Jump to content

Recommended Posts

Сиера защо трябваше да изкараш суровата истина. :) Тази тема сме я въртяли и преди, ама каквото и да си говорим, все си мисля, че трябва да има място и за някаква романтика. Ужасно прозвуча тази дума дето използва "Партньорство" . Все едно сделка някаква се сключва.   :)

 

Колкото до това, че тя трябвало да догажда той как се чувства и да приеме безропотно изблиците му - няма как да стане - това не е партньорска връзка, а майчинско-синовна връзка с основната разлика, че тя не му е майка, а още по-малко му е длъжна. По принцип тея неща с разбирането са двустранни - не разбрах аз защо тя трябва да го разбира, а той нея - не. В кой от моментите го видя да прояви разбиране и да се опита да търси консенсус?

 

Защо да не стане? Аз пък мисля че това не просто е желателно, а задължително в една връзка. Ако говорим по-принцип, не за сериала. :) Хората трябва да са достатъчно зрели и интелигентни за да виждат през тези неща. Значи ако на мен жена ми не ми говори или е някаква омърлушена, според мен е нормално да си помисля, че нещо я мъчи, уморена е и т.н. Да я питам какво и е или да я оставя на мира. Не директно да си кажа "Гледай я тази, егати сухарката е" Или пък ако се прибера и от най-малкото нещо тя почне да ми вика "Идиот, кретен, писна ми" ще си помисля че е имала лош ден, някой я е изнервил, нещо се е случило и ще и вляза в положението. Съвсем нормално е да си помисля,че това не е истинската тя. Това са нормални отношения за мен. В сериала - Онова дето тя го заряза защото казал нещо в момент на ярост, не го считам за нормално.  Освен това не винаги трябва и двамата да си влизат в положението едновременно. Единият път ще е единия, другият път другия.  Новинарката от сериала просто не му влезна и веднъж в положението. С две думи, не му повярва, А това обикновено е фатално за една връзка. Разбира се той оправда след това страховете и. Ама някакси се получи все едно тя нарочно предизвика нещата, че да докаже че е била права. :)

 

Няма ли вече да ги пускат субтитрите, че да се свършва. Рифрешвам тука от известно време. :) Вие къде го гледате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане в началото на връзката и при обстоятелствата, които се завихриха помежду им. Тук не си говорим за това, че някой обидил някого, говорим си за това, че той й каза да убие детето (за което ти твърдиш, че толкова го е искал). Има неща, които се казват и неща, които не се. Едно от тези, които не се казват на една жена е "убий си детето, нищо че го искаш". Това искане беше нещото, което разклати основата - говоря от нейна страна. За него знаем вече, че му сви сърмите след срещата с родителите.

 

Иначе ти говориш за неща, които се случват в една дълготрайна връзка и са достатъчно тривиални - ако му беше казала "Идиот, кретен, писна ми" на първата среща, той щеше да я помисли за луда, нали? Такава форма на разбиране, за която ти говориш, изисква време, за да се развие. Те далеч не бяха стигнали този етап и понеже детето беше ускорител на събитията, той беше поставен пред ситуацията да покаже, че ще е подходящ партньор за главната. В този момент той не само, че не го направи, но почна умишлено да доказва, че не става на което и да е било ниво - не беше нито самостоятелен, нито мил, нежен и разбиращ, нито показа загриженост за нея и физическото й здраве, съответно тя му би шута. В случая тя е тази, която ще ражда и може би се досещаш, че не тя трябва да се поставя в позицията му, а той в нейната. Примерно, има реален случай, за който знам, в който едно младо момиче (тийн) имаше съмнение, че е забременяло и съответно момчето, с което бяха, вместо да й каже да се занимава сама и да го махне, беше казало на родителите си и съответно й беше казал, че ще се женят. Това е партньорска нагласа и желание да си с човека, който обичаш. Това е и адекватна реакция, ако наистина обичаш този, с когото си. Ако си обаче просто омаян от съответния човек и искаш да го притежаваш, се получава това, което видяхме в сериала. А все пак един тийн без лични средства и с почти целия живот пред него има повече причини да се плаши от бременността на жената до него, нали?

