Jump to content

Kong Hyo Jin (Конг Хьо Джин)


kandala

Recommended Posts

8c56cc6bdc4b7458bcfe16bac0022665.jpg

Име: 공효진 / Kong Hyo Jin (Gong Hyo Jin) / Конг Хьо Джин
Прякор: Olive
Рождена дата: 04.04.1980 г. в Сеул, Южна Корея
Професия: актриса
Образование: John Paul College, Sejong University
Височина: 172 см
Тегло: 46 кг
Зодия: Овен
Кръвна група: А
Семейно положение: Неомъжена, има по-малък брат
Агенция: N.O.A Entertainmen
Интереси: компютри, плуване, тенис

ТВ сериали:

When Camellia Blooms (KBS2, 2019)

Jealousy Incarnate (SBS, 2016)

Producer (KBS2, 2015)

It's Okay, That's Love (SBS, 2014)

Master's Sun (SBS, 2013)

Flower Boy Ramyun Shop (2011) гост в епизод 9
The Greatest Love (2011)
Pasta (2010)
Thank You (2007)
Hello My Teacher (2005)
Let's Go to School, Sang-doo! (2003)
Snowman (2003)
Ruler of Your Own World (2002)
Wonderful Days (2002)
Drama City 'Love Without Hope' (2001)
My Funky Family (1999)

Филми:

The Most Common Date (2019)

Door Lock (2018)

Hit-and-Run Squad (2018)

Be With You (2018) - гост

Single Rider (2017)

Missing (2016)

Proj. Get-up-and-go (2015) - гост

You Are More Than Beautiful (2013)

Boomerang Family (2013)

577 Project (2012)

Beautiful 2012 (2012)

Love Fiction (2012)

Rolling Home with a Bull (2010)

Sisters on the Road (2008)

Crush and Blush (2008)

Dachimawa Lee (2008)

Happiness (2007)

M (2007)
Happiness (2007, гост)
A Day with My Son (2007, гост)
The Birth of a Family (2006)
Heaven's Soldiers (2005)
No Manners / Conduct Zero (2002)
Taekwon Girl / Bizarre Love Triangle (2002)
Emergency Act 19 (2002)
Surprise Party (2002)
Volcano High (2001)
GUNS AND TALKS (2001)
Last Present (2001, cameo)
Whispering Corridors 2: Memento Mori (1999)

Награди:

2016 SBS Drama Awards - Best Actress in Romantic Comedy (Jealousy Incarnate)

2015 (52nd) Daejong Film Awards - Popularity Award

2014 SBS Drama Awards - Best Actress in Mini Series (It's OK, That's Love)

2014 SBS Drama Awards - Best Couple Award (It's OK, That's Love)

2013 (34th) Blue Dragon Film Awards - Popularity Award

2012 (33rd) Blue Dragon Awards - Popularity Award

2011 MBC Drama Awards - Best Actree in Mini Series (The Greatest Love)

2011 MBC Drama Awards - Popularity Award (The Greatest Love)

2011 2011 MBC Drama Awards - Best Couple Award with Cha Seung Won (The Greatest Love)

2011 Mnet 20's Choice Awards: Hot Style Icon
2011 Mnet 20's Choice Awards: Hot Drama Star - Female (The Greatest Love)
2010 MBC Drama Awards: Best Couple Award with Lee Sun Gyun (Pasta)
2010 MBC Drama Awards: Top Excellence Award, Actress (Pasta)
2008 Korea 7th Film Awards: Best Actress Award, Crush & Blush
2007 MBC Drama Awards: Top Excellence Acting Award for Thank You
2006 Thessaloniki International Film Festival (Greece): Best Actress Award, Family Ties
2003 KBS Drama Awards: Netizen Award, Sang Doo, Let's Go To School
2003 KBS Drama Awards: Best Couple Award (with Bi), Sang Doo, Let's Go To School
2002 Baeksang Art Awards: Best New Actress Award
2002 MBC Drama Awards: Most Popular Award
2001 SBS Drama Awards: New Star Award

Лично мнение:
В момента мнозина от нас гледат или коментират, може и двете, първата корейска драма по родната национална телевизия - Pasta. Със същата Хьо Джин печели награди и много почитатели. А пък ние тук си нямаме тема за нея. Каква загуба при такова завидно количество превъплъщения от нейна страна.
Аз лично я гледах за първи път в The Greatest Love и останах очарована от земното ѝ и топло излъчване. Мацката играе чудесно, със сърце и страст. Може и да не е от топ красавиците на к-драмата, но измества редица от тях като качество на игра и запомнящи се роли. Който го може - го може.
И сега е ред на по-интересната част - снимков материал smile.gif

