Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

Ммм отдавна не съм се включвал.

Ако питате мен това с умирането силно се преекспонира. Особенно от феновете в сайта на EGS. Като гледам всички са стигнали до това

единствено заключение и говорят все едно е нещо сигурно.

НО....

Не мисля, че това е единствената интерпретация на казаното!

Така де, Рей каза "To drain my life as I use my strenght..." (или поне така е преведено).

Сега от една страна това означава, че със сигурност в даден момент когато използва силата си прекалено много ще умре.

Няма спор в това. Но от друга страна нещо много странно ми направи впечатление още, когато прочетох чаптъра за пръв път.

Там се казва "drain" (демек изтича, изцежда, пресушава), а не нещо от рода на "shorten" (скъсявам) или "lose/lost" (губя).

Защо са използвали точно "drain"? Дали защото..... хм, но първо нещо друго... не се ли е случило същото и в миналото?

Преди 820 години Рай е изразходвал страшно много сила и е заспал в хибернация.

Никъде до момента не е обяснено точно за какво служи хибернацията. Споменато беше, че всички благородници спят (макар и НЕ по 820 години),

а и Франки намекна няколко пъти от началото на мангата, че хибернацията е нещо, като нужна почивка за тяхната раса.

Значи след като е израсходвал много сила, Рай е легнал да "презареди батериите" един вид. Аз поне така го разбирам..

Само дето малко се е успал... къмто някакви си 820 години, което е имало обратен ефект и е отслабило тялото му след като е възстановило силата му.

Та от казаното до тук, моята теория е, че под "drain my life" се има предвид, че използва живителната си сила/духът си, като един вид енергия,

с която захранва силата си.

 

Ако това е така, то Рай не умира, защото ако си спомняте идеята зад модификацията на ДА-5 беше доста сходна - един човек да изпомпа енергията,

която представлява живота на всеки от членовете на ДА-5. Арис накрая се опита да абсорбира точно живителната сила на Такео (и така да стане по-силна).

След това Франки му каза, че с времето тази "енергия" ще се възстанови от самосебе си.

Та ако съм прав и при Рай положението е същото и живота му се възстановява с почивка, то един релакс за няколко години в ковчега сигурно ще го стабилизира.

 

п.п. Иначе и аз се замислих в първият момент, ако тръгне да умира Рай, кой ли ще е следващият Ноблес... и съответно най-подходящ май ще е Шинвуу...

не че няма да е интересно ако стане така, АМАААААААА......... не искам Рай да умира! Искам да има още много "Kneel!" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук Кромбел се оказва най-силният играч, почти от самото начало всичко се движи в негова полза и поне засега печели войната. Вече нямам търпение Франки да стане сериозен и да го разкара, но прокрай ситуацията с Рай май няма да е скоро. Явно все пак правилно съм разбрала, че Рай като си използва силата си скъсява живота, а щом не иска да влезе в хибернация значи прави това което са направили предишния лорд и лидерите на кланове, но по различен начин-изживява остатъка от живота си както той иска.

Шинуу и компания ще се присъединят към KSA-не ме радва, че познах. Частта с "В името на Родината" ми е най-неприятна-поне за мен не им дават право на избор/щом е за Родината значи е добро и съответно всичко е позволено!?/ по голямо лицемерие от това здраlе му кажи . Би трябвало те сами да избират от много възможности и после да решат как да живеят живота си, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RK - 4 a035.gif

 

Тао ме разби от смях с тази маска накрая. :lol: А останалите какви физиономии направиха.^^ Сега да спасяваме агентите.(:

Еndorian, съгласна съм с твоята теория за хибернацията. Само дано да не е пак 820 години...

А и Франки се е заел със задачата, така че вече имам надежда, че дори може да се избегне ситуацията със заспиването?! :huh:

Макар и малко вероятно, но все пак...Не ми се иска при един сблъсък с тези Церберус и Раи да му отидат на кино всичките сили.

Да се надяваме Франки да измисли нещо...а той е способен на много неща.^^

debil4e, наистина Кромбел печели за момента. Оказа се голям играч и везните клонят в негова полза, но всичко е до време... :D

Обаче не мога да повярвам, че Шину и останалите ще попаднат в редиците на KSA. Това ще е супер глупаво...нямам думи...

Нали толкова време ги пазиха и защитаваха и сега да им ги поднесат на тепсия?! Няма логика...

Не вярвам Раи и Франки толкова лесно да се съгласят, нито пък М 21, Тао и Такео...

Децата трябва да направят сами избор. Последното, което остава е да се присъединяват към KSA...според мен ще е голяма грешка.

Искрено се надявам, че няма да се стигне до това.

