Jump to content

Recommended Posts

Мен, ако трябва да съм честна, краят ми хареса...Беше ми много по-ефектен от самата драма до тоя момент. Хареса ми, че не го очаквах.

 

 

Единственото, което смятам, че просто беше позамазано, за да може да остане поне малко фен сървис елемент и да не смятаме, че не е толкова драматична работата, беше линията И Кьонг сестра на Джи Хьон. Доста ала бала ми дойде за четвърт епизод време.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление моите опасения бяха далеч надхвърлени от малоумната психопатия на сценариста, който успя само с 15 мин. да обезсмисли предишните 19 серии!

За какво беше цялата тази истерия, "драма" и сълзи? За какво двете героини се правеха на ********************** 49 дни? Просто невероятно как след обещаващото начало тези идиоти само с една серия успяха да направят сериала достоен кандидат за титлата "Най-малоумен и тъп корейски сериал", редом до "шедьоври" като BOF и Yu[re beautiful!!!!! В една друга тема бях писал, че на корейците спешно им трябва психиатрична помощ, но тук вече култът към смъртта прехвърли всякакви граници (не че и "Снежната кралица" и траш-хоръра "Sorry, I love you" не минаваха всякакви граници на разумност и мярка!)! Тези идиоти просто не могат да си намерят място, докато не вкарат в гроба поне един от главните герои-а в нашия случай нещастницата я убиха два пъти за по-сигурно!!!!

Искрено съжалявам за пропилените 20 часа и с огромно удоволствие изтрих боклука "20 серия".

За тези, които още се чудят дали да гледат-НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С ТАЗИ ГАДОСТ!

Аз лично се заклевам, че никога повече докато съм жив няма да гледам нещо, направено от So Hyun Kyung и Jo Young Kwang! Това са дебилите, отговорни за това недоразумение!

А до края на годината ще избягвам подобен род "романтика"(?!)-просто труповете станаха твърде много и няма място къде да ги слагам!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dido, само да кажа, че много ме засмя с това последното мнение. Просто разочарованието ти чак при мен се усети.

 

Хайде аз да кажа защо пък ми хареса края:

 

 

беше неочакван, а аз обичам крайове, които предизвикват учудване у мен. Ако беше последвал логичната последователност на събитията, щях да мисля, че това е поредният сладникав сериал, който е тука просто, за да преповтори за нас любимата ни архетипна приказка за "яли, пили и се веселили и така до края на живота, който всъщност не свършва". Интересното е, че точно с тея трупове, авторите убиват с един куршум 2 заека - успяват да утвърдят смисъла, който гонеха още от началото, а това е, че докато сме живи, трябва да живеем живота сякаш имаме 49 дни - т.е. да грабим с шепи и да не съжаляваме за нищо. Освен това съумяват да отрезвят зрителя, като го шамаросват с тоя край и му казват да не очаква, че винаги всичко ще завършва като приказка.

Сега, друг е моментът, че според мен психологически тея образи, които показа този филм са много нереалистични, ама то кое по-напред е по-нереалистично в тоя сериал? Да не говорим, че тая история за сестринството между И Гьонг и Джи Хьон и "замени сестра за нова" ми се стори доста сериозна кръпка в целия сериал.

 

Иначе не виждам лошо в това, че тези, които вече бяха умрели, си умряха - в крайна сметка в живота няма такива неща като полуумрял (то няма и 49 дни, де), но все пак ми хареса как вкараха истинностен елемент в цялата измислица.

Хареса ми как умрелите помогнаха на живите да преоткрият и преосмислят живота - И Су за своята И Гьонг, а Джи Хьон за семейството, най-добрата си приятелка и бившия си. В този смисъл това, че умряха не беше загуба за мен.

 

И все пак явно не са били достатъчно убедителни тези сценаристи, щом предизвикват толкова остри реакции.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стремежа си за оригинален и супернатоварен с мъдрост край, дебилите (не мога да ги нарека по друг начин) направиха такова мазало, което можеха да поберат и само в две (2) серии- 1 и 20!

Останалите 18 станаха напълно излишни, оригиналниченето с цел изливане на кофа с мъдрост и поуки върху ошашавените балами, излъгали се да очакват някакъв шастлив край, просто не се връзва с подобен род сериали (романтика?!). Благодаря, но във всекидневния си живот имам достатъчно драматични моменти. Спокойно можеха да избегнат сълзлив и лигав финал и да направят нещо наистина близко до реалността, без фантасмагории и трупове. Точно това си и пожелах след края на 18 серия. За съжаление не можах да предвидя патологичните отклонения в психиката на сценариста и идиотията на режисьора. Просто не е нормално гледането на подобни "романтични" сериали да става задължително на тройна доза антидепресанти и то след посещения при личния психиатър. По другите форуми хората също не са във възторг от края на сериала.

