Jump to content

Recommended Posts

Изобщо не се учудвам,при тия кръвосмесителни бракове ,какво да се появи като поколение,майката е била женена за чичо си..

И си мисля ,че ще ги изкарат братя,за да се задвижи интригата и за трона и за момата,макар ,че там ясно ги предрешиха нещата.

То и в европейските кралски дворове е било същото. То мъжът и бил чичо пък и братовчед на всичкото отгоре,абе, общо взето смахната работа (едно голямо и щастливо кралско семейство).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагаемият баща, който е зачеркнат от фамилията,(обаче по рождение е отговарял на условията да стане крал), може да е син на предишния крал, значи брат на кралицата-майка, чичо на настоящия крал; кралят и орабонито се оказват първи братовчеди. Може да е син на брата на предишния крал и в този случай е заварен син на кралицата-майка, както и заварен брат на настоящия крал. По линия на наследяването птицекучето е с много по-малки шансове. За мен е нелогично, ако причината за низвергването на бащата е само болестта му, да се налага укриването на момчето. Възможно е бащата да се е страхувал, че кралицата може да убие евентуалния конкурент на сина й? Коя е майката? Между другото, името, с което беше наречен бащата не беше с фамилията на кралското семейство, която е Ким.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Matrim,името на бащата беше  Хвикьон,нищо общо с кралското,дори и заличен от регистъра името си е име,друго ли ще му измислят,очевидно е че и той се крие и най-вероятно е скрил и детето си,а коя ли е майката?

Може да  се е бунтувал нещо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко жители е имала столицата, в която не можеше да се влезе без пропуск, но аз си мисля, че елитът би трябвало да се познава. Хвикьон спокойно се разхождаше из кръчмите, дори отиде на тържеството на кралицата. Никой не го разпозна. И откъде беше разбрал, че момичето е отвлечено и кралицата смята да го убие? Да вземат да го обяснят, защото иначе е гаф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно разочaрoвaние се оказа и това " историческо". Слагам кавички, защото освен облеклото не виждам нищо друго историческо в него. Къде са сериалите като Чуно и The Princess' Man? Къде е действието, къде е историческия  сюжет и дворцовите интриги? Или всичко се крепи на къпане под душовете, пране на реката и непозволени среднощни разходки. Поне да играеха по-често футбол, че поне тогава бяха забавни. Изгледах осем и половина епизода в очакване нещо да се случи, но почвам да си мисля, че с последно време се стремят да правят пародии на исторически сериали.

Но все пак  да кажа  и  нещо положително- единствения интерес, който имам към сериала са взаимоотношенията между сестрата на Минхо и онзи, който е винаги против. За главната- предпочитам да я видя като двойка с младия крал отколкото с фалшивия и брат, по-добре изглеждат заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно разочaрoвaние се оказа и това " историческо". Слагам кавички, защото освен облеклото не виждам нищо друго историческо в него. Къде са сериалите като Чуно и The Princess' Man? Къде е действието, къде е историческия  сюжет и дворцовите интриги? Или всичко се крепи на къпане под душовете, пране на реката и непозволени среднощни разходки. Поне да играеха по-често футбол, че поне тогава бяха забавни. Изгледах осем и половина епизода в очакване нещо да се случи, но почвам да си мисля, че с последно време се стремят да правят пародии на исторически сериали.

Но все пак  да кажа  и  нещо положително- единствения интерес, който имам към сериала са взаимоотношенията между сестрата на Минхо и онзи, който е винаги против. За главната- предпочитам да я видя като двойка с младия крал отколкото с фалшивия и брат, по-добре изглеждат заедно.

