Jump to content

Recommended Posts

След като изгледах 3-ти епизод, спокойно мога да кажа, че този сериал влиза в списъка ми: любими. Още в първите минути, започнах да се смея като полудяла, това момиче предизвиква "смешни" неприятности и ситуации в момента в който новите и крака и стъпят на земята .. очаквах сериала да ми хареса, но направо надхвърли очакванията ми. Отдавна търся нещо което да ме разсмива и забавлява, до сега все гледах тъжни и трогателни любовни драми, които ме караха да плача денонощно, за щастие открих моята любимка - русалка, хихи. Не знам как ще издържа докато пуснат 4-ти епизод с английски субтитри, да не говорим за българските. Ау, искам времето да лети, да лети, да лети, да лети много, много бързо. Ако има начин да проспя идните дни, ще бъде наистина чудесно !!!! :D

Интересно ми е как ще се развият нещата (очевидно ще има любов), но с кой ли? Не разбрах добре какво се случва с
Ши Кьонг, но разбрах отлично, че Джин А е непоносима. Чудя се как е възможно изобщо някой да я .. харесва, тцтцтц. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, как - с неудачника :) Оня там, готвачът, докато се усети, че е сбъркАл рейса, селянинът с колелото ще забърше момата с КРАКАТА  :rofl:  Пък въпросния, завалията, хал хабер си няма на какво ще се натресе. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах много разочарована от този сериал. -_- Определено не е каквото очаквах. Пълен е с простотии от начало до край. Едва изгледах 1 и 2 епизод и все пак реших да му дам шанс, но 3 тотално ме отказа вече!
Как са могли да извратят така приказката за малката русалка?! :mad:
Дори не прилича на Корейски сериал. По-скоро на Американски - супер долнопробен и без никакъв смисъл.
Ако това е комедия нещо ми убягва комедийната част..
Но това не е учудващо, защото тази кабеларка TVN има супер ниски стандарти и почти никакъв бюджет. Всичките и продукции са супер евтини и негледаеми. Единственият сериал на TVN, който съм гледала и ми е харесал е Flower Boy Next Door, и то само заради Енрике Гъм (Юн Ши Юн), който е толкова сладък, забавен и харизматичен, че въпреки, че действието се развиваше в 2 стаи и навън по улиците, ниския бюджет за заснемането, ужасните камери и тоталната липса на красиви дрехи, места, кой знае каква история и т.н. все пак се нареди измежду любимите ми филми (макар и някъде по най-последните места). Само заради забавната игра на Юн Ши Юн.
А тук и главните герои са едни "красавци". Едни от най-непривлекателните Корейци, които съм виждала през живота си. Как са ги намерили не знам, но са кой от кой по-неприятни на вид..
Този готвача с големия нос и нещастния, дето никой не го иска, как са могли да ги изберат за главни актьори? А пък съквартирантите да не говориме. Въобще всички са ги подбрали все едно са излязли от някой долнопробен американски сериал.
Jo Bo Ah също не ми харесва, а който е написал героинята- нямам думи. Не препоръчвам този филм на хора под 15 години- пълен е с глупости и простотии. Нищо общо с приказката за малката русалка, нищо дълбоко, трогващо или интелигентно. Пълна селяния на каквато не знаех, че Корейците могат да бъдат способни.. Изобщо не е невинен! Но Америка влияе на целия свят. :(
В този филм няма какво да се види и не бих го гледала дори да нямаше нищо друго за гледане.. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kyeoptatokki като сериала е за над 15 години, ти защо си го гледала? Сама си се прецакала. :) На мен ми е супер забавен, даже наистина мисля че е на едно друго ниво. Доста различен от останалите комедии. Не е за изпускане, но като се има предвид че го излъчват от 23 часа, по-добре е да не го гледат малолетни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кеоптатоки, никой не е длъжен да създава сериали отговарящи на твоите "изисквания". 