 

 

Котето направо кърти мивки!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова ми харесваше серияла,че го го гледах даже без никакви субтитри, но последната серия,направо нямам думи токова съм разочарована,с кеф да ги убиеш сценаристите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изгледала само първите два преведени епизода, но знам за какво говори dido100.

Не мога да разбера каква е тази потребност и нужда у някого, да предизвикваш емоции у хората с някаква трагедия и то не просто трагедия а направо агония. Някак си съм разочарована доста от тази черта у корейците. Мисля, че за да правиш нещо такова, или си безчувствен или нещо не ти е наред. Страшно ме товарят такива филми. Нали смисъла на всичко е въпреки трудностите и препъни камъните, да намираме сили да продължим вглеждайки се в красивото и позитивното - нещата които си заслужават. Да посвещаваш усилия и много, много време на такива идеи, пресъздавайки агония - наистина не мога да го разбера. Говорим за постоянно пресъздаване на такива неща и това е факт. Визирам и филмите които дидо100 спомена - Снежната кралица и Прости ми обичам те, да не говоря за Есен в сърцето ми, а вчера свърших друг подобен, за който ако знаех, че е такъв изобщо нямаше да започвам. Накратко - смятам че е грешно да провокираш емоции у хората чрез пресъздаване нарочно и много пъти на трагедии и агониии. По този начин се докосват хора, които реално са преживели това и се опитват да се освободят от болката, а за другите които слава богу не са - все едно го преживяват наистина. Против съм тази идея да се прави един вид комерсиализация от такива чувства. Откачена работа. Да миша такива стремежи и да работиш в името на нещо такова...не, наистина не го разбирам и не оправдавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго нещо, което убягва на западния зрител

- азиатците с техните будистки корени вярват в прераждането. Затова И Су каза на И Гьонг да живее добре, за да може и той да живее добре в следващия си живот. В този ред на мисли тази драма не им се и вижда толкова драматична, колкото на нас.

Те просто си прилагат техните будистки виждания - животът е тук и сега, той не е бъдещето и не е миналото.

Мен и това ми харесва - мога още веднъж да усетя тяхната култура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз защо не ми хареса краят.

Принципно харесвам повече несладникави и незахаросани филми. Преди всичко обаче се възхищавам на истории, които следват логиката на живота и някак дори и подсъзнателно усещаш дали нещо нещо звучи смислено. Докато тук краят изглежда твърде изкуствен. Като че ли сценаристът не се е опитвал да разкаже история, а е искал на всяка цена "да блесне" като "надлъже" зрителя. Ами, не, благодаря. Искам да гледам добре разказана добра история, а не егото на незнамсикойси. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, за спойлери не сте ли чували????? Какво да правят хората, които искат да се насладят до края, без да знаят какво ще се случи?!?! Добре, че влязох, след като първо благоразумно си изгледах епизода <_<<_<<_<

И какво толкова - на мен краят ми хареса, трогна и развълнува, а това за мен е смисълът на гледането на филми и сериали. Доволна съм, че не беше предсказуем, имаше и изненадващ обрат....е, добре, нямаше целувка - само от това мога да се оплача!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има лични предпочитания. Аз казах какво мисля за този сериал по-горе и ви уврявам, че това е възможно най-меката форма на моето мнение. Наистина краят беше непредсказуем и с неочакван обрат-просто обезсмисли съдържанието на предишните 19 серии и стои като гадна кръпка от басма с цигански цветове и шарки върху дреха от haute couture. Хайде сценаристът и режисьорът са идиоти, но поне продуцентите трябваше да се усетят, че нещо не е наред. Макар че за изкривената и болна корейска психика това явно си съвсем в реда на нещата.

Вече като видя накой болен в сериал, знам че със сигурност ще умре, независимо от всички псевдо обрати на сюжета и фалшиви надежди. Ако няма болен, то със сигурност някой ще се разболее от нелечима болест и ще умре. Важното е да има труп.

За мен това е пълен провал и загубено време.

 

 

Какви спойлери- от монитора кръв тече, две мишки строших от яд, кой ти гледа спойлери......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dido100 коментарите ти много ме изкефиха, аз спрях да гледам корейски сериали от няколко месеца именно поради тези причини, които ти си изтъкнал.Сега си гледам японски и тайвански сериали и въобще не си тровя повече живота. Там го няма този излишен драматизъм и отвратителен край на историите :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ми хареса. Идеята със сълзите беше хубава и кара човек да се позамисли.

