Jump to content

Recommended Posts

HD версията + спешъл епизода съм ги качил:

 

 

Сега остава да изчакаме да се синхронизират и БГ субтитрите за ХД версията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствам се опустошен. Може би някой ден ще дам смислен коментар за този великолепен сериал,но сега не мога. Сърцето ме боли,душата ми тъжи. А сълзите,опитващи се да отмият болката се стичат като реки. Не е честно,не ееееееееееееееее :(

http://www.youtube.com/watch?v=KhZ1a5HWJ-4&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен :)

Никога до този момент не съм гледала корейски исторически сериал, но днес нещо ме накара да отворя тази страничка и да прочета за какво иде реч. Честно казано останах доста изненадана ( но защо ли се учудвам, те корейците много добре се справят с всичко :rolleyes: ) Та мисълта ми беше, че сюжета ме грабна, песничката от клипчетата, които бяхте споделили, също е мн хубава. Но ако трябва да бъда честна най-много ме грабна поста на Koizora от 16 юни 2010 - 03:44 - ето на това аз му казвам хубава приказка :bow: Подробен сюжет, имена на герои и т.н. и т.н. - всичко разказано доста вълнуващо. :yes:

Но ... от това, което прочетох останах с впечатлението, че сериала е доста тъжничък ... ( или греша?? ) :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжен е, напрегнат. Поради многото епизоди, на моменти дори е изморителен. Нооо, винаги има голямо НО, заслужава да се види. :D Историята е вълнуваща, музиката е страхотна, всеки един от персонажите претърпява огромни развития, актьорския състав е великолепен и заради още куп причини, трябва да му се даде шанс.

 

http://www.youtube.com/watch?v=EoWRYOf11_c&feature=related

 

Трябва да има нагласа, така че, ако в момента не ти се гледат напрегнати неща, го отложи за определено време. Сигурна съм, че по този начин сериала ще окаже по-голямо въздействие върху теб.

На мен лично първите 3-4 епизода ми бяха много трудни и бях на ръба да се откажа, но си заслужаваше да остискам зъби. И все пак не е чак толкова сълзлив :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо завиждам ти .че тепърва ще го гледаш,аз бих го гледал пак ,но честно казано не знам дали ще мога да преживея за втори път драмичката. Още и още се сещам и ми става тъжно,пък какво остава да го гледам пак. Но не бой се,заслужава си и то много. Сериала е един от най-хубавите,които съм гледал.Много силен актьорски състав ,който прави от сериала едно бижу,но впрочем всичкое хубаво. На Койзора коментарите тук са страхотни,аз лично исках да изкажа едно голямо мнение за драмичката,но само като се сетя за някой сцени и не ми остават сили за споделяне. :( Хайде желая ти приятно гледане и не забравяй кърпичките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, спокойно. Видеото за 720р версията е осигурено, но ако нямате търпение, попитайте чичко гугъл, чрез кой сървър да заобикаляте premium акунта, за да свалите сериите.

 

Ако някой се нуждае от точки за asiatorrents, да пише.

:es: Виждам, че вече си имаме синхронизирани субтитри за 720р версията. Ще се почва този уикенд. k1227 много благодаря. :thanks:

А за видеото имаш предвид asiatorrents или го има и още някъде, изключвам премиума на мегата, че не ми върши никаква работа <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, динамичен, след като изгледах повечето силни исторически сериали, си мислех, че това ще е някаква "боза", но не е така. Да не говорим, че толкова целувки аз досега в корейски сериал не бях виждала :D :D :D В повечето най-много да си хванат ръката за 1-2 секунди, а тука си се мляскат има-няма всяка серия :rofl: :rofl: :rofl:

Любимият ми образ е крал Мохьол, голям изрод, та чак сладък. Искаше ми се единствено Ча-мьонг да беше по-хубава, на моменти актрисата си изглеждаше по-мъжествена от принц Ходонг, да не говорим, че почти съм убедена, че има повече мъх над горната устна от него, но това са вече глезотии. :rolleyes: Също така другата принцеса пък изглеждаше меко казано смешна с нейните 1,50 см височина някъде като се правеше на голям войн, но какво да се прави. Първата кралица беше също любим образ както и малкият принц Ходонг, ама съвсем малкият. Това дете ми скри шапката просто.

