Jump to content

Recommended Posts

УНИКАЛЕН! Това е думата, с която може да се опише сериалът. Никога до сега не бях обръщала толкова голямо внимание на любовната история, която се разказваше в Малката русалка, но след този сериал отново си припомних приказката и я прочетох. Тези сериали, приказки ако щете,в  които някой обича толкова много другия със цялото си сърце и душа и е готов да направи всичко за него, да се откаже от себе си, от неща които притежава дори от живота си винаги са ме трогвали. Винаги съм искала такава любов.. Любим герой ми беше Джу Уон *дано не греша с името* донякъде го почувствах близък със себе си. Кил Ла Им не беше зле, даже е една от малкото корейски актьорки, които не ме раздразниха даже мисля, че я харесах. Оска ми какво да кажа за него просто душичка. Жалко, че изглеждаше толкова стар. Те Ха Сон * ако имам грешка с името това е момчето, което Оска преследваше* - Оле много ми хареса. Този пич има супер яко излъчване. Искаше ми се да бяха развили малко повече неговата история. Майките бяха много дразнещи пискливи бабки със стотици пластични операции.  И да не забравя за цитата от "Алиса в страната на чудесата" супер супер суперр много ми хареса и ме накара да се замисля, за това аз на къде съм тръгнала и дали имам някаква цел изобщо. Къде се надявам да стигна и т.н да не ви пълня главата с моите глупости та сериалът получава от мен 10 точки :*

 

П.С Ако някой знае от къде мога да си намеря, като анцузите, които Джу Уон носеше в сериала ще съм му много благодарна. Със сетра ми много ги харесахме и търсим в  интернет, но без резултат.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много препоръки за този сериал и толкова изчетени форуми се матнах да го гледам... еми сори ама за мен това беше най-тъпия сериал за 2010 :28558: 

Добре любов хубаво..ама това с размяната на телата беше вече, защото няма какво повече да измислят. Може би просто съм била с твърде големи очаквания или просто сериала не е мой тип. Гледах го главно заради буквално пристрастената ми леля, която твърдеше, че това е божествен филм...само дето нещо ми убягна тая божественост.

Нямам точни забележки към нещо, но го гледах с много мъки...проспах последните серии и ми се наложи да ги гледам отново :rofl:  Май от цялата работа само Оска ми хареса.

Моля не ме нападайте и не се сърдете за мнението ми! Целувки ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам добра или ужасна новина ще ви се стори, ама скоро "Градината" ще се появи в бългаски ефир по все още незапочналия канал BLV GOLD.

Закупен е през 2012 и стои на изчакване. Новия канал може би ще  е включен в ефирния цифров пакет на БТВ.

По него ще вървят латино, турски  :mad2: :mad2: и разни по-стари класики като Туин Пийкс.

Сериалът ни е в часовия пояс от 15.00 до 16 с повторение вечерта  - евентуално ще е нарязан. Гарантирано има младежка публика, ама дали ще е достатъчно :mad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си предпочитам да гледам оригинала в България са много слаби с озвучаването. Веднага давам пример с турските сериали, едно че не е преведено както трябва, второ докато бг аудито си върви се чуват и реплики на турски, което е дразнещо за ухото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни опитах да разбера повече относно излъчването в БГ. БТВ са го купили миналото лято и е в режим на готовност, но пък не можели да намерят подходящ канал. :dunno:

BTV Gold все повече се отлага във времето, ако не почне октомври, може чак по Нова година. БТВ Лейди е напълно неподходящ, а за другите канали не е в тематиката. 

Но пък го имат предвид. Най-последния слух е, че ще го "наместят" от 13.30 ч. между един латино и един турски - направо не мога да си го представя. По мое мнение трябва да върви през уикенда по цяла серия, както бе "Паста" по БНТ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от любимите ми сериали. Гледала съм го няколко път и честно казано не мога да си го представя озвучен на български. Не мисля че ще се справят, но ще е интересно да се види.Не разбирам как така не могат да намерят подходящ канал Дано скоро го пуснат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може пък да увеличи броя на любителите на корейски сериали!

 

БТВ преименува още незапочналия си канал на Novella и има шанс до края на месец октомври да тръгне по кабела. Засега не са се отказали от "Градината". :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще бъде интересно, засега не съм гледала нищо корейско с българско аудио и се чудя как ли ще се справят. Предпочитам да си гледам всичко в оригинал + субтитри, защото така не се губи от актьорската игра :) Но да видим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А "Хиляди пъти любов" по Диема Фемили? Два пъти го въртяха.

Благодарение на него са загледах за първи път в KBS World и Arirang, които кротичко ми седяха в кабелния пакет и си избрах сериал за гледане. Останалото, както казват, е история....