 

п.п. Освен култовото "Kneel!", което се надявам още много пъти да виждаме.^^

Искам отново да видя:

"I did not give you permission...to move. Neither did I give you permission....to breathe!" Епик! a035.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак от бързане не се изразих правилно. Нашите ще ги оставят сами да решат, но нали там всичко е на принципа" дай сега да покажем кой е най-големия патриот"/само "В името на Партията" липсва, но пък и трябва по нещо да се различават от северняците, нали <_< / децата "сами" ще изберат агенцията. Дразня се, защото им отнемат възможността да проучат и др възможности под лицемерното оправдание, че щом е за Родината - значи е добро :no: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е истината: RK - 4 B)

Не мога да повярвам, че наистина сложиха маските... и естествено никой няма да ги познае с тях. :lol: Обаче добре им стоят. B)

Малко ми е непонятна идеята на Церберус, дето толкова искат да ликвидират агента.... само за да видят реакцията на Йонсу?

По-силен мотив да имаха поне.(: Но нали и без това не им се отдава мисленето....май не им трябва особен повод.

Обаче са доста силнички, особено този дето раздаваше юмруците. Другия тепърва ще го видим.

Иначе нашите добре се групират. А М 21 явно доста е "тренирал". Много добре се получи това "бууум". ^^

Направо изтръпнах, като видях Раи как си сложи ръка на устата...и аз като Франки пребледнях. )))

Помислих, че отново ще получи "криза". А то какво се оказа? "Ключът" бил...захарта. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ти, Тао доста добре се справя :D . А и включването на Регис :lol: ! Не съм убедена обаче, че може да се справи с Церебрус засега. Силен е , но още не владее силите си напълно-нали не бил достигнал зрелост или каквото там беше. По ясно ми звучи със "спортна" терминология.-Регис дори още не е навършил възраст за да се състезава при юношите, а се бие при мъжете, което само показва разликата в силите между ноблесите и тия от организацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече е пълна четворката - рицарите се събраха :D Дам, Тао добре се включи, приятно ме изненада, чак не го очаквах.

Само при Такео не забелявах нещо ново, но има време. М 21 много радва и все повече заприличва на вълче. :i love this:

Вижда се, че са ъпдейтнати нашите.^^ Регис си е още много малък, добре се справя, но има още "хляб" да изяде.

debil4e, много добре го описа положението на Регис със спортната терминология.

Нямам търпение Франки да се появи и да се включи. A това много добре го умее. B)

Само Раи, ако може да стои настрана, че не се знае как е състоянието му или какво ще стане...

И пак да се оплача, че Шину и компания никакви ги няма...дано скоро се появят.^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иииииии Юри си показа рогата! (:

Доста брилянтна стратегия бих казал...

Оставя на Франки и ко. да се трепят с другите,

като им е направил нещо предварително на Церберите,

че да не са на 100% сила, а в същото време той ги напада изодзад.

Долнопробно, но пък хитро и ефективно!...

 

Дано някой спаси мацето Церберка, че е готина, а и май има история с Такео

(съдейки по това, как замислено я заглеждаше в един от предните чаптъри).

Пък и би било хубаво да има повече бойни мацки в схватките... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Юри и Кромбел са ми адски антипатични като персонажи, но са единствените , които изглеждат реални в тази ситуация. Методите им са ужасни, ползват мръсни номера, но на това му се вика стратегия/дори да не ми харесва <_< / и във война всичко беше позволено, май :huh: !?

П.С. Това с Такео и мацката не съм го забелязала, ей сега ще са върна назад да прочета за кво иде реч :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М/удругото до сега Кромбел само излиза на печалба след всяка арка... мисля, че е време Юри да гризне дръвцето и плановете на Кромбел поне веднъж да се прецакат! :D

А това с Такео ... мисля беше когато разбраха за Церберите и Тао правеше "домашен брифинг" и им показваше снимките на церберите, за пръв път, на видео стената.

Такео я загледа мацката доста замислено... ;)

 

Едит: ето го момента: ч.220, стр.22

http://readonline.egscans.com/mangas/Noblesse%20100-/Chapter%20220/Noblesse_ch220_p22.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерсии :D ; колкото до Кромбел някъде вече писах /само че вече не помня къде/, че дотук е най-сериозния играч и всичко поне до момента върви в негова полза-къде планувано, къде късмет. А, и все още чакам Франки да стане сериозен и да го издуха - все пак ми е най-големия любимец. Така де, Рай си го харесвам и е супер ама е тооолкова възвишен и благороден, че хич не ми е достоверен /сигурно и така трябва да е, но не пречи да звучи много изкуствен на моменти-почти като божество :) /; май автора се опитва да го приземи леко - след битката с лорда и нататък, но поне засега не се получава.

Иначе в този чап най-ми хареса този Ноблес дето се би с Регис и му е бил и спаринг партньор. Страхотен персонаж, досега с него дори за кратко ми повдигна настроението. Срещала съм такива хора. Много позитивни и успяват да предат това и на околните. Резултата е ,че след това и ти самият започваш да гледаш по-ведро на нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцк,... мацката-цербер май е аут. Жалко, жалко...

