Jump to content

Музикални въпроси


Recommended Posts

 

Привет. Тъй като запознанството ми с корейската музика е съвсем прясно искам да попитам някои вероятно глупави за вас неща.

Попаднах на песента "Take care, My Bus" от "Marry me...." - разбрах, че изпълнител е любимеца ми Гън Сок, но дали той е и автора? Като цяло забелязвам, че голяма част от корейските звезди идват от музикалната сцена и пеят добре, но дали композират, пишат... Ами Гънчо? Има ли някои изцяло негови песни?

По повод звездите им бих искала да споделя едно мое впечатление - Преди да стигна Корея минах през Индия :). Там почти всички актьори и актриси танцуват доста добре. Постоянно участват в някакви шоута, ТВ програми водят и реклами, реклами, поне по два филма годишно правят. Въобще мнооого дейни го раздават. Сега, научавайки все повече за корейските знаменитости (актьорите де) важи същото правило - танцуват, даже и много от тях пеят, правят невероятни промота на филмите си, то са турнета и чудесии... Машината е страшна. И съответно ги изстисква много яко... Прави ми впечатление, че най-популярни са звездите ми на средна възраст 23,5 год. Тия хора не зачитат ли по-зрелите звезди? Имат ли въобще такива? В смисъл много голяма звезда, като Би Рейн напр., но да е над .. 35.. Има ли такова животно там?

Извинете за идиотските ми въпроси, объркани и шантави, но ми е страшно интересно. Ако не ми отговорите на всичко няма проблеми - ще продължавам да питам, но едно по едно :)

Чао засега.

 

 

До колкото аз знам Гън Сок не е автор на песента и май няма написана авторска песен. Но не съм сигурна за това ако някой знае да каже. :D

Иначе за другите въпроси.

В Корея най-известните младите изпълнители за които ти споменаваш те наричат айдоли (kpop idols). Айдолите се водят от тийнейджъри до около 30 годишни когато станат. След тази възраст са по-скоро бивши айдоли сега само знаменитости. Имат възрастни известни хора и то много. Но при тях след като минат определената възраст те стават уважавани знаменитости, на които младите айдоли да подръжават. Такива са бивши айдоли като H.O.T. . G.O.D, FinKL, Baby VOX и т.н. Те продължават да имат музикални кариери , но просто не са от младите айдоли , а уважавани музикални звезди. А тези които са над 40 години повечето не са кпоп изпълнители, а трот (тяхната естрада ако не знаеш какво е това) и поп изпълнители. Самата им музика е била различна и публиката им е на тяхната възраст и за тях те са известни. Както Лили Иванова въпреки че е на 70 год е известна и на мен (аз съм на 21). Същата работа е и в Корея.

 

Оххх не знам стана ли ти ясно нещо изобщо. :lol: Супер зле съм с обясненията......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото аз знам Гън Сок не е автор на песента и май няма написана авторска песен. Но не съм сигурна за това ако някой знае да каже. :D

Иначе за другите въпроси.

В Корея най-известните младите изпълнители за които ти споменаваш те наричат айдоли (kpop idols). Айдолите се водят от тийнейджъри до около 30 годишни когато станат. След тази възраст са по-скоро бивши айдоли сега само знаменитости. Имат възрастни известни хора и то много. Но при тях след като минат определената възраст те стават уважавани знаменитости, на които младите айдоли да подръжават. Такива са бивши айдоли като H.O.T. . G.O.D, FinKL, Baby VOX и т.н. Те продължават да имат музикални кариери , но просто не са от младите айдоли , а уважавани музикални звезди. А тези които са над 40 години повечето не са кпоп изпълнители, а трот (тяхната естрада ако не знаеш какво е това) и поп изпълнители. Самата им музика е била различна и публиката им е на тяхната възраст и за тях те са известни. Както Лили Иванова въпреки че е на 70 год е известна и на мен (аз съм на 21). Същата работа е и в Корея.