Хареса ми и това, че не знаеш в каква посока ще се развият събитията.

Lee Yo Won се справи чудесно с представянето на двата образа.

Музиката към серила също беше много приятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противно на доста от мненията на мен края ми хареса. Някак си по-логичен ми се видя, от колкото

........ и всички заживели заедно и щастливо до края на дните си .......

Да не забравяме все пак, че източните народи имат доста по-различно виждане за живота и смъртта от нас, което си личеше в доста сцени, например

Пратеникът помоли Song Yi Kyung да го "пусне", за да може да бъде щастлив в следващия си живот, а не да остане егоистът съсипал живота й. Бащата не искаше да се лекува, за да може след като умре да остане до дъщеря си и да й помага и в следващия й живот и т.н. Така, че определено за тях "смърт" не означава "край", а по-скоро възможност за ново начало.

Само това със сестрата ми дойде малко в повече, но все пак това си е корейска драма така, че го преглътнах лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал... :)

Противно на повечето мнения,според мен сериала свърши пракрасно.Някъде по горе,бях прочела преди да го гледам,че имало много "трупове"....ами да ви кажа доста чаках да ги видя къде са.Вече няма да чета преди да гледам някой сериал,така се обърквам какво да чакам.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз приключих с гледането,на мен по принцип си ми хареса от началото ,гледах си го с голямо удоволствие а края ми хареса най -много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен драмата като цяло много ми хареса. Актьорската игра не изискваше кой знае какви умение, затова няма да я коментирам.Но , имаше страхотни и забавни детайли ,като "рингтона" на главната ... спуках се от смях като го чух този рап :lol: :lol: Харесаха ми и другите небесни пратеници ,мощната баба, асансьора...

като ги видях с какви неща разполагат в Рая си казах "е, много са модерни горе - телефони ,асансьори.."

Музиката също ми допадна...

 

А за финала... много ми хареса въпреки всичко.Останаха щастливи и преживяха трудностите ,което е най-важното.Да, поплаках си най-искрено, но това не прави лош самия финал...

 

Редактирано от katomova
Използвайте спойлери!!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледах го и мога да кажа, че ми хареса. Заслужава си да се гледа ако не за друго, то поне заради хубавите актриси - Lee Yo Won, Nam Gyu Ri и Seo Ji Hye biggrin.gif. Впечатленията ми за актъорският състав: Jo Hyun Jae - не го харесвам чак толкова, защото физиономиите му са някак еднообразни и изражението еднакво навсякъде... първо в "Деветоопашатата лисица" го гледах, след това в "Содонг"... направо ми писна да му гледам еднообразната игра толкоз много серии... в този сериал се представи на средно ниво за мен... въпреки че пак по едно време ми направиха впечатление еднообразните му физиономии и поглед; Bae Soo Bin - добре изигра спецификата на героя си, доволен съм, въпреки че и той не ми е любим актъор; Jung Il Woo ми хареса като игра, представяше образа си по доста забавен начин, особено в началото. От актрисите съм доволен biggrin.gif, Lee Yo Won очаквах да играе добре, не съм гледал слаба роля от нейна страна; Nam Gyu Ri я гледам в първи сериал и също ми хареса, много красива и играта и беше естествена; на Seo Ji Hye не и отиваше такава роля, но пък се справи добре, честно казано в "Over the Rainbow" също ми хареса, не съм очаквал друго и тук smile.gif. Сега за сериала:


Доста интересен замисъл. Сюжета имаше пропуски, също така и доста изкуствени неща, но все пак като цяло се справиха добре. Сериалът си е драма/романс (драма е неслучайно отпред), въпреки че не е от най-драматичните. Още от първи епизод ми стана ясно, че няма да свърши добре за някой от героите. За мен не беше чак толкова "лош" финала, може би защото образа на Ji Hyun се играеше от две актриси през целият сериал и накрая поне едната остана жива biggrin.gif, a Ji Hyun през 49-те си дни успя да се подготви за съдбата си и да разбере истинските чувства на хората около нея, дори успя да промени коренно към по-добро живота на Yi Kyung. Допълнително това накрая със сестрите, въпреки че беше доста изкуствено внесено в сюжета, донесе доза положителен нюанс на самият финал. Имаше места, на които превъртах във втората половина на сериала, но цялостната ми оценка и чувство, което остави у мен е положително и затова му давам висока оценка smile.gif.


