Jump to content

Recommended Posts

И аз се запалих по тази семейна драма, много интересни и забавни персонажи, мъжкия каст е много на ниво, действието е доста динамично като за многосерийна драма. Като се сетя как се влачиха в Wonderful days, чак се чудя от къде събирах търпения да го гледам. Най-интересни са ми дъщерята секретарка и шефа и, който е супер образ, но и тя не пада по-долу. Шики е прекрасен, много са сладки със селското девойче, обаче по-големия син в семейството ( доктора) страшно ме дразни, абсолютно неблагодарен и надменен тип, въобще не харесвам такива хора, които смятат, че родителите са им длъжни да им осигурят всичко най-най и се мислят за нещо повече от другите. Но подозирам, че това хладно и резервирано негово държане е само маска и се надявам по-нататък да покаже колко държи на семейството си. Богаташката дъщеря е симпатична и мила и много си подхождат двамата, предстои им дълъг път на "опознаване" имайки предвид разликите в социалното им положение, но предполагам благодарение на нейната добрата и  чувствата и към него ще превъзмогнат тези различия и тя ще успее да го промени към добро.

Най-мъчно ми е за бащата, който дава мило и драго за децата си и е посветил живота си на тяхното отглеждане и възпитание, а те като че ли не го забелязват.

Стигнала съм до 8 еп. и чакам следващите с нетърпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Богаташката щерка ми е доста неприятна,не само в лице,а и затова,че с парите на баща си купува мъж.Това момиче няма никакво достойнство,хич не се притеснява,че той не я е избрал,а тя и семейството ѝ го избраха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10 еп., но богататшката все повече ми харесва, някак си по детски наивна е, но много добродушна. Да се чуди човек в саксия ли, в що ли е расло това девойче под пълното и вещо ръководство на майка си. А доктора все повече ме дразни, видя баща си пребит на земята, но нищо не трепна у него, нищо не направи да го защити, сякаш повече го беше грижа да не се изложи пред годеницата си отколкото какво се е случило с баща му. Как не успя Шики да му менте два-три юмрука , макар че и на него много му се искаше. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този дядка пък сега от кое планинско село го докараха, супер е нахален. Да ти дойде непознат в къщата и да вземе да ти нарежда как да живееш, това не мога да го разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на това семейство,кой ли не им се бърка-богаташите, сега и дядката.Много кротки хора са,вместо те да диктуват правилата,защото уж семействата на момчетата са водещи,при тях е обратното. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже името на актьора, който се появи вчера, на финал в 17-ти епизод, в ролята на бившият приятел на нуната? Много ми е познат, но сега потърсих името му, а не го откривам никъде, нито е описан в страниците на сериала. Гледала съм го някъде или ми е попадал на снимки, не зная, а и не мога да се сетя кой е.

 

Иначе сериалчето продължава все така добре, доволна съм от всичко. За 50-серийна корейска продукция си е направо попадение и най-важното - няма дразнещи за мен образи. Добре завързаха и сега интригата с бившия, който се появи след 14 години, както и с детето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е, да, Сонг Дже Хи. Аригато, Началство, винаги се грижиш за мен. Поздрави на бандата.

Обаче странно е, че ми е толкова познат. Разгледах филмографията му, но се оказа, че изобщо не съм го гледала, нито дори в сериала с Шиуан. Хммм, може и да ми е попадал в някое корейско предаване и за това да ми е толкова познат. Както и да е, мерси още веднъж, че ми помогна.

 

Изненадваща беше появата на неговият герой, но явно всичко сега ще е, за да ревнува директор Мун, ще има интрига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кашата става голяма. Да те видим сега богаташке, ще приемеш ли й това? Иска ми се да подкрепиш съпруга си и да приемеш детето, но ще видим.

За съжаление и аз го следя с руски субтитри. Но съм много любопитна и затова го гледам в doramabay само с картинки. :28558:

 

Детето е на доктора, вероятно от студентска любов. Майката е болна и доведе детето при бащата. Семейството му го прие, но и сватовете научиха и става интересно...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maria_debit, можеш ли да напишеш в спойлер за какво дете става въпрос, че аз съм на 14 еп. още, чакам рускините да го преведат , но ще взема май в gooddrama да изгледам следващите епизоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

andi11,

 

Появи се едно момченце, което се оказва, че е син на докторчето от първата му любов, за която никой не беше чувал. На нея й предстои операция и тъй като няма на кой друг да остави детето го прати при баща му, с което в семействата настана бедствие.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, настана време за празните приказки, откровените безумия,  нищоправенето и губенето на време. Неизбежно при 50 серии.  Действията на героите и развитието на сюжета са подчинени на горепосочените цели. Тройката "селска патка+мияч на чинии+бивш айдъл" е невероятно досадна и дразнеща и с удоволствие я превъртам. Докторът за пари е готов на всичко. Така и не разбрах какво харесват на жена му-разглезена, отгледана в саксия и пълна с комплекси. За щастие поне засега екранното й присъствие е сведено до минимум, дано така и остане. Единствената надежда остана в секретарката и директора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми станаха ясни две неща:

 

защо беше цялата тази история с детето на доктора и всъщност не разбрах въобще това негово дете ли? Уж в началото се водеше за негово, после взеха да се променят нещата и не се разбра. Добре, че беше оправната  му тъща да уреди въпроса и да въдвори мир в къщата, дъщеря и, милата, хабер си няма какво става в света навън, живее си щастливо с любимия си мъж и това е, направо е за завиждане.

