Jump to content

Scent of a Woman (2011)


Recommended Posts

Тъкмо почнах да го гледам и все още съм на 5-та серия но дотук сериала е страхотен. Отдавна не бях гледал нещо което така да ме погълне.

 

Липсват (или почти липсват) обичайните леко глуповати комедийни сцени типични за подобните сериали което го прави малко по-сериозен. Това заедно със страхотната игра на актрисата в главната роля наистина те прави съпричастен към съдбата и.

 

 

Сцените в Окинава бяха страхотни и наистина те въвличат в образа на момичето което иска да изживее мечтите си през оставащите и дни.

 

 

Надявам се сценариста да има смелостта да не включи по холивудски някое "чудодейно изцеление" към края и да направи сериала лигав и нереален, обезмисляйки всичко случило се преди това.

 

 

Идеята леко ми напомня за "Китайска кутия" с Гонг Ли и Джереми Айрънс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След края на 10 епизод разбираемо очаквах с интерес какво са измислили сценаристите нататък. 11 епизод за пореден път ме провокира да похваля сценаристите :up: Наскоро не съм попадала на сериал където героите да са толко реални, действията им да следват логично от фактите представени на зрителя до съответния момент, заслуга и на режисьора. Актьорите просто няма на къде повече да ги хваля. Изобщо това е сериала на тази година за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След края на 10 епизод разбираемо очаквах с интерес какво са измислили сценаристите нататък. 11 епизод за пореден път ме провокира да похваля сценаристите :up: Наскоро не съм попадала на сериал където героите да са толко реални, действията им да следват логично от фактите представени на зрителя до съответния момент, заслуга и на режисьора. Актьорите просто няма на къде повече да ги хваля. Изобщо това е сериала на тази година за мен.

 

 

Michaela , двечки сме .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dorotence, филма заслужава колкото се може повече зрители.

От коментираното тук, се провокирах да изгледам играта на Lee Dong Wook в La Dolce Vita-след като го бях гледала само в Heartbreak Library, My Girl, Partner. На база играта му там и споделеното тук от мен колеблива игра след първите серии на Scent of a Woman, вече твърдо си поправих мнението за играта му. Определено играе 100% убедително този си герой. Виждам как се е развил като актьор. Браво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О чудесно, и аз съм любопитна. Аз в темата за My Name Is Kim Sam Soon съм питала/помолила за линк за сваляне към изпълнението на Kim Sun Ah на пиано на Ah reum da oon sa ram, за сега без резултат. Сега да чуем/видим този дует. Аз от OST харесвам много и включените танга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 13 серия - много ми хареса движението на камерата в началото на еп-а , изпълнението на общата им песен не ме разочарова така че ТЪРСИ СЕ и накрая

 

сцената в нейното легло лично мен ме развълнува повече от тази в неговото

 

От този сериал до сега не съм усетила и грам разочарование .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В очакване на субтитрите към 13 епизод , аз вече едвам издържам да гледам "онази" дето съм я кръстила " женския дзверо", сценаристите все се надявах да я "метнат" някъде. Родителите и те са дразнещи ме обрзи, но хайде без тях не може. За разлика от тях колегите на главните са свежа нотка.

Да ако сравнявам двете интимни сцени в епизода и на мен първата ми носи по-голям емоционален заряд.Добре е че има кратички превюта към неделните епизоди но за съботните ни държат в шах и мат ;)

Сега изгледах преведен 13 епизод. Е шефа на отдела в тур.агенцията просто ме накара няколко пъти да повторя сцената с вечерята :lol: Сега с текста просто няма как да не кажа голямо браво на текстописците на този епизод. Браво. Единствено прекаляват да ни занимават с "женската злобарка", нереално е вече когато, коквото, с който и да е от главните ни герои да комуникира. Отдавна е за " бан" но това е слабост на корейските сериали като цяло

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thanks: на целия екип Scent of a Woman . Доставиха ми пълна естетическа наслада. Вече знам , че много трудно ще ми хареса толкова много нов филм/сериал в този жанр с такава тематика.

Голямо браво :up:

Ще взема да потърся песента дует на двамата главни актьори. След 3-4 слушания до края на сериала ми хареса.

Хубаво е, че епизода и сериала завършват с няколко весели моменти от снимките. Там където карат колелото, единия с гръб към движението и пред погледа на другия, още като гледах сцената в съответния епизод се :D какво ли е било докато я заснемат.

Дано сериала се преведе и на български. Аз със сигурност след време ще го изгледам с превод различен, от този сегашния англ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставам твърдо зад всеки мой пост в темата . Може на някои да им се стори безсмислен сюжета - заради предизвестения край , но лично за мен сериала носи много положителни послания и заряд . Всичко ми хареса - от първия до последния кадър . Доволна съм , че в последната серия "изтриха" силния грим на злобарата та да заприлича малко на човек , между другото актьора който играе баща й има страшен глас .

