се за екипа по превода БЛАГОДАРЯ страхотна работа  :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда Ким Бум... тоя ми е идвало да му зашлевя един шамар в оная драма дето играеше боксьор, но в последствие няколко силни негови роли ми го реабилитираха в очите. Тук също и на мен ми направи впечатление тъй като се справи момчето, а събитията, които се случваха на героят му тогава хич не бяха за подценяване понеже изискваха да се изтискат доста емоции.

Хах надявам се да ме извиниш ама ми стана малко смешно с това, че ти било мъчно като го млатели...:) Е съвсем няма лошо де, явно навлизаш по дълбоко в действието и съчувстваш до такава степен на героите ама в края на краищата в тези гангстерски сюжети няма как да не пролее кръвчица такъв тип герой. В криминалният свят пък и не само там нещата се получават с пот и кръв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо абсолютно съм съгласна, че в този свят на гангстери няма как да мине без бой. Може би съм по-чувствителна на тази тема и съм против насилието. Даже сега в сериите които гледам, екшъна почна да ми липсва. Отегчава ме политиката, но какво да се прави тя си е водещ фактор. И сега даже се сещам как през лятото бях цялата в синини и то без никой да ме е докоснал. Работа с пот и кръв както каза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после набрах смелост да започна иначе дългия сериал, но знам, че е доста силен.  :up:

В Замунда има сийд само на първите серии, в мастертб нямам регистрация - там има ли сийд?  :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после набрах смелост да започна иначе дългия сериал, но знам, че е доста силен.  :up:

В Замунда има сийд само на първите серии, в мастертб нямам регистрация - там има ли сийд?  :dunno:

Да, има. Регистрирай се. Ако е необходимо, пиши ми да ти пратя покана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20еп съм.
 
Държи ме, надявам се натам да става и по-интересно, не съм гледал нещо повече от 20-24еп.
 

Това ме подразни:

 



Защо за сина на Те Хуан, Мьон няма казарма?
Донг Чол, нито казарма, нито обвиненията за Бягство от изпр.дом - не го посрещнаха, като се върна в Корея?!

 

Защо се бият все с едни палки/дъски, май само в началото на корабчето имаше пистолет?

 

Че хи /Дженис/ - защо мрази Те Хуан?

Джи Хйон - чие дете е?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...