Jump to content

Recommended Posts

Като цяло ми хареса, но към края доста ми доскуча и започнах да превъртам.Идеята, кажи-речи ми хареса, но на моменти се виждаше, че се чудят с какво да запълнят сцените, така че сценария не беше кой знай какво.Актьорите ми харесаха, сякаш бяха направени ролите за тях.Музиката също. Шефа много ме кефише като вика. :lol: Бившият президент също, то не беше скубене на коси хахах добре си го изигра.Двойката много си отиваха, но ми се щеше малко повече емоция да се види, сякаш двама приятели си говореха пред камера и си се смеееха, но си личеше, че си изкарват поне добре. :lol: Храната си беше произведение на изкуството, но много малки порцийки имаше, то тва си беше все едно като вечеря за мишки, като всеки път видех чиниите им. :huh::lol: Та като цяло е приятен сериал, но не е нищо особено поне за мен.Благодаря за превода. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За главната героиня,съм съгласен с един от предишните коментари ,че игае винаги по-един и същ начин.Ролята на невина малудушница ,определено е неиното амплоа,.Добре се справи ,а и актрисата ми е симпатична :D Образът и много ме дразнеше ,направо отвръщение изпитвах.Мачкаха,унижаваха,обижаха,презираха и т.н,без капка гордост и себеуважение ,некадърна,глуповата ....(май се поувляках ,но така я възприех).Един нетипичен образ ,които определено ме накара да догледам сериала ,независимо клишираната история и травиални репертуари.

Главният актиьор се справи страхотно с поставената си роля (егоцентрик -гадняр,беше и най-свеж) ,екипът му обаче изобщо не изглеждаше реалистично в поставената му задача ,повече мязаха на манекени с престилки .За мен сериалът си беше драма ,забаните моменти(по-оргинални) бяха кът

моментът с мидата ,когато и запушваше устата :lol:

.

Ако изграждаш мнение за корейците като цяло на база на този сериал ,бих ги определил като бездушни роби-роботи.Хехе запитах се те какво ли биха казали за нас :lol: (имам някакви догадки,които ме карат да смея :D ).

Интересен образ беше и на шефа-директор-кактус ,мен лично ми се стори приятен ,добър,нежен,романтичен ,готов на всичко да помогне на хората които са му близки...бих казъл мистър съвършен .Явно обаче предпочиташе платоническата любов ...За бившата на главният ,бих казъл положителен образ ,но незабележим ,сравнявам го като с лек повей на вятара по -време на буря :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено благодаря за превода на сериала. Исках да го гледам още миналата година.

 

Отдавна не бях гледала толкова приятен и позитивен сериал. На моменти ми напомни на Coffee Prince, имаше неговия заряд - весел, романтичен, забързан и емоционален. Но докато Coffee Prince изпълваше лятото ми с аромат на кафе, то Pasta придаваше на зимните ми дни вкус на паста . :D

Точно поради тази причина сериала ми хареса. Може би за пръв път ми се случва никой да не ме ядоса, да няма излишна ревност и целия сюжет да се развива около любовни триъгълници. Действието беше бързо и минутите, прекарани със сериала минаваха неусетно. Всичко си беше на мястото, всеки един актьор, всяка реплика.

Неотдавна, ако не се лъжа в темата за Hello My Teacher, бях прочела мнение, че главната актриса Gong Hyo Jin била простовата. Наистина е обикновенна, различава се от останалите актриси, но в това и е чара. Много е симпатична и играе добре. Тук също ми хареса. Со Ю Кьонг беше естествена и лъчезарна. Затова привличаше хората около себе си. Като я видех и веднага се усмихвах, същото се отнасяше и за дрехите, с които я обличаха. Като цяло беше приятен персонаж. Малко странно се хранеше и понякога дразнеше с молбите си към шеф, но ми харесваше.