 

И другото, което не ми стана ясно

бащата като го приеха в болницата и после след ЯМР доктора искаше да говори с него нещо, но не дадоха какво му каза, поне аз не видях, може леко да съм превуртяла момента и имам предчувствие, че ще ни сервират поредният болен от нещо.

 

А за директора и секретарката също не усетих кога от плах мъж стана толкова настоятелен към нея. Героят на Шики и спасителката от детството са ми малко скучни, както и третият намесен във взаимоотношенията им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми станаха ясни две неща:

 

защо беше цялата тази история с детето на доктора и всъщност не разбрах въобще това негово дете ли? Уж в началото се водеше за негово, после взеха да се променят нещата и не се разбра. Добре, че беше оправната  му тъща да уреди въпроса и да въдвори мир в къщата, дъщеря и, милата, хабер си няма какво става в света навън, живее си щастливо с любимия си мъж и това е, направо е за завиждане.

 

И другото, което не ми стана ясно

бащата като го приеха в болницата и после след ЯМР доктора искаше да говори с него нещо, но не дадоха какво му каза, поне аз не видях, може леко да съм превуртяла момента и имам предчувствие, че ще ни сервират поредният болен от нещо.

 

А за директора и секретарката също не усетих кога от плах мъж стана толкова настоятелен към нея. Героят на Шики и спасителката от детството са ми малко скучни, както и третият намесен във взаимоотношенията им.

 

Историята с детето беше принудително вкарана в задънена улица, защото явно разбраха, че включването на тази история толкова рано в сериала ще обезсмисли цялата сюжетна линия с доктора и богаташката. Техният брак (още не регистриран) се проваляше и трима от героите ставаха излишни. Затова и започнаха идиотизмите-първо селската патка залива с вода доктора, за да не се откаже от брака. После по някакво чудо тъщата, която уж е страшно ядосана и иска да разкара зетя, омеква и решава да "оправи нещата". Това оправяне е толкова изсмукано от пръстите и смехотворно, че счупи тъпомера. Черна точка за сценаристката (последните й хубави сценарии са от 2007 ( Dalja's Spring) и 2008 (Formidable Rivals), след това са бозите Gu Family Book и Glory Jane)) и режисьора (да не повярва човек , че The Queen of Office е негов). Но е възможно някъде към 40 серия да върнат детето, за да вкарат драма.

Друго глупаво нещо е "ухажването" на директора към секретарката. Няма такъв филм! Тук също вкараха бишия приятел и намесиха мащехата, за да забавят действието-има още 30 серии за запълване, не могат да решат всичко почти в началото на сериала. сюжетната линия вече няма да е интересна и се обесмисля.

Жената на доктора е почти излишен персонаж, тя нищо не прави, от нея нищо не зависи, тя нищо не знае и нищо не разбира. Искаше бърз брак, защото срещата с бившето гадже на доктора й показа, че е кръгла нула и ако се бави, може да изпусне жениха.

"Тъпата троица" не ме интересува и не заслужава внимание и коментар.

 

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с мнението ти, dido100.

Аз въобще не забелязвам доктора да показва някакви чувства към жена си. Виж, към тази от миналото ясно се разбра, че я е обичал, щом дори желаеше детето да се окаже негово. Мисля, че трябва да обърнат по-голямо внимание на техните взаимоотношения, защото иначе богаташката ми е само като една притурка към целия сериал. И за директора съм съгласна, вярно, че е ръб, ама чак пък толкова, една мадама да не знае да свали, а се видя в разговора на сляпата му среща, че може и да се държи нормално с жените. Освен това се чудя как позволява на доведената си майка да му се бърка в личния живот, да му урежда срещи и да му казва с кого да се среща. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Никъде не се казва направо, че детето не е на доктора, още повече че това лесно може да бъде доказано. В момента това "двоумене" е в следствие на действията на тъщата, която просто плати, за да разкара майката и детето, съчинявайки историята с "истинския съпруг". Само глупак може да се върже на подобни плиткоумни схема и история. Но няма смисъл да търим логика, това все пак си е сапунка. Оставили са вратичка за връщане на детето, но това ще е към края. Това с мащехата и нейните заповеди си е корейска традиция-за нас е смешно и недопустимо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне бащата се взе в ръце и реши да сложи на място ужасните си деца. Майката на богаташката и самата тя много неприятни ми станаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...