Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Goblin (2016)

도깨비

Държава: Южна Корея

Още известен като: Demon/ Dokkaebi

Година: 2016

Жанр: драма, романтика, фентъзи

Епизоди: 16 серии

Времетраене: 60 минути

Режисьор: Lee Eung Bok

Сценарий: Kim Eun Sook

Канал: tvN

Излъчване: от 2.12.2016 г., в петък и събота

 

Актьорски състав: 

Gong Yoo - Kim Shin

Kim Go Eun - Ji Eun Tak

Lee Dong Wook - Wang Yeo

Yoo In Na - Kim Sun (Sunny)

Yook Sung Jae - Yoo Duk Hwa

Kim Seong Kyeom

Park Hee Von

Hwang Suk Jung

Lee El

Kim Hye Yoon

Lee Kyu Hyung (епизод 11)

 

Резюме:

Gong Yoo е гоблин и покровител на душите. Той иска да сложи край на нежеланата си участ и безсмъртието си, но за това трябва да си намери простосмъртна невеста. Случайно съдбата го среща с Lee Dong Wook, ангел на смъртта, който не помни предишния си живот като човек. Такава е съдбата им по волята на боговете, заради греховете им като хора. Те остават заедно да наблюдават душите на мъртвите на Земята.

 

Тийзър:

 

Свали с български субтитри: :click:  :click:

Онлайн с български субтитри: :click:

С български и английски субтитри: :click: 

Онлайн с английски субтитри: :click:

Онлайн с руски субтитри: :click:  :click:

С руски субтитри + OST: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествената ми реакция след като прочетох резюмето, беше да прихна в неконтролируем хилеж. :slap:
Двойката ще да е Гоблин-ът /Демонът/ и Ангелчето на смъртта с амнезия, така ли? Не знаех, че ангелите могат да боледуват.  Тези корейци големи фантазьори били. Ще го гледам, задължително. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гонг Ю! :inlove: Само откога го чакам да се появи в някоя драма! Задължително ще се следи сериалчето. А резюмето....."леко" ме шашна, но да видим. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на клона двамата главни са много сладки много са ми харесвали и в други сериали, където съм ги гледала, а готиният "хотелиер" и Йук Сънг Дже са невероятен бонус. Резюмето е малко не мога да го определя точно, но на първо четене мисля, че интригата ще се върти около изгубените спомени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям магнит е Гонг Ю и аз си го чакам с нетърпение, много е специален. Само, който не е го е гледал не знае за какво говоря.

Той е перфектния партньор, чак се чудя  Сол как ще му насмогне на сексапила и излъчването. Тя обичайно го играе смутена и леко плаха, а и муцунката и е такава, а той е фаталния мъж, много силно мъжко излъчване има, наистина е голямата работа той, ще ми се много да "играят" двамата, а не тя да е пасивната страна, пак зависи в каква приказка ще ги вкарат, ще видим. "Тайната градина" и "Джентълмените" са ми най-, тази сценаристка владее магията, но с "Наследниците" дойде новата вълна на нещо дето е нищо, та сега не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен, след "Тайната градина" сценариите на Kim Eun-Sook стават все по-слаби. Затова и нямам никакви особени очаквания и големи надежди. По-скоро е обратното. А изборът на режисьор само влошава нещата. Не ми пазете място на клона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Дидо очаквам, след като излъчат 3-4 епизод, да направиш включване  и да сипеш едно хубаво с големия черпак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В очакване на началото на сериала в нета се натъкнах на следното превю! 

 

Надявам се Дидо да не излезе прав и сценария да е добър. Имам големи очаквания от Гонг Ю и tvN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превюто прилично изглежда:) Гонг Ю отдавна не съм го гледала, отива му да се дзвери с меч в ръка. Абе дано докарат нещо гледаемо вече, че останах на сухо откъм корейско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необичайно (поне за мен) времетраене на първи епизод. Май след Scarlet Heart са решили да дават екстра в първите епизоди. Дано по тая причина не орежат следващия, не знам подробности.

 

Като излезе превода утре ще разбера повече, но като първо впечатление - не беше зле.

 

особено ми допадна, когато Смъртта взимаше душите в чаша чай и ги слагаше на стелажчета. Това адски напомня на Хари Потър и неговия вълшебен свят. Но... това си е любовна история, макар самият демон да не е особено... ами, навит, как да го кажа. В началото драмата май е съвсем другаде, защото ако мъртвата кралица го е обичала, то на него никак не му личеше :(

 

 

Стискам палци! Обичам този тип истории, дано не я оплескат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам още 2-3 серии, за да видя какво ще стане. След първите две  :dunno: -както се казва: на нов началник, малко прасе и начало на корейски сериал не трябва да се радваш прибързано....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам още 2-3 серии, за да видя какво ще стане. След първите две  :dunno: -както се казва: на нов началник, малко прасе и начало на корейски сериал не трябва да се радваш прибързано....

 

От 2-3 серии няма да разбереш много. Кор. сериал се оценява като го изгледаш целия или достигнеш до точка, в която тотално си решил да го спираш. След злополучният ми опит с W, вече не гледам неща, които не са излезли на 100%. Максимата е, че може сериалът да е супер 10 епизода и за последните шест да го направят такава помия, че да забравиш всичко хубаво. Та така... Да се коментира след първа, след втора, след "n-1"-та серия си е чиста загуба на време.

Заедно с русалката са двата сериала, които са ми в листата за Януари месец. :)  Там главната е магнетична, а тук сценаристът е много силен и очаквам добра история.

Първата песен от саундтрака също е много добра по мое мнение:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър първи епизод:) Можеше да се очаква tvN да изкарат нещо хубаво, вече от години загледам ли се с удоволствие в корейски сериал, се оказва правен за този канал;)

 

Имаме си гоблин "от рода Маклауд", шантава корейска ученичка със свръхестествени способности, жътвар на души темерут и мистериозна баба-мацка:) Ще се следи определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Толкин ми е объркал представите що за същества са гоблините, какво му е "гоблинското" на Гонг Ю - безсмъртието? :28558: :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от другото - русалковото фентъзи, тук обясняват всичко как се случва, макар и фентъзи,  пък и Гонг Ю, за разлика от  Минчо не седи с провиснала долна челюст , за да покаже каквато и ще да е емоция, а играе. Можещата сладурана от "сиренцето" Со Йон- блика от енергия, а от Донг Ук,  с идеално напипан стайлинг за ролята, тръпки те побиват.

 Надявам се  да продължи, както започна-  пу, пу, да не му е уроки!

 

red-string-konec1.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Толкин мие объркал представите що за същества са гоблините, какво му е "гоблинското" на Гонг Ю - безсмъртието? :28558: :28558:

И на мен ми се стори странно, че е гоблин, ама нейсе, ето това е корейският аналог, на който са кръстили дорамата. Ако съдя по инфото в уикипедия, от бачо трябва да се очаква да играе игрички и да прави номера, ама този гоблин май не е точно такъв:)

 

Лавандулка, взе ми думите от устата за русалката, ама 1 към 1;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...