Защо им е да правят драма досущ като Малката Русалка, според мен няма смисъл - който иска ще изгледа Малката Русалка, а не нейна корейска версия, за мен този сериал е изключително забавен и аз не виждам нищо извратено, поне аз мисля, че хващането за задника не е нещо .. извратено. Колкото до актьорите, твое лично мнение - за мен, това момиче има забележителен вкус за мъже, както каза и някой по-горе. Според мен не е добре да оплюваш сериал при положение, че едва започна. Като не ти харесва, гледай някой друг сериал, може би по друга програма. Само не разбрах, защо гледаш тази програма след като толкова изрично и ясно каза, че не я понасяш. Най-добре е да последваш примера на Демончето, стоящо точно над мен. :D  ;):D А аз сега продължавам да се смея с русалката !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този сериал е пълен с изключително свежи и доста интелигентни, смея да кажа, закачки. Но е за зрители НАД 15 години, така че не разбирам защо си го гледала.

БТВ, от всички сериали на ТВН да избереш най-глупавия....  :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама и мен нещо не успява да ме грабне... Да си призная откровено, досега не съм се засмяла нито веднъж. А и някак нелогична ми е тази русалка - смартфонът е придатък на ръцете й и всичко знае и може чрез него, ама явно не знае какво е малка русалка да се превърне в човек. Уж следи модните и клюкарските вести, и си има стил, ама - горкичката - не знае, че люспите й ще се махнат и ще й трябват дрешки. Различни от панталоните на въргалящ се из калта покрай реката пияница. Някои добри идеи са смотани сред глупави скалъпени измисльотини.

Ще гледам и 4 епизод, да не изпусна нещо или да не би нещо да не съм вдянала през първите три, и после май ще се отказвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този сериал е пълен с изключително свежи и доста интелигентни, смея да кажа, закачки..

:blink: 말도 안돼! Къде ги видяхте? Кое им е интелигентното? Ако това е интелигентно.. :slap:

Но е за зрители НАД 15 години, така че не разбирам защо си го гледала.

Те всички се водят за над 15, в другите обаче няма подобни идиотщини, които дори не мога да спомена.. :o Културата и възпитанието ми не го позволяват. А ако има нещо подобно е поднесено по-интелигентно, завоалирано, класно.. и е веднъж на 20 епизода. Не е центъра на историята както тук, във всеки епизод! На тази русалка само това и е в главата.. Можеха да сложат по-невинни закачки, които да са забавни, а не отвратителни. Както когато получи крака и се озова гола насред нищото, след което тръгна да сваля дрехите на пияницата и аджумите ги видяха. Не съм очаквала да видя подобна сцена в Корейски сериал. А съм гледала МНОГО Корейски сериали.

А пък това в 3-ти епизод, дето си го представяше с грозния готвач вече беше върха на сладоледа!!! Супер противно!!! И всички останали селски двусмислици в сериала, които не искам да споменавам. :slap:

Нито е смешно, нито е смислено.. Имало е много други абсурдни сериали, но поне са били забавни и прилични. Например Гумихото, което искаше да се чифтосфа с Те Унг. :lol:

Тя беше толкова невинна и сладка през цялото време, като дете, което открива света, вълнуваше се от "водата с балончета" и искаше да "яде кравичка" (говеждо :lol:) постоянно. Образа, който Шин Мин А (и сценаристите) изгради беше наивен, чист, сладък и невинен.. Просто беше lovable! Така че желанието и да се чифтосфа с Те Унг изглеждаше също толкова невинно. А и Те Унг беше наивен и невинен.. Така, че тук нещата бяха забавни и смешни.

 

Докато образа на тази русалка въобще не е lovable.. :bee: С какво може да спечели сърцето ти? Тя не е сладка и невинна.

 

Този сериал има добър замисъл, само да се беше дал на друга телевизия като KBS, KBS2, MBC или SBS и беше пренаписан изцяло и ако бяха избрали други актьори (поне мъжете).

Не харесвам и Джо Бо А, но може би това е заради тъпия образ, който сценаристите са и дали..

