Jump to content

Moriyamachu Driving School (2016)


Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

644f4c6539478d0842896822be5adc9814457789

 

 

Moriyamachu Driving School (森山中教習所)

Страна: Япония

Също така известен като: Moriyamachu Kyoshuoj

По мангата на: Keigo Shinzo - "Moriyamachu Kyoshujo"

Премиера: 9 юли 2016

Времетраене: 103 мин.

Жанр: Комедия

Режисьор: Keisuke Toyoshima

Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:

Nomura Shuhei като Kiyotaka Sato

Kaku Kento като Nobuo Todoroki

Kishii Yukino като Chieko Matsuda

Aso Kumiko като Saki Uehara

Mitsuishi Ken като Shigeomi Nakajima

Negishi Toshie като Toki Uehara

Dankan като Iichiro Uehara

Otoo Takuma като Tomonori Honda

 

Резюме: Кийотака Сато (Shuhei Nomura) и Тодороки (Kento Kaku) са бивши съученици и добри приятели от училище, но след завършването се разделят. Кийотака става студент, докато Тодороки се присъединява към Якудза. Но един инцидент и записване в лятно училище по шофиране им дава възможност да започнат приятелството си отново…

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Свали :click: :click: :click: :click: 

 

Оналйн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше едно моментно връщане към приятелството за две момчета, което ги накара да осъзнаят някои важни неща и им помогна да продължат напред. Въпреки леката тъга, която се прокрадва в последната сцена, смятам че младежите се срещнаха като приятели тогава и си казаха без думи, че са добре и продължават пътя си. 

Страхотна игра на Шухей и Кенто! Рядко имам възможност да гледам на екран две амюзчета. Ако не се срещнат в театъра, това трудно би станало извън него. Но тук похвално ги бяха събрали на едно място. Шухей успява да пресъздаде всички нюанси на своя персонаж - свръхактивен, непримирим и упорит като магаре. Образът на Кенто е на другия полюс - тих, спокоен и непредвидим.

Имаше две експресивни сцени, които се оказаха много силни в историята. Аз дори нямах нищо против втората да се беше превърнала в част от реалността. Хаха! Наистина, филмът е комичен на моменти, но в други отрязъци прозират откровени сълзи през смях. Една прилично заснета, непретенциозна, но реална и въздействаща лента, направена в ретро стил, с подкрепата на артисти като Кумико Асо и Кен Мицуиши.

Това е филм за двама младежи пред прага на живота. Мисля си, че уроците по шофиране могат да се възприемат като метафора на навлизането им в самия живот.

Завършващата песен е на Ген Хошино - 'Friend ship'.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно беше, всъщност последната сцена най-много прикова вниманието ми. 

"И всеки продължи по пътя си."

Това ме накара да се почувствам уютно, колкото и странно да звучи. Имайки предвид, че главните герои продължават по коренно различен път в живота. 

Но не бих могла да го нарека комедия.

 

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...