Доволна съм, струва си да се гледа, а песните от саундтрака препоръчвам с 2 ръце, страхотни песни :thanks::yes: :yes: :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледах пак няколко MV-та и се замислих за едно нещо.

Само на мен ли другата принцеса (Ra Hee ) ми хареса повече и все си мисля, че тя повече обичаше принца. Ако в края ги бяха събрали с Ходонг, щеше да е много по-добре, поне според мен. А те какво... утрепаха я. Точно тази сюжетна линия на сериала не ми хареса май... имам чувството, че го развиха сериала по този начин в края само защото заглавието на самият сериал е "Princess Ja Myung Go"... подобно на "Warrior Baek Dong Soo" (същата история...). Ето ги MV-тата, които гледах (кратки са, но...) :):

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак :) Аз може и да прозвуча малко пристрастно ,но и аз мисля

че Ра Хъй повече отиваше на Ходонг. Е не само защото Мин Йонг е по-красивата актриса от двете,но и усетих повече химия между двамата. Мога да почна и още по от рано,още като деца,въпреки ,че актьорите са други ,двамата ми бяха много сладки. Тя беше пълно детенце и той как я дракаше и и щипеше бузите. Много ми бяха сладки персонажите им тогава. И като пораснаха ми бяха много сладка двойка,въпреки че реално единствено тя имаше силни чувства към него. И това,че той само използва любовта и го направи един от най-омразните ми герой. Толкова ме е яд как постъпиха сценаристите с нея. Обичаща един педе.... дол... , заради когото предаде семейството си и накрая и уредиха толкова мъчителна смърт ,че и сега като се сетя и ми се насълзяват очите. Май много се отплеснах :rolleyes:

Та кратичко казано,за мен по добрата двойка също е Ра Хъй с Ходонг но няма как предварително да се знае според мен,как зрителите като нас ще възприемат нещата.

Според мен не са очаквали ,че двамата ще изглеждат като по добра двойка и нарочно и устройха тази смърт ,гадините долни.:no:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак :) Аз може и да прозвуча малко пристрастно ,но и аз мисля

че Ра Хъй повече отиваше на Ходонг. Е не само защото Мин Йонг е по-красивата актриса от двете,но и усетих повече химия между двамата. Мога да почна и още по от рано,още като деца,въпреки ,че актьорите са други ,двамата ми бяха много сладки. Тя беше пълно детенце и той как я дракаше и и щипеше бузите. Много ми бяха сладки персонажите им тогава. И като пораснаха ми бяха много сладка двойка,въпреки че реално единствено тя имаше силни чувства към него. И това,че той само използва любовта и го направи един от най-омразните ми герой. Толкова ме е яд как постъпиха сценаристите с нея. Обичаща един педе.... дол... , заради когото предаде семейството си и накрая и уредиха толкова мъчителна смърт ,че и сега като се сетя и ми се насълзяват очите. Май много се отплеснах :rolleyes:

Та кратичко казано,за мен по добрата двойка също е Ра Хъй с Ходонг но няма как предварително да се знае според мен,как зрителите като нас ще възприемат нещата.

Според мен не са очаквали ,че двамата ще изглеждат като по добра двойка и нарочно и устройха тази смърт ,гадините долни.:no:

 

Една от силните страни на корейските сериали според мен е, че снимат епизодите седмица за седмица с излъчването. Така могат да следят как върви историята в реално време и дали избраните предварително за главни персонажи всъщност ще си паснат (защото има вероятност това да не стане). По този начин може да се променя сценария, за да стане наистина интересно. Този сериал обаче е в една от двете "губещи" ситуации, при които не могат да разчупят сюжетната линия. Самото име на сериала "Princess Ja Myung Go" предполага какво ще се случи...