 

БТВ, от всички сериали на ТВН да избереш най-глупавия.... :slap:

Да, беше глупав и скучен, с лошо качество и лоши цветове - както всички сериали на най-пропадналата Корейска телевизия TVN. Но понякога добрия актьор компенсира всичко. А и ако ролята му е приятна, образа е весел и светъл, може да спечели сърцата на хората, ако ще и да бъде сниман с телефон (с което подозирам, че снимат TVN, в най-добрия случай :282:

цветовете и картината на сериалите са все едно са снимали с картоф или тостер, не съвременна HD камера като другите, СЕРИОЗНИТЕ телевизии в Корея)

 

 

Мацка, не се излагай така - tvn били долнопробни... Оле, Боже! Я порасни малко и не се излагай така, всички ще ти се смеят...

 

Ок.. 'мацка' кажи ми ЕДНА голяма продукция на TVN с популярни актьори или айдъли и с перфектно качество на картината! Не виждате ли разлика в качеството на продукциите на големите телевизии и тези на TVN? Първите са HD с кристален образ и реалистични цветове, специални ефекти, най-популярните и добри актьори или изпълнители, висок бюджет и стават хит.. Докато тези на TVN - супер скапана картина, всичи нейни драми които съм се опитвала да гледам са били тъмни, цветовете са някакси винаги почти черно-бели, сякаш всичко изглежда някак безцветно само оранжеви, кафяви и охра- тонове..  <_<  :huh: Какви са тези камери с които снимат?! Освен това, актьорите, които участват в тяхни продукции са никому неизвестни.

 

Опитах да гледам и Тримата Мускетари на TVN, но едва изтърпях до края на 1-ви епизод. Няма да гледам нататък. Не мога да издържам на супер ниския бюджет, ужасните камери и аматьорските бойни сцени.. Йонг Хуа е облечен в нещо, което прилича на ханбоците, които наемаш, за да си направиш снимка..

Всичко е супер аматьорско..

 

Моля, продължете да гледате TVN, докато аз се радвам на Джун Ги в Чосонският Стрелец по KBS2  :lol:  :lol2:  :es:  :kiss2:  :ph34r: 

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради засилващото се усещане за 

deja-moo.jpg

 

съвсем накратко смятам да приключа участието си в задочния двустранен монолог със следното:

TVN са изключително читава телевизия с особено качествени продукции (като цяло), като именно там съм гледала някои от най-любимите си сериали и именно там съм срещала някои от най-хубавите изненади откъм актьорски изяви на много нови, свежи лица наравно с добре познати и обичани стари муцуни. На фона на тотално монотонните и еднотипни проекти на много други телевизии, разчитащи единствено на популярни (но иначе осезаемо некадърни) персони, TVN са си цял оазис на оригиналността.

Колкото до Русалката - никой не твърди, че това е вРЪхта на режисьорското изкуство и на сценарния гений, но определено е свежа закачка за хора с опит и над определена възраст. Така че е не само желателно, ами направо препоръчително да преустановиш гледането му и наистина да се пренасочиш към любимите си илюзорни хубавини. Да, моля те, иди гледай "Чосонското пуцало", ходи точи лиги по Дръвчо или всенародната любимка на Корея - Ким Те Хи, (или още по-добре - феноменалната, великолепна и всестранно НЕвероятно талантлива Су Джи) и остави нас, плебеите, да си се радваме на пошли, противни работи като това. Пак повтарям, този сериал е за НАД 15-годишни зрители, което те изключва като подходяща аудитория по много повече от един показател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено не е този сериал. Прекалено комерсиализирано и захаросано с моментни изблици на сериозност. Не очаквах много, защото май не съм доглеждал сериал излъчен по тази телевизия, пък и последният сериал от "по-новите", който ми хареса донякъде беше "Secret". Честно казано "китайската приказка", която загледах ми е по-интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът много ми харесва. Забавен е, с постоянни закачки със зрителя (но май не с всеки зрител), с пародиен хумор, който действително не е по вкуса на всички. Прилича на други мои любими сериали на tvN - двата Flower Boy и Marriage Without Love - по това, че разчупва някои класически клишета (в Marriage Without Love особено ми хареса пазенето на тайните).

Въпреки че изглежда лековатичък, за мен си личи, че върху него е работено много усърдно и който иска, може да си намира тук всякакви дълбини и пластове, но трябва известна култура и информираност, за да ги разпознае. Както да четеш Тери Пратчет. Сигурно корейците (с малка буква, както и американците) намират в този сериал много, много, ама много повече смешки.

