Jump to content

Recommended Posts

незнам защо не се харесва от доста хора този сериал, може би защото по-известните артисти раничко си заминаха от сериала. На мен лично ми хареса въпреки всичко, имаше едно нещо което така и не ми стана ясно до края.

Измряха и бяха избити почти всички свързани с преврата, защо и как кралицата и нейния баща се оттърваха ?

Някак това ми се стори странно на фона на всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам защо не се харесва от доста хора този сериал, може би защото по-известните артисти раничко си заминаха от сериала. На мен лично ми хареса въпреки всичко, имаше едно нещо което така и не ми стана ясно до края.

Измряха и бяха избити почти всички свързани с преврата, защо и как кралицата и нейния баща се оттърваха ?

Някак това ми се стори странно на фона на всичко.

 

 

Превратът е нещо сериозно и когато е неуспешен всички заговорници умират. Проливането на кръв на член от кралското семейство е също много сериозно. По тази причина Йо Ун използва тактиката "разделяй и владей". Единственият начин да осуети преврата беше да подсигури сигурността на кралицата, за да може, когато стане напечено тя да ги предаде и да мине на негова страна. Ако тя нямаше "резервен вариант" шанса за успех на преврата щеше да е много по-голям.

 

За мен предпоследната серия беше най-интересна и много динамична. Жалко, че в последна серия филма свърши по "корейски", макар и края да беше най-логичен по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам какво нему харесвате на сериала, ако мислиш малко докато гледаш ще разбереш всичко ,,,,,,,,,, сериала си е супер, ост също доста допринася за добрата атмосвера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много разнородни мнения за сериалчето прочетох, но.... тъй като ме е хванала историческата вълна - налазих го...

Е - няма как просто да не споделя - МНОГО ме радва!

Дали защото съм все още на 6 серия..., дали защото съм с нагласата за точно този тип атмосфера..., дали защото се забавлявам изключително много виждайки много познати физиономии / и , разбира се - асоциациите, които предизвикват те /..., дали защото двете главни момчешки роли се изпълняват от абсолютни мои любимци / и аз, разбира се, много, много им се кефя.../..., дали защото лудата бъдеща "мацка" е такъв невъзможен сладур.. - всъщност, каквато и да е причината - снощи го започнах и направо съм се филмирала.

И предусещам, че домочадието ще изкара седмицата на самотек.

Ако човекът, направил буквичките чете тези редове - ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като прочетох всички коментари за сериала бих желала да добавя моето мнение което си остана същото (още преди да прочета всички коментари) и искам да споделя ,че лично на мен сериала ми допадна.Хареса ми силното приятелство и доверие между главните герой...определено има хора които трябва да си вземат поука от тази история,защото ако реално има такова доверие между приятели ще живеем по-добре,а в днешно време всичко е интереси.Финала на филма беше неочакван за мен,но въпреки това филма ми хареса.Все пак ако знаем всички филми как ще завършат защо да и гледаме нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът не лош и ако го гледаш с малко разум, със сърце, с очи и уши, ще разбереш това, което са искали да ни кажат авторите му:

- че приятелството е чувство рядко, силно и носи повече емоции и удоволствие дори от любовта. Само който го е изпитвал,само той може да разбере- то е за цял живот;

-че преди да поискаш трябва да дадеш;

-че ако искаш да си нещо трябва да можеш нещо и т.н.

Сериалът си има и недостатъци, но няма идеални неща и определено не е за изпускане. Приятно гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да намеря една от песните в сериала, като за целта търся OST. Някой има ли представа откъде мога да си сваля zip на цялото OST, а не песен по песен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си напиша сега и мнението, въпреки, че съм само до 25 епизод.

