Jump to content

Empress Ki (2013-2014)


Recommended Posts

E, не

 

Горкичката Танашири! Толкова добре игра, и беше много по-човешка от други герои, ужасно ми е мъчно!!! :cry: :cry: :cry:Не заслужаваше да я обесят на площада, тая корейска гадина и без това не беше убедителен образ с глупаво измисленото и отмъщение, как можа да постъпи така с горкото момиче Танашири, да си и беше дала отровата! 

 

Но поне живнаха интригите, и има битки - кака хвана сабята :nunchako: А костюмите - то лъскави, с бродерийка, че и златце.... :kissy:И това пусто злато раздвижи здраво водата :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Наистина ,даже и да беше лоша чак се разплаках като гледах как я убиха,много гадно ми стана.Тази новата Баян,Танашири на малкия пръст не може да и стъпи.Тази новата хич не я харесвам,Танашири беше поне симпатична. :(


Благодаря и за субтитрите на миналата серия. Мерси много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ми беше мъчно

за тая гад Танашири, толкова народ изби и изтрови, кое и беше милото, та да роня сълзи за нея? То цялото им семейство са такива.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеше да е яко, п

реди да иде в отвъдното, да разбере, чие е детето, но явно сценаристите имат наум по-ефектно да го разкрият нататък и не изгърмяха патрона- Ван Ю ,както си играе  с детето и току виж му паднал чорапа и в това време идва Ки. :28558: Мускетарите иначе, неми ,като риби.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкритието чий син е Маха ще е доста отложено във времето. В днешния епизод си имаме неочаквани обрати и скок във времето напред от 5 години, а тайната все още се пази  :896767: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните две серии започнаха пак да мажат здраво, след скока от 5 години.

 

Преиграха вече и с малодушния император и с принцовете и с евнусите, дето си траят бебето да опре ножа до гърлото на тигъра :896767: Остана сега да възкресят Танашири ,под маската на главатаря и "уйдя коня у ряката".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, уйде коня у ряката пак, че направо в морето...

 

То не бяха комплекси, то не бяха чудо... Талтал май остана единствения поносим персонаж - здравомислещ и потаен, и доста чувствителен. Ки-то тотално откачи, императора го откачиха сценаристите с това пиянство, пък останалите герои не стават за гледане (най-вече мускетарите). Накрая ще останат Талтал и хубавите костюми само за гледане.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А...относно бебето ( Маха). Мислихме с мама ( и двете го гледаме)дали пък има някакъв начин изобщо

да не се разбере ,че им е син.

Всичко се очаква от тея корейските сценаристи.Но все пак мисля ,че ще се разбере по някакъв начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко втрещена след 42 епизод

 

бързото придвижване във времето напред - Маха пораснал, а Юан започва да губи войната. Най-голямата болка обаче ми е за Императора, явно много "тайни" кореспонденции е изчел м/у Ки и Царя, за да стигне до подобна степен на разпад !

 

продължавам, да чакам останалите серии със смесени чувства :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах леко разочарована от развоя на събитията в епизод 42. Императора е пред себеразрушение, и за пореден път показва, че е неспособен на самостоятелно мислене. Всичко, което постигна и всичко, в което се превърна от връщането му от Корьо до този момент, дължи на Ки. Макар да беше наясно с мотивите, поради които действаше, трябваше да му остане малко вяра в нея, а той толкова лесно се е заблудил 

 

относно "тайната кореспонденция". И във връзка с нея, очаквам с голямо нетърпение виновниците са увиснат на бесилото.

Императрицата-майка също ме разочарова след смъртта на Ел Тимур, но бях подготвена за тези и действия. Колкото до новата Императрица, отвратителна е колкото Танашири, но поне последната беше симпатична и зрителя лесно възприемаше образа и.

Относно Маха, не мисля, че някога ще се разкрие, че не е син на Императора, а на Ки и Уан Ю. Според мен е вероятно Ки да разбере, че детето е нейно, и за да не рискува бъдещето му, ще замълчи и дори може да не осуети провъзгласяването му за престолонаследник.

 

Скоро не съм гледала толкова интересен сериал с такава тематика. На моменти ми напомня на Принцеса Ча Мьонг Го и затова още повече ми харесва. Последните епизоди са много тежки и тромави, затова нямам търпение за финала, а след него, сигурно пак ще го изгледам отначало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Императрицата-майка ми е най-антипатичния персонаж от началото на сериала до сега. Дори Ел Темур, Танашири и прочие не ме дразнеха толкова, колкото тази изпита, оглозгана женичка. Дано умре в страшни мъки, оставена без титли :rofl::nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното изречение-много страшно,поне за мен.:-) :-) И аз не я харесвам много,след всичко това.Обаче това малкото Маха бие всички.Толкова да ме дразни това диваненце,направо незнам......:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Талтал, няма две мнения :28558: .

Това, въпреки фантасмагориите и дупките, ще държи напрежението до последно и интереса ми също,Май ще свърши там, откъдето започна,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз почнах, да ги виждам така нещата:

 

Ки става Императрица (пълнежа ще е да видим на кое бесило ще отиде Баян пък и може купичка с чайче, да й предложат, ако е слушала) Императорът си е върнал доверието и отново обича безумно Ки (пък тя все още обича краля, както се видя) и ...така :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, съгласна съм с горния коментар, серия 46 я прескачам - след 10 минути не издържах:

 

Това идиотче Маха и оцъклените очички на мускетарите тотално ме издразниха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

46 и 47 серия бяха доста интересни.Мисля ,че императора тотално се побърка вече.Ки-то ги разби всички като седна на трона.Направо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 и 49 също са супер, напрежението расте, всяка следваща минута.Няма как да се отрече, постарали са се максимално,  интригата ще е до последно. За отбелязване е, че не го окипазиха с увеличаване на епизодите.

Ji Chang-Wook, прави страхотна роля, най-трудната, според мен(гледах го и в "Five Fingers" -там ме впечатли) Това е неговият сериал, въпреки,че заглавието е друго.Удоволствие е да се гледа, при такива актьори и великолепната им игра.

Да си призная - спрях да търся "под вола теле" и не съжалявам, че гледах, а съжалявам, че свършва.

 

 

Мисля си, че Ки,  спасява Ван Ю и това е ,което видяхме в началото на коронацията

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Lawandula, напълно съм съгласна с теб.Тук Ji Chang-Wook го харесах отново, защото той поначало ми е сред любимците, с мимики успява да предаде всички чувства, уникален е! Нито за миг през целия сериал не съм скучала, толкова е наситен откъм действия. Всичко и всички ми харесват.А краят се знае какъв ще е!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

49-та серия - няма как, мускетарите спасиха положението, да се помолим на Буда за тях и това тяхно вечно благополучие.

...А устните на императорчето са много сладурски :28558:

Не ми се ще да свършва, много му се вълнувам на този сериал. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...