Трима са аут, един остана + Юри + Старейшината... и Франки и Йонсу тепърва влизат в игра! Йей! (:

 

Ммм тез цербери нещо много бързо гушнаха букета. Уж силни бяха. Тцтцтц... е бива ли така?!

Дано не приключат нещата толкова набързо.

Все пак от тази арка са минали само 28 чаптъра. Сравнително малко с предишните...

Дано има плот-туист! (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм изненадана, че тези цербери толкова лесно дадоха фира....е, и с помощта на Юри. Но все пак Тао и Такео го разбиха този.^^

Очаквах обаче доста проблеми от тях. Наистина жалко....ще ми липсват. :lol: Като цяло очаквах още няколко чаптъра да ги гледаме.

И най-накрая и Франки ще се включи. Откога го чаках.^^ А Юри вече много здраво ми лази по нервите. <_< и Кромбел също.

Йонсу ми се струва слаба вода в сравнение с нашите рицари. И пак сагата със силите на Раи...дано не му се налага да ги използва скоро.

И авторът само ни разиграва...или да си ги възвърне по някакъв начин или да поспи за "кратко" и пак да се върне. :lol:

Не ми се вярва арката да свърши толкова скоро. Чаптърите са прекалено малко. И аз очаквам доста изненади. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са добри последните чаптъри. B) Франки просто рулззз! Невероятен е.

Как ме израдва репликата: Could the chairman be .... the Devil? :i love this:

Хаха, колко ми е жал за елдъра. И представа си няма какво го чака. Наистина взе за заложник когото трябва. :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, последните чаптъри са невероятни! И всичките завършват със страшно интересен клифхенгър. Колко ми се иска да видим другата седмица "KNEEL" .... :D

 

п.п. Спуках се от смях на физиономиите, които М21 и нобълите направиха, като елдера хвана Рай за заложник!!! :lol: Дали пък не избра възможно най-неподходящият от присъстващите!! :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еndorian, радвам се, че се включи.^^ :)

Вече се чудех дали не сте дропнали мангата.

 

Наистина последните чаптъри свършват на най-интересното. Сега ще е мъка до вторник....нямам търпение.^^

Дано, дано да има "Kneel". Направо ще е грехота да няма.

Хахах, и физиономиите на останалите бяха красноречиви. :lol:

Eлдера уцели в десятката! Направо голям "късмет" извади...точно Рай да вземе за заложник. :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, не се притеснявай, не сме я дропнали, макар че репликата не беше отправена към мене. Просто почти целия април е най-добра от седмичните заглавия, които следя и постовете ми вероятно щяха да са нещо от сорта на "Супер", "Страхотно", "Франки е невероятен" /все пак съм стереотипен представител на нежния пол и имам слабост към лошите момчета ;) / и т.н., и т.н.; абе схванахте идеята.

Колкото до новия чап наистина физиономиите на Сейра и сие- :lol: . Франки ако досега се въздържаше за да получи информация от елдъра вече няма да спре пред нищо за да помете с тоя-лека му пръст на елдъра -_- . Искам да видя Рай в действие, но имайки предвид здравословното му състояние по-добре да остави Франки да се справи/а дано ама надали/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D debil4e, и за теб се отнасяше, затова написах в множествено число. Радвам се, че се появи.^^ Сега вече се събрахме.^^

Франки наистина е невероятен, радва на макс. Хахаха, наистина лека на елдъра. :lol:

Да ти кажа и на мен ми мина през главата, че ако Рай използва силите си може доста зле да му се отрази.

А нали сега най-важното е да не прибягва до тях. Няма да се "разсърдя", ако Франки довърши елдъра.

Но определено ми липсва да видя Рай в действие и култовото му Kneel. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да му се невиди, стана точно това, което до последно се надявах да не стане :( , но пък от друга страна беше най-страхотното кърваво поле до сега. Вече войната между съвета и ноблесите официално ще започне, макар че по всичко личи, че ще е война между две фракции от ноблес <_< .

Реакцията на Тао и Такео като се свестиха беше върхът.

П.С. Само на мен ли ми се струва или Рай по време на флашбека с Роктис ми изглеждаше изтощен да не кажа болнав?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"You have forfeited your right to existence!"...как да не го обича човек? :i love this: Напълни ми душата.

Страхотно кърваво поле направи Рай, макар че и другите кървави полета също си ги биваше.

Така и така Рай се включи да оправя нещата накрая, та поне и децата да бяха в кюпа. Тъкмо кашата щеше да бъде пълна. :lol:

Наистина ми се иска по-честичко да виждаме Шину. *sob* Крайно време е да се появят.

 

debil4e, не само на теб така ти се е сторило. Страшно изтощен изглеждаше Рай и сега ми е много притеснено какво ще стане с него. :(

Имам лошо предчувствие за следващия чап. Дано да си е само предчувствие и Сон Дже Хо да се смили над феновете.

Ох, да идва вторник по-бързичко. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...