 

Оххх не знам стана ли ти ясно нещо изобщо. :lol: Супер зле съм с обясненията......

 

Благодаря за отговора. Мисля, че те разбирам, не си толкова зле с обясненията ;)

Надявам се някой да може да ми каже автора на "Таке care, my bus" за да мога да потърся някои други негови песни, много ми хареса песента.

А иначе искам да споделя, че малко завиждам за популярната терминология kpop, kdrama, k...(не може да няма и други) - много ми се иска някой ден по такъв позитивен, интересен и красив начин да знаят и България по света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та и аз като се рових в Ю тюпа и попаднах на едно трио SG WANNA BE , който пеят повече от страхотно .Попрехвърлих туй - онуй , видях и чух ОСТ към филми . Молбата ми е - да науча нещо повече за тях , а също и за М 4 , мисля ,че това са им имената KIM WON JUN ,LEE SE JUN , BAE KI SUNG , CHOI JAE HOON . :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос, който не съм сигурна къде да задам, затова ще попитам тук. Моля да ме извините, ако не съм открила правилната тема. ^^"

 

Та искам да попитам кое е момичето от снимката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! От доста време си търся саундтрака на Coffee Prince (много мнооогооо любим сериал!:)), но все безуспешно! Помощ?? Може би повечето от вас отдавна го имат; мен сравнително от скоро ме тресе треската 'корейски сериали' (+японски и всичко азиатско ;)). А Coffee Prince беше първия, който изгледах; и аз, и приятелите ми се влюбихме в сериала и музиката към него. Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете да го намеря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам една молба издирвам от къде да си дръпна песните на Woo Sung Min.

 

Аз намерих само една за ОСТ Цък

 

За първи път чувам за него.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте! Тъй като от около 2 месеца съм се запалила по азиатското кино и музика не знам много неща, но в сериалите се говори често за к-поп изпълнители и халю звезди. Нещо не мога да схвана какво означава едното какво другото, по какво си приличат двата типа звезди и по какво се различават. Предполагам, че тази тема е подходяща за този въпрос и ще се зарадвам ако някой ми отговори. Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко - халлю бива наречено популяризирането на корейската култура в чужбина. Тъй като стартира с драмите, халлю звездите се наричат първоначално актьори като Пе Йонг Джун, Пак Йонг Ха, Че Джи У, но след няколкото години с това прозвище се ползват и певци и изпълнители, чиято популярност в чужбина (най-вече страните от източна Азия) се увеличава.
К-поп е названието на корейската поп музика - съответно к-поп звезди са всички корейски изпълнители на този вид музика - 90% от всички теми в съответния раздел за музика тук във форума са посветени на тях.
Халлю звезда може да бъде както к-поп изпълнител, така и актьор. Просто зависи доколко спомага за популяризирането на корейската култура, в частност на корейската поп музика или съответно филми/сериали.
Тук има описано малко по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички. :) Случайно попаднах на тази песен

http://www.youtube.com/watch?v=ikBIcTn-Rag

Чудя се дали е от някое филмче? Ако някой знае моля да подскаже, защото моето търсене не даде резултат. Дори пробвах да напиша буквичките в края на клипчето, да видя за какво става въпрос, но... май само подразбрах кой е спонсора  :28558:

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Не знам къде да си задам въпроса, затова ще пробвам тук.

Искам да питам за една песен. Значи наскоро гледах клипа й в youtube. В него участваше NS Yoon-G, беше със счупен крак, но не беше някакъв тъжен клип. Изпълнителят беше мъж и имаше featuring. Беше в хип-хоп жанра. Та.. Някой ако знае ? Изкочиха ми имената на изпълнителите, пък и песента беше много хубава.  :slap: 

 

Едит: Както и да е. Намерих я. Ако някой се интересува - Swings ft. Seo In Guk - Would you ?  :up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...