 

Колкото и тъжно да звучи, на гол романс една връзка не може да кара. Ако няма партньорство (не в бизнес смисъла, а в семейния) и общи цели/интереси, една връзка няма как да просъществува.

 

Това, че той оправдал страховете й, 'щото му ги вменила, е доста слаб аргумент. Това предполага, че той няма никаква власт над собственото си поведение и съответно не може да бъде държан отговорен за нищо. Ако някой ултрас те пребие, защото му е слаб ангела и каже, че като си минавал и си си вдигнал ръката по няк'ъв си предизвикателен (според него ) начин и си му вменил така да те пребие, това оправдава ли го? 

 

В asiatorrents са ги качили, дърпай оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама той точно това и каза! Да се оженят. :) Извини се за началната реакция и.... Абе вече изгледах епизода и малко се чувствам прецакан. Не че не съм доволен от това че най-накрая се разбраха. Но всичко това се случи бая късно.  Едвам им изтърпях обясненията, а за вас не знам. :) Там когато се събраха в апартамента на масата и си обясняваха колко са тъпи.  Докато гледах епизода се подсетих за думите на meri, че бащата гледал детето си като някакво зелено човече. Действително малко странно го гледаше. :D Ама това го отдавам на неопитност донякъде. Идиот си остана това момче до последно. Но трансформацията на главната ме остави без думи. Няма такава промяна! Останах доволен, че си е разбрала грешката. Пак Ши Йон винаги ми е била доста симпатична, ама всичките и роли са все неприятни или по някакъв начин дразнещи като тази тук. Предишната беше в Nice Guy и само като се подсетя направо ми става гадно. Надявам се да я видя някой ден в положителна роля, не знам защо все такива и избират. А на всичко отгоре, изглежда супер на 36. 

 

Поне не се ожени за новинаря политик. Не се стърпях да пусна и едно финално мнение от мен. В смисъл, темата така и така вече си е нечетяема. Едно повече няма да е голям проблем. :D Мисля че ако някой нов седне да я чете отначало, трябва да му се даде някакъв специален ранг във форума. Ще бъде подвиг откъдето и да го погледнеш. Мен ако питате, сериала е по-интересен за коментиране, отколкото за гледане. Това го казвам за новите зрители. Сори, но вече изпуснахте купона. :) Благодаря на всички дето ме разсмиваха с интересни мнения, теории и бисери. Както и на тези които ме провокираха да пиша и да споря. В крайна сметка едва ли някой успя да убеди друг в правотата си, но лично аз намерих някои гледни точки и виждания, които ми харесаха. През новата година дано излезе подобен сериал, който да ни кара да чакаме всеки следващ епизод до последния. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мен ако питате, сериала е по-интересен за коментиране, отколкото за гледане. Това го казвам за новите зрители. Сори, но вече изпуснахте купона. :) Благодаря на всички дето ме разсмиваха с интересни мнения, теории и бисери. Както и на тези които ме провокираха да пиша и да споря. В крайна сметка едва ли някой успя да убеди друг в правотата си, но лично аз намерих някои гледни точки и виждания, които ми харесаха. През новата година дано излезе подобен сериал, който да ни кара да чакаме всеки следващ епизод до последния.!

 

Демоне,купона наистина си беше в коментарите :rofl: И аз се присъидинявам с благодарности към съфорумците!

 

А за финала бих казала ,съвкупността от остарялата патриархална система ,остаряло законодателство,закостенялото мислене у хората,липсата на диалог всичко това води до подобна ситуация и в реалния живот там..в Корея и вероятно е 

често срещан случай.Е поне накрая седнаха и се изясниха и се извиниха един на друг,нещо което можеха и в началото спокойно да направят.Ако готвача не беше възпитаван в такъв грубиянски дух ,без грам родителска обич и ласка, с незнание как да обича,ако главната не беше раснала без баща и в страх от това да изразява чувствата си и как да обича,нямаше да се налага да преживяват всичко.

