Jump to content

Empress Ki (2013-2014)


Recommended Posts

Можеше да е много по-добре. Определено актьорите се справят с ролите си, на моменти дори повече от колкото трябва за подобна история, която издиша откъм сюжет. Вижда се, че се опитват да вдъхнат повече живот, отколкото им дава сценария. 

Не разбирам как 

 

от падане във водата, се налага да събличат човек и да го стоплят или пък от рана в рамото, някой припада, да не говорим, че тя си кърви след няколко дни като нова...

 

Иначе Чо Джин Мо е великолепен като крал, поставен в положение на слуга на друга страна, без възможност да направи нещо. Позиция, която Корея често е трябвало да заема, въпреки желанието си да отхвърли зависимостта си от Китай.

Ха Джи Уон..., за да е това, за което се представя, имаше хиляди дребни детайли, които не успяха да ме убедят, че би заблудила и дете, ама карай. За да върви някак историята, се налага да се примиря. Интересното е защо не си е отмъстила, а се е оставила да бъде използвана, но пък така нямаше да има история май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, знаем, че при историческите сериали гледането е на вяра. Ясно е, че всичко е силно фантасмагорично и убердраматично. Аз се излъгах от първите два епизода, ама нещо нататък ми е малко зор гледането. Все още чакам да видя корейска драма, в която героинята наистина ще съумее да влезе в мъжки образ достатъчно убедително. Въпреки това, не мога да не призная, че Ха Джи Уон се справя що годе. Като изключим разни женствени жестове, на моменти е що-годе добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не ни оставиха да се ядосваме много на това.

 

До 6 епизод вече е разкрита и оттам нататък ще е жена.

 

Честно казано не мога да повярвам, че ще има 60 епизода с такова темпо на развитие както досега.

Между другото погледнах малко за тази императрица Ки, интересна история има с доста дворцови интриги.

 

Според историята, тя дори има брат.А по-късно има и син от Тогон, който ще се опита да направи наследник.

Единствено кралят на Корьо не знам как ще го обвържат с нея, защото за такъв не се споменава около нея.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взе да ми харесва още повече..

 

Откак Лошко я разпозна, че е жена. Съперницата също не е зле.

 

Хубаво е, че са вкарали и хумор в историята;)) Императорчето наистина е образ!! А Джин Мо е много хубав като крал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кралят на Корьо е там, за да я има корейската връзка. Според мен ще го играе любовен обект на главната, като разбира се, няма да се задълбочат нещата и ще си остане на ниво многозначителни погледи, както му е ред. Като гледам, име предостатъчно хляб за 60 епизода, като се има предвид колко сериозни игри за трона е имало под монголската власт.

 

А иначе това, че я разкриха като жена е впечатляващо. Явно на монголците поне не са им извадили очите. 

Сори за просташката шега, ама така ми дойде, след тоя драматичен момент.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото аз разбрах,сериалът ще се върти най-вече около тази болезнена любов с краля на Корьо, затова не мисля, че ще са само погледи.Но може и да греша, кат ги знам корейците, ма не... 50 серии, 25 ги пиши само погледи,

ами другите, не ми се вярва толкоз дълго все да сме на сухо.. :28558: :28558: :28558:

Е, той и юанският ще се намеси... та може. Съгласна съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че с кралят ще се завърже, началото на еп.1 го подсказва, все пак са 60 епизода.

Сиера, на монголците не само очите, а  и обонянието им е развито, надуши я като куче веднага, а  величията, що прегръдки и хвърлиха ,че и изкуствено дишане и пак ахмаци :28558: . Разкриха я вече и се предполага да се позавърже, но без да съм монголец, надушвам, че май,  май, трудничко  ще издържа 60 епизода, ако въобще ги издържа, както писах, многото навалица ме изморява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че с кралят ще се завърже, началото на еп.1 го подсказва, все пак са 60 епизода.

Сиера, на монголците не само очите, а  и обонянието им е развито, надуши я като куче веднага, а  величията, що прегръдки и хвърлиха ,че и изкуствено дишане и пак ахмаци :28558: . Разкриха я вече и се предполага да се позавърже, но без да съм монголец, надушвам, че май,  май, трудничко  ще издържа 60 епизода, ако въобще ги издържа, както писах, многото навалица ме изморява.

 

Личи си, че не сте гледали исторически сериали. Те са известни с това как главните забременяват от потупване по рамото без целувка да са видели през живота си. Освен това са известни и с плакането с едно око :) - по една стоическа сълза изплакват след като са се надигравали кой ще издържи да зяпа другия по-дълго  :28558:

 

Иначе си права, те монголята явно са си като кучета (макар че той и императорът им следва да е такъв). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Признах го инфантилното  императорче, зле с обонянието, но уби с един куршум три заека- хем спаси кожата, хем ще се сдобие с жена   и наложница :28558: , а кралят още 55 серии ще продължи да  точи лиги, смесени с единични стоически сълзи, спокоен обаче вече, че не е гей :896767: и всичко това на фона на измислената неисторическа действителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не е измислица историята, а се базира на исторически факти. Просто е доукрасена, за да се понрави на съвременния зрител и да има повече корейска "кръв".