та дори Ра Хъй и Ходонг да са по-интересната двойка

...няма какво да се направи. Другата ситуация, при която не може да се "разчупи" сюжета е, когато има 2-ма много известни актъори, а останалите са много по-неизвестни. Пресен пример - "Lie To Me"... с всеки изминал епизод рейтинга затъваше и сериала с него, но просто с толкова известни актъори... нали ще ги изядат живи компаниите на актъора/актрисата ако не свършат заедно в края... пък дори да не си подхождат хич и да не могат да изиграят любов помежду си... Та аз съм гледал сериал, където една целувка няма между главните, но си личи от километри, че се обичат... всеки поглед, действие и т.н. В "Lie To Me" се скъсаха да се целуват и какво ли още не, и пак не можах да повярвам, че се обичат... много фалшиво го играеха или просто не си пасваха един друг, не знам. При историческите сериали, когато има исторически факти за дадена личност... пак е трудно да се "разчупи" сюжета... "Kim Soo Ro" не издържах да го догледам именно заради подобна глупост. Попадал съм обаче на сериали, където въпреки че съществуват "исторически факти", успяват да "разчупят" сюжета и да направят сериала наистина интересен и интригуващ до самия финал. Може би всичко в крайна сметка е до това, колко добри в работата си са сценаристите, режисъора и т.н. Аз вече, като видя постер на предстоящ сериал и на него са само 2-ма - актъор/актриса, започвам да се плаша... веднага в паметта ми изниква "Lie To Me" :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ра Хъй наистина много обичаше Ходонг, направи изключителни саможертви заради него, но понякога си мислих "Защо го обича?".

Ники е написал, че като деца бяха интересни персонажи. Доколкото си спомням още като деца, Ходонг не я харесваше. Щипеше я по бузите, за да я дразни, а не защото и симпатизираше. Но като дете, винаги получаващо всичко, Ра Хъй не можа да се примири, че някой не я иска. Спомням си сцената, в която тсе сбиха и тогава при нея се затича майката на Ча Мьонг. Нямам спомен дали тогава двете вече не се бяха скарали, заради Ра Хъй, която я запита кое от двете си деца би спасила във водата.

От характера на Ра Хъй съдя, че дори да го е обичала, е било малкоо пресилено, защото тя беше такъв типаж, че искаше всичко за себе си или от (на) инат. Края не беше добър за нея, но беше предупредена.

Ча Мьонг и Ходонг за мен те бяха по-добрата двойка. Обичаха се, желаеха се и заради това, че искаха да бъдат предани на семействата и на страните си, не си позволиха да изживеят любовта си. Бяха разделени, но копнеещи един за друг. Ча Мьонг допринесе много за израстването на Ходонг, накара го да се отпусне и да се почувства обичан. Тя също направи жертви и не и бе лесно. Никога е нямала семейство, живееше със сънища за него, затова го предпочете пред Ходонг. А самият Ходонг непрекъснато се луташе. Разкъсваше се между себе си и баща си, между Ча Мьонг и Ра Хъй. От някои моменти с Ра Хъй ми се струваше, че не му е съвсем безразлична. И все пак, тя го имаше. Използва я, но избора беше неин, знаеше рисковете и последиците. Допусна ги в стремежа си да я обича повече.

При други обстоятелства или ако историята от самото начало не се бе развила така, може би двойката щеше да е друга и отношенията между Ходонг и Ра Хъй да са различни.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:huh: То4е, къде ги видя толкова тези целувки- за 39 серии има няма 3-4 да са :lol:

За сериала- като цяло ми хареса. Много се увъртяха в интриги и отрови, спокойно можеше да е 20-24 серии, но карай добутах го до края и него.

Като сюжет е интересен, увлича те действието. Много красиво е заснет и костюмите им бяха красиви.

Не ми хареса избора на двамата главни актьори. Нямам забележки относно актьорските им качества, чисто визуално не ми се струваха подходящи за ролите си. Много хърбави, с вид на страдащи от анорексия и двамата, а искаха да ни убедят какви велики бойци са. :blink: И летенето и то- голям дразнител/ :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала си заслужава да се гледа особено от тези които харесват историческите филми преплетени с някакъв мит,а като добавим интрига и любов става един неповторим сериал.Бих го нарекла даже и уникален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал ,направо не ми останаха сълзи.Последната серия едвам я преживях. Толкова много отрови научих ,че многа да погубя целия китайски народ :)(шегувам се естествено)След като го изгледах ми липсваше ,все едно ,че се бях привързала към самите герои.Който не го е гледал изпуска наистина много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал сблъсква по някакъв начин чувствата и здравия разум. Вижда се, че постъпките на главните герои в повечето случаи бяха продиктувани или от прекалено силни чувства, или от разума и пресметливостта. Решения на един владетел трябва да са основани на базата на чувствата и на разума едновременно. Беше ясно, че Ходонг не става за владетел. Решенията му бяха продиктувани ту от силни чувства, без капка здраво мислене, ту от здравия разум без да влага никакви чувства. Общо взето, двете неща като не са балансирани на средни нива при вземането на решение, а имаме или от едното, или от другото в големи количества, се получава точно така, както свърши сериала. Както са казали древните гърци, "Несмесеното вино бързо опива човека".

