Jump to content

Recommended Posts

Хем ви се каза, че тук не става въпрос за шизофрения ама пак си я обсъждате. :D Изгледах го първи епизод, не е зле хич даже само, че наред с романтика и комедия трябва да се сложи и фентъзи в жанровете тъй като при трансформациите на Джи Сънг освен промяна в поведението му се появяват по магически начин отличителни за превъплъщението му белези като въпросните татуировки. Можеш да се мислиш за Брус Ли обаче реално да разхвърлиш цяла банда рокери както го направи той тук вече говорим за съвсем друго нещо и явно при тези му чужди самоличности става въпрос за нещо съвсем друго от DID синдрома, който сам по себе си е нещо доста специфично, но не чак да ти светят очите и да ти се появат татуси. :) Явно има още нещо тук, но това ще го видя в следващите епизоди. Всъщност ето ви линк за този синдром, който разглеждат тук щото тъй както сте я подкрали може да тръгнете да обсъждате и птичи грип накрая. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблясъците в различен цвят не демонстрират нищо свръхестествено, а са кино похват, направен за нас зрителите - да не се объркаме кое Алтер его поема контрола над тялото. Струва ми се че има и символика - 7 самоличности, 7 цвята на дъгата - събрани заедно правят бяло или оригиналната личност, която се е разпаднала на части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че ефектите са, заради зрителя, заради по-лесно  превключване.По-горе, някой беше писал, как играе американски футбол, нали все се блъскат- той го обясни, тази му личност се появява, само когато наистина е  много силно застрашен, за това и за край на 2 епизод ,се появи друга самоличност, а не сатанинската. 

Razzormaw, за фентъзито-съгласна, колкото за шизофренията, не виждам някой да я обсъжда, точно за  multiple personality disorder , говорим.А след още някой сериал, както ги задълбаваме навсякъде разстройствата, направо ще сме спецове :28558: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви нагледен български пример за т.нар., множествена самоличност- цък  20 в 1.

 

И аз се стреснах от крясъците на психиатърката, но е нормално в момент на уплаха, да реагира, не като психиатър.Друг е въпросът, че винаги ги представят и тях малко, като пациентите им.Май, май и брат и е от контингента.Явно темата за отклоненията в психиката ,вследствие големия ежедневен стрес на хората, ще е все по-актуална.Да не забравяме и това, че  гледаме романтична комедия, а не филм,с претенции за "Оскар".Така, че ако  е представено гледаемо и интерено, няма да търся дупките в сценария.(Дидо го е казал точно :28558:) От 2 епизода, няма как да правим генерални заключения.

Колкото до годините на Джи Сънг- е как да намерят някой до 30г., да изиграе нещо такова -те само айдъли кажи-речи в тоя контингент :28558: Като махнем отказалите ролята актьори, тия, за които се сещам до 30, с възможности, за такъв персонаж са, Yoo Seung Ho но той пък е много млад и сега излезе от казармата и Yoo Ah In ,който пък влиза в казармата.Другите, макар и кадърни, стават  да играят любовници, детективи, извънземни,  журналистчета, ученици, но едва ли, човек с толкова самоличности.

Чистата истина! Колкото и да е "олекотен" сценарият, няма как да вземеш айдъл или манекен за главната мъжка роля. Така че им трябва някой хем млад, хем добър актьор, хем вече достатъчно известен. Последното условие отрязва пътя на възможните кадърни кандидати, които отговарят на предишните две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, пропуснаааа-  задължително и  'убавец  :282:, което още смалява контингента.

Тук малоумната фенска аудитория са я изтървали  предварително отвсякъде, ясно защо и рейтингът го показва. 

 

Date  Episode      TNmS (%) Nationwide  Seoul            AGB Nielsen (%) Nationwide    Seoul

2015-01-07 01                        8.7 (20th     11.1 (12th)                                  9.2 (15th)     10.3 (13th)

2015-01-08 02                        8.6              11.2 (10th)                                  8.9 (17th)      9.6 (16th)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг кадърен и красив актьор за който се сещам е Song Joong Ki,но той също се намира в казармата.Предполагам,че ако имаше възможност би се справил с тези 7 превъплъщения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветенце, по-интересно ще е сравнението на рейтинга, когато в същия час започне излъчването на другата драма с Бини.  Тук вече публиката ще получи "раздвоение". :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бини има много фенове,още повече,че отдавна не се показвал на малкия екран,както и неговата партньорка си има нейните фенове,нормално е да има и висок рейтинг от началото,след това ще се види кой, как се представя.За Бини ще бъде много по лесно да изгради два образа,докато при Ji Sung има по-тежка задача.Неговите образи са много различни един от друг, ето  това са другите 5 образа с които тепърва ще ни запознават. :28558:

 


Ferry Park: A 40 year old man who's a native from Yeosu.
Ahn Yo-seob: Yo-na's twin brother. 17 year old boy.
Ahn Yo-na: Yo-seob's twin sister. 17 year old girl.
Nana: 7 year old little girl.
Mystery X: Unknown age.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма зарибявка! Сериалчето започна много добре! Актьорите са страхотни, класата си е класа! Много силни моменти в първи и втори епизод! За сега този сериал ми е фаворит, стига да не се обърка нещо. Но историята е много завладяваща и според мен така ще бъде до край!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А представете си , че Се Ги, или както е там (биячът)- това е истинският му образ,защото той и това заяви на докторката, а другите са следствието, тогава щеше да е голям купонът.За корейски сценарий, обаче, :28558: ... май се размечтах.