Сценария може да се преброи за успешен имайки предвид обема на коментарите,а за рейтинга на филма в Корея...ясно е с каква скорост ще се променят нещата там и колко дълбоко вкоренена е патриархалната система и колко закостеняла е..и здраво вплетена в обществото,важното е започват от някъде,в случая филма явно е революционен и трудно смилаем за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има неща, които се казват и неща, които не се. Едно от тези, които не се казват на една жена е "убий си детето, нищо че го искаш". 

Понеже сме във фазата на примери с лични откровения

Аз съм второ дете. Баща ми е искал само едно, защото е израсъл с 5 братя и сестри, от които той е бил най-малкото. Макар, че са били средно заможни хора пак е чувствал липса на материални неща, внимание от родители и т.п. По тази причина е карал майка ми да ме абортира. Тя категорично отказала. Само тя си знае как е устояла, защото баща ми е страшен инат и може да ти надуе главата да повтаря едно и също нещо, което си е наумил.

Та мисълта ми беше, че майка ми докато порасна и стана самостоятелен човек не му прости и все му натякваше, че едно време не ме е искал, а сега ме глези.

А да, трябва да отбележа и че те много трудно са забременели за първо, бременността е била тежка, а раждането още повече.

 

Мен ако питате, сериала е по-интересен за коментиране, отколкото за гледане. 

:28558: Баш си е така.

Сега, след като изгледах последния епизод със субтитри вече разбирам, защо сценаристите направиха Главния такъв безусловен хиляда процентов кретен. Вероятно идеята им е била да покажат колко чудовищен е закон, по силата на който невръстно дете може да се отнеме от майка му, която го отглежда с любов, грижа и внимание и да се даде на безчовечен мъж, който му е биологичен родител (нарочно не изписвам баща, защото баща е качество, което не всеки мъж притежава). Абе добре я премятаха през целия сериал думата „донор”. Точно това са искали да внушат сценаристите – това, че си донор не означава, че си баща, нито че си родител.

Колкото и грозно да звучи на пръв прочит ще цитирам майка ми с една народна мъдрост, с която когато бях малка и задавах въпроси за раждането и осиновяването ми отговаряше, че няма значение дали си роден или осиновен от родителите ти – важното е да те обичат, да те отгледат и да те направят човек, защото

„всяка кучка може да роди, но не всяка може да отгледа”

.

 

Беше ми приятно, ползотворно и куп други позитивни неща, уважаеми съфорумници  :) . До нови срещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В заключение, радва ме фактът, че си направиха 16-те серии и осъществиха замисъла си.

Последната серия е логичен завършек на идеята.Все пак, капка в морето-  не е каквото без хич.По всички форуми се коментираше.Погледнете и при нас-  за това  "неинтересно" нещо бяха изписани над 50 страници.

 

Тия, дето не са майки, няма как да разберат, компромисите, на които е склонна всяка майка, заради детето си, да не говорим пък за тия дето не са бащи.Когато бебето се роди, дори за майката е нещо непознато, камо ли за бащата.После нещата от самосебе си се нареждат.Така, че колкото и да виним главния, нямаше как да обича нещо, което не е видял, опознал, почувствувал(усети нещо за сефте, когато Дан му каза тате) и няма как да виним главната, че направи компромиси на принципа -всичко в името на детето( помислете, колко ли семейства  сигурно живяеят в компромис, заради дете, деца).

 

Серията, ми хареса и без букви, но с букви повече.

 

Главната поумня, а главният започна да пораства и все, благодарение на детето.Така става и в живота.И нямаше брак и лиготии, нямаше сърцераздирателни молби за прошки и любовни клетви за вечна любов, целувки с краче нагоре, а спокойно говорене и споразумение( след "късно е либе за китка" :896767:), именно споразумение , като за начало, заради доброто на детето- какво по-реално от това.