 

Съгласен съм с част от мнението ти - сериалът дава отговор на това какви са последиците от вземането на решения/избори въз основа само на принципи или само на чувства, или смесица от двете.

 

Не съм съгласен с това, че решенията/изборите трябва да са баланс между двете (принципи и чувства). Решенията/изобрите трябва да се водени само от едното - или принципите, или чувствата. Накрая се видя, че смесицата на принципи и чувства води до фатален край. От една страна бащата на Ходонг, воден изцяло от принципте си, без да дава воля на чувствата си, постига целта си - да завладее Нак-Ранг. От друга страна коронованата принцеса, водена изцяло от чувствата си, също постига целта си - да има и обича Ходонг (доказателсво е, че не съжаляваше до последно за постъпката си, въпреки заплатената тежка цена). А Ча Мьонг и Ходонг какво постигнаха? И двамата правеха избори ту въз основа на принципите си, ту въз основа на чувствата. Нито се обичаха, нито единият стана крал, а другият спаси народа си. Получава се малко - между два стола и накрая на земята.

 

 

 

Сега гледах пак няколко MV-та и се замислих за едно нещо.

Само на мен ли другата принцеса (Ra Hee ) ми хареса повече и все си мисля, че тя повече обичаше принца. Ако в края ги бяха събрали с Ходонг, щеше да е много по-добре, поне според мен. А те какво... утрепаха я. Точно тази сюжетна линия на сериала не ми хареса май... имам чувството, че го развиха сериала по този начин в края само защото заглавието на самият сериал е "Princess Ja Myung Go"... подобно на "Warrior Baek Dong Soo" (същата история...). Ето ги MV-тата, които гледах (кратки са, но...) smile.gif:

 

 

Тук ще се съглася с @Koizora, че по-добрата двойка е Ча Мьонг - Ходонг. Всъщност не по-добрата, а това Е двойката. Ходонг не изпитваше любов към коронованата принцеса. Чувствата, които изпитваше бяха съжаление и състрадание. Не мисля, че имаше каквото и да е основание Ходонг и коронованата принцеса да се представят като истинска двойка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро изгледах краството на ветровете много добър, и веднага след него почнах този с който завършва историята !

За самият сериал много красиво направен, но драмата ми дойде малко в повече и последните серии ме разчувстваха бая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро изгледах краството на ветровете много добър, и веднага след него почнах този с който завършва историята !

 

Щом ти е харесало Кралството на ветровете, ти препоръчвам Чумонг. Там пък ще разбереш предисторията и защо Десо мрази толкова много Мухьол ;)

Аз съм голям фен на "Ветровете", но този тук ми се струва много тинейджърски и така и не съм го гледала. Както каза един мой приятел - ми то по-голяма драма от тази на тийнейджърите има ли?

 

От Чамьонг Го имам една любима песен. До скоро телефона ми звънеше с нея.

 

By Myself - Tiffany (snsd) Ja Myung Go Ost

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Чумонг съм го гледал бая отдавна чак нищо не помна, само че връждата между Десо и Чумонг беше голяма.

Кралството на ветровете беше много силен и ми хареса, изгледах го на един дъх, и заради ХоДонг исках да продължа да вида какво ще се случи с него, но не знаех че историята е такава, а и се превързах към някои от героите в Princess Ja Myung Go.

И колкото повече напредвах към финалните серии, толкова повече се натъжавах, щом не си го гледала определено си го свали поне с него ще завършиш историята, само където тука любовната драма ми дойде малко в повече но не съжалявам че го изгледах !

 

едит:

Тази втората кралица и нейната случиня бяха много негативни образи и ме изнервяха до краен предел на моменти, и още ми е кофти от финалните епизоди!

Гледам само исторически сериали, ще може ли да ми кажете някой подобен на този да вида дали ще може даме плени колкото Princess Ja Myung Go

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...