Jump to content

Quanzhi Gaoshou S1 (2017)


debil4e

Recommended Posts

spacer.png

 

заглавие: Quan Zhi Gao Shou, 全职高手, Full-Time Expert, The King's Avatar

страна: Китай

година: 07.04.2017

тип: ТВ (12 еп)

жанр: екшън, приключения, игра, шонен, комедия, по новела

продукция: G.CMay Animation & Film

инфо: :click: 

 

резюме: Най-добрият играч в мултиплеър играта "Слава" е предаден от собствените си съотборници и изгонен от отбора. Докато се съвзема от това, той започва работа като администратор нощна смяна в интерент кафе. Това съвпада с откриването на новия сървър на играта и той решава отново да се изкачи на върха, въоръжен с опит трупан десет години и самоделно, но недовършено оръжие.

 

лично мнение: Много харесвам мангата, но сериозно се притеснявам какво ще излезе. С едно изключение(изпълнено от студио Дийн), китайските заглавия излезли досега почти успяха да ме откажат от опитите ми дагледам нещо тяхно. Лоша анимация, лошо изпълнение, а и трябва да добавя-скучни, копи пейст и неразвити истории. Все пак това си е мое мнение и съм готова дарискувам с това заглавие, стискам палци да се получи :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега се покрива с очакванията ми.Приличен първи епизод, особено на фона на повечето китайски, на които съм попадала, включително на другото вървящо в момента-пак за игра. Остава със сигурност и ако извадя късмет ще се движат по новелата, а не по манхуата, която все още е доста назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше първото заглавие, на което смених линка за сваляне с работещ :)  Първо, защото само там го намирам. Второ, наистина е добро и е първото китайско, което ми харесва. Личи си, че са се постарали, а и от два три епизода историята подмина тази покрита от манхуата и ми става все по интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключи, при това с обещание за следващ сезон:). С чисто сърце мога да заявя, че това е най-сполучливото китайско заглавие, което съм гледала досега. Уточнявам какво разбирам под сполучливо-без безброй "заемки" (като анимация, стайлинг или история-освен леко в последния еп) от чужди продукции и резултата е наистина задоволителен. Вярно, геймърски ориентиран сюжет, но повече като представяне на света на професионалните такива отколкото нещо от типа на SAO и тн и като негеймър ми се видя достатъчно реалистично. Има още какво да се желае относно керъктър дизайна-на моменти трудно различавам мъжете герои, особено главните, анимацията също куца тук таме, а за оста дори няма да говоря, но като за първи опит на това студио резултата е добър. Ще чакам втори сезон с нетърпение.

П.С. Дори щях да уточня, че съм научила , че спортния живот в електронните спортове е като при художествената гимнастика-на 25 те таксуват за старец, но после се сетих, че подобно мислене май е типично за азиатците и не се отнася само до геймърите и се отказах:D. Но със сигурност се влагат много пари в тях и по някакъв начин бият по популярност така обичания от тях пинг понг, който май зависи от това колко са ти бързи реакциите. Логично, като се има предвид, че са по-дребни като структура от европеидната раса, а за етиопската(негроидната) дори няма да споменавам и съответно е нормално да залагат на спортове, в които тя не е толкова решаващ фактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм изгледала анимето, а от мангата има малко преведено, но пък електронната книга е до 402 глава и продължават. Има доста обяснения, които в анимето няма как да се вкарат, и такива като мен, които не са на ти с компютърния жаргон и игри, доста бързо ще загубят интерес.  Но пък пича с тухлата ми допада. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно видях, че има обявена и лайв версия. Обаче  вероятната бройка на епизодите наистина ме ужаси, както и да го погледна 80 си е много:blink:. Актьора спряган за ролята на Ye Xiu, тоест главния, го търпя нищо, че е малко дървен ама на визия го докарва. Виж кокошката с него не я трая, просто ми е антипатична и това е и още по-гадното е, че знам причината, знам че е ирационална, но не мога да го превъзмогна, а тя не е чак толкова добра за да ме накара явно:dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24.04.2018, това е датата в която е обявено излизането на втория сезон.  Новелата повече ми допада, но какво да се прави. Ще чакам с нетърпение, да видим какво се е получило.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, първия път когато го гледах и на мен не ми допадна много, но наскоро пак реших да изгледам първия сезон и все едно гледах ново аниме. Не знам защо така се получи, но повторното гледане ми върна желанието да го следя. Жалко само, че в него липсват много неща от новелата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакам втория сезон, ще видя какво ще излезе от лайв версията.

Имам известни резерви след като видях първите четири епизода на другата адаптация по  популярно Wuxia заглавие. Всъщност, червената лампичка трябваше да ми светне още когато разбрах, че конкретно този актьор ще е в главната роля. Нищо лично, симпатично момче ама ГГ в  Wu Dong Qian Kun(Martial Universe) си е тийнейджър, а този определено не е и промените в плота са доста. Обаче как се хилих  на костюмите просто не е истина(нема такава гледка с червените къси гащи на люспи:lol2:). 

Всъщност в аватара не би трябвало да е толкова зле, поне на възраст го докарва, а и вече е играл в сериал, който комбинира реалност с игра, остава да почакаме и да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхмхмхмхм! Китайците се оказа, че можели да правят добро аниме! ( :

Но да ви кажа, новелата е в пъти по-добра и забавна!...

 

debil4e мерси за инфото, не знаех че се чака адаптация ! Уау ! Нямам търпение за това! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охоо, добре дошъл отново:D 

Това беше първото китайско (сериал имам предвид), което изгледах цялото и без превъртане. Има трески за дялане, доста, но поне е добре направено:D Съгласна за новелата, най-доброто геймърско заглавие досега и лайв версията ще изпревари втори сезон, така че няма да се налага да ги сравнявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...