 

Колкото до идиотията в Корея, вече знам със сигурност, защо са уредените бракове, слепите срещи, защо девойките са златотърсачки, ами, защото само така могат да оцелеят в оня ад. Знаех от прочетено и виждах от други сериали, че да си жена в Корея е сложно, но че е почти ад го осъзнах, благодарение на този сериал, с всичките неща, които разкри и които изчетох, покрай него.И за отбелязване е, че не става дума  само за социално слабите жени, само за самотните майки, а за всички жени(и това ни показаха в сериала).Може да изглежда пресилено, но за съжаление, явно е истина.Друг е въпросът, че те са възпитавани от деца, с това наум и сигурно за тях е даденост.Жалко- една толкова развита държава с такова праисторическо мислене и порядки.

Актьорите се справиха прекрасно- всички за мен, щом толкова ги  защитавахме и нападахме.

 

Някой, който се чуди, дали да гледа, на базата на толкова писания- гледайте и ако ви се иска да коментирате, коментирайте- вярвам ще се намерят мераклии за приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз изгледах 16 епизод,друго си е с превод. :)

 

Разбраха се за детето................да хубаво,помириха се,извиниха се и оттам нататък нещо не ми е по вкуса.нещо ми липсва.

Това дете ще расте с двама бащи,които ще се надпреварват кой от кой е по добър.

Ненка се размина по край капките,има някакво загатване за бедност на родителите ѝ,но пък тя си заработи доста парички през това време в богатото семейство,няма да е капо.

Педро и нуна,оказа се,че Педро също е златотърсач,гледа мекото на баницата. Има няма след някоя годинка ще започне да му омръзва и да се заоглежда за по-младички,но това е риска да имаш по млад съпруг с цели 15 години. :28558:

 

 

И въпреки всичко съм щастлива,че имах удоволствието да гледам и коментирам сериала с всички вас.Надявам се в скоро време да се срещнем в някоя друга тема,която да надмине по коментарии тази. :up:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със закъснение се включвам и с моя последен коментар. След субтитрите си мисля, че е възможно да има продължение. Мечтая си да видя Су Бин като политик. Мин У като невероятен баща, а Главната щастлива майка на 2-ро отроче / пак от Мин У/. Ненка посмачкана от съдбата и взела си поука, че насила хубост не става. Забавното семейство на Педро и Нуна и тяхното ежедневие с децата.

 

Скъпи съфорумници желая Ви ПРИКАЗНО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВА ГОДИНА!!!

Да сте живи и здрави и успешни, да се сбъднат мечтите Ви и да получите от Съдбата това, което искате най-много! 

През 2015г. се надявам, че ще споделяме мнения и ще спорим във форума по друга тема. /очертават се такива/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧНГ! И аз да се доизкажа след превода. Съгласна съм с Рослава - хепи енд има, ама нещо му куца.

С превода стана ясно, че главните се извиниха един на друг за всичко, в което ги обвинявахме. Лично мен ме изненада твърдението на главната, че през цялото време си мечтала да са семейство и го чакала да се върне. Нищо не намекваше дори, че тя го била обичала. Нейсе, и на това съм доволна. Но не ми стана ясно Ненка защо си тръгна така изведнъж и как така реши да им направи добро и да даде развод, че и лично да ги срещне и да им се извини? Някой ако е разбрал ако може да ми обясни...
Всъщност оказа се, че само Ненка им е пречела да се разберат помежду си и да се сдобрят! Така излезе...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква логика очакваш от този сериал. Аз лично предпочетох да разбера от мненията тук как е завършил и да не гледам последните епизоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям, Чингу

 

 

 

Нали бяха изкарали в по-ранните епизоди, че, видиш ли, много била страдала, след като техните я изоставили и заминали за чужбина. Та сега като ѝ беше писнало вече да е парцал на фамилията, видя, че мъжО ѝ пет пари не дава за нея, а си беше изкарала и парите от договора, нямаше какво да я задържа. И именно в тоя момент ѝ се обадиха мама и тате, та се вързаха нещата.

