Jump to content

Recommended Posts

tumblr_nm38gxiYCh1r3hs1eo4_r1_540.jpg

Wonderful Days

참 좋은 시절

 

Страна: Южна Корея

Среща се като: Wonderful Season / Very Good Times / Good Times Indeed
Жанр: семеен, комедия, драма, романтичен
Тв канал: KBS2, събота и неделя 19:55 ч. корейско време
Период на излъчване: 22 февруари 2014 г. - 10 август 2014 г.
Епизоди: 50
Режисьор: Kim Jin Won (Nice Guy)
Сценарист: Lee Kyung Hee (Nice Guy, Will it Snow at Christmas?, A Love to Kill)

Субтитри: Английски

 

Официален сайт

 

В главните роли:

Lee Seo Jin като Kang Dong Suk

Park Bo Gum като младия Dong Suk

Kim Hee Sun като Cha Hae Won

Kwon Min Ah като младата Hae Won

Ok Taecyeon (2PM) като Kang Dong Hee (по-малкия брат на Dong Suk)

Ryu Seung Soo като Kang Dong Tak (по-големия брат на Dong Suk)

Kim Ji Ho като Kang Dong Ok (сестрата близначка на Dong Suk)

Jin Kyung като Cha Hae Joo (по-голямата сестра на Hae Won)

Lee Hye In като младата Dong Ok

Yoon Yeo Jung като Jang So Shim

Kim Kwang Kyu като Kang Ssang Ho

Kim Sang Ho като Kang Sang Shik

Ahn Nae Sang - гост

 

Сюжет: Wonderful Days е драма, която ще ни представи историята на Канг Донг Сок, който напуска бедния си дом 18-годишен, за да стане успешен прокурор.

15 години, след като напуска родния си град, той се завръща към корените си, за да открие отново значението на думите семейство и любов.

 

 

С английски и сурски субтитри :click: :click:

Онлайн с английски субтитри :click: 

С руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

 

 

[2014.08.08] Wonderful Days OST

Свали

 

 

 

1. Main Title Wonderful Days - Various Artists
2. Beautiful Times - Seo Young Eun
3. When Sadness Passes - Lee Moon Se
4. My Heart for One Person - Shin Jae
5. Awkward Love - Son Seung Yun
6. Beautiful Times - Yoo Sung Eun
7. Good Times Indeed - Lee Moon Se
8. Beautiful Times (Acoustic Ver.) - Seo Young Eun
9. Beautiful Times (Acoustic Ver.) - Yoo Sung Eun
10. 집으로 가는 길 - Various Artists
11. Tenderness of Touch - Various Artists
12. Thanks for the Memories - Various Artists
13. Good Times Indeed - Various Artists
14. Reminiscences - Various Artists
15. Day Dream - Various Artists
16. 가족 - Various Artists
17. Sad Waltz - Various Artists
18. Loneliness - Various Artists
19. 염원 - Various Artists
20. For the Good Times - Various Artists

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес беше презентацията на сериала в Imperial Palace, Nonhyeon-dong.


 


Главните герои


22326337.jpg


 


и семейство Kang (най-големият брат, двамата брат и сестра близнаци и макнаето)


25110217.jpg


 


Още снимки:


 


30561340.jpg42889956.jpg27184078.jpg28965560.jpg


58296719.jpg89745119.jpg


53858372.jpg


 


 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това категорично няма да го следя, но от любопитство, за да разбера какъв ще е героят на Тек, прегледах днес излезлият първи епизод. Пълна корейска семейна програма, нямаше нужда и субтитри на английски, за да разбера за какво става дума.

2PM-батко обаче е много лош. Не го бях виждала в подобна светлина, но предполагам, че до финал, героят му ще преживее своя корейски катарзис и със сигурност ще бъде вкаран в правият път от своя хьонг, в случая и прокурор. Има си ги и задължителните съседки-клюкарки, голямата рода, няколко дечица за настроение, а не мина и без сцена с пране на ръка ("любими" са ми в корейските сериали), нищо че както си переше и търкаше, в следващият момент момата извади последен модел смартфон на Самсунг от джоба си.

Познах и още един от актьорите, освен Тек. Идея нямам как се казва, но той участва в епизодите на I Live Alone с Йосопи.

Приятно гледане на тези, които ще проследят историята, аз обаче бях до тук, исках само да видя 2PM-героят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семейните им драми не са по вкуса на Rie, но корейците си обичат сериали с 50-тина епизода от корейска семейна идилия с много викане и пране на ръка. :)


 


Заради това и започнаха с рейтинги - 23.8% за 1 епизод и 30.3% за втори. Така станаха уикенд драмата номер 1 и оставиха “Golden Rainbow” , “The Woman Who Married Three Times” и др. зад гърба си.


 


Очаквано с двама толкова популярни главни герои и един супер айдол за разкош..... :28558: :28558:


 


Rie, актьора се казва Kim Kwang Kyu, който си разпознала, а иначе сериала е бъкан със златните втори (както аз ги наричам този тип актьори). Kim Sang Ho, Youn Yuh Jung, Choi Hwa Jung и др.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма доколкото видях все още субтитри на английски, явно ще изчакат направо да започнат да го качват с превода в канала на KBS World, но след като видях първи епизод (без субтитри), подозирам/ предполагам как ще се развие историята.

