Jump to content

Защо Subtitle Workshop 6.0 не ми отваря видеопрегледа?


Ragnos

Recommended Posts

Всеки втори човек, който пуска програмата, среща подобен проблем при опит да зареди .mkv файлове в екрана за видеопреглед. Причината за това е, че повечето хора инсталират кодек пакетите по подразбиране, а DirectVobSub дава проблем при рендерирането на "матрьошките". Ето как да го отстраните:

 

1. Свалете си някоя от последните версии на К-Lite кодек пакета. Например тази.

 

2. След като го изтеглите, първо проверете дали нямате наличен друг кодек пакет или по-стара версия на К-Lite.

 

3. Ако има такъв, деинсталирайте го от Control Panel.

 

4. Стартирайте K-Lite_Codec_Pack_1035_Full.exe и когато стигнете до този екран:

 

vobsub1.jpg

 

... премахнете отметките в жълтия маркер и натиснте Next.

 

5. След като инсталацията завърши, може да се наложи да рестартирате компютъра, за да влязат в сила промените. 

 

6. Стартирайте Subtitle Workshop 6, заредете файл със субтитри и след тях видео от бутоните Video > Open.

 

7. Ако все още срещате някакъв проблем, прочетете това:

 

 

Очевидно VobSub е правил някакъв проблем и затова даваше грешка медиа плейъра.

След като го махнах с поредната инсталация вече грешка нямаше, но пък директно ме изхвърляше. Тъкмо бях решил да го оставям за днес, когато се сетих отново да прегледам настройките на FFDShow. Raw Video си беше включено. А проблемът щеше да ми извади очите - Н.264 беше деактивирано. Сложих го на libavcodec и всичко тръгна като по вода - WMP зареди файла, тръгна без проблеми и с MP-HC, и най-важното, в SW видеопревюто си е ОК вече и с MKV файлове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът за теглене, даден по-горе, не работи. Опитвам се да сваля кодека, но антивирусната не спира да "пищи" и не мога да го инсталирам. Някакви идеи от къде мога да го дръпна, освен от случайно сайтове в гугъл?

 

Явно при мен проблемът е някакъв друг. Въпреки, че свалих кодека и ги инсталирах, не тръгва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да отварям Замунда. Свалих кодека, но се оказва, че не е това проблема.Явно ще чакам да излезе филма в друг формат просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инсталирах кодекс пакета според указанията, но все още не ми отваря видио файла. Прочетох цитата, но на мен лично нищо не ми говори. Ако може да ми помогнете.



 Намерих къде е проблема :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много моля за помощ. От два дни се мъча да пусна видеофайла на SW. Дори старите ми филми не тръгват. Ако може пак, като за баба-пенЦионерка, да ми обясните, стъпка по стъпка, от къде какво се тегли, отмята и премята...

На Рагнос картинката vobsub1.jpg не се отваря.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

varnam, пробвай да промениш настройките на самата програма. Горе имаш следните опции:  Филм -> Видео рендиране -> VMR9

 

И при мен не тръгва, когато е на "подразбиране".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, последно преди 2-3 месеца отварях SW, нормално беше. Преди 20-на дни ми почистваха лаптопа от вируси, нямам на идея какво изтриха.

Сега дори стари мои филми не ми отваря.

Появява се същия надпис като на Дането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с това:

Start-->All Programs-->K-Lite Codec Pack-->Configuration-->DirectVobSub/DirectVobSub(x64)-->General-->Loading-->Do not load-->Apply

 

Ако не стане, преинсталирай кодеците с тези в първи я пост и по време на инсталацията махни всички отметки, където пише DirectVobSub.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта.

Веси, специални благодарности на теб. Ако не ми беше писала, че трябва всичко да бъде на латиница, никога нямаше да се досетя, че може заради това да не тръгва видеото. Смених изписването на кирилица с латиница на папката с филма и сега всичко върви както трябва. Е, можеше да не ставам в 5 сутринта, но голям дерт ми беше ;).

:thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че съм ти била от някаква полза, но понеже ми се е случвало и на мен да се главоблъскам, след като съм сменила кодеци и съм направила всичко гореописано тук, а видеото не ще да тръгне... Името на филма и папките, където се намира задължително трябва да са на латиница, за да нямаш проблем с видеопрегледа през SW.

Е, аз си бях кръстила папката "филми"  :D  и дълго се чудих, докато разбера откъде идва проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

×
×
  • Създай нов...