Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

Гадост, гадост, гадост. Като бързам да видя чапа пък дори  и непреведен(не че нещо ще се промени и да беше...), но шока си беше реален. Жертвите очаквано започнаха да валят ама защо започнаха от най-готиния персонаж!? Да им се не види на корейците и тяхната вманиаченост по трагедиите. Аз бях дотук или поне докато не прочета в някой коментар, че все пак е оцелял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм очаквал ,че ще видя Франки сразен по този начин.  :cry: :cry: :cry:  Искрено се надявам все пак просто да си почива понеже и годинките му вече не са малко. Не може просто така да се даде на този рус п.....    Тежки битки се оформиха,но все пак това си е битка между най-добрите,няма вече лесно.  Стискаме палци все пак за чудо и всичко да се размине без жертви от наша страна.  Коледа наближава,не може да е чак толкова зъл автора,че да ни я развали по този начин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, няма да го зарязвам Ноблес, щот сега съм заета с паметника на ъплоудера дет качи чаповете до 438 :)  Остана да стане да дойде и  2017 и да им се насладя и с превод ама и така

се вижда добре как Франки разказа играта на жълтия :896767: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видиш ли Раи да казва: "Франкенщайн?"  и ако не си от неговото семейство,по-добре бягай надалеч,защото ще има  яко ритане на вълчи и т.н задници :nunchako: :nunchako: :nunchako: :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ме уплашихте! :lol: Просто не можех да повярвам, че автора ще напрати подобна огромна глупост и ще затрие Франки. Това е абсурдно направо. И слава богу не ни го причини. Иначе и аз щах да го зачеркна по всички параграфи и да дропна мангата.

Понаваксах с чаптърите, даже стигнах до 440-ти. :D Сърце не търпи, трябваше да видя какво става напред.

Иначе бях много доволна от изненадата - Кариас на хоризонта, прекрасен! Пълни ми душата! За Рай естествено ми е много притеснено и както Дебилче спомена, единствено към Франки не може да скрие емоиците си и го показва. Единствен той, направо ми се сви сърето, като видях Рай и репликата му: Франкенщайн!? Арта продължава да е страхотен, но историята все още ми куца, далеч от златните времена. Дано има по-бързо развитие, че много бавно се точат нещата. А Мурджо най ме дразни, все се бута където му не е работа. И човек не може нито към лошковците да го причисли, нито към нашите, една такава среда се явява. На моменти има добри включвания, а на моменти направо си проси боя и дразни. И как се осмелява....

 

да се изправя срещу Франки?! :nunchako: :nunchako: Малее, направо не мога да повярвам, че тръгна на бой срещу него.

 

И голям спойлер от 440 чаптър:

 

 

058b886baa78f724.jpg

d493d247506cc8e8.jpg

79706e6f401ed337.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебилче, моля. :kissx:

Относно действията на Мурджо, може и да съм в грешка и по-друго да се окаже. Без превод е трудно да се прецени, но намерих следната информация за 440 чап: Още по-голям спойлер:

 

 

"1. Maduke deduces that it was nobles who destroyed his castle judging from the ability displayed earlier. He orders those twin WWs to bring the culprit to him.

2. Rozaria launches another attack on WWs to remove her frustration. She thank them for giving her enough time to gather energy.

3. She is confronted by Gaura who uses the usual "How dare you..."

4. Muzaka asks Franky to spare Dorant. Franky says he is doing this again (similar to how he rescued Kentas/Lunark in past).
The idiot lord says that he has looked over Dorant for a long time and he can't let him die.

5. Muzaka says he is surprised by Franky's display of power. He says he wants to fight him but the current situation isn't right (they are in enemy territory) and not to mention Franky isn't in good shape.

6. Franky says he doesn't care and he wouldn't spare Dorant. But finally he backs down. Muzaka thank him but Franky attacks him.

7. Everyone gets speechless when Franky explains that he attacked Muzaka to remove his stress.

8. Muzaks is shocked to see his regeneration being influenced to such degree due to Franky's dark power. He finds that Franky's powers are the enemy of Werewolves as their fighting style is based on the fact that they can attack without caring about injuries due to their excellent rengeration.

9. Muzaka asks him what he did to Dorant. Franky says that his dark powers especially affect the modified warriors which shock the stupid ex-lord."

 

Strixflash

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То беше ясно, че пак Рай ще спасява положението... Сега е време жълтичкия да види кой е боса наистина пък и копието още не е яло десерт :)

 

П.С. Сериозно се чудя ако стане нещо с Франки(копието надделее в смисъл) и Рай също го няма,  кой и как може да спре това чудо, след като тези двамата му служат само като спирачка,а за по силни не се сещам :dunno:   Май то ще е истинския победител освен ако не ни набутат нещо от сорта как слабите са най-силните :huh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От последния чап разбрахме две много важни неща.

Музака много лесно може да се интегрира в съвременния начин на живот. Изглежда много добре и има изключително добри качества по разфасоване на животни,така че спокойно може да работи в някоя месарница и да вади парици.

Другото нещо е,че на Инес,дните й са преброени,защото макар и трудно Раи най-после я намери и изглежда много,много ядосан.

 

Послепис: дами,може и да не ви допадат много последните чаптъри,но битките са страхотно направени и аз лично съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биткитеса си супер ама не мисля ,че на Инес дните са преброени. Има някакъв капан и заплахата и, тя да е причината за смърта на Рай поне на мен ми прозвуча твърде реално.Това  ще ме вбеси наистина, тоя боклук да е причината  :mad2: , направо изпушвам само при мисълта за това. То ясно, че са се заели да го гътнат ама поне да беше от достоен противник, а не от тази :mellow2:

 

П.С. Забелязвам леко влошаване на арта на места, но няма обявена почивка-може би виждаме края на Ноблес, дано поне не е така отворен като в Абилити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си права. До днес все още вярвах,че автора няма да го гътне,но с този чап вече се прокраднаха съмненията в мен. Все си мисля,че ако стане нещо с него Игнес ще е тази ,която ще реве най-много. Колкото и да се пъне сега,ми се струва ,че го обича доста и лудостта й я заслепява,поне до момента ,в който види как става на пепел.