Истинската звезда на сериала, обаче беше Шеф. Ау, страхотен образ, перфектно изигран от Lee Sun Gyun. Допреди този сериал изобщо не го харесвах, имаше нещо в него, което не ми беше приятно, но в Pasta го видях в различна светлина и съм впечатлена. Много, много ми хареса. Че Хьон Ук е от любимите ми персонажи - луди, викащи, ядосващи се, обичащи. Имаше си своите особености. Все си мислих, че поради стремежа си да изпъква, избира по-слаби от него жени за връзка - такива, които не може да са му съперници. Но се оказа, че не е съвсем така. С Ю Кьонг бяха хубава двойка. В тях ми хареса това, че липсваха присъщите за корейските сериали разтягания, ревности, събирания и раздели. Всичко протече гладко и някак в друга посока. Някой беше писал, че са били повече като приятелчета. Според мен връзката им беше като на по-зряла двойка. И двамата бяха преминали през предишни увлечения и имаха идея какво търсят в отсрещния човек. Отношенията не им бяха толкова дълбоки, така че няма да задълбавам. Хубаво е да има повече сериали, в които да показват любовта по този начин.

Освен Шеф, друг любим персонаж ми беше президент Сан - много добре изигран от Алекс, който обожавам. Персонажа му много ми хареса. В него липсваше егоизъм, намеренията му бяха добри, подбудите - искрени. Беше като малко добро кученце, симпатично и прекрасно, но понякога трябваше да показва малко повече характер. Имам оплакване само към костюмите, с които го обличаха. Изглеждаха еднотипни и не изпъкваше с тях.

Харесвах и О Се Йонг почти поради същите причини. Бях гледала актрисата Lee Ha Nui в сериала Partner, но там изобщо не впечатли. Тук много ми допадна. Страшно симпатична е, а и Се Йонг не беше лош персонаж.

Няма как да не коментирам лудата сестра на Сан и откачения президент Сол. Жестоко съм се смяла с тези двамата, особено с президента. Спомням си как в последните епизоди си скубеше косите и се тръшкаше по пода. Сериала нямаше да е същия без тях. :lol:

Огромен принос имат и готвачите от трите екипа - женското трио, корейците и италианците. Бяха страхотни - откачени ненормалници, много забавни. Понякога стария екип и женското трио ме ядосваха, но пък накрая се получи добро сдобряване. Помощник главния готвач беше голям симпатяга, нямаше да е лошо да се усмихва малко повече. Италианците бяха страхотни. Ън Су ми беше любимец от персонала. Около него имаше хубави моменти и придаваше позитивна енергия в кухнята. Не Мо също ми харесваше.

Изобщо всички бяха големи образи. Целия сериал беше прекрасен. Задължително ще го гледам отново.

 

Прочетох, че повечето сте се ентусиазирали да готвите паста. И на мен не ми липсва желание и смятам да се опитам. Дано резултата да не е плачевен и всички вкъщи да не получват хранително натравяне :28558:

 

И за финал просто ще напиша заглавието на една група във фейсбук, очевидно вдъхновена от сериала - I love Pasta... NOT THE FOOD!! THE KOREAN DRAMA!!

Е, аз обичам и храната, а заедно с драмата са невероятна комбинация! :D

 

Поздравям ви с тази песен:

:wub:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8Rpt75n6GOY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях гледал толкова добър сериал :rolleyes:

Со Ю Кьонг беше много сладка. :P

Направо ме разбиваше всеки път като започне да хленчи "Шееееф" с неква невинна физиономия на изгонено под дъжда малко коте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължителен за гледане!

 

Сериала е като една перфектно сготвена паста с всички необходими съставки, спечелила конкурс и естествено одобрена от шеф Че. Актьорите до един перфектно подбрани.