Не че само тя е пречела, но си беше много основен фактор да създаде допълнително напрежение и да насочва развоя на събитията в своя полза. При това в особено критични моменти. 

 

 

 

Абе, добре че свърши това мъчение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хепи-енда - пълна недомислица, ла-ла-ла и всички подскачат към залеза, хванати за ръчичка :28558:

 

Поредното о*иране на корейски сценаристи - започват нещо, пък не смеят да го докарат до края (може би продуцентите не им позволяват?). Същото беше и в Big, и в Ohlala couple. Явно ги е СТРАХ да направят нестандартен финал. Язък за разпаленото обсъждане...

 

Но все пак привлякоха световно внимание към някои проблеми в корейското общество, които обикновено остават в сянка... Дори само за това заслужават едно "Евала".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спийди, мерси за разяснението, добре че си Шерлок да разгадаваш какво е искала да каже сценаристката, защото хич не става ясно -

обадиха й се родителите и кво от това? Не я поканиха да им иде на гости я! Как от гаднярка докрай изведнъж реши добро да направи?

Абе карай, както каза ти - добре, че свърши това мъчение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингу, не си догледала явно на места

 

Това за родителите го бяха разяснили по-рано.Тя страдаше ,че са изчезнали след фалита и нямаше вест от тях въобще, като май имаше идея да плати дълга с парите от споразумението за брака.Отделно беше влюбена и таеше надежди, Глистьо да я забележи.В крайна сметка, видя, че е в десета глуха за всички от фамилията, още повече за  Геновев, който правеше простотии, но продължаваше да е многострадален, заради главната, а нея не можеше да я трае, дори за миг  и когато майка и се обади, взе решението, да вземе парите и да изчезне. Все пак искаше да му каже, че го е обичала, а детето също с невинността си я разчувства.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, Лавандулке, толкова ми е омразен този сериал, че с погнуса изгледах последната серия, може да съм пропуснала нещо дребно.

Не видях кога е взела пари Ненка изобщо. Нито разбрах, че е вземала такова решение точно след като маман й се обади. Тя просто хвана дребосъка за ръчичка и се разкара, пари не видях и до последно си мислех, че го е отвлякла. Явно е било по подразбиране, кой както иска да си тълкува поведението й.
А че била влюбена, може да поспорим! Каквото и да приказва знаем й на нея театрото.


Свърши и хич не съжалявам! Само съжалявам, че си губих времето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам на администраторите да обявят един "почивен ден" за тази тема, за да мога да прочета коментарите, написани досега. :28558::rofl::282:

:28558:  :rofl:  :28558:  Аз до тук каталясах......................................а гледам още има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се разпиша по темата макар и със закъснение :nunchako:

Общо взето мъчно изгледах последните 2 епизода, просто се чудеха самите сценаристи какъв край да измислят :cry: На фона на предишните серии много слабо ми дойде. Разбирам, че може би основната идея е била да покажат недостатъците на системата и че в днешно време патриархалното семейство не е единствения избор и съществуват и модерни семейства. Ама някак си след всичките номера на Готвача не мога да го приема. За жалост не можах да вида като Демона неговата любов -

не я видях нито когато ритаха Новинарката , а той стоеше безучастно, нито когато я изхвърли от тях само за да получи това, което иска. То добре че беше Ненка да ни просветли и да направят една ретроспекция, че иначе нямаше да знаем "колко я е ценил и как й подарявал млекце"

. Разбирам, че жанра е романтика, но това не значи, че любовта между главните е даденост и без да ни я представят е ясно "че многоооо се обичат". Във всичките му действия той се водеше от самолюбието и егоизма си, според мен. Дори да е имал някакви чувства към нея, за него те бяха на заден план. Най-важно беше да получи каквото иска, независимо от цената и това, което причинява на другите.