 

Роска, Бини е по-атрактивен, а и след  дългата му липса,  мисля,че ще спечели повече гледаемост, без значение от качеството на продукта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандулке, и преди съм гледала сериали за раздвоението на  личността, само по тях може да съдя.

 

Там нямаше една основна личност, а отделните личности отразяваха аспекти на човека. Давам пример с една героиня - тя беше плаха, срамежлива, подтисната, а второто й АЗ буйна, секси, ходеше по баровете и сваляше мъже. Когато я излекуваха, двете й личности се сляха в една и тя стана уравновесен и открит човек. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То виж, замисъла на сценария е интересен, но персонажите на героите са си абсолютно клише. Главните героини в почти всеки корейски сериал крещят, не се владеят, винаги постъпват правилно. Не знам защо очаквате разнообразие в характерите на героите, като корейците си имат точно по 1-2 характера съответно за главния мъжки и 1-2 за главния женски образ в почти всеки сериал. Да не говорим, че стила на обличане също са бетон клише във всеки сериал - актрисата я обличат "просто", актъора го обличат "модерно" в какви ли не костюми. Вие представяте ли си корейските неспасяеми романтички да тръгнат да екранизират "A Song of Ice and Fire", но само света и героите да останат същите като в книгите, а развитието на действието и характерите на героите да ги определят те. Джордж Мартин сигурно ще се хване за главата като види крайния резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път гледам сериал с Ji Sung и много ми харесва. Особено като Шин Се Ги. :D Даже не мога да си представя друг да играе ролята. За Сън Ги напълно споделям мнението на Razzormaw. A защо Бини отказа участие в сериала ще разберем съвсем скоро. За тези два епизода съм доволна как започна историята. Попрочетох едно друго за въпросното дисоциативно разтройство на личността и оставам с впечатлението, че сценаристите са си свършили добре работата и представят достоверни неща. Докторката е пълна откачалка и определено ме забавлява. Познавам психиатри и психолози и всичките са странни птици. Стискам палци и следващите епизоди да са така интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роси, пробвай с друг браузър.

Стахотна игра. Без думи... :wub:  Хладнокръвен, стресиран, агресивен или влюбен, винаги е чаровник, погълнат от ролята си и с нея са едно цяло. Перфектен е и това си е.

Който го открива сега ще трябва да наваксва. :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път много светкавично се появиха и бг.суб.Да се надяваме дани прековът пред мониторите ,а и заради главните теса ми любимци .Ще има голяма почва за дискусии заради и другия филм с раздвоение на личността с -Бини ,ще бъде интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепен Джи Сонг! То друго не може и да се очаква, но пак да си кажем - тоя човек може не седем - 77 образа да изиграе, ако ще. Помня го от "Да погълнеш слънцето" как предаде онази вихрушка от емоции, помня болката и яростта от "Тайната" и определено (о, как добре го помня!) оня женски бой, скубане и ръгане в ребрата в "Protect the boss".  :28558:

Мацката също много забавлява, засега е свежарка. Надявам се да не я направят малоумна, нека си остане откачена.

Сценарият е ясен - той ще е яко травмиран от отвличане (явно от близък до фамилията), покрито в последствие с инцидента, а тя ще му оправя главата, когато най-после загрее къде зимуват раците. Остава само сценаристите да си свършат работата и да предадат идеите си по интересен начин. 

 

Първият епизод определено ми вдигна очакванията, дано останалите ги оправдаят.

 

 

Edit:

Да не забравя да отбележа колко радват второстепенните муцуни - страхотна подборка са направили! То пандичката от "Хубавия комшия", то придворния чичак от "Луната и слънцето", то льольото от "Модерния фемер", хеле па главния лекар, дето е най-големия психар от всички... Няма такъв букет от откачалки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие представяте ли си корейските неспасяеми романтички да тръгнат да екранизират "A Song of Ice and Fire", но само света и героите да останат същите като в книгите, а развитието на действието и характерите на героите да ги определят те. Джордж Мартин сигурно ще се хване за главата като види крайния резултат.

Е как можа да го кажеш, даже как можа изобщо да ти хрумне такова нещо? :О :D Че те горките само за сцените с насилие и секс сигурно ще трябва да ходят да си изповядват греховете месеци наред. Такъв тип книга е АБСОЛЮТНО невъзможно да се реализира в държава като Корея по редица причини. Или и да се реализира не знам коя телевизия ще тръгне да го излъчва.

 

Тъй аз да си тегля следващите епизоди ама утре ще ги скив. Дано да са измислили добро решение на тея трансформации щото от тва зависи дали ще продължа да го гледам. Все пак заслужаващо адмирации е това им решение да променят за нуждите на драмата си DID синдрома, така действително е по интересно тъй като всяка от алтернативните версии на героя ще е по ярка и запомняща се. Бияча засега кефи и в Америка като натроши янкито и в Корея в оня клуб и последствията с рокерите. Но още по интересно ми се струва амбициозното му алтер его понеже то го насади на самолета, че и даде заявка за семейната компания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...