 

В тази връзка, някой знае ли пародия на кой клип е онази песен на страдащия дебеличък батко, когато разбра, че На Хи има друг любим?

 

Историята за Малката русалка е била създадена като метафора, с други думи е пълна измишльотина, която цели да ни разкрие много сериозна реалност, така че приемам безусловно всевъзможни нейни още по-измислени варианти. И аз изпаднах в моментен културен шок от подводната мобилна техника, но като се замисли човек, на русалките размножаването сигурно им е къде по-сериозен проблем, пък съм се хванала за един телефон.

От друга страна, мога да разбера и очакването на някои зрители за повече реализъм. По-лесно ни е да съпреживяваме, ако нещата са представени с близки за нас изразни средства, с познати сценарии, това предизвиква по-дълбока симпатия и емпатия. Хората имат различна възприемчивост и към фантастиката, и към пародията, затова за някои зрители този сериал може да е напълно несмилаем, за други - бозичка, а за трети, като мен, наслада за невроните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

В тази връзка, някой знае ли пародия на кой клип е онази песен на страдащия дебеличък батко, когато разбра, че На Хи има друг любим?

 

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Sabrina! :kissx:

Понеже не познавам корейската поп-култура, моля, ако някой открие подобни идейно преосмислени сцени и клипове в сериала, да споделя тук оригиналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та да се върнем все пак на сериала - интересна ще ми е битката за стажантското място с тримата турбогъзари. Това с търсенето на работа там си е доста жестока конкуренция, а тук поне не се свенят да покажат ударите под кръста. Доста тъжни тенденции, макар че вече сме ги отбелязвали - даването на луди пари за дрешки, гримове, снимки и прочие, само и само да не приличаш на себе си...

Предполагам също така ви направи впечатление чата на откачената съквартирантка, по време на който се тъпчеше здраво - което е поредната модна мания там. Не се стърпяха да се закачат и с друга - еуфорията покрай "Frozen"  :28558:  Доволна останах и от гавъра с Жъ Гущера  :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм предполагал, че сериал за русалка ще предизвика такива брожения.  :rofl: В крайна сметка това е една изключително несериозна история, която трябва да те отпусне и да те разсмее, а не да буди тъмните сили у теб и да побесняваш. :D Aз съм много доволен от епизодите (и от русалката) , обаче не знам дали е добре да си го признавам, че може да излезна някой дебил в очите на критиката.  :28558: И пичовете стават, въобще погрижили са се от продукцията да има по нещо за всеки. Вещерът си е забавен тип, в пансиона са галфони - абе нормална комедийка. Аз съм леко озадачен относно тая истинска любов и каде ще я намери мацката, защото и лузърът - художник ми се вижда претендент, а не само готвача. Ще видим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старче, тук все пак ще спазят клишето, че старата, дългогодишна несподелена любов ще отстъпи на кривия, бодлив и навъсен, но добродушен рицар. Готвачът накрая ще духа супата - буквално и преносно.  :28558:  А за истинската любов - ми тя да се блъсне в нея, няма да разбере.  :slap: Все пак, метафорично казано, е расла в саксия, поливана с лимонада. Но не се бой, нашият онеправдан Дали ще й покаже откъде изгрява слънцето, а тя ще го научи къде зимуват раците. Пито-платено.  :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие не разбрахте ли кой е главния герой... Аз сега като загледах актъорския състав и ми направи впечатление разликата във възрастта между главната актриса и двамата актъори, което може би е друга причина да не ми харесва толкова. Сега като се замисля доста си личи това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко готвача не беше болен, щях да го пиша за "прецакан" веднага. :) Сега има теоритичен шанс да обърква русалката известно време. Или поне на мен ми се иска да не става толкова ясно веднага, че художника ще е голямата и любов. Не че той не ми е повече симпатичен от двамата. А тримата "умници" с перфектното образование и визитка са ми прекалено досадни и смешни.Ако бях аз, нямаше да издържа  и един час с тях. :)


Абе да не вкарват някаква голяма любов веднага, че ще се загуби свежия хумор в сериала. А и в момента не ги виждам честно казано заедно, наистина има разлика в годините. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...