Миналата година на фестивала в Пусан. Ще ѝ отива ролята на Пепеляшка.
pusan-film-festival-5.jpg
 

 


Ето така ме спечели smile.gif
2imat5y.jpg

 


Единственото, което ме притеснява, е, че гледайки снимките ѝ в годините, забелязвам и при нея тенденция на стопяване. Моля се в Корея тази мода да мине по-скоро, че има реална опасност любимците ни да изчезнат на 90% sad.gif

Надявам се девойката да спечели още нови почитатели, заслужава го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за първи път я гледах в Hello my teacher и често да си призная никак не ми хареса. Просто ми беше някак си отблъскваща в доста моменти. Но след като я гледах и аз в The Greatest love си доказа ,че е добра актриса..и все пак, не ме грабва нищо в играта й. На моменти ми е твърде...безразлична, а и гласът й не ми харесва. Все пак колкото и талантлива да е, не може да промени цялостното ми впечатление за жалост. Но пък сега някак по я понасям, отколкото в по-старите й драми. Току виж с по-нататъшни участия да ми прави все по-добро впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, 'дето се казва, не хваща окото от първия път, но е страхотна актриса. Най-много ми харесва невинно-изненаданата наивна физиономия, типична за почти всяка мома в корейски сериал, но Конг Хьо Джин е една от най-добрите в това начинание.
Такаааа, а сега да пусна малко снимчици и аз. Като се понаправи, грозното пате се превръща в красив лебед. Ето доказателствата:

GongHyoJin1.jpg

tumblr_lkvexj8cqp1qhgno2o1_400.jpg
1.jpg



А за стайлинга й в The greatest love, какво ли разбираме ние от мода.

Ето и малко инфо за стайлинга на звездите и световните модни подиуми. Едва ли не тоалетите са взети часове след представянето им. Latest Korean actresses luxuriant fashion dress outfit modelings

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както повечето, така и аз, за пръв път я гледах в Hello My Teacher, а по-късно и в Pasta. В тези два сериала ми беше страшно симпатична и в темите им бях противник на мненията, че е обикновенна. За разлика от много други актриси, не блести с кой знае каква красота, но е чаровна, има собствено, неподправено излъчване и не на последно място е добра актриса.

Жалко, че в The Greatest Love не ми направи такова впечатление. Там изобщо не ми хареса, стори ми се еднотипна, простовата и някак изчерпана. Забелязах и начина и на хранене, който явно не се проявяваше само в Pasta, но няма да се хващам за това. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е тази актриса да си има тема. Aз всеки път си казвам, че е невзрачна и няма какво да й гледам поредния сериал, но тя всеки път ме опровергава smile.gif Hello My teacher ми беше един от най-първите сериали и съм го позабравила, но тази година изгледах The Greatest Love, Pasta и филма Sisters on the Road - навсякъде играе изключително естествено и неподправено. Особено в Паста ми беше много сладка smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На провелата се на 30.12.2011г. церемония MBC Drama Awards за 2011 г. най-желаните отличия отидоха при двойката от The Greates Love - Cha Seung Won и Gong Hyo Jin.
Победителите отнесоха наградите за най-добър актьор, съответно актриса, най-добър филм, сценарий, двойка...
Въобще, Конг Хьо Джин продължава да се утвърждава като една от най-успешните актриси в последните години. Да е жива и здрава, и да ни радва и занапред с присъствието си и нови, хубави роли.

И победителите:
20111231-Cha-Seung-Won_Gong-Hyo-Jin.jpg

Ето и линк към темата на farfalina за наградите smile.gif
MBC Drama Awards 2011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия филм на Хьо Джин е излезнал на 29.02.2012г. по кината в Корея. Дни след премиерата, се е качил на първо място в бокс офис класацията за периода 2-3.03 с 615 показвания.
Сценария звучи интересно.

Ku Joo-Wol (Ha Jung-Woo) is a writer and a part-time as a bartender. He's currently working on his second novel, but stuck with a bout of writer's block. Ku Joo-Wol then accompanies the president of his publishing company to Berlin on a business trip as a translator. On his last day in Berlin, Ku Joo-Wool attends a party for movie industry insiders. Ku Joo-Wool, bored with the party, steps outside to smoke a cigarette. A woman named Hee-Jin (Kong Hyo-Jin) then walks next to him and smokes a cigarette. Ku Joo-Wol falls in love on first sight.
Back in Seoul. Hee-Jin finds a letter and a flower basket awaiting for her on her desk. Hee-Jin reads the letter from Joo-Wol and finds it funny. Meanwhile, Ku Joo-Wol waits and waits for her phone call. Finally, Ku Joo-Wol gets the phone call from Hee-Jin. They soon-to-be couple will meet for the second time ...