 

 

Тя Новинарката си го каза, че през цялото време е чакала той да предприеме някакво действие. Като се има предвид миналото и страховете й напълно обяснимо защо очакваше той да направи първата крачка - защото е несигурна и се страхува. Не казвам, че трябва винаги мъжа да е активен, просто сюжета, който ни представят е такъв. Радвам се, че поне в последните серии до някаква степен възвърнаха борбеността на Новинарката и тя не се отказа да се бори от Дан, дори след делото и момента на отчаяност и мъка. :up:

За мен най-голяма градация имаше при Плужека-Новинар. Той наистина успя да се промени до някаква степен - да той остана същия интересчия, но в най-важния момент беше до Новинарката, взе правилното решение и не мисля, че беше само защото имаше полза от нея. В крайна сметка въобще не знаеше как ще се развият нещата след като я защити . :yes: Именно и затова за него накрая имаше щастлив край.

А за Ненка какво да говорим - да речем, че е било дастатъчно наказание да живее в къщата на Мухльо толкова време, но определено не я съжалявам, защото сама се навря. Никой не я е карал, особено като видя каква е ситуацията - просто показаха според мен 2 противоположни образа и сюжета чрез нея и Новинарката. Нито на едната, нито на другата живота беше лесен, въпроса е че никой не трябва да бъде принуждаван и да живее по чужди правила. И все пак добре че беше Ненка иначе като едното нищо можеше още 4 - 5 епизода да гледаме Мухльо как циври и няма развитие :lol2: Вярно, че в последната серия малко му проблесна, ама ако не беше Ненчето да се оттегли как щяха да се оправят не знам. Не вярвам тя да беше се съгласила да живеят всички заедно петимата :lol2:

 

За Нуната и Педро нямам думи - какво излиза, че всичко е интереси, а там където има любов е почти невъзможно. Така ми прозвуча :no:

 

 

 

Като цяло не мисля, че сериала е за подминаване. И все пак малко скалъпен край. Нямам нищо против образа но модерното семейство, но условията и ситуацията тук не ми се връзват. :asian: Може бе трябваше повечко да развият отношенията им (и то не в последната серия :rolleyes: ) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох... не знам медал ли, грамота ли или билет за лудницата трябва да получа, но изчетох всичките 54 страници. Общо взето, повечето от това, което бих коментирала, за което бих спорила и отстоявала като виждане, беше вече изчерпателно изложено от Спийди, Лавандула, Мери, Мария, Сиера (сигурно има и още имена, но стана ясно към коя група мнения се причислявам).

Казано с две думи - сериала ми бръкна в здравето.

За първи път от този сериал разбрах, че при корейците превез в битката за детето взима по-добре материално осигурения, иначе казано бащата (те нали все ги натискат снахите да напускат работа и да живеят в дома на родителите му, та да са в пълна зависимост). Не се обръща внимание кой де факто го отглежда това дете и без кой ще му е по-тежко.

Някой в началните коментари много се изненада, че такова нещо изобщо е възможно. Има си го по света, за мен беше изненада, че в Корея се случва, не очаквах да са толкова близки по манталитет с ислямските държави. Та на който никога не е чувал за такова нещо, препоръчвам кеф му филма, кеф му книгата (автобиографична) потресла Запада преди време - "Не без дъщеря ми".

Почвам сега образите по ред на номерата:

 

Ненкиния типаж принципно го недолюбвам, но загуби всякакъв шанс за прошка (от мен) и я възненавидях от дън душа, когато разбра (подслуша), че между двамата главни има нещо и то сериозно, а за капак и бебе се пече във фурната, без да й мигне окото се натика в картинката. Оттам нататък ни спонтанен аборт, ни унижения от новото семейство, нищо не ми уталожи гнева и все чаках още и още да я бият по главата сценаристите, ама на - не ме огря. Поне едно класическо заливане с горещ катран и овъргаляне в пера да имаше, ама нейсе. Надявах се и всичките й машинации да лъснат, та да си изсърба надробеното, ама явно съм по-злопаметна от корейците. 