Историческите сведения дават следните факти: 


Тя е част от жените, изпратени като наложници от Корея за императора на Монголия. Става част от свитата на Тогон и нееднократно е била подлагана на побои от императрица Данашри. Последната обаче бива сполетяна от смърт заради организирано възстание от брат й срещу императора. Тогон възнамерявал да провъзгласи Ки или Ци както я четат на някои места, за императриц, но се намесва Баян и негова близка племенница става първа владетелка, а Ци минава на второ място. След това й се ражда син. След две години като жертва на дворцовите интриги пада и самият Баян. След десетина години нейният син бива провъзгласен за наследник на престола. Ки започва тайна кампания за принуждаване на императора да предаде трона на сина й, но Тогон научава за това и решава да прекрати окончателно връзката си с нея. По същото време братът на Ки бива екзекутиран в Корея заради обвинение за участие в заговор. Десетина години след това Ки помага на кандидат за корейския престол и му дава армия, която обаче бива разбита. След това тя подкрепя и друг кандидат, но отново претърпява неуспех.

Малко след това бива пленена в Пекин заради протипоставянето на нейните привърженици и врагове. Синът й, заедно с един от пълководците на Монголия я освобождава след година и тя отново се опитва да го сложи на трона, но отново претърпява провал. Съдбата й се усмихва след година, когато умира първата императрица и тя заема водещата позиция. Следват нападения на Китай срещу Монголия и тя е принудена да избяга  в Инчан. Тогон умира година по-късно и нейният син стъпва на власт. Тя става майката императрица, но не след дълго изчезва и не се знае какво е станало с нея. 

Периодът на тези действия е в рамките на 35 години.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Parab, :), точно това имах предвид, че е украсено(измислената неисторическа) пък и го дават написано в начало на всеки епизод, за това предполагам ,че ще е доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато упрекнали Александър Дюма-баща, че историческите му романи не се придържат много стриктно към фактите, той отговорил: "Историята е само гвоздеят, на който аз окачвам своята картина." Та не трябва да очакваме от историческите сериали само и просто преразказване на събитията. Много често данните са оскъдни, непълни и неточни. Така че  на сценаристите им е позволено да проявят малко въобръжение при "рисуването на картината"- най-вече в частта за чувствата и драмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега виждам, че сценаристите са тези на сериала Giant. Канех се и него да го гледам, макар че сериите и там бяха множко, но пък обра доста награди и завърши и той с висок рейтинг. Така или иначе MBC са царе на историческите сериали. Аз си разсъждавам, че щом изгледах "Кралицата Сон Док", и то с такова удоволствие, то и сега ще си го изгледам, въпреки многото епизоди. И Въпреки многото погледи и очаквани забременявания от прегръдка и потупване на рамото ;)) Хихи, ще ме уморите от смях!! Ама си е точно тъй..

parab, мерси за историческите факти! То аз само за Тогон бях нещо срещала, макар че за него фактите са доста оскъдни.

 

Този в ролята на предателя Ло го разпознах още в началото, а и монголеца със силния нюх.. Ми то още малко и цялото гадничко семейство на Мишил да съберат... Доста познати лица на добри актьори, така че каста засега напълно ме удовлетворява.

Гледах тези дни някакво видео с певческите способности на сладура Чи Чанг Ук. Може би ще вкарат и негова песен в ОСТ-а. Младежът е много хубав, забавен и даже със спечелена тазгодишна награда като нов музикален актьор!! Като ги гледам са добър тандем с кака Ха Джи Уон..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен сериала ми харесва много, а особено ме кефи младия император, актьора е голям сладур, големи скици са с героинята на Ха Джи Уон.
Има си от всичко - дворцови интриги, забавни моменти, любов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

farfalinа, недей да си вдигаш очакванията за сериала чак до небесата. "Кралица Сон Док" е един на много. Лично аз съм гледала само 2 исторически сериала, които да ме развълнуват много - единият за Джанг Гъм (който ми беше един от първите) и този за Сон Док. Гледала съм поне 10-ина още, които са доста бавни и досадни. Имало е и средна хубост ("Донг И", тоя с Ха Джи Уон за кисенга, "Императорът на моретата". 

 

Надявам се това да не е бозисто като "Дамо"-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам големи очаквания точно заради "Дамо"! :kissy: :kissy: Досега само "Ловци на роби" е на една класа с него. За толкова много епизоди дано поне има нещичко от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, снимката си е истинска!! Макар че писанията на рускините на моменти граничат с пълни смехории. Разсмиват ме истински и превеждат много бързо, така че им се кефя максимално.. Ето още подобни фотоси на Краля. :28558: Мисля някои ги има в темата му..

 

Eто го Императорчето с Ха Джи Уон  ;)

 

NQJ6ocVrAwI.jpg

 

 

1381911397-75.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...