Съгласна! И аз харесвам двойката: сестрата на Су Хо и Бан Рю! Мале тая как ги преби на първата им среща. Смях се с глас. И също харесвам повече А Ро с Краля, брат и ми е противен направо. И подкрепям, че са минали покрай историческото, забърсвайки някои понятия и имена от онази епоха, но после са спретнали един голям пъстър карнавал или може би цирк....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма забава е сестрата на Су Хо и аз много се смях на сцените с нейните "сестрински прояви".. :rofl:

И аз в лагера на недолюбващите ГГ ,много изкуствена е играта му,а и сценаристите също не му помагат особено,

а кралчето ..сладкиш си е той :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 серия - абсолютно куха. Ще приема, че е преход към някакви важни събития. Все повече ми дожалява за кралчето - животът му е кофти отвсякъде. Да взема вече властта, че ще му се появят трайни комплекси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_sunny: Наистина prince charming,но и тук ли гласят да женят брата за сестрата..мисля принцесата си е сестрата на кралчето,ах тая майчица  в името на властта  наистина на всичко готова :rofl: Ама тия корейци големи лицемери...щом иде реч за власт се оказва че нищо скверно не е съюз между роднини :28558: Интересно сестрата също не познава брат си/предполагам/

Тая Аро няма ли да си порзнообрази малко играта ,че вече ми писна да я гледам или да се гуши и цупи или да се зъби,орабонито в тая серия малко по добре беше поне.

Хайде майстор Анджи да се намесва и кралицата да си ходи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина принцесата явно не познаваше брат си. Голяма недомислица. Дори да приемем че майката го е крила години наред, Джинхънг е станал крал на 12 години. Значи трябва да са го коронясали публично и да са го видели всички как изглежда. Тази сестра, ама къде е живяла, ако не в двореца. Как не е видяла краля поне на коронацията?

И като сериалът се казва: "Хуаранг: Началото", дали ще има продължение? :)

И много болна тази кралска фамилия - майката със сърдечни проблеми, онзи наследник, с отнетите права - с детски паралич, предполагаемият му син Сон У - с припадъци, кралчето с някакви неврози и проблеми със съня, сестра му - и тя болна. Кръвосмешението не прощава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ли ще стане между Су хо и кралицата ? Съмнява ме тя да се отдаде на някакъв си Хуаранг.......Ако говорим за двойки най-удачни ми изглеждат сестрата на Су хо с Банрю(чиято физиономия беше номер едно като го гепа за дупарата) . Коментарът за болнавата фамилия ме разби  :rofl:  Според мен Аро и Му Мюнг не ги възприемаме да са заедно заради неговите години,а и защото се представя за неин брат,и макар и да знаем че нямат кръвна връзка подсъзнателно не ни звучи добре , някого когото си наричала братко, после да го мачкаш под чаршафите.....а и Хюнгшик си е ...... доста по-привлекателен,подстрекаващ и директен към А ро,чак ми става гадно като го одрязва . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ли ще стане между Су хо и кралицата ? Съмнява ме тя да се отдаде на някакъв си Хуаранг.......Ако говорим за двойки най-удачни ми изглеждат сестрата на Су хо с Банрю(чиято физиономия беше номер едно като го гепа за дупарата) . Коментарът за болнавата фамилия ме разби  :rofl:  Според мен Аро и Му Мюнг не ги възприемаме да са заедно заради неговите години,а и защото се представя за неин брат,и макар и да знаем че нямат кръвна връзка подсъзнателно не ни звучи добре , някого когото си наричала братко, после да го мачкаш под чаршафите.....а и Хюнгшик си е ...... доста по-привлекателен,подстрекаващ и директен към А ро,чак ми става гадно като го одрязва . 

Су хо  ще духа супата..нищо не може да стане между него и кралицата,най много да го използва за нещо, от сега ми е жал за красавеца,то на тая кралица в  главата и само власт,място за други помисли  йок :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато гледах 11 или 12 еп., не помня точно, че и без това не гледам с особено внимание, се чудех коя ли е тази хубава циганка

 

7dc24d92dbb589a15e3e39406471b031.jpg

 

пък то бил Су Хо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно! Разбирам, че сериалът е посредствен, че прилича на костюмирана ученическа драма, че му липсва органика, естественост, автентичност... Костюмите са същите, като на кралските охранители в "Ледено цвете", макар че събитията са 600 години назад, а актьорите, ех... много са сладки, но уменията им са като на студенти от академията в началните курсове. Историята е интересна, има тайни, но липсва загадъчност, любов - която е по-скоро харесване, важните събития всеки момент аха-аха да се случат и отново се отдалечават (а може и да са се случили, но съм ги пропуснала)... Обаче трябва да призная, че нещо силно ме привлича в "това нещо", чакам нервно всеки нов епизод и за да удължа удоволствието, го започвам в оригинал, преминавам на английски субтитри и накрая го гледам детайлно на руски. Лудост някаква! Да е само заради красавците? Абсурд! В първите серии трудно ги различавах. Друго трябва да е :)

 

Бащата на главния, за който утре ще разберем кой е и за какво се бори, ми е много антипатичен. Неприятна усмивка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бащата и ГГ си приличат  и сигурно заради това са ми еднакво неприятни,явно тази серия най накрая нещо ще се случи ,че досега  едно голямо нищо не се случва,изключвам сладурите -двойка Бан Рю и сестричката.