 

 Главната като цяло ми беше по вкуса - първия корейски женски образ, който не ме отчайва, възмущава и вбесява с малодушие, безхарактерност, неземна тъпота, малоумие, инфантилност... има ли смисъл да изреждам още, тя картинката е ясна, въпреки че някои героини имат и моменти на проблясъци. Та таз мома ме спечели с характер и че глупости не търпи (за разлика от всички останали овчедушни нейни посестрими от региона). Хареса ми, че когато и аз бих натирила Главния, тя му резна квитанцията без да се мае и сополиви. После топката беше в неговото поле да докаже, че тя не е права и всъщност има поне наченки да стане от него мъж на място, но уви, видяхме на къде го духна вятъра. Факт е, че малко й поизсилиха образа в началото, когато показаха как мачка цялата коч компания от репортери, ама не че и те нямаха нужда от стягане поне малко.

 

Първият голям проблем на тази двойка обаче дойде от това, че бяха на съвсем различно емоционално стъпало, не знам как точно да го нарека. Тя с едва зараждащи се чувства към него, а той с поне 10 години преднина. Да не пропускаме ретроспекцията с млекцето, кърпичката и сталкването. Ключово беше показването, че по същото време е била първата й емисия като водеща на новините, като преди това няколко пъти се спомена, че ги е водила 10 години, ерго - наш галфончо точи лиги по нея най-малко десетилетие преди да се осмели да влезе официално в полезрението й. Което ме навежда на мисълта, че затова и толкова старателно криеше колко е налапал джама, че тя ако разбере цялата тая работа, с писък ще избяга. Ми плашещо си е някой 10г. да ти ходи по петите и да те следи от разни кьошета. Подозирам, че и онзи споменат годеж, от който е избягал, пак заради нашата мома е било (бягството му), 'щот вече я е бил фиксирал (времево съвпада). Мисля си и дали, като я е видял каква е еманципирана и целеустремена, не е решил че трябва и той да поработи върху себе си, за да има повече шансове да й се хареса. Затова и е скочил кариера да прави, че да са на една плоскост, а не да й се яви като мамино синче с професия "наследник на тати". Логично ми се вижда просто. Та в тоя ред на мисли излиза, че откакто я е видял, целият му живот, цялото му същество се върти около и стреми към - нея. Оттам вече идва и обяснението за всички, които се чудеха как пък за 3-4 години не му е прегоряла любовта. Еми те така, като не е от вчера, ами направо се е срастнала с него. То малко ли истории има за тия велики корейски любови още от детската градина. А оттук пък идва и другото обяснение - защо толку па навътре взе и зле реагира тя като го поряза, та чак всяка рационална мисъл му се изпари и почна да ниже катастрофа след катастрофа.

А иначе неговата липса на капка мъжество няма да я дъвча и аз, достатъчно се коментира, а е и очеизбождаща. Колко и на мен ми се искаше глигана да е нанесъл по-сериозни щети, а и още доста преди това място не можех да си намеря заради елементарната му невъзможност да защити тая негова пуста голяма любов. Тази сцена с представянето пред родителите му си е непростима, копче не им каза... Но пък сефте... то и колегите му от другите сериали нямат навика да реагират в тия ситуации. Това е още нещо, което ми пили нервите, защото аз съм на другия полюс - ако бях на негово място на секундата скачам и се хвърлям в битка, а моя баща е още по-голям темерут и от татенцето на Минчо, но това никога не ме е спирало да водя епични битки с него, въпреки всичко което са ми коствали.

