Jump to content

Romantic Doctor, Teacher Kim Season 1 (2016-2017)


Recommended Posts

Страхотен! Грам не ми досади или подразни. Не съм медицинско лице и неточностите не съм ги забелязала. Мастър Ким беше истински разкош - адски харизматичен и чаровен мъж. Очаквах всяка серия с нетърпение и определено мога да изгледам още няколко сезона с този екип. Актьорите се справиха чудесно, всичко си вървеше гладко. Не остана нищо неизяснено. Не мисля, че спешълът беше излишен. Да, можеше да минат и без него, но пък той разкри доста неща. И е по-скоро 21-ви епизод.

Отива в любими!

9,5/10!

 

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал отива в любими. Гледах го вече 2 пъти и то едно след друго. Харесват ми хумурът, градацията, режисьорските похвати, играта на актьорите, химията между тях, интересния сценарий. Медицинските и житейските случаи бяха оригинални и интересни. Сериалът беше добре пипнат. Това, че са събрали накуп няколко мои любими актьори също много ме зарадва. Смяла съм се с глас на смешните моменти и си поплаках на тъжно-драматичните. Единствено не стана ясно и не разбрах, президент До, последно, баща ли е на главната или не е неин баща? Просто тази закачка между сина му и лекарката, където той хем мислеше, че му е сестра и го твърдеше, хем си падаше по нея и я харесваше не можах да я разбера изобщо. Заговориха за ДНК тест, но не го направиха изобщо. Та казусът си остана отворен за мен, а и доста объркващ.

Между другото главният и главната да не би да са двойка и в реалния живот? Че все заедно ги засичам по тв-шоутата.

PS: дописвам: Видях сега, че не са двойка в реалния живот. Тя е женена за друг актьор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Kiddo написа:

Не й е баща. Приятел е на майка й. Нали си направиха ДНК тестове с малкия...

Не, не направиха. Коментираха, че ще го направят и ще го плати младежът, но не паказаха да са направили днк тест, според мен не стигнаха до там. Ти в коя серия видя резултата от такъв тест?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че помня ли в коя серия :) Аз го гледах текущо, значи преди година. Но знам, че не е дъщеря на директора. Той е бил приятел на майка й и когато тя умира, той й помага.

Наистина не са показали ДНК теста, но след като говореха за него, лекарчето си промени отношението и към края я харесваше като жена. Това беше достатъчно показателно, че са направили теста.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова казах, че само се заканиха да направят днк тест, но такъв нямаше. Докторката настояваше за версията, че не е дъщеря на До и каза това, което си написала ти Киддо. Младежът - обратното, смяташе, че докторката му е сестра и пожела тест. А тримата актьори имаха дори визуална прилика. После изведнъж /май в спешъла/ режисьорът и сценаристът се усетиха за гафа си и вкараха версията, че младия До я харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът много ми хареса. Сценарият, въпреки някои недомислици, вървеше добре и в резултат не доскучава нито за миг. Най-големият плюс, според мен, бяха реалните герои с грешките им, правилни и неправилни решения, съмненията им и справянето с тях. Актьорите също бяха страхотни. 

Въобще, сериал наслада за душата. Благодаря за превода! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е страхотен,понеже работя в Спешна помощ и отношението на пациентите е същото и тук -предимно арогантно!Сериала наистина отваря врата за да може хората да видят колко е трудно и отговорно да си спешен медик.Много поучителен сериал!!! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.11.2016 г. at 20:24, Kiddo написа:

И какво, по дяволите, е пенкилер?

 Всъщност първоначално "пенкилер" се е наричало лекарството за всичко, което са продавали мошениците едно време :lol2:. Ще го погледна и този сериал. Заинтригувахте ме, надявам се само да няма много крясъци, че "главата ми гръмна" докато гледах друг един корейски сериал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, cucyta написа:

Заинтригувахте ме, надявам се само да няма много крясъци, че "главата ми гръмна" докато гледах друг един корейски сериал :D

Няма :) Доста уравновесен каст :D Е, имат си проблемите, но поне не крещят и не ядат като прасета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после сериал, който да прикове вниманието ми задълго.

