Jump to content

Книги на български език


Recommended Posts

На 3.07.2015 г. at 22:52, Matrim написа:

На любителите на забавни, леки и увлекателни криминални четива бих препоръчала горещо "Японски загадки", поредица от 11 романа за самурая-детектив Сано Ичиро от американската писателка Лора Джо Роуланд. Авторката е внучка на китайски и корейски имигранти.

Цялата поредица може да се намери в електронен формат в "Моята библиотека" - Тук

 

Напълно съм съгласна с теб относно поредицата на Лора Джо Роуланд. Изключително увлекателни четива... само че не са ли 18 вече на брой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Напълно съм съгласна с теб относно поредицата на Лора Джо Роуланд. Изключително увлекателни четива... само че не са ли 18 вече на брой?

Много е възможно да са станали 18. Аз съм чела само тези.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^_^ 18 са. Преди не повече от месец излезе последната, и до колкото ми е известно това е наистина последната, от поредицата - Айрис. Ще ми липсват, но пък с удоволствие ще си ги препрочитам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От края на април на българския пазар може да се намери новата книга на авторката Лиан Хърн - "Императорът на осемте острова",

която е част от поредицата "Сага за Шиканоко".

Повече информация за заглавието и откъс от него може да намерите на сайта на издателство "Труд" - Тук

 

d1ff4e7bb847d251.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 21 юли, благодарение на издателство Колибри, може да намерите на български

  "Любимата формула на Професора" от Йоко Огава. Книгата е екранизирана през 2006 г.

Линк към темата на филма - Тук, а откъс от книгата може да прочетете - Тук.

 

837237e5fbc1cf57.JPG

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа дали е публикувана тук, но за хората, които искат да прочетат нещо по-различно и шантаво, горещо препоръчвам тази книга с разкази на У Цин - съвременен китайски писател:

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за Ñ Ñин един ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

207824_b.jpg

 

Много изчерпателна. Прекалено, за някои. Още от въведенеито научаваш доста неща. 512 страници е, не съм я довършила, но е вложен много труд в написването й, струва си да й се обърне внимание.

Бтв аз влязох в книжарницата да си търся някакъв трилър относно обитавана кола, препоръчаха ми я (не Кристин на Стивън кинг), и си излязох с тази :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хората, интересуващи се от Тибет, препоръчвам творбата Изплези си езика на Ма Дзиен:

SAM_0719.JPG

Лично мнение: Очарователно искрена, много професионално написана, защото е черпено от личния опит на автора. Дава една на вид сурова и магическа атмосфера на това отдалечено и мистериозно кътче, Тибет. Говори се за неща, които надали ще прочетете някъде другаде, или ще гледате в документален филм. Струва си, а авторът дори е написал една страничка специално за българите, които ще прочетат книгата му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И корейски приказки в линка има и откъс, книгата доколкото виждам е с цветни илюстрации.

Тук

Също така миналата година в една книжарница бях видяла книга на българка с корейска митология...

Не запомних нито името на книгата нито на авторката сега така и не мога да я намеря. Помня , че беше сива тънка формат почти А4....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/15/2020 at 10:57 PM, helyg said:

И отново за септември е планувано още едно заглавие на корейска тематика от издателство "Книгомания". Повече информация :click:

e034ed550423d9c3.jpg

Книгага се забави, но вече излезе :) Днес я видях в книжарницата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.11.2020 г. at 20:27, Sword написа:

Книгага се забави, но вече излезе :) Днес я видях в книжарницата :)

 

Поисках си я за коледен подарък и съм доволна :)

Макар че на места ми се стори малко захаросана в описанията си, дава добра обобщаваща картина (според мен, де) на страната и обществото и.

Палци високо горе за изданието - твърди корици, плътна хартия, много илюстрации и изобщо великолепно усещане, когато се държи в ръце :)

Ще взема да си поискам и "Животът в Япония" за някой следващ празник :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една много приятна източна книга, на която попаднах миналата година:


PACHINKO_OBEM_1-300x450.png
 

 

Книгата проследява историята на четири поколения корейци от началото на 20-ти век до наши дни, започвайки с пасторалната идилия на морския бряг, преминава през тежкия период на ВСВ2 в Япония, после ужасните следвоенни години и приключва в наши дни. Общо-взето център на романа е семейството, заплетените връзки, отношенията, тайните и (само)жертвите, но не е някаква тежка и безпътна драма, по-скоро е една романизирана версия на живия живот, с всичките му възходи и падения, и малки чудеса на моменти :)
На мен ми беше много увлекателна и я глътнах от кора до кора два поредни пъти, та ако ви се чете нещо подчертано корейско - препоръчвам горещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spacer.png

 

И интервю с изследователката на корейската култура и преподавателка в катедра „Кореистика“  към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ д-р Цветелина Андреева: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...