Той и Тя имат общо минало, израстнали са заедно като деца, но той напуска родния си дом, за да се превърне в успешен прокурор. Тя бедна, но горда, а Той преуспял и богат. Въпреки годините раздяла, тя обаче никога не го забравя (той нея също), защото той е мъжът на живота й и сега 49 епизода до финал ще се гледат като котараци, ще преминат през какви ли не интриги, номера, семейни драми/ мелодрами, сълзи, сополи, скандали, докато не се съберат на финал.



Между другото момчето, което играе младият Донг Сок се справя отлично. Виждам, че се казва Пак Бо Гом.
Интересно какъв ще бъде емоционалният преход (айде, така да го нарека) на героят на Тек, след като видях, че не започна много добре. Дано да му намерят и на него някоя кака, за да го вкара в правия път.
Ако не забравя, в началото на август ще е финала на сериала, ще погледна от любопитство последния епизод. Напълно достатъчно ще ми е, за да зная как е започнала и как е завършила историята, а всичко останало между 2 и 49 епизод ще си го представям.

 

Да, Куанг Гю се казва актьорът и аз сега го видях. Същият мушморок, който в един от епизодите на I Live Alone, беше на екскурзия в Италия и се опитваше да говори на много странен английски, с елементи на италиански език, за да го разберат.

Останалите актьори от каста не ми говорят абсолютно нищо, начело с главните, но мъжът ми направи много добро впечатление, явно е един от отличните корейски актьори - И Со Джин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес качиха вече в канала на KBS World първи епизод с превод на английски и се загледах, исках да разбера дали правилно съм разбрала всичко в началото, дори без субтитри. Не съм била много далеч от истината, но наистина се изненадах, когато разбрах семейните връзки в семейство Канг. Признавам си, че се изненадах много, когато разбрах, че всъщност героят на Тек - Донг Хи е...

 

 

... истинският баща на двете дечица, близначетата момче и момиче. Големи сладури на 9 годинки, които отглеждат в семейството му като негови брат и сестра и не им казват истината. Той знае, че са му деца, но те го приемат като техен брат и нищо повече. Майката е избягала с любовника си, баща им (героят на Тек) в затвора и изведнъж се оказват син и дъщеря на фактически - своята баба.

Разбрах, че и жената, която го е посрещнала при излизането от затвора е всъщност любовница и втора жена на баща му, но още по-голямо беше учудването ми като разбрах, че тази жена, живее заедно с първата жена на мъжа си, майката на Тек и си живуркат едва ли не като сестри в един общ дом?!?! И същата тази любовница на бащата, бе представена на завърналият се след 18 години у дома син-прокурор, като негова, цитирам: "по-млада майка", ако изобщо съществува подобно определение. Отделно и двамата големи чичовци, братята-близнаци на бащата... Наистина "уникални" са семейните връзки тук.

 

 

Спирам, наистина това, което видях и вече разбрах е твърде много за мен. Какво ли ще се случва в цялото това семейство, не смея и да си помисля. Ако не забравя, ще погледна финалният епизод след няколко месеца. Край, до тук бях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Саундтрака, който е излязал за сега. Днес пуснаха клипа на Lee Moon Se....


 


[2014.03.07] Wonderful Days OST Part 1 (Shin Jae - My Heart for One Person)               [2014.03.15] Wonderful Days OST Part 2 (Seo Young Eun - Beautiful Times)


tumblr_n4kry7jPUB1r3hs1eo1_250.jpg                                                                                                              tumblr_n4kry7jPUB1r3hs1eo2_250.jpg


Свали                                                                                                                                                   Свали


 


[2014.03.28] Wonderful Days OST Part 3 (Lee Moon Se - When Sadness Passes)      [2014.04.05] Wonderful Days OST Part 4 (Yoo Sung Eun - Beautiful Times Acoustic Ver.)


tumblr_n4kry7jPUB1r3hs1eo3_250.jpg                                                                                                              tumblr_n4kry7jPUB1r3hs1eo4_250.jpg


Свали                                                                                                                                                       Свали


 



 





 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 36 еп. прескочиха с действието  "след една година" и всичко стана мноооого скучно. Повечето двойки вече са се изпоженили и чак се чудя какво ще става толкова в оставащите епизоди. Не знам всъщност как изгледах толкова брой епизоди от тази махленска семейна драма, но като се потопи човек във ежедневието и не се усеща как минават сериите. Според мен остава най-важното: да видим кой ще си тръгне от семейството, любовницата със сина и или появилият се изневиделица преди време баща. Все още се чудя как го приеха обратно в къщата, то бива безмозъчни същества, но тези бият тъпомера просто. И другото важно нещо, което остана неразкрито е кой е виновника за смъртта на жената на прокурора, нещо оставиха на заден план, да не кажа никакъв тази нишка от сценария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...