Шеф Че страхотен образ с всичките си лоши и добри качества. Ю Кьонг с упоритостта си и твърдоглавието печели зрителя бързо. Президента ми стана любимец още от първото си появяване ме грабна. Не знам защо, но за мен той трябваше да остане с момичето. Шеф и Ю Кьонг толкова ме дразнеха като двойка в началото, но явно с времето свикнах и към последните епизоди даже се радвах за тях.

 

Благодаря за субтитрите. Беше удоволствие да се насладя на сериала с български букви. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно сериалче, обожавам го и със сигурност ще го гледам отново след известно време. Актьорският състав е подбран много добре. Искренно се забавлявах със всяка една серия и не ми се искаше да свършва толкова бързо. Lee Sun Gyuon ми е фаворит от актьорите. Много силно присъствие и страхотна игра. Обожавам го това филмче!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време го подминавах това сериалче, като си мислех че не може да предложи много, :P а и защото главните актьори не ми се струваха симпатични.Сега обаче изобщо не съжалявам зарежда с много добро настроение, а главните са много сладки. "Италианчетата" са сладки като малки кученца, особено Minwoo :rolleyes: . Препоръчвам сериала горещо, въпреки че може да навреди на нечия диета си заслужава. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах драмата до края - прелест! Много ми хареса. Имаше си всичко: комедия, романтика и много храна :D

Главните герои бяха много сладка двойка, а края толкова много ми хареса ^______^

 

Огромно благодаря на тези, които ни дадоха възможност да гледаме "Паста" на родния си език! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно сериалче! Можеха да минат и с 16 епизода, но нищо. Иначе забавно и разтоварващо.

Поне изкараха девойката /Конг Хьо Джин/ от клишето "даскалица" :) . Много сладко беше това нейното "Йе, шеп!".

И Сън Гьон и тук беше много добър. Аз по принцип си го харесвам като актьор и с този глас...

Г-н Кактус ми направи много приятно впечатление. Голям сладурко, с едни такива усмихнати очички - слънчо. Ама извинете,

 

три години да харесваш някого и да не си признаеш - еееееееее, прекалява се. На български има едно именце с фамилия Маринкин за такива мъже!

Но иначе много добричък, чак ми стана жал за него и ми се щеше да се съберат с Ю Гьонг, или поне с г-ца Трапчинка. Че каката и без това ги сватосваше. ;)

 

Ън Су ми обра точките. Много готин образ! И с таз шапчица ми приличаше на елфче :P Сладур и половина, много добра игра на Че Дже Хуан! /Гледайте го в Take off./

И всички други бяха образи неотразими, няма да изпадам в подробности, вече сте ги коментирали. Единствената ми забележка - ужасно слаба игра на брата на Ю Гьонг. Голяма рецитация, все едно гледах някакво самодейно изпълнение. Добре, че не беше фатално, пък и той се появи само няколко пъти.

Относно стайлинга - с тези шалчета бяха готини, но много еднотипни. Искаше ми се малко повече индивидуалност... Хайде стига толкова, че се увлякох.

И накрая - огромно благодаря на екипа за разкошния превод! За мен беше неописуемо удоволствие! Браво на вас! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на една снимка, която много ми се иска да споделя. Може и да не е много за тука, но пък е свързана със сериала малко или много. Снимката е прекалено хубава, че да я пазя само за себе си :lol: За това, да забършем лигите от пастата, че да ги забършем отново заради каста ;)

 

korea-entertainment-073-pasta.jpg

 

И едно клипче от рождения ден на Kim Tae Ho по време на снимките на Pasta. Големи шматки :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериалчето, беше изключително позитивно и романтично. :D

През всеки епизод усмивката не падна от лицето ми. Всички играеха толкова искрено, че създаваха усещането за щастие.

Имах възможеност да се порадвам на No Min Woo, който е супер магнетичен и очарователен :blush:

Останалите от актьския състав също бяха страхотни, много добре подбрани според ролите си.