 

Нещо любопитно: Оказа се, че нашите телевизии имат и още един закупен сериал, чието излъчване обаче не се очаква скоро - Spring Waltz.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това явно не е просто сериал, ами направо синдром "Secret Garden". Вчера започнах да го гледам за втори път и се чудих дали ще ме привлече както първия път. По-принцип никога не съм усещал и изпитвал същите емоции, когато гледам нещо за втори или трети път. Е да но когато си пуснах този сериал имам чувството, че дори повече ми харесва, което е невъзможно при положение, че аз отдавна съм му дал оценка "Перфектен". Това беше първия сериал, който гледах и тогава след първия епизод ми беше много странен и дори ми беше минало през ума да не го гледам, защото се чудих дали ще издържа 20 епизода. След това обаче просто не можеш да спра да го гледам. И сега е така! То още в първия епизод колко много се смях с ...

 

 

ръчно шития анцунг и визията на Ха Джи Уон.

 

 

А като се сетя, че тепърва започва сериала и има да се случва какво ли още не. А Хьон Бин го бях забравил колко е слаб, когато е снимал драмата. Но продължавам да смятам, че в този сериал изигра най-добрата си роля и изглежда най-добре. Признавам си, любимия ми актьор е :) Естествено Ха Джи Уон е не по-малко любимка, но Сон Йе Джин я изпреварва с малко в класацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа мен ме плашат българските дублажи, могат да съсипят почти всеки сериал (пример - the big bang theory, стабилно осакатяване на Шелдън). Мисля че няма да го гледам, ако го дават по БТВ предпочитам да не си развалям настроението.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един от най добрите коресйки серили които съм гледала, тъкмо приключих с повторното ми гледане на този сериал ... няма такъв образ като главният ... много добре си изигра ролята ... ей за това ги обичам и гледам защото винаги ме карат да се вулнувам все едно аз играя и ми се случват на мен тези неща ... както когато си влюбен и ти пърхат пеперуди в стомаха така се чувствах докато го гледах ... и сега се чувствам така само докато си мисля и пища за него ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече не зная колко пъти го гледах този сериал и при всеки следващ път намирам по нещо ново, по нещо от себе си, по нещо и от моя живот!


Уникален и според мен!


Доста време го отхвърлях поради това непонятно за мен разменяне на телата, но един ден, както си гледах Running Man и видях сцената с коремните преси м/у Бини и Джи Уон :wub:


Още на същия ден си пуснах първи епизод... и не можех да спра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че съм гледала само няколко корейски сериала и този започнах заради изцяло положителните коментари, което ми е необяснимо.

На мен лично ми е посредствен и между двамата главни герои няма и капка химия. Съвсем честно - като две дървета са ми двамата. Не защото не са талантливи самите актьори - напротив, но някак си са ми напълно досадни и безразлични, както и историята им. Хьон Бин визуално ми е някак странен, но има някакъв чар и е доста талантлив като актьор, разсмя се искрено заедно с Оска на няколко пъти :D, не съм го гледала другаде.

Втората главна двойка ми беше доста по-любопитна. Някои от нещата (макар че точно в този сериал не, но например в другия на същата режисьорка The Heirs и още доста други) са ми много поамериканизирани, но доколкото чета това се харесва явно :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм особено впечатлена от сериала, въпреки страхотните главни герои. Може би защото беше твърде прехвален и очакванията ми бяха повече. Сценария не ми хареса основно по 2 причини: Смятам, че жената трябва да е женствена, а не мъжкарана и фантастиката ми дойде в повече. Но иначе пооплакнах окото с главния актьор :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го гледах преди няколко дни и да се изкажа и аз хах:) Мен пък ме изкефи:) Ha Ji Won - уникална, не е като повече сладникави, бонбонести, лигави и т.н.  корейски актриси - това е най - големият й чар. Тяло..лице.. прическа - всичко си има момичето.  Много чаровна:))) Hyun Bin  го харесвам по принцип, но не и с този hairstyle (като обърната круша е в главата). Иначе играе страхотно. Оска - ееееееееееееее няма такава веселба с него:) Доволна съм от сериалчето  B)  Сюжетът не е натоварващ - след останалите драми , които гледах, този ми беше направо лек:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная се изненадах от размяната. Хак да му е сега на този арогантен глезльо. Да поживее малко в нейното тяло и нейния живот. Истината е, че е много сладък, когато признава, че е омагьосан от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Исках да вляза, но не можех, затова просто стоях отвън, но феята ми каза да дойда и да ти кажа това: Дойдох да те видя. Заклех се пред майка ти, че повече няма да идвам при теб. тялото ми се съгласи, но сърцето ми не слуша. Знам, че ще е много трудно, ако продължим да се срещаме. Но по-лесно ще понеса трудностите да те виждам, отколкото да не те виждам."

 

Няколко пъти връщах, за да слушам тези думи на Ла Им отново. Това обяснение ме разтърси. От гледна точка на сценария - логично и навреме.



И още нещо - един кратък диалог, когато Ла Им спи до камината, Джу Уон я наблюдава.

Джу Уон: Кое те натъжава толкова дори в съня ти?

Ла Им: В съня ми...виждах теб.

Джу Уон: Дори и в сънищата ти не сме щастливи.

Ла Им: Въпреки това идвай. И утре. И вдругиден.

Любимата ми сцена. Актьорската игра е невероятна. Този разговор се води само с очите. Харесва ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...