Хареса ми и края беше приемлив. Много синпатични, топли и човешки докторски образи :)

Винаги съм се впечатлявала от силата на индивида да намери сили да се изправи след като е  отритнат, извергнат от обществото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ихаа, до средата беше що годе нормално: интриги, решения и болни. Но сега засилиха напрежението(13 епизод) и направо се чувствам извън себе си докато чакам как ще разрешат проблема. Чудесно намислено и страхотна игра от страна на на актьорите:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително завладяващ сериал! Рядко така да ме хване изцяло и напълно, без да ме разсейват резонните корейски клишета. Не че липсваха, ако търсиш, ще ги намериш, но са по-обрани и не толкова дразнещи. Може би заради страхотната динамиката на Спешното, тя ми взе дъха. Светкавично действие, изненадващи обрати и бърза реакция - то си беше като един истински екшън работата там. Взаимоотношенията между колеги и цялата атмосфера в болницата бяха най-привлекателното за мен и мисля, че беше много добре постигнато от актьорите и екипа на сериала. Всъщност, нямам поглед, не работя в тази сфера, но показаното е много правдоподобно за един обикновен човек като мен. В началото ме стряскаха кадрите на операциите, но скривайки половин око се усетих, че все пак надничам да погледна, да надникна вътре в човека, а да видя / макар да знам, че не е истинско/ биещото сърце, най-съкровената човешка точка, беше истинско откровение. И как лекарите да не са с такова самочувствие - та те се мерят с Господ, работата им ги прави щат-не щат господари на живота и смъртта. Принципно го казвам, то е ясно, че всяко стадо си има и добра и калпава стока. Що се отнася до романтиката, която често критикуваме, я има и е с по-очовечен вид. Макар и само при главните, но изглеждаше естествена и беше приятно да гледаш как се развиват отношенията им. Имаха си химия сладурите, дето се казва. Моментите "Sarang Heyo, I love you, Je t'aime, Wo ai ni..." - любими. 

Благодаря много за българските субтитри!

Силно препоръчвам сериалчето, струва си да се гледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кого е женена главната, не съм засичала такава информация, иначе като актриса взех да я следя след Другата О Хе Йонг, хем проектите изглеждат добре(и след гледане така се оказва), хем тя се държи много естествено

 

имам още два епизода на сериала, но вече ми е в листа на любимите, почти нямаше нещо, което да ни подразни.., или да си гледа часовника любимия :D, както се е случвало на някоя и друга серия от други сериали.., малко мениджъра..., ама айде, ще го обявим образ, за цвят:lol:

 

да питам за спешъла, нещо като продължение ли е, или пак като всички останали спешъли, с 2мин непоказвани кадри, които един вид довършват някоя незавършена история...(сещам се за 14 дни god's gift..., там даже беше 1мин загатнато нещо..., на мен ми стигна за приятната емоция, но не и целия спешъл...) - видях, че мацката от Сигнал участва в спешъла, за половин минута ли? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Aretka написа:

за кого е женена главната, не съм засичала такава информация, иначе като актриса взех да я следя след Другата О Хе Йонг, хем проектите изглеждат добре(и след гледане така се оказва), хем тя се държи много естествено

 

имам още два епизода на сериала, но вече ми е в листа на любимите, почти нямаше нещо, което да ни подразни.., или да си гледа часовника любимия :D, както се е случвало на някоя и друга серия от други сериали.., малко мениджъра..., ама айде, ще го обявим образ, за цвят:lol:

 

да питам за спешъла, нещо като продължение ли е, или пак като всички останали спешъли, с 2мин непоказвани кадри, които един вид довършват някоя незавършена история...(сещам се за 14 дни god's gift..., там даже беше 1мин загатнато нещо..., на мен ми стигна за приятната емоция, но не и целия спешъл...) - видях, че мацката от Сигнал участва в спешъла, за половин минута ли? :lol:

Аз в биографията и прочетох, че е омъжена.

А спешъла си е надграждане на историята, не е като друг път....много хубав спешъл е, гледай го. Просто продължават и ни показват какво се случва след това /след контузията на доктора/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

малеее... чак сега видях, че в следващия си сериал *докторката* играе с *До Ин Бом* :D

 

**обаче не знам..., никъде не открих информация, че е омъжена.., даже след Другата О Хе Йонг бяха тръгнали слухове че се срещат с Ерик, които и двамата отрекоха, после той се ожени.., за нея не се е чувало.. :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да възможно е да съм се обаркала. И аз не намирам къде съм прочела, че е женена, може и снимка да съм видяла и това да ме е подвело,...но като се замислиш, много актриси се снимат като булки без да са такива. Може би съм сбъркала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...