Сериалът много ми хареса. Вярно е, че бойните сцени не са изпипани, вярно е, че на места има доста грешки допуснати при заснемането, но не мога да не отбележа, че историята е страхотна. Най-голямото достойнство на сериала е, че са изградени няколко невероятни персонажа с изключително сложни взаимоотношения. Възхитена съм от образа на Небесния господар - Чон, а актьора, който го пресъздаде се справи невероятно. Това е един от най-сложните образи, който съм гледала в корейски сериал. Уникално присъствие на екрана и до последния миг те оставя объркан дали го харесваш, мразиш или съжаляваш. И независимо от недодяланите бойни сцени, сериала имаше няколко невероятно красиви момента, които едва ли скоро ще забравя - начина, по-който бяха наблегнали на детайлите и визията доразви усещането за самите герои. Последният бой на Чон, под дървото през чиито клони прозира лунна светлина .... уникално.

Сериалът си заслужава гледането и въобще не в графата да загубим няколко часа, които и без това са ни за губене. Участват цяла плеада колоси от старата генерация актьори, които създадоха невероятен колорит. Младежите се справиха много добре. Гласувам с две ръце за актьора изиграл Дон Су. Добре се справиха децата. Е, на някой им личеше, че не им е съвсем там мястото, основно на женската част, но не може всичко .... ;) С една дума - гледайте! Вярвам, че повечето от вас ще останат дълги часове приковани пред мониторите.

 

p.s. Невероятно OST. Една от песните не мога да престана да я въртя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен сериала също много ми хареса и не смятам, че гледайки го, съм си загубила времето.

Имаше си от всичко - и интриги, и бойни сцени, и любов, и приятелство, а играта на всички

актьори беше много добра.Да не говорим за музиката към сериала, чудесна е. Така, че го

препоръчвам на любителите на исторически сериали.Както казах, всички песни ми харесват, но

особено тази  ми е много любима.И да не забравя - големи благодарности на преводачите за :subs::yes: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не...това е най-добрия филм.Като го изгледах толкова много ми липсваше,ама толкова много...А как може на моя човек Ю Сънг Хо (много си го харесвам) толкова много да му отиват такива тъжни роли.Страхотен ,но направо се обезводних на последната серия.Как

можа да се самоубие така гадно ,хвърли го тоя меч и..направо....и.....


Баба ми през това време беше до мен, и какво ли си вика:,,Малее ,тая пак я разтресоха хормоните,пак полудя":D

Редактирано от mrnkaloto
Не разкривай съдържанието, слагай спойлери!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте може ли някой който има субтитри за сериала да ги качи някъде,че в тракера с бг субтитрите няма сийдъри и не мога да го сваля,ще го изтегля от друго място,само че няма бг субтитри там.Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го on-line във vbox с български субтитри. Беше отдавна, достатъчно отдавана, за да се изтрият от паметта ми всички моменти, които, (това си спомням), ме дразнеха и изнервяха. Останал е някакъв светъл и топъл спомен за дълго и очарователно преживяване. Сега мога уверено да кажа: това е един много приятен филм! С добри и красиви артисти, с увлекателен сюжет, благородни послания и впечатляваща визия. Не знам защо сценаристите са променили всеизвестната (интерпретирана в много филми) история за смъртта на принц Садо. Може би им се е сторила прекалено брутална и драматична на фона на доста лекия разказ.
Със сигурност ще го гледам отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 20.03.2017 г. at 7:19 PM, martisun said:

Откъде мога да изтегля български субтитри? В мастерса няма сийд.

 

да и аз ще помоля за субтитри,или някой ако го има да го качи отново :) мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По хубаво ще е някъде да се качат и даде линкче, за да могат и други хора които искат да го гледат след време да имат достъп до някакви субки, че никъде не се намират...:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм си представяла, че ще гледам исторически филми, а сега всичко останало, което гледам е между другото. Очарована съм от корейските исторически сериали. Този ми го препоръчаха и страшно му се радвам. Но понеже ще свърши...., моля за още препоръки - гледала съм Chuno/the best/, Four gods..., Scandal in......., Faith, Moonlight drawn by clouds, Moon lovers .. scarlet....-   който ги е гледал се сеща. Свършвам с единия, иска ми се да се откъсна от исторически филми, почвам нещо съвременно.. и след малко отново си търся нещо историческо. МОЛЯ, препоръчайте още някой добър....исторически;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...