Jump to content

Bride of the Water God (2006)


Recommended Posts

a429a522825e13f1.jpg

Bride of the Water God (하백의 신부 "Habaek-eui Shinbu")

Автор: Yun Mi-kyung
Жанр: приказка, романтика

Wikipedia
Чети онлайн

b517e988d699873c.png

Сюжет: Поредната хубава девица е принесена в жертва на боговете. Този път на водния такъв. Тя трябва да стане негова булка, за да се подсигури дъжд, но не и потопи и градушка в името на просперитета на селото. При срещата им обаче Соа открива, че страшният Хабек всъщност е едно малко момченце. Поне през деня. През нощта е сладострастен левент, ама булката не знае. Пък и да знаеше, пак нямаше да я огрее, защото той страда дълбоко за една от предишните си жени. И се заплитат едни интриги, които честно казано в даден момент ми писнаха и зарязах манхвата. Привлече ме красивият арт и относително интересното начало, но след като свърших вече излезлите глави, не ми издържаха нервите да следя развитието на историята. Някой хубав ден, ако ми е много скучно, може и да видя как се развива действието.

02e584483672b1b1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кеке Син това е манхва. Също така няма да е лошо да споменеш, че е "ongoing" и колко чаптъра са излезли (като информация е много полезно). ;)

Иначе не съм я чел, но след последната драма история, която бях захванал просто нямам нерви за друга... пффф не е лесно да хванеш незавършена драма манга/манхва!!! Изяжда ти нервите чакането на нови чаптъри!... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манхва да е, щом настояваш. За мен от до са си все разкази в картинки, само дето тия са корейски и за разлика от западните тука героите с тия дълги крайници мязат на паяци повече от Спайдър-мен. :D Па каква им е разликата с японските, освен в името, хич не съм се и задълбочавала да разбирам. :blush:

За броя на чаптърите не мисля да обновявам инфото, защото нито ги знам как и кога излизат, нито нищо. Който реши да я чете, ще си се ориентира по инфото в линковете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за темата, sinardin :kiss2:

 

Манхвата е страхотна! :wub: Страшно много ми харесва.

Изключителен арт! Направо невероятен е, много радва очите.

Историята е страшно увлекателна. Грабва те още от началото. Страхотни 85 чаптъра.

Доста интриги има и постояно нещо се заплита. Много динамична манхва и не ме остави и за момент да скучая. Тъкмо си мисля, че нещата ще се успокоят и изниква нещо ново. Началото беше леко и приятно (ах, тези водни лилии), но след това нещата станаха....доста сложни, ако мога така да се изразя...загрубяха :lol:

 

Тоз Хабек , много страда момчето :lol2: Особено когато се появи нова булка или когато си разнообразявя живота, като се хваща на разни басове. Правеше каквото си иска в зависимост от настроението му.

Доста интересна личност се оказа. Хареса ми, като персонаж. Добре го развиха и подобаващо внимание му обърнаха и на миналото и на проклятието му. Както и промяната, която претърпя като личност. В началото се дърпаше стабилно, но след това се пооправи. Заприлича на "човек" ^^

 

И Соа ми хареса. Персонажа й още от началото си беше добре развит. Е, можеше и повече да се развие, като например да си хване парцалките и да зареже Хабек и компания :lol: , но никога не е късно да се осъзнае и да го направи. Или има наклонност към мазохизъм щом стои при него. Общо взето на Хабек беше обърнато повече внимание. Поне така ми се стори..А Соа, тя ми беше много жална. През цялото време беше потърпевша.... много преживя... :o

 

За съжаление от доста време няма нов чаптър. Поне през последните 2 месеца не видях нов. Сега остава да чакаме... или както каза endorian : "Изяжда ти нервите чакането на нови чаптъри" :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда :) Адски красив арт, наистина. Със сигурност ще му дам шанс.

 

Колкото за чакането... не това е най-лошото в следенето на онгоинг манга/манхва (особено второто). Аз следя около 15-20 онгоинг заглавия и това, което ме убива е, че с темповете, с които се развива действието, забравяш откъде си тръгнал, през къде минаваш и къде отиваш (образно казано). Или пък, в моя случай, скоро ще започна да обърквам кое в коя от мангите се случва.

 

Е, не е толкова страшно. Тези заглавия, които си заслужават, те карат да си ги опресняваш периодично, а и следенето на много излизащи неща прави чакането по-безболезнено. :lol:

 

А Синардин направо ме разсмя с коментара за мязането на паяци... Може би е така, но пък за разлика от западните, рисунъка е много жив, а и неправилните пропорции са чар, а не недостатък. Разликата между манга и манхва засега не откривам твърде драстична, макар че основното важно нещо, заради което си струва да се спомене, че е точно манхва заглавието, е начинът на четене. Манхвите се четат по нормалния начин - от ляво на дясно, докато при японците е обратното.

Колкото до стила, може да се отбележи, че рисунъка на корейските автори е по-сериозен и по-изпипан. Това си е чисто мое наблюдение, обаче. А също така има и доста изпипани манги - веднага се сещам за Vagabond. Много, много детайлен рисунък. Не завиждам на мангаката за часовете нанасяне на щрих.

Но е малко като да сравняваш корейски с японски драми - както си копират и сюжетите... Корейските са по-драматични и мрат повече герои... или пък - японците са много вдървени и не могат да играят. Но пък всичките са дръпнати! :D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На другия край на линка за четене онлайн от доста време се е настанило едно "Hosting Permanently Disabled". Някой да може да помогне с актуално местенце за красотите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на мен пък ми стана повече от интересна  заради хубавото описание което си направила ... беше забавно да го прочета , ще метна и махвата



само че ми иска някъв кредит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bug up!! Източните комикси, които наистина харесвам се броят на пръстите на едната ръка и повечето са от Корея. Признавам от време не съм го чел това заглавие, но си заслужава. Дано го преведат най-накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...