Тука обаче е време да си призная и още една причина сериала да ми бръкне в здравето - освен общите черти, които имаме с главната (излишни количества от гордост и достойнство, не търпим глупости, предпочитаме да си тръгнем, вместо да стискаме зъби или да седнем да променяме мухльото до нас), за мой ужас имам някои сходни черти и с льохмана и то много по-неприятни. Този зверски инат, който като се включи, а е и в комплект с обида, гняв и засегнато достойнство, няма значение, че се самоунищожавам - зациклям и край, колкото и вътрешно да се разкъсвам и да не искам да е така, действията ми пак не се променят и ситуацията само може да върви от зле към по-зле. Външно правя магарии, а отвътре крещя човека отсреща да ме спре, да ми помогне някак да преодолея себе си. Е, с тая разлика, че моите никога не са били така грандиозни и с последствия върху живота ми (или пък се заблуждавам, знам ли), но все пак тенденцията е тази. За жалост отлично го разбирам как се чувстваше, защо и как си изпонамята всички тия камънаци в собствената градина. Затова и му бяха и тия нервни кризи, буквално чувстваш, че се разкъсваш, но не можеш да се спреш колкото и да ти се иска. Все пак човека положи свръх усилие да направи няколко опита, но при първата спънка веднага пак му падаше пердето, което макар и разбираемо, си остава вбесяващо за всеки зрител (и аз в кюпа). Някой изрази съмнения по въпроса за достоверността на неговия образ, та ей ме на жив пример за човек с такива склонности и психични отклонения, не е измишльотина на сценаристите. Срам не срам, признах си.

 

 

Пръстите ме заболяха, обаче не мога да премълча, понеже не видях коментар, който да ме задоволява по въпроса за отношението на татко Готвач към малкото кандидат бащичко (нали и то милото да меси искаше в пясъчника).

 

Имаше по-горе въпрос защо баща му го гледаше като извънземно към края. Ами защото изведнъж и за първи път го видя не като съперник. Както предполагам знаете, има мъже, които така възприемат собствените си деца - като съперници, съответно ревнуват от тях. Та нашия образ беше един от тия, само дето в един момент ъгъла под който виждаше детето се измести и му се откри съвсем нова картина, осъзна че дори му е съюзник в битката за сърцето на майка му. Видя го вече не като основна пречка, а като директен, постлан с килим, път към нея. Май го почувства и като част от себе си. И най-после си позволи открито да си го обича, защото досега всячески се мъчеше да подтиска, игнорира и прикрива тия чувства. По-рано като го видя болно и как цялата тая пасмина дето уж трябва да се погрижи за него, всъщност приоритет не им е детето (видя се дядото, като не позволи да се обадят за помощ на майката, че не му е най-важно добруването на "безценния" му внук), превъртя и му се смъкна маската на безразличие. Пролича си и когато седеше на стола в апартамента им, докато я чакаше с детето легнало в скута му и той така сладко майчински-закрилнически го придърпа към себе си, а тя вече си беше обърнала гърба да прави кашата, съответно не го направи с цел да печели точки пред нея.

 

Изобщо по тая тема май трактат мога да напиша, както и за по-ранното му отношение към детето още от началото, но стига толкова. Който е извършил това геройство да прочете всичко, което натворих - благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много емоции имаше, докато гледахме и гадаехме, какво ще се случи в следващия епизод.Сериалът си отмина, емоциите и те, но дано Ши Йон е събрала опит от него.

Много я харесвам и скоро четох, че май ще и се повторят в живота ситуации от сериала.Развежда се и понеже не е постигнала споразумение със съпруга си, ще се бори за попечителство в съда за двете си малки момиченца.Дано успее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Бас*и лудото копеле дето е Пак Те Юн - Мин У


КАто видя драма обикновенно бягам или ако ми хареса каста  и идеята я дърпам ,но пак сядам трудно да я гледам .
С тази се случи същото .Първите няколко епизода ми бяха пълна скръб , добре че беше Мин у та да се посмея на любовните сцени
(беше като 15 пъпчасал тинейджър дето му се е отворил парашута ), след това не знам по ква причина седнах да го гледам по сериозно.
Честно казано ако знаех ,че екшъна почвам след 10 епизод щях да го метна от там ... Не ,признавам, ролята му е повече от абсурдно смешна, на моменти жалка и доста глупава , яко го пере съчмата... то бива  любов ама тоя съвсем го захапаха щъркелите ... не знам да се смея ли ,да плача ли ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...