Прилича на нескопосана бутафория,кралицата откара 12серии с една и съща рокля,как не я смениха поне веднъж...

Иначе освен някое и друго име и костюмите е минал покрай историческото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с Матрим! И аз в началото мислех, че няма да ми е интересен, пък то така ме увлече, че има моменти, които си пускам по два пъти даже. С тази разлика, че аз знам точно кое ми харесва, а именно комедийните моменти и смешките. Поне три пъти гледах моментите, когато сестрата на СуХо цапардоса брат си и на двата епизода супер много се смях. Ако не беше хумурът нямаше да е така забавно.

 

ОБАЧЕ, това, което ми е интересно, е че създателите на сериала очевидно показват матриархат или величието на жените в онези времена. Защото властта и правата са при жените, а не при мъжете, ще обясня и защо си мисля така:  кралицата илюстрира пълна власт и авторитет, сестрата на СуХо показва свободно движение, говорене и държание на тогавашните жени, без някакви видими ограничения,... сестрата на главния - АРо - тя пък е начетена и образована, има си своя професия , а като се замислим изобщо кога преди средновековието, жените са имали равнопоставеност в професионален план спрямо мъжа, а? .....то до преди век преобладаваха домакините, а нашата АРо е почти доктор /айде нека го кажем фелдшер/, също така говори без задръжки, ходи навсякъде и не се ограничава и стеснява, дори по нощите скита ....и накрая принцесата - еманципирана личност, смела, силна, с бойни умения....подскача като Жената-котка от Батман, излъчва класа и стил. Като се замислим това не е ли сериалът, в който жените стоят до и над мъжете, не се крият в сянката им и не се въздържат да имат свое мнение и да демонстрират характер. :) А мъжете пък в нашия случай, го докарват малко като обслужващ персонал на въпросните силни жени или поне така изглежда, защото повечето са в подчинена позиция спрямо жените.

 

Да допълня: Мъжете пазят и забавляват жените, съобразяват се, подчиняват се ..... БанРю върти мили очи пред сестрата на СуХо и не смее да гъкне, сестрата на СуХо бие брат си, братът пък точи лиги по кралицата, СонУ защитава АРо, Кралят тича като кученце по АРо, принцесата срита набързо задниците на всички, образно казано. Шефът на хуарангите трепери пред кралицата и пред принцесата, крале, министри и потенциални принцове скланят глава пред разни силни и властни жени.....АРо обучава мъжете благородници сякаш са невежи.....и ги лекува, и ги облича, и им крещи, и ги поучава, и ги хока..... идилия, идилия....искам и аз да съм жена в Шила, много е готино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ариа, абсолютна си права за матриархата. В Шила жените са били най-еманципирани, имат 3 действащи кралици и голяма свобода в поведението. Изобщо в Корея матриархатът се запазва много до късно в кралското семейство. Макар че жената в по-късни времена е безгласна буква, то кралицата-майка, или вдовстващата кралица е тази, която утвърждава избора на крал, от нея зависи всяко важно държавно решение.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОБАЧЕ, това, което ми е интересно, е че създателите на сериала очевидно показват матриархат или величието на жените в онези времена. Защото властта и правата са при жените, а не при мъжете, ще обясня и защо си мисля така:  кралицата илюстрира пълна власт и авторитет, сестрата на СуХо показва свободно движение, говорене и държание на тогавашните жени, без някакви видими ограничения,... сестрата на главния - АРо - тя пък е начетена и образована, има си своя професия , а като се замислим изобщо кога преди средновековието, жените са имали равнопоставеност в професионален план спрямо мъжа, а?

Някой вярно ще си помисли, че жените са имали права, ако гледа повечко такива сериали :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...