Мисля, че ще изиграе една по-различна от Пастата и Великата любов жена - по-силна и уверена в себе си. Ще видим. Партньора й на първо четене не ми хваща окото, но може и да ме изненада.

И приятеля й в реалния живот, актьора Ryoo Seung Beom.

photo186854.jpg


Желая успех на новия й филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото около Конг Хьо Джин, което за някои не е новина, е участието й в The Master's Sun - Господарят на слънцето, редом до (ах) Со Джи Соп. Очаквам химия на кило. Умее някак Хьо Джин, с това нейно невинно лице, да попие от сексапила на колегите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникална е просто.Без да е супер красавица,е супер завладяваща.Изгледах току що  Thank You , където играе с  Jang Hyuk,само заради нея и не съжалявам Очаквам със Со Джи Соп също химията да проработи,а той казва за нея ,че е най-добрата романтична актриса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стилна ,та стилна, ненатруфена, естествена и с награда за популярност!  -34th Blue Dragon Film Awards .Вижте ,колко много коледни дръвчета :896767: 

 

 

 

 

photo374306.jpg

 

 

bluedragon13_gong4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една неприятна новина. На връщане от снимачната площадка на новата и драмичка "It`s Okay,That`s Love" ,Хьо Джин е попаднала в катастрофа. Ванът в който е пътувала заедно със стилистката си и мениджъра й е катастрофирал. Хьо Джин е с наранена лява ръка и е била хоспитализирана. Надявам се да се възстанови бързичко и всичко да бъде забравено бързичко. Не видях информация за останалите пътници във вана,но дано и те са добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към днешна дата информацията е, че й е направена операция на ръката и предстои рехабилитация. Другите двама също са в болница. Екипът на драмата е заминал без нея в Окинава, Япония за снимките.

Ето това е останало от вана

Gong-Hyo-Jin-500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя ми е любимка.Много естествена и лъчезарна има едно такова излъчване.Мразя изкуствените красавици които стоят като статуи.Играта и като актриса е супер, просто я обожавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от любимите ми актриси! Има страхотни и запомнящи се роли на екрана, не е красавица, но е страхотен професионалист от актьорска гледна точка. Любимка.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-миналия ноември исках да гледам азиатска дорама за първи път. Повечето предложения в google бяха корейски продукции. Реших да експериментирам - да избера корейска комедия, без да чета анотации, само по плаката. Когато видях Конг Хьо Джин от плаката на "The Greatest Love", спрях да разглеждам останалите. Нейната красота я виждам в стил а ла Пепеляшка (естественост, свежест), вместо Спящата красавица (кокетничество, дистанцираност). Относно актьорските й качества, условно разделям актьорите на два типа - Де Ниро и Пачино. Първите изумяват с хамелеонщината си, а вторите - с нюансите си. Хьо Джин я причислявам към втория тип. Изглежда комфортно в комедийни образи.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм споделяла нищо за Конг Хьо Джин, а за нея има винаги какво да се каже или покаже.
443b1af674ce9e499caf4673bcf60e02.jpg

 

Толкова шантаво се облича и толкова да й прилича.  :yes:
 

Off Topic

4885c16133789776607a207c3378439f.jpg cb061f303a337f5a3ca0a1567e967cca.jpg
 c2fa0d5de9cec6c466791067bb100900.jpg b450c654d7b9b93421beb41699c27d3e.jpg

 

 

 


Скоро се надяваме да видим (поне) в нета и новия филм на Хьо Джин - The Most Ordinary Romance/Crazy Romance, където си партнира с Ким Ре Уон 16 г. след драмата Snowman (2003). Филмът е сниман февруари-март тази година, а премиерата му е била на 2.10.2019 г. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро е отпразнувала  20-годишнина от дебютай, а феновете са й подготвили подарък.

Та тя е качила видеоклипове в IG, където с приятелка се скитат из метрото и търсят реклами, сложени от нейни фенове по повода...

Off Topic

 

 

 

 

 

 

Много я харесвам тази актриса. Много ми е естествена и сладка...:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...