Наистина е добре да слагате спойлери, аз не гледам коментари, дори не чета резюмета преди да гледам даден сериал и тук беше така, но има хора, които си избират сериалите и по коментарите, а да научиш как ще свърши още преди да си го започнал, сигурно не е особено приятно smile.gif.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм съгласна с Дидо, само дето не получих нервна криза като него, хаха. Иначе не знам и аз защо изобщо го гледах този сериал, то само разни печални физиономии и един готин мъж нямаше. А главният оппа как ме дразнеше - супер ми беше неприятен за гледане, да не говорим, че въобще не ми хареса как играе. Все едно всеки момент щеше да се разреве. Само едната актриса беше хубава, но това не компенсира прекалената драма. На мен сюжетът и краят ми се видяха доста плоски, просто

избиха де що могат, ама нямаше никаква идейност, просто да си мрат

. Въобще сериал с претенции, които не покрива. Повече се заклевам, че няма да гледам нищо, преди да е излязло цялото и да знам как ще свърши и за което знам, че няма такива изсилвания да направят всичко възможно най-гадно, без това да носи някакви качества към продукцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът беше приятен, лек, че дори с интересен и различен сюжет. За мен си беше дори малко "сладникав". Докато не дойде краят :) . Не казвам, че беше лош, просто според мен бе съвсем неподходящ за този сериал. Все едно върху шоколадовата ми торта някой да поръси кимион. Обичам кимион, но предпочитам да е далеч от тортата... :lol: Неочакваният край в едни случаи е подходящ, а в други - изобщо не. Даже може да развали цялото впечатление от сериала. Специално този остави в мен усещане за някаква незавършеност.

 

Иначе любов уж си имаше, ама нещо не можах да я почувствам. Сякаш всички бяха само приятели с доста объркани и неизяснени отношения. Май само любовната история на Пратеника я бяха представили много истински и затрогващо. А той самият много ме радваше, забавна двойка бяха с Nam Gyu Ri.

 

Lee Yo Won я гледах тук за първи път и в началото не можах да възприема визията й, но впоследствие започнах да разбирам колко добра актриса е и я погледнах с други очи.

 

Та като цяло - хареса ми сериалът, мога дори да преглътна края му, тъй като не беше толкова безсмислен (само неподходящият според мен). Става за разтоварване, историята беше интересна и донякъде заплетена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро изгледах сериалчето и ми хареса. Най-вече различния сюжет и странните взаимоотношения между героите.

Любим персонаж си ми беше Пратеникът, следван от неговата голяма любов - Сонг И Кьонг. Историята му много ми хареса и бе единственото, което ме трогна и единствената част, на която плаках. Що се отнася до разглезеното и наивно богаташко момиче - Джи Йон, с интерес проследих как си научи урока и разбра какъв в действителност е живота. Радвах се за нея, че не умря заслепена от фалшивото щастие и илюзията, че светът е пълен единствено с розови цветчета и т.н.

Колкото до целувките, на мен лично ми стигнаха двете такива между И Су и неговата дама(едната бе като спомен от миналото, а другата когато се сбогуваха накрая), все пак и това беше нещо... Пък за това внезапно разкритие в края, че И Кьонг и Джи Йон са сестри..Да, от една гледна точка може би е прекалено, защото без проблем можеше да бъде спестено, но...след като се замислих, открих друга гледна точка. И мисля, че са ги барнали сестри, защото може би драмата иначе щеше да е твърде жестока. Тоест..двама родители губят единствената си дъщеря..това вероятно се е сторило твърде жестоко на режисьора/сценариста или който е там, затова са решили да има нещо добро в зялата работа. И така.. Въпреки внезапната смърт на дъщеря им, Джи Йон, накрая са щастливи, тъй като откриват отдавна изгубената си дъщеря - И Кьонг, това малко или много е успокоение. Не е така жестоко, колкото да ги оставят съвсем без нищо, самотни родители, които вечно ще страдат за смъртта на едничкото им останало дете, заради което са живели до сега и прочее... Та, вероятно това е причината да ни сервират за втори десерт новината, че и двете са сестри. Но както и да е, важното е, че не съжалявам за отделеното време върху тази дармичка, тъй като наистина по време на гледането се замислих върху доста неща. И да не забравя да вметна, че едва не се изядох от яд, заради телефона на Джи Йон. Не е честно пък! И аз искам такъв телефон, защо не произвеждат такива? Дори ти съобщават кой те търси..Ееех, не е ли удобно? Пък и си е телефон с характер...Ах, наистина й завидях значи! <_<:D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...