А едно крило е извадил,ама не защото не се влага на макс,а другото ако си спомняш му го клъцнаха преди време в една битка. Така че,да не те отчайвам и теб ....

Много ще се изкeфя сега зад гърба му да изскочат Раскерия,Музака,Франки и М21 като лошата дружина :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако манхуата си следва стандартния вариант, сега тя ще го победи, но няма да го убие и наистина  всички ще се юрнат да го спасяват него или б вариант наистина всички ще дойдат и ще  се бият заедно  срещу чудовището, но пък не съм видяла много битки досега с по повече от двама участници, та не съм убедена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурдно е авторът да ликвидира главния си герой, но след безсмислената смърт на Раджак вече всичко очаквам. И аз смятам, че това ще е краят на Рай. :cry:  Положението става още по-зле натам. Понеже следя чаптърите напред слагам спойлер за следващата информация:

 

Не е само крилото! Този титан/мутант проби тялото на Рай с едно от пипалата си! Проби го!!! :cry: Това не се беше случвало никога! Рай тотално е смазан, осакатен, пребит, пробит, разбит. И помощ от никъде не се вижда, още никой от нашите не се е появил да му помогне - поне до чаптър 446, а и нещо не виждам за кога ще му помагат при положение, че всеки момент ще умре/заспи. Късно е вече. :cry: Наистина е безумие и абсурд да ликвидираш главния си герой по такъв начин!

 

Другото, което ме е яд, като автора толкова много е решил да се/ни прецака и да го ликвидира, поне да беше от някой достоен противник, а не от някакъв си титан/мутант на лудата Инес. Направо е жалко, че краят му трябва да е от него. Поне да беше от Мумията - достатъчно силен, гаден, зъл, подъл и отвратителен герой. Та от него ако беше умрял/заспал някак по-достойно, а сега от експеримент да си отиде...? Жалко е, абсурдно е, безумно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е май се попрестара автора с този звяр.Как може да го направи толкова силен,ебаси :( Имам чувството ,че цялата банда няма да може да се справи с него,при все ,че се измъкна от кървавото торнадо дори по-силен от колкото беше. АКо вече не му се занимава с манхвата,да направи един хепи енд и да си четем друго,не да ми сбозява настроението седмица след седмица :mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже качиха няколко чапа напред raw и търпението не ми е силна страна, предупреждавам предварително - ако искате да си ги изчакате с превод не отваряйте спойлера.

 

Официално зарязвам уеба. Ясно беше, че автора ще убие Рай ама защо трябваше да познавам и виновника да е ненормалната Инес. Поне противникът му да беше някой наистина силен, да има грандиозна битка и тн, и накрая да ни оставят поне с тъпото твърдение за моралната победа, а то...

Сериозно мисля, че корейците имат невероятни психични проблеми, щом не само се наслаждават на трагедията, но и задължително си я очакват. Не ги разбирам, вярно живеят на педал, но как подобно безумие им позволява да се съвземат и да продължат напред не ми е ясно. Според де що теории има, когато зрителя/читателя вижда, че не само той страда и се отъждествява със съответния персонаж, се разтоварва и може да продължи напред.  Обаче след цялото страдание има някакъв хепи енд. При тях е точно обратното, когато като главния герой бива морално, емоционално, психически и физически тормозен и накрая умре, те се чувстват добре!? За капак обикновено тормоза се извършва от най-маргиналния(ако мога така да се изразя) персонаж. Как тогава се отъждествяват със ситуацията? Всъщност, въпроса е по скоро с кого се отъждествяват -с жертвата или с насилника и как им помага това, че доброто не побеждава :(  Затова и зарязвам корейското за неопределен период от време, искам да си запазя илюзията, че добрите надделяват винаги поне в художествените произведения, а за "новините" в 8 си знам, за тва и не ги гледам :896767: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова години следене на най-любимата ми манхуа, не вярвах, че ще дойде момент, в който да я зарежа. Авторът с последните чаптъри наистина ме докара до там, че да я оставя...почти. :D

 

Всъщност бях решила да я оставя, но след цялата агония последните чаптъри реших да погледна и 449 чап, за да видя смъртта на Рай и тогава да я дропя. Но нещата взеха обратен завой... :D

 

Е, все още има голям шанс да я оставя, но поне с 449 чаптър се появи лъч надежда и за момента продължавам да я следя, че даже гледам и напред чаптърите.

 

Рай все още не се знае дали ще оживее, но поне ликвидира титана. А сега нямам търпение Франки да види сметката на лудата Инес! Само се изненадах, че Раскериа се появи да подкрепи Рай, който щеше да се сгромоляса на земята, да не говорим за окаяното му състояние и как отвсякъде му шурти кръв.  :cry:  Та, защо тя не се появи по-рано, докато беше двубоя и да му беше помогнала, а след дъжд качулка пристига. Та даже и го попита как е?, добре ли е?. Много загрижена стана изведнъж, това не й е в характера и само автора да не реши да вкарва някакви романси между нея и Рай, че съвсем ще ме изгуби. Един от плюсовете на манхуата е именно, че няма никакви романтични връзки/развръзки и т.н.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че Франки е сложил капани в проучванията си, глей кво става като през цялото време разчиташ на чужд труд <_<

 

Ситуацията с Рай въобще няма да я коментирам, смятам го за безмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...