Michaela , когато намериш дуета - пусни едно на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към феновете на драмата.

То и друго според мен не може да се очаква при този каст. Признавам си, че отлагах да изгледам последните 3 серии... иззгледах го и душата ми се отпусна. Много положително чувство оставя драмата. Ким Сун А за мен няма равна. Няма роля, която да й се опре. До това заклиучение стигнах, след като изгледах последните й роли от Ким Сам Сун насам.

В интерес на истината голяма химия мейду главните не успях да почувствам, но играта им по отделно, особено нейната компенсира на 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки съмненията ми за "тотална драма по корейски" след първоначалният прочит на резюмето, се оказах приятно изненадана от сериала. Може би за това принос имат и актьорите (и то не само главните), които се справиха чудесно. Като добавим към това и изключително нежната песен в изпълнение на Джунсу, удоволствието беше пълно.

 

Явно сценаристите този път си бяха пили хапчетата :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал! Като прочетох сюжета в началото бях с нагласата, че ще гледам само драма и тъжен край. Напротив! Сериала ме зареди с много хубави емоции и най- важното- остави ме с усмивка! E, има я горчивината от предизвестеният факт относно съдбата на Lee Yeon Jee, но някак си се губи измежду приятните, забавните и романтични моменти. Много ме учудиха и с края, очаквах типично по корейски да се развият нещата, тоест

 

да има много рев заради гадния край. Но вместо това те решиха да завърши всичко хубаво и щастливо. Даже зрителят е готов да си внуши идеята, че Lee Yeon Jee ще живее, нещо което през целият сериал се разбира, че е невъзможно.

 

За актьорската игра няма нужда да коментирам. За мен Kim Sun Ah си е утвърдено име!!! Относно Lee Dong Wook, май спрях да го харесвам само заради външния вид. Справи се много добре, а двамата с Kim Sun Ah ми станаха фаворитна екранна двойка!

И ето дуетната им песен( момента, когато я пяха беше много емоционален!):

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото хубаво нещо в този сериал беше, че видях кореец да развали уговорен брак, без да му пука за фирмите и без да се чуди и мае 15 серии. Останалото-сълзлива корейска история средно качество с предизвестен край. Спокойно се гледа с едно око и с превъртане, колкото за отбелязване в статистиката. Имало и някакъв певец-то хубаво, но ако можеше и да пее...Добе че беше Little girl K за вдигане на настроението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето Link за теглене, както от Megaupload, така и от торенти ;) Сериите са общо 16. Нямам идея дали се превежда на български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е чудесен. Изгледах си го с удоволствие. За всички, които се притесняват от краткото резюме и от лош край:

 

Мога да опиша краят на сериала само с една дума - обнадеждаващ. Да се събереш с човека, когото обичаш, да живееш в хармония с него и да си готов да се бориш, не е лош край. Най-силно ме впечатлиха думите й: "Минаха 7 месеца и половина" и тези на самия финал: "Ако не ми се беше случило, щях само да мечтая за щастие. Сега съм щастлива" /беше в този смисъл, цитирам по памет/. Който го е гледал, знае за какво говоря. А и историята е много истинска. Може да се случи на всеки, затова за мен този сериал ще си остане като сериалът на надеждата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая го догледах. До 10-та серия е много забавен, но от там като почна драмата и го бях зарязала. Иначе страхотна игра на Ким Сон А, а И Донг Гук не беше чак на такава актьорска висота, но пък видимо е възмъжал след казармата и си беше радост за очите :D И досега не бях виждала такива сърцевидни устни като неговите :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олееее много ми харесва само на 8 серия съм,но съм супер привлечена от главния ;) Ким Сун А много ме кефи добре се справя с тази роля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледах го и мога да кажа,че сериала си струваше много,хареса ми и ме накара да се замисля за това,че се живее за мига,защото само в планове по мечтите може човек да се загуби и така никога да не изживее живота си ;)

 

Много ми хареса финалът,тъй като за самия сюжет се предполагаше,че Ън Дже ще почине,но тя не умря,но и не дадоха,че напълно се е излекувала....Много ми хареса часта,когато подари по нещо на всеки,който е взел участие в нейния живот,много мило ;)За мен най-тъжната част беше,когато почина младото мимиченце,което винаги се усмихваше :( Но пък имаше и доста весели моменти,както когато бягаха от японската мафия кекеке

 

"Усещане за жена" -заслужава си гледането ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...