Заслужаваше си всяка една минутка прекарана пред компютъра :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, много ми е тъп този сериал. Гледам го втора седмица и понеже съм се заинатила да го догледам не си пускам нищо друго и много ме е яд. Нещо интересно дали ще стане до края? Сега съм на 13 серия и ми писна от еднообразието - готвят спагети всяка серия, главния обижда главната въпреки че са двойка, кара се на всички като крещи истерично, главната пък гледа влюбено като идиот главния докато я навиква, един богат и красив младеж гасне по главната и не си признава любовта... В общи линии това е сериала и не знам откъде пък ги разтегнаха тези 20 серии. Можеха и с две да минат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, martisun, щом до 13-ти епизод не те е грабнал, спирай да го гледаш, че накрая съвсем ще те дояде за изгубеното време.

Понеже до края на сериала нито нови персонажи се появяват, нито сменят ресторанта... А и рецептите са от менюто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина хубав филм. Не съм очаквала, че готвенето може да бъде освен работа, но и творчество. Въобрежението, усетът и талантът са неща, много важни за всяка дейност. Много добра актьорска игра на Шеф, както и деликатното присъствие на Ким Сан. Ще опитам правенето на паста в домашни условия, но се съмнявам, че резутатът ще бъде положителен... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше първият корейски сериал ,който гледах.Прекрасна игра,забавен...,благодаря му че успя да ме запали по тези сериали....невероятни са. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето си го бива,само им се чудех на "огромните' порции,които сервираха в ресторанта! :Д :D Доста забавен е,а и главния герой си го бива да бъде шеф! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно сериалче, мерси на екипа за добрите субтитри :kiss2:

 

Понякога се затруднявам да доизгледам до края сериалите над 16 епизода, но с този нямах никакъв проблем :lol: Беше забавен, имаше стройни момци за гледане :inlove: , а Lee Ha Nui е една от най-красивите корейки, която съм виждала :yes: С право са я избрали за мис Корея.

 

Само главната героиня не ми допадна особено с тази безхарактерност и ревлива физиономия, но може би са сметнали, че такъв тип ще подхожда най-добре на Шефът :D

Дразнеше ме това, че позволяваше на колегите й да й се качват на главата и да й правят фасони <_< и актрисата повече ми допадаше в Hello my teacher.

 

Като цяло сериалът много ми хареса и си заслужава гледането :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като разбрах че БНТ ще започва излъчването на този сериал,реших да му хвърля поглед и не съжалявам.Отбягвах го защото самата аз имам доста год. прекарани в кухнята,и гледайки го на много места видях части от моя живот, в дадени моменти и ситуаций виждах себе си в оделните герой,върна хиляди спомени който бях скътала дълбоко в сърцето си,припомни ми моите първи стъпки в кухнята.Готвенето определено е творчество,нужно е голямо въображение,усет и талант,и сериала пресаздава много точно всичко това.Сериала е много свеж,динамичен,разтоварващ.Целия каст от актьори е невероятен.Шефа Че- стахотен образ изигран перфектно от Lee Sun Gyun със всички лоши и добри качества,мисля си че никои не би могъл да пресъздаде толкова добре образа на един егоцентричен гадняр и едновремено да се излъчва толкова свежест и дори сексапил,има нещо в него което те кара при всеки негов намек дори на усмивка ,ти да се усмихваш повече и от него невероятно но факт.г-н Кактусчо определено ми е любимеца кой не би искал такъв президент ,невероятен красавец е ,много азиатски чар лъха от него.А главната геройня е гледам за втори път след The Greatest Lowe но и тук добре се справи с ролята си визията определено и помага да играе невзрачни но запомнящи образи.Като цяло сериала ми хареса ,не му липсва романтиката и ако на човек му е писнало от ежедневието PASTA е сериала с които можете да се разтоварите от него лъха щастие и ви кара да се усмихвате само при спомена за него.Благодаря на desjer и bealonenomowe за чудесният превод